Esileht Koolilaps Klassiekskursioonid.. miks nii kallid

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Teema: Klassiekskursioonid.. miks nii kallid

Postitas:
Kägu

Sügisel oli Tallinna reis.. Kevadvaheajal tuleb reis Tartusse.. koguaeg ikka 20-40 eurot… Suvel plaanivad Lätti, see tuleb kindlasti üle 50 euri. Väga tore, et käiakse, aga tõesti kallis on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

RE: Klassiekskursioonid.. miks nii kallid

Jah on kallis bensiin, kuid hind tuleb kallis ka, sest õp ise ei maksa midagi ja teised peavad ka ühe vaesest perest lapse reisi kinni maksma..

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ja alternatiiv oleks? mitte minna? jätta vaesemast perest pärit laps üksi maha? panna õpetaja ise maksma ja siis nõuda temalt pärast veel ka nõretavat tänulikkust bussitäie lastega ekskursioonitamise võimaluse eest?

miks nii kallid – eks ikka seetõttu, et KÕIK maksabki NII palju. kas keegi peaks su lapse ekskursiooni heaks peale maksma või heategevust tegema?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pidevalt kuuleb seda juttu, et õpetaja ei maksa oma ekskursiooni eest midagi. Aga saatke siis ilma õpetajata:) Las lähevad üksi. (nali, kui mõni aru ei saanud)
Nali naljaks, aga ekskursioonide korraldamine on muutunud erakordselt ebameeldivaks ja närvesöövaks tegevuseks.
Tihtipeale on päris häid hinnapakkumisi, mille paketi sees ongi, et teatud laste arvu pealt saab üks täiskasvanud saatja tasuta (see siis õpetaja).
Aga siis jamad peale hakkavadki. Lapsed loomulikult tahavad igal pool koos käia. Aga on ka arusaadav, et kõik maksab: buss, igasugused piletid jne jne. Ja siis hakkab jama pihta.
Kõigepelt uurid vanematelt, kui paljud oleksid
sellise pakkumisega nõus. Algul päris paljud. Hurraa! Siis tuleb enamasti koopereeruda mõne teise klassiga, sest enamasti ühe klassi pealt gruppi kokku ei saa ja maksta tuleb terve bussitäie eest. Lõpuks, kui soovijate arv koos,
teatad jälle vanematele – hinnad, marsruudid, tegevused jne. Ja loomulikult maksetähtaja, sest reisikorraldaja tahab kindlaks kuupäevaks ettemaksu kätte saada.
Siis mõned vanemad teatavad, et mõtlesid ringi. Iga päev lisandub mõni äraütleja. Siis otsid rahvast juurde. Mõni vanem ei vasta telefonidele ja meilidele. Ei tea, mis toimub. Selgub, et raha pole.
Mõni jälle leiab, et maksmisega aega küll, kuigi kõigile on tähtaeg teatatud.

Ja tagatipuks küsivad lapsed, et õpetaja, miks me tihemini ekskursioonidel ei käi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
ArjuLoogiline

Nojah, kõige eelnevalt kirjutatu pärast ma oma klassiga ekskursioonidel enam ei käigi!
Sügisel soovisid lapsed minna Skyparki, plaanis veel pealinna vanalinn ja ajaloomuuseum. Kui nii buss kui hüppepargi aeg broneeritud – siis hakkas tulema…maa mõõtlesin üümber; ahh, ei viitsi; raaha ei oooleee – kusjuures koolipuhvetis selle õpilase puhul küll näha pole, et raha ei ole.Jube sant oli aegu ja bussi taas tühistama hakata.
Ja nii ongi. Ma ei reisi oma klassiga. Kui kolme paralleeli peale teatriskäigu vms organiseerime, on küllalt.
Järgmisel aastal on käes üheksas klass, mõtlen siis omasoodu, et mis meil koosoldud ajast meelde jääb? Võibolla polegi vaja, et midagi meelde jääks. Mis ma, vana inime, siin ikka põen, Facebookis on ju kordi põnevam!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tartu-reisil on tõenäoliselt plaanis Ahhaa keskuse külastus. Sealne pilet (grupisoodustusega) on juba 9 eurot.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jah on kallis bensiin, kuid hind tuleb kallis ka, sest õp ise ei maksa midagi ja teised peavad ka ühe vaesest perest lapse reisi kinni maksma..[/tsitaat]
Uskumatu…
Mitte see, et nende kahe eest maksma peab. Vaid see, et keegi suudab üldse nii mõelda. Ja siis lahistate pisaraid valada \”Kodutunnet\” või \”Rääkimata lugu\” vaadates? Kas tõesti on see 1-2¤, mis sinu pere eelarvest tuleb, nii paljut vimma väärt?
Minu meelest on kiitmist väärt juba see, et õpetaja üldse viitsib meie lastega kuhugi minna.
20¤ korra mitme kuu peale pole ju suur summa. Lapse kasvatamine ongi kallis.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu seisukoht on, et õpetaja peaks lastega ekskursioonile minnes lisatasu saama – seda jama ja vastutust on ikka megapalju ning reisina ei saa klassiekskursiooni nautida ilmselt küll ükski õpetaja. Kõigis muudes asutustes on ju lähetuste puhuks seadusega ette nähtud peale transpordi- ja majutuskulude hüvitamise ka päevarahad ning lisatöötundide eest lisatasu. Kellegi mõte, et õpetaja peaks kogu selle jama eest veel peale maksma, on minu arust nii jabur, et ei tea, kas peaks naerma või nutma.

PS. Ei ole ise õpetaja ega ole mul ka lähedaste hulgas kooliõpetajaid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Sügisel oli Tallinna reis.. Kevadvaheajal tuleb reis Tartusse.. koguaeg ikka 20-40 eurot… Suvel plaanivad Lätti, see tuleb kindlasti üle 50 euri. Väga tore, et käiakse, aga tõesti kallis on.[/tsitaat]
Bussipilet tartusse ja tagasi maksab 20 eurot, seega ei ole ju kallis. Nad ometigi tahavad seal midagi näha ka.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tavaline liinibussi pilet Paide-Tartu on olevalt bussist ~6 euri (odavaim õpilasele leidsin 5.9), edasi-tagasi ~12. Arvaks, et terveks päevaks bussi üürimine tuleb pigem kallim, aga on tunduvalt mugavam. Tartus AHHAA külastus 8 euri (grupipilet), AHHAA 4D kino 2.5. Tartus AURA külastus veepargi sooduspiletiga 5 euri (jaanuari lõpuni on AURA+AHHAA soodukas – 10 euri kokku). Kui kuskil koossöömine on orgunnitud, siis no alla 5 euri ei usu, et võimalik. Ongi kokku ~30 euri juba puhtalt kuluartiklid (kui AURA+AHHAA sooduka väliselt minek, siis kallim), oleneb muidugi kus täpselt käiakse. Kui organiseerib reisifirma, siis nende tulu pole siia arvestatud.

Siia pole arvestatud ka õpetaja + klassist veel ühe lapse kulusid. Kui arvestada 30 euri lisaks ühele lapsele ja 30 euri õpetajale ning kulud jagada 20 lapse vahel, siis 3 euri tuleb näole juurde. Ei ole just meeletult suur erinevus (30 vs 33 euri). Kui lapsi klassis rohkem ja arvestada, et õpetajatele tihti koos grupiga sissepääsud tasuta, siis on lisakulu veelgi väiksem.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu lapse klass, käis Pärnust Tartusse AHHAAA keskuses ja maksma läks 24 EUR-i. Ma ei arva, et kallis. AHHAAs siis kogu lõbu. Kino ka kaasa arvatud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, kohati tundub, et on kallis, aga eks siin ole küsimus rohkem väärtushinnangutes. Mina näiteks olen selline lapsevanem, kes väga hea meelega käib oma lapsega koos kõikidel ekskursioonidel kaasas. Hetkel ei ole sellest veel probleemi, et isa kaasas on, sest ma oskan jääda tahaplaanile ja lasta lapsel iseseisvalt tegutseda, mitte kogu aeg \”kuklasse hingata\”.

Mina leian, et lapsed on minu jaoks kõige suurem rõõm ma mul ei ole rahast kahju, kui see saab mõistliku asja jaoks kulutatud. Pigem jätan \”pühapäevased õlled\” (kuigi tegelikult olen joomik, s.t. alkoholi ei tarbi üldse) ostmata, kui lapsel ekskursioonil käimata.

Kuna lapse klassis on 18 poissi, siis kevadeks planeerin omaalgatuslikult korraldada 2-3 päevase telkides ja metsas ööbimisega jalgrattamatka. Nendega tegelemine on vahva ja lahe on kuulata, mida noored arenevad inimesed maailmast arvavad ja tänu sellele kõigele õpin ma ka oma last paremini tundma.

Seega need, kellele tundub, et raha on suur (ja paljude jaoks tõenäoliselt ka on), vaadake üle oma mõtted ja väärtused ja eelarve ja mõelge veel ja püüdke ikka leida võimalus lapsele. Keegi ei taha ennast tõrjutuna tunda – eriti veel laps, kes keerulise rahalise seisukorra tõttu peab ühest või teisest asjast ilma jääma ja seetõttu võib ka kaaslaste silmis \”madalamale pulgale\” liigitatud saada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]hind tuleb kallis, sest õp ise ei maksa midagi ja teised peavad ka ühe vaesest perest lapse reisi kinni maksma..[/tsitaat]

Kui reisi hind on 20-40 euri, peab igaüks 2 eurot maksama, et vaesest perest laps ja õpetaja kaasa saaksid. Sul on sellest 2 eurost kahju?

Kurb on see, eet seda suhtumist toodad sa ka oma lastele, tõenäoliselt on neil seetõttu veel raskem mõista, miks vaesem klassikaaslane nende raha (ehk 2 euri) eest kaasa peab reisima.

Ja no õpetaja! See võiks ju ikka ise maksta, tal ju puhas puhkus mõnekümne lapse eest vastutada ja nendega terve päev tegeleda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul oleks ainult hea meel, kui lapsed kusagil käia saaksid , see avardab silmaringi ja lähendab klassikaaslaseid.Ja selge see, et õpetaja ei maksa oma reisi eest, niigi on ta seal oma vabast ajast, teeb tööd ilma tasuta ja on oma perest eemal.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Sügisel oli Tallinna reis.. Kevadvaheajal tuleb reis Tartusse.. koguaeg ikka 20-40 eurot… Suvel plaanivad Lätti, see tuleb kindlasti üle 50 euri. Väga tore, et käiakse, aga tõesti kallis on.[/tsitaat]

On paratamatu, et tänapäeval lähevadki need sõidud nii kalliks.
Käisin suvel koos enda ja vennalapsega (Tallinnast) Tartu Ahhaa-keskuses, rongiga, kuigi kasutasime ja kombineerisime ära võimalikult palju erinevaid soodusvõimalusi (1 puudega laps+õpilane+tudeng) ja tagasi tulime spetsiaalselt tudengitele-õpilastele erihinda pakkunud kiirrongiga, tuli sellegipoolest rongireis+ahhaa+botaanikaaed+lõuna+jäätised kolmele kokku veidi üle 100¤ (ei arvestanud sisse kodunt kaasa võetud jooke ja näksimist rongisõidu jaoks). Linnatranspordile sentigi ei kulutanud, kõik liikumised tartus tegime jalgsi.

Mis aga puutub sellesse, et õpetajad reisil ei maksa, siis olen töötanud gümnaasiumis õpetajana ning klassijuhatajana alati maksnud enda eest, sest gümnaasiumiosas jagatakse alati summa võrdselt, ka õpetaja hulka arvatult. Erandiks on kooli poolt korraldatud ametlikud õpilasvahetused ja siis ei maksa ka õpilased ning on lisaks olnud ka päevarahad nagu komandeeringul ikka.

Aga väikestega (kuni põhikooli lõpuni) koos kuskil käies pean alati arvestama, et mõnel pole sentigi raha kaasas, mõnel pole bussipiletit, nii et on justkui endastmõistetav, et lisaks ostab õpetaja oma rahast veel 10se paki bussitalonge+ piletid vähemalt 3-4-le õpilasele ja seda raha ei maksa keegi õpetajale tagasi.
Eelmisel aastal ühe minu jaoks võõra algklassiga kaasas olles (lihtsalt linna teises otsas muuseumis, sest iga 10 lapse kohta peab olema vähemalt 1 täiskasvanu), leidus ka lapsi, kes tulid veel nõudma, et lisaks piletile ostaksin neile ka fantat või colat oma raha eest…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Jah on kallis bensiin, kuid hind tuleb kallis ka, sest õp ise ei maksa midagi ja teised peavad ka ühe vaesest perest lapse reisi kinni maksma..[/tsitaat]

Sa tahad, et õps töötaks vabal ajal ja maksaks veel peale?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

vot sellepärast ongi meie koolis kord – et vanemad ise organiseerivad, mitte õpetajad. Ja õigesti on tehtud – kooli aasta lõpul on õpetajad eksamitega jms. niigi koormatud ning see on ikka vanemate ülesanne, teha kena kokkuvõte kooliaastast. olen ise lapsevanem ja oleme ise kõik reisid orgunninud, kooskõlastame kohad, maksumused jne – et keegi ei jääks kõrvale.
Õpetaja korraldab vaid õppereisid.
Alles vinugti siin jõulukinkide kalla – eks nüüd on järgmine teema – klassiekskursioonid

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kohati tundub mulle ka, et need lõputud kinod ja teatrid. no sorry tullakse koju ja öeldakse homseks teatri raha või kino raha. mismõttes??? mulle ei olegi antud valikut kas mul on see raha anda või mitte. ma PEAN maksma. laps on kohustatud käima igal pool. mul ei ole kahju, aga teinekord pean andma viimase söögi raha mingi pileti peale, mis minu eelarvesse ei kuulu.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]kohati tundub mulle ka, et need lõputud kinod ja teatrid. no sorry tullakse koju ja öeldakse homseks teatri raha või kino raha. mismõttes??? mulle ei olegi antud valikut kas mul on see raha anda või mitte. ma PEAN maksma. laps on kohustatud käima igal pool. mul ei ole kahju, aga teinekord pean andma viimase söögi raha mingi pileti peale, mis minu eelarvesse ei kuulu.[/tsitaat]

miks sa PEAD maksma?
töötan ise õpetajana ja ei kohusta küll kedagi raha maksma. see on ju teie pere valik, kas soovite (kas teile on rahaliselt võimalik), et laps tuleb väljasõidule või mitte. minu klassis on alati paar last, kes ei tule kaasa. teiste perede käest ei ole raha küsinud, et kõik saaksid kaasa tulla.
tavaliselt enne kuhugi minekut teavitan vanaemaid juba varakult (sageli paar kuud varem). arvan, et enamikel on võimalik oma väljaminekuid planeerida nii, et lapse väljasõiduks raha jääks. saadan veel koju kirja, kus lapsevanem märgib, kas tema laps tuleb antud kohta kaasa või mitte ning kinnitab oma otsuse allkirjaga. üldjuhul ju arvestan siis selle arvu lastega. reaaluses on aga see, et enne rahatoomise tähtaega (sageli ka pärast tähtaeg) kleebin päevikusse uusi meeldetuletusi, saadan e-kirjaga meeldetuletusi… vahel olen lausa helistanud. kuidagi piinlik on endal.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Bussi tellimine (bussijuhi palk + bensiin + rent) ongi hullult kallis.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänapäeval on inimeste võimaluste vahel väga suured käärid. Lugesin just \”muud jutud\” foorumi alt reisikohtadest, mida külastati eelmisel aastal. Võimalused on tõesti erinevad. Samuti siis ka koolilastel.Ise olen seisukohal, et algklassi laps peaks saama osaleda klassiüritustel sh ekskursioonidel, teatris jne. Edasine pole enam nii oluline. Nii oleme ka klassikoosolekutel arutanud ja otsustanud ning vajadusel maksnud koos mõne lapse eest. Olen ise 3.klassi õpilase vanem.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu gümnaasiumi laps läheb klassiga välisriiki, mille maksumus on 400 euro kanti koos taskurahaga. Kui tahad, et lapsel silmaring areneb, tuleb see raha leida. Elu on selline. Eks laste kasvatamine ongi kallis või nagu öeldakse \”luxus\” Paljud pered laste nimel loobuvad ise paljust ja laenavad, kui vaja, et ei peaks laps teistest koju maha jääma.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Minu gümnaasiumi laps läheb klassiga välisriiki, mille maksumus on 400 euro kanti koos taskurahaga. Kui tahad, et lapsel silmaring areneb, tuleb see raha leida. Elu on selline. Eks laste kasvatamine ongi kallis või nagu öeldakse \”luxus\” Paljud pered laste nimel loobuvad ise paljust ja laenavad, kui vaja, et ei peaks laps teistest koju maha jääma. [/tsitaat]
Võib olla oleneb koolist, kuid üldiselt gümnaasiumi ja ka põhikooli last huvitab kultuur kõige vähem, pigem naudib ta vaid sõpradega koos olemist.Ja selleks ei ole tarvis sõita kaugele välismaale, vaid võib siinsamas Eestis grüünesse minna.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Võib olla oleneb koolist, kuid üldiselt gümnaasiumi ja ka põhikooli last huvitab kultuur kõige vähem, pigem naudib ta vaid sõpradega koos olemist.Ja selleks ei ole tarvis sõita kaugele välismaale, vaid võib siinsamas Eestis grüünesse minna.[/tsitaat]

välismaal on vein ja õlu odavam (sõltuvalt riigist) ja rohkem vanemate silma alt ära (loe: õhtuks ei pea kaineks saama), selleks kiputakse välismaareisidele!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]kohati tundub mulle ka, et need lõputud kinod ja teatrid. no sorry tullakse koju ja öeldakse homseks teatri raha või kino raha. mismõttes??? mulle ei olegi antud valikut kas mul on see raha anda või mitte. ma PEAN maksma. laps on kohustatud käima igal pool. mul ei ole kahju, aga teinekord pean andma viimase söögi raha mingi pileti peale, mis minu eelarvesse ei kuulu.[/tsitaat]

Mina olen seevastu tänulik, kui kool korraldab teatri- või kinokülastuse. Kui jätta kõrvale muud tegurid ja rääkida vaid rahast, siis on see minu jaoks otsene kokkuhoid. Pean maksma vaid lapse eest.

Näiteks, kui ma tahaksin viia last sama etendust vaatama, siis pean maksma ka enda pileti eest, samamoodi venna ja abikaasa piletite eest (kuidas ma nemad siis koju jätan). Lisaks sellele koolikaaslastega koosoledud aeg, ühtekuuluvustunne, silmaringi avardumine jne …

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oota veidi, siis hakkad alles korralikult maksma 🙂
Laps 8.klassis.
Reisitamiseks mööda välismaad läks alates 5klassist. Esimesed reisid olid Soome ja Rootsi, siis poola, siis Austria, osad Londonis, osad Peterburis… (vastavalt rahakotile)
Igatahes kord aastas esitatakse arve 200-300 euri 🙂
(soome oli kõige odavam ja läks 70.- pluss taskuraha)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma tahtsin just seda mainida. Kui klassiga minek kuhugi kinno-teatrisse-muuseumi, siis maksad vaid lapse pileti ja transpordi eest. Kui tahaksid sama lapsele ise võimaldada, siis maksaksid terve pere eest.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

välismaal on vein ja õlu odavam (sõltuvalt riigist) ja rohkem vanemate silma alt ära (loe: õhtuks ei pea kaineks saama), selleks kiputakse välismaareisidele![/tsitaat]

Ja õpetaja vastutab, et sinu laps saaks lõpuks kaineks ja koju tagasi. Ja loomulikult õps selle välisreisi ajal \”puhkab\” täiega. Ja loogiline ju, et kogu selle sõidu eest oleks vaja õpsil ikka 2 kordselt maksta – ise ju tahtis kaasa sõita. ….
Olen ise õpetaja ja klassiga enam mitmepäevalisi ei sise-ega välisreise ei tee – peale seda korda kui Leedus 3 ööd järjest 7klassi valvasin ja jälgisin, et noored päris rumalusi ei teeks. Ühel ööl otsustas üks neiu endale suures hulgas valuvaigisteid sisse süüa ja tahtis 3 korruse hotelirõdult alla hüpata, sest keegi ei armasta teda – hommikuni rahustasin teda ja koos hotelliarstiga tegime maoloputust, tagasi tulles suutis Lätis Lidos veel üks tubli tüdruk nn rodeohärja seljast kukkuda ja käeluu murda… Samas aga päeval oli vaja reisi juhtida, asju ajada ja vaadata, et poisid nn mängides teineteisega otse käsipidi kokku ei kakuks. Ise te kurdate, et kuidas kasvatada käitumisprobleemidega lapsi – aga igas tavaklassis on vähemalt 1-2 natuke probleemsemat last – ja reisile tulevad ju ikka kõik kaasa.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellised asjad lepitakse kokku klassi lastevanemate koosolekutel – ja seal saad sa ju kohe öelda, et liiga kallis või lepite kokku ühe reisi. Ja ükski kooliväline üritus ei saa olla kohustuslik (va nt muuseumitunnnid, mis on õppetööga otseselt seotud).
Sageli on näha, et koosolekutel käivad need vanemad, kes on nõus õpetaja poolt planeeritavaga ja need, kellele miski ei sobi, paraku ei vaevu ka koosolekutele kohale tulla ja pärast vinguvad siin perekoolis.
Teemaalgataja – loomulikult EI KÄSE sul last keegi neile reisidele minna. Mine ise nt Lätti – osta letihinnaga piletid ja pääsmed ja arvuta kui \”odavalt\”sa kõik teenused kätte saad. Klassiekskursioonid on teet valmistatud – sinu mure on vaid raha maksta ja kohale minna. Kui see ei sobi – organiseeri ise. Ja ära siis organiseerimise(st telefonikõned, pangaülekanded, ajakulu, närvikulu, ettevalmistus ja giiditöö) sentigi küsi ning maksa enda sõidu eest ka – see ju lust ja puhkus…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]

Ja õpetaja vastutab, et sinu laps saaks lõpuks kaineks ja koju tagasi. Ja loomulikult õps selle välisreisi ajal \”puhkab\” täiega. Ja loogiline ju, et kogu selle sõidu eest oleks vaja õpsil ikka 2 kordselt maksta – ise ju tahtis kaasa sõita. ….
[/tsitaat]
Palun rääkida täpsemalt õpetaja vastutusest! Milles see seisneb? Probleemide puhul võetakse palgast maha, on keegi kunagi kohtu all käinud? Küsin teadmatusest, mitte norimise pärast.
Kas mitte Shultsi koolis ei juurutatud sellist lepingut lapsevanemaga, a la \”kui minu võsuke korrale ei allu, vastutab ta kõige eest ise ja perekonnal pole õigust pretensioone esitada\”
Olen ise käinud lapsevanemana mitmetel klassiüritustel ja pole näinud õpetajate erilist töörabamist. Pigem piirdus see hädaldamisega \”mul on nii palju jamamist teiega\”. Võib-olla sattusid erilised õpetajad ja mina oma aktiivsusega andsin nendele võimaluse hinge tõmmata, aga mitmeid kordi reaalselt kogetu oli oluliselt õpetajate poolt räägitust erinev.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Esileht Koolilaps Klassiekskursioonid.. miks nii kallid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.