Esileht Koolilaps Klassiekskursioon, matkad, piknikud. Mida lapsele söögiks kaasa?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Klassiekskursioon, matkad, piknikud. Mida lapsele söögiks kaasa?

Postitas:
Kägu

Aasta lõpus on meil algklassilastel klassiga palju väljasõite, kuhu peaks ise toidu ja joogi kaasa panema. Järgmisel nädalal näiteks neli sellist, üks neist taas bussiga kaugemale, alles õhtul jõutakse tagasi, ülejäänud jalgsi ja lähemale. Poodi jõudes on alati pea tühi, mida kaasa osta. Mida teie olete lastele kaasa andnud, mis selliste soojade ilmadega kotis oma söögikõlbulikkuse (sh välimuse) säilitaks? Ehk saan ka ideid, mis võiks meile sobida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sel mõnel päeval võib küll nt pirukat süüa. Vahel oleme võileiva kaasa teinud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olen pannud võileva, küpsiseid ja vett. Vahel ka soolakringleid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võileivagrilli vahel tehtud juustusaiad, küpsist, vett nt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

võileib, puu- või juurviljad.
meil ei tohi midagi magusat võtta.
vahel ka kanasnäkid, juustupulgad, riisileivad vms

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil saavad koolist kaasa kõrrejoogi ja puuvilja ning kui on matk ja grillimisvõimalus (RMK plats), siis grillvorstid, leib, kurk, tomat, ketšup.Kui grillimisvõimalust pole, siis on 3 saiakest (2 soolast, 1 magus). Ise olen pannud kaasa juua, rebitavat juustu, pähkleid. Kui grillimine, siis vahukomme.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemast mööda aga ühel klassil on neli väljasõitu? Või ikka mitme lapse peale kokku neli?

Enda lapsel küll järgmine nädal veel kolm korralikku koolipäeva, siis spordipäev, üks ekskursiooni päev, üks korrastamise päev ja ongi aktus.

Aga teemasse ka 🙂 ma võtan alati lapse poodi kaasa ja ise valib. Tavaliselt valib midagi nendest: mõni müslibatoon, kas värsked või kuivatatud banaanid, soolased pirukad, juustud, porgandid

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ise pole kunagi väljasõidul käinud?
Võileivad, praetud muna, keedetud muna, ega see juust ega sinki halvaks lähe. Banaan.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Banaan, õun, viineripirukad, grillkana, müslibatoon (Kalevi omad, pähklite ja marjadega). Karpi saab kaasa panna viinamarju. TUC küpsiseid, sulatatud juustu (küpsisega koos saab süüa).

Joogiks saab teha mineraalvee siirupiga. Ma olen teinud Külluse siirupi ja Värska ilma mullita allikavee segu, siirupina kasutan jõhvikat, kirssi või mustsõstart. Väikseid mahlapakke saab kaasa panna, aga need on liiga magusad, ei leevenda janu hästi.

Aga eks see kõik sõltub ikka sellest, mida su laps sööb. Kui keegi mulle praemuna kaasa paneks, siis ma ennem istuks terve päeva näljas kui seda praemuna sööks 😀 Mõnele teisele ehk ei meeldi küpsis sulatatud juustuga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Toidu välimuse säilitamine sõltub pakendamisest. Banaani kipub kotis vastu teisi asju pruunakaks minema, mina olen pigem karbi sisse tükeldatud õuna või pirni pannud; võileivad ka toidukilesse + karpi; porgandid. Joogiks vesi.

Homme 1 selline matk ees ja meie koolis enam juunis toitlustamist ei ole, nii et iga päev peaks midagi kaasa pakkima. Ja alates homsest ühtegi tundidega päeva enam ei ole, lõpuaktus 11.06, 2. klass.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja alates homsest ühtegi tundidega päeva enam ei ole, lõpuaktus 11.06, 2. klass.

see on küll täielik aja raisku laskmine. mis kooliga tegu on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemast mööda aga ühel klassil on neli väljasõitu? Või ikka mitme lapse peale kokku neli?

Kaks last ja mõlemal tuleval nädalal kaks väljasõitu. Eelmisel nädalal oli ka mõlemal üks. Mis nad siis homseks valisid- ühel on kaasas ühel pirn, mahl, snäkivorstid, küpisised. Teisel on kaasas viinerid, pirukad, küpsised, mahl ja vesi.

Meil ka lastel enam järgmisel nädalal tunde ei ole, kahel päeval on väljasõit, ühel päeval oma kapi koristus (kellel korras, võib vaba päeva võtta), kahel päeval on spordipäev.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu oma tahab praetud minipelmeene alati kaasa. + mingi magus saiake, puuvili ja vesi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päris julm venitamine ikka. Väljasõidud on muidugi lastele ägedad aga ülejäänud päevad…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päris julm venitamine ikka. Väljasõidud on muidugi lastele ägedad aga ülejäänud päevad…

Õppeprogramm on läbi, hinded on väljas, mis seal ikka niiväga muud teha. Järeltöö tegijatel on järeltööd. Ja eksamite ajaks on enamus koolidel juhtkonna poolt palve koolist väljas olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaosk on ka üllatava milline venitamine käib, juba eelmine nädal pidin vanemana tunnistuse täitma ja õpetaja ütles ka, et hinded kõik väljas.
Nüüd ei toimu enam midagi, eelmine nädal oli spordipäev ja väljasõit. See nädal- täna koristamine, homme jalgpall, siis mingi koogimüügipäev, klassikoristus ja piknik. Esmaspäeval tunnistused. Reaalselt lapsed ei tee enam midagi. Laseks siis vaheajale, ei venitame ikka edasi 🙁

Meil väljasõitudel kaasas alati gaasita tavaline vesi, müslibatoonid, plastkarbis mõni tükeltatud puuvili/köögivili/juurvili (Pirn, õun, paprikas, porgand, kurk jne, mida laps ise soovib). Näkileivad, snäkk vorstid või võileib.

Please wait...
Postitas:
leeni

Meie klassika on “metsavõileib” – sihuke toekas kahe poolega koorikleib või röstsai, mille sisu on käepärane – nt majonees/toorjuust/pesto/sinep, singiviilud/suitsuvorst/kanafilee/praemuna, juust, hapukurk/värskekurk/redis/paprika – mis parasjagu kapis on ja kokku tundub sobivat. Liiga märg ei tohi see võileib ainult olla (vedel hapukoor ja tomat ei sobi hästi täidiseks). Keeran kilesse ja seismine teeb ainult paremaks.
Lisaks veel õuna või värsket kurki (lühikesi), müslibatoon. Kui pikem väljasõit, siis olen lisanud pähkleid või kommi või vinnutatud liha.
Pudel vett.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Koolid ikka nii erinevad. Minu lapsel pannakse alles kolmapäevaks hinded välja. Täna oli pandud ühes aines, teised alles tulemas.

Nii palju on erinevat tavalisest ajast, et hästi palju on õuesõppe tunde. Aga need ikka tavalised 45 min ja kooli lähedal. Käisid midagi mõõtmas jms

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja alates homsest ühtegi tundidega päeva enam ei ole, lõpuaktus 11.06, 2. klass.

Las veedavad klassiga ühiselt aga koos, väljaspool klassiruumi ja õppetegevust. Õpetaja ka ülitore ja räägib palju huvitavat lastele. Las seiklevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

27

Kõikides Tallinna koolides mai kuus õppimine läbi ja 11 juuni tunnistused.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie klassika on “metsavõileib” – sihuke toekas kahe poolega koorikleib või röstsai, mille sisu on käepärane – nt majonees/toorjuust/pesto/sinep, singiviilud/suitsuvorst/kanafilee/praemuna, juust, hapukurk/värskekurk/redis/paprika – mis parasjagu kapis on ja kokku tundub sobivat. Liiga märg ei tohi see võileib ainult olla (vedel hapukoor ja tomat ei sobi hästi täidiseks). Keeran kilesse ja seismine teeb ainult paremaks.

Lisaks veel õuna või värsket kurki (lühikesi), müslibatoon. Kui pikem väljasõit, siis olen lisanud pähkleid või kommi või vinnutatud liha.

Pudel vett.

Kui lähipäevil nii sooja lubab siis praemuna ja vorst lähevad halvaks

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui lähipäevil nii sooja lubab siis praemuna ja vorst lähevad halvaks

Tohoh? PRAEmuna küll halvaks ei lähe ja selle vorstiga (parem ikka suitsuvorst või sink) ka paari tunniga nüüd midagi ei juhtu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Näljaaeg vist käes… Majonees, pesto, toorjuust, praemuna… Lastel suur kaloripuudus, et selliseid asju peab ühepäevase ekskursiooni võileiva vahele panema?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina teen sellisel puhul lastele võileivagrilli vahel saiu. Õigemini sepikut panen ja vahel on täissuitsuvorst ja juust. Siis on kindel, et halvaks ei lähe. Vahel on lisaks õuna või pirni kaasa pannud. Vahel mingid magusad saiakesed, kaneeliga või moosiga, mis kah halvaks ei lähe. Küpsised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lastel pole võileib millegipärast üldse soositud nähtus. Keegi ei pidavat oma võileiba näsima. See, kas see tõsi on, maitea.
Kui on käidud, siis on võetud mingi pirukalaadne toode ja pudeliga võtavad kraanivett ka kaasa. Tihti tuuakse ka see pirukas koju, sest ikkagi on kooli poolt mingi amps organiseeritud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsevanemate tungival nõudmisel viis HM sisse viie vaheaja süsteemi – aprilli lõpus on üks lisavaheaeg ja seetõttu ongi kooliaasta ühe nädala võrra pikem.
On sügisvaheaeg, siis on jõuluvaheaeg, siis on veebruaris suusavaheaeg, aprillis soojamaareisi vaheaeg ja siis on juunist augusti lõpuni suvevaheaeg.
Põhimõtteliselt iga seitsme nädala tagant on vaheaeg, sest muidu ei jaksa lapsed kooliaastat vastu pidada.
Alates 31.05 tunde enam ei toimu ja kuni 11.06 toimuvad erinevad vahvad tegevused:
õppekäik, spordipäev, praktikapäev/maalilaager vms; ekskursioon, pesupäev ja siis on ka aktus.
Aga vanemad tahtisid ühte lisavaheaega, öeldakse HM-st

Please wait...
Postitas:
Kägu

väikseid suitsuvorstikesi nn.õllepunnid ning paprikaviilud ja mingi pirukas, pudelivesi

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen küll rahul, et see nädal on täidetud tegevustega ja lastel on organiseeritud aeg. Muidu istuksid kodus arvuti taga – seda aega on veel terve suvi ees!

Sest mina ja mees käime ju ometi tööl ja ei saa ise oma lapsi lõbustada ega ekskursioonidele viia, ainult augustis kui meil mõlemal 3 nädalat puhkust on. Ja muidugi nädalavahetustel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu meelest ka tore see viimane 1,5 nädalat. Ei ole venitamine, tegevused on. Õppekäigud, piknikud, sportmängud, suve-sünnipäevade tähistamised ja klassieksursioon. Tore enne suurt suve sõpradega õppevabalt aega veeta. Õhtud ka vabad, soojad ja valged, saavad veel enne kui kõik maakodudesse ära kaovad õhtuti külas käia, tõukeratastega ringi sõita, mänguväljakutel käia jm.. Annan taskuraha ka rohkem kui muidu, las söövad jäätist ja käivad kinos.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu laste lemmikud, mida nad alati väljasõitudele ja ekskursioonidele kaasa nõuavad
http://www.kriisis.ee/allahindlus?id=757437
Tavaliselt ostan ühele lapsele 4tk neid ja siis magusaks neli kaneelirulli või moosipalli..
Joogiks tahavad gaseeritud vett, sest magusad “karastusjoogid” kuumaga janu ära ei võta.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Esileht Koolilaps Klassiekskursioon, matkad, piknikud. Mida lapsele söögiks kaasa?