Esileht Koolilaps Klassiekskursioonid.. miks nii kallid

Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Teema: Klassiekskursioonid.. miks nii kallid

Postitas:

Minu arvates ka peaks õpetajale lisatasu maksma ekskursioonile mineku eest!!! Kui koolis veel on kord majas veidigi majas siis eemale saades on teie kasvatamatute jõnglaste kantseldamine ikka päris hull koormus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Palun rääkida täpsemalt õpetaja vastutusest! Milles see seisneb? Probleemide puhul võetakse palgast maha, on keegi kunagi kohtu all käinud? Küsin teadmatusest, mitte norimise pärast.
Kas mitte Shultsi koolis ei juurutatud sellist lepingut lapsevanemaga, a la \”kui minu võsuke korrale ei allu, vastutab ta kõige eest ise ja perekonnal pole õigust pretensioone esitada\”
Olen ise käinud lapsevanemana mitmetel klassiüritustel ja pole näinud õpetajate erilist töörabamist. Pigem piirdus see hädaldamisega \”mul on nii palju jamamist teiega\”. Võib-olla sattusid erilised õpetajad ja mina oma aktiivsusega andsin nendele võimaluse hinge tõmmata, aga mitmeid kordi reaalselt kogetu oli oluliselt õpetajate poolt räägitust erinev.[/tsitaat]

Esiteks toimub põhiline ‘rabamine’ ekskursiooni ette valmistades ja teiseks on mõne klassiga reisides ikka pidev pingeseisund. Alati nii halvasti muidugi ei lähe. Meenub sõit Lätti paari aasta eest, kus vaatamata antud lubadustele ja vastavatele allkirjadele alkoholi pruukinud teismelised oleksid Läti politsei poolt peaaegu pokri pandud. Siis oli diplomaatiat tarvis.
Lisaks otsustasid 2 16-aastat ära Riia linnas kaduda ja hiljem teatasid silmi pööritades, et mismõttes, neid ahistatakse – nemad ainult kohalikku ööklubi vaatamas käinud:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.01 15:27; 21.01 16:48; 21.01 21:43;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu gümnaasiumi laps läheb klassiga välisriiki, mille maksumus on 400 euro kanti koos taskurahaga. Kui tahad, et lapsel silmaring areneb, tuleb see raha leida. Elu on selline. Eks laste kasvatamine ongi kallis või nagu öeldakse \”luxus\” Paljud pered laste nimel loobuvad ise paljust ja laenavad, kui vaja, et ei peaks laps teistest koju maha jääma. [/tsitaat]

Jah, meie omad lähevad 1000-eurosele reisile. Selles summas siis kõik sees – lennuk, majutus ja söögiraha ka, ekskursioonid. On küll kallis, ma ei ütlegi, et ei ole, aga see oli ka ligi aasta aega ette teada, siis on ju võimalik planeerida. ja ei ole ainus laps peres. Aga peab hakkama saama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 21:08; 21.01 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu gümnaasiumi laps läheb klassiga välisriiki, mille maksumus on 400 euro kanti koos taskurahaga. Kui tahad, et lapsel silmaring areneb, tuleb see raha leida. Elu on selline. Eks laste kasvatamine ongi kallis või nagu öeldakse \”luxus\” Paljud pered laste nimel loobuvad ise paljust ja laenavad, kui vaja, et ei peaks laps teistest koju maha jääma. [/tsitaat]
Olen veendunud, et kui natuke mõelda ja raha arukamalt paigutada, saab sellesama summa eest lapse silmaringi märksa enam, põhjalikumalt ja ohutumalt laiendada kodumail.
Reisimise tähtsus laste harimisel on ropult üle hinnatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Jah, meie omad lähevad 1000-eurosele reisile. Selles summas siis kõik sees – lennuk, majutus ja söögiraha ka, ekskursioonid. On küll kallis, ma ei ütlegi, et ei ole, aga see oli ka ligi aasta aega ette teada, siis on ju võimalik planeerida. ja ei ole ainus laps peres. Aga peab hakkama saama.[/tsitaat
Sellisel reisil ei näe mõtet(kui just pikaajaline keeleõppe/praktika õppereis pole).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 14:51; 17.01 15:54; 21.01 21:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Palun rääkida täpsemalt õpetaja vastutusest! Milles see seisneb? Probleemide puhul võetakse palgast maha, on keegi kunagi kohtu all käinud? Küsin teadmatusest, mitte norimise pärast.
Kas mitte Shultsi koolis ei juurutatud sellist lepingut lapsevanemaga, a la \”kui minu võsuke korrale ei allu, vastutab ta kõige eest ise ja perekonnal pole õigust pretensioone esitada\”
Olen ise käinud lapsevanemana mitmetel klassiüritustel ja pole näinud õpetajate erilist töörabamist. Pigem piirdus see hädaldamisega \”mul on nii palju jamamist teiega\”. Võib-olla sattusid erilised õpetajad ja mina oma aktiivsusega andsin nendele võimaluse hinge tõmmata, aga mitmeid kordi reaalselt kogetu oli oluliselt õpetajate poolt räägitust erinev.[/tsitaat] See on suur närvipinge, sest juhtuda võib tont teab mida. Keegi võib haigeks jääda, ära eksida, kaklema minna, midagi ära lõhkuda, viga saada, surma saada. Ettevalmistused mitu kuud ette- vanemad-kuhu minna- mis hinnas- paljud saavad, esialgne nimekiri, tesialgne nimekiri, lõplik nimekiri, rahakorjamine- kõik ei maksnud- miks ei maksnud- viimane päev, mõni ikka pole maksnud, ah, kahe päeva pärast maksab, aga ma ei tulegi- kellegi asemele otsimine- järgmine maksmine- kas kõigil on dokumendid, oi, mul ei kehti ikka enam, palju kiirkorras tegemine maksab- viimased loobujad ja neile asendaja otsimine-lisasaatja otsimine, ok, kõik kohal, kõik bussis-hakkame sõitma- loeme üle, kas kõik kohal-kas kõik kaasas, loeme üle, ööbimisega reisil on kogu aeg vaja kontrollida, kas kõik elus-terved-millega tegelevad- et ööbimiskoht jääks ka terveks jne-jne, pluss pidev ülelugemine-jälgimine- ja muidugi on õpetaja süüdi, kui midagi juhtub. Kuidas edasi üldse elada, kui kellegagi nt mingi õnnetus juhtuks ja samas-kõikjal korraga olla ei ole võimalik. Nii et kui õpetaja saab koju selliselt ekskursioonilt, siis ta on ikka ülirõõmus. Ma muidugi ei tea, mida lapsevanem seal reisil näha soovis- õpetaja higistamist või vurrkannina rabelemist või mis tema jaoks puudu jäi, aga vastutus on suur ja lihtsam on selliseid reise mitte ette võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt nii ongi, nagu viimane postitaja kirjutas:)
Aga kogu selle kammaijaa käigus tuleb mõtteid koondada ja tavapärast õpetajatööd teha. Kokkuvõtteks on vaimselt päris kurnav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.01 15:27; 21.01 16:48; 21.01 21:43;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Jah, meie omad lähevad 1000-eurosele reisile. Selles summas siis kõik sees – lennuk, majutus ja söögiraha ka, ekskursioonid. On küll kallis, ma ei ütlegi, et ei ole, aga see oli ka ligi aasta aega ette teada, siis on ju võimalik planeerida. ja ei ole ainus laps peres. Aga peab hakkama saama.[/tsitaat
Sellisel reisil ei näe mõtet(kui just pikaajaline keeleõppe/praktika õppereis pole).[/tsitaat]

Millisel reisil pole mõtet? Reisi polnud ju kirjeldatud, ainult maksumuse komponendid.

On jah keeleõppe- ja kultuurireis, aga mitte pikaajaline (nädal). Pikaajalist selle raha eest veel ei saa;)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 21:08; 21.01 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Millisel reisil pole mõtet? Reisi polnud ju kirjeldatud, ainult maksumuse komponendid.

On jah keeleõppe- ja kultuurireis, aga mitte pikaajaline (nädal). Pikaajalist selle raha eest veel ei saa;)[/tsitaat]

Oh, nädalaga õpib keele ära küll! Kuhu maailmanurka nii kallis keeleõppereis viib ka, kui pööblil küsida sobib 😛

Ps. Oma laps käis ca 400¤ eest Pariisis nädala, selle sees siis ka lennupiletid ja kultuuriüritused jmt. Teie reisi sihtpunkt ilmselt Euroopas ei asu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise aastaid unistan 500 eurost reisist endale – ei saa aga, sest raha lihtsalt pole. JA minu lapsed ei põe kui ma neid 1000eurisele reisile ei saada. See on meie pere 2 kuu raha…..Saab ka ilma, EI PEA minema kallitele reisidele. JA seda muide enamus tavakoolide lapsi. Ei ole ise vanematena töötud, lihtsalt töötasud on väikesed – hea, et töökohtki on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 21:43; 18.01 21:53; 06.02 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On tegijad ja on vingujad. Ma olen õpetaja tütar ja näen seda värki kõrvalt. Kui käisin ülikoolis, siis mõne korra käisin ema klassiga kaasas. Aitasin lapsi kantseldada, vaatasin, et nad Riia linna peal ära ei kaoks. No see on ikka hull närvipinge kogu aeg. Ah et õpetaja ei vastuta? No tore, äkki siis niiviisi arvaja teeb ettepaneku lastevanemate koosolekul, las lapsed lähevad ilma õpetajata ekskursioonile? Või veel parem: tee ise ükskord midagi! Siis saad aru, mida tähendab midagi korraldada ja vastutada! Alati palutakse pikematele ekskursioonidele paar lapsevanemat lisajõuks kaasa. Paku ennast korra appi ja vaata, kuidas tundub?
Ise olen olnud ühe hobiklubi juhatuse esimees. On ikka vastutus küll. Kõigepealt korraldada. Täpselt nagu üks siin kirjutas ekskursioonidest: otsid mingi koha, lepid kokku, arvestad osavõtutasud … siis ootad, kas tuleb piisav hulk registreerujaid? Kõik muidugi registreeruvad viimasel minutil või veel hiljem. Helistavad sulle päev varem: kallike, ma tean, et tähtaeg on üle, aga kas ma ikka võin tulla? Siis kohapeal: kuhu ma telgi võin panna? Kuhu toidud panna? Kas lapsed tohivad randa minna? Me teiseks päevaks ei jää, kas me võime vähem maksta? Meie kämping on väga palav, mida teha?
Raudreegel on see, et need, kes ise kunagi mitte midagi ei organiseeri, on alati pärast kõige suuremad vingujad. Sest nad lihtsalt ei kujuta seda asja ette!
Teemaalgatajast ma aga arvan, et tema on üks piiratud ja igav inimene. Ilmselt ei käi nad ka oma perega kunagi kusagil, sest muidu ta teaks, mis maksab bensiin, mis maksavad muuseumipiletid ja mida tähendab lastega reisimine. Seda enam võiksid oma lapse vähemalt klassiekskursioonidele lasta, niigi palju lõbu tema piiratud elus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 18:54; 06.02 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On tegijad ja on vingujad. Ma olen õpetaja tütar ja näen seda värki kõrvalt. Kui käisin ülikoolis, siis mõne korra käisin ema klassiga kaasas. Aitasin lapsi kantseldada, vaatasin, et nad Riia linna peal ära ei kaoks. No see on ikka hull närvipinge kogu aeg. Ah et õpetaja ei vastuta? No tore, äkki siis niiviisi arvaja teeb ettepaneku lastevanemate koosolekul, las lapsed lähevad ilma õpetajata ekskursioonile? Või veel parem: tee ise ükskord midagi! Siis saad aru, mida tähendab midagi korraldada ja vastutada! Alati palutakse pikematele ekskursioonidele paar lapsevanemat lisajõuks kaasa. Paku ennast korra appi ja vaata, kuidas tundub?
Ise olen olnud ühe hobiklubi juhatuse esimees. On ikka vastutus küll. Kõigepealt korraldada. Täpselt nagu üks siin kirjutas ekskursioonidest: otsid mingi koha, lepid kokku, arvestad osavõtutasud … siis ootad, kas tuleb piisav hulk registreerujaid? Kõik muidugi registreeruvad viimasel minutil või veel hiljem. Helistavad sulle päev varem: kallike, ma tean, et tähtaeg on üle, aga kas ma ikka võin tulla? Siis kohapeal: kuhu ma telgi võin panna? Kuhu toidud panna? Kas lapsed tohivad randa minna? Me teiseks päevaks ei jää, kas me võime vähem maksta? Meie kämping on väga palav, mida teha?
Raudreegel on see, et need, kes ise kunagi mitte midagi ei organiseeri, on alati pärast kõige suuremad vingujad. Sest nad lihtsalt ei kujuta seda asja ette!
Teemaalgatajast ma aga arvan, et tema on üks piiratud ja igav inimene. Ilmselt ei käi nad ka oma perega kunagi kusagil, sest muidu ta teaks, mis maksab bensiin, mis maksavad muuseumipiletid ja mida tähendab lastega reisimine. Seda enam võiksid oma lapse vähemalt klassiekskursioonidele lasta, niigi palju lõbu tema piiratud elus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 18:54; 06.02 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bussi tellimine meeletult kallis…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga minul on küll ainult jube hea meel, kui vanemate meililisti mõni ekskursiooniteade potsatab! Mul endal on oma kooliaja käimistest siiani ainult positiivselt eredad mälestused.

Nüüd olen täiskasvanu, veedan pikki päevi arvutis igavavõitu kontoritööd tehes. Vahel loen netist kuulutusi mõnele vahvale näitusele või üritusele. Mõtlen, et jaa, peaks ikka ise minema ja ka lapse viima. Siis aga igapäevatööd ja toimetused kuhjuvad, asi ununeb ja tuleb alles millalgi hiljem meelde. Seks ajaks on näitus juba läbi:(

Lapse kooliaeg ongi tegelikult paljudel see kõige suurem käimiste ja nägemiste aeg. Las laps käib ja näeb vähemalt kooliajalgi kuulsad ja huvitavad paigad ära! See ongi üks osa hariduse saamisest ju. Ja kes õiendab, et miks reis 50 euri maksab, arvestagu et koos vanematega sinna reisile minnes tuleks ju maksta lisaks ka vanemate eest täishind, eks ole? Nii et ise kodustega seda kõike lapsele korraldades tuleks too hind korrutada mitmega!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu seisukoht on, et õpetaja peaks lastega ekskursioonile minnes lisatasu saama – seda jama ja vastutust on ikka megapalju ning reisina ei saa klassiekskursiooni nautida ilmselt küll ükski õpetaja. Kõigis muudes asutustes on ju lähetuste puhuks seadusega ette nähtud peale transpordi- ja majutuskulude hüvitamise ka päevarahad ning lisatöötundide eest lisatasu. Kellegi mõte, et õpetaja peaks kogu selle jama eest veel peale maksma, on minu arust nii jabur, et ei tea, kas peaks naerma või nutma.

PS. Ei ole ise õpetaja ega ole mul ka lähedaste hulgas kooliõpetajaid.[/tsitaat]
Jah, selle eest peaks õpetaja saama komandeeringutasu, aga mitte lapsed ei peaks maksma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on jällegi hea meel, et lapse klass ei ole kuskil käinud. Klassis on väga keerulise loomuga lapsi ja nendega kuhugi minek oleks õpetajale tõeline katsumus. Lapsepõlvest tean lugu, kus üks klass tuli ekskursioonilt tagasi uppunud klassikaaslasega. Sellele mõeldes ma lausa ei tahagi, et nad kuhugi läheks. Käigu ikka perekonniti kaugemal kolamas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lugesin kogu seda teemat ja tuli meelde, kuidas mu väga reisihimuline hea tuttav suvel ahastusega taeva poole karjus: ei iial enam! ta on käinud lapsega aastas vähemalt kaks-kolm korda reisil nii välismaal kui eesti sees sestsaadik, kui laps on 3a ja nüüd, kui laps on 10a, vandus ta, et ei reisi enam mitte ühtegi korda temaga koos. paned reisi kokku, planeerid sisse kõik lapse soovitud kohad, kõik, mida talle on pähe tulnud tahta ja ise pmts ei saa kogu reisist midagi ja siis veel vingutakse, kui hotelli telkus on ainult kolm kanalit ja basseini polegi! ja selline on su enda laps. nüüd korruta see ving 30ga ja saad teada, mida õpetaja kuuleb igasuguste hariduslike ettevõtmiste kohta. mõttetu, keda huvitab, mingid varemed, krt, kas kellelgi suitsu on. sest palju toredam oleks ju niisama linna peal bailata ja tsillida.

ausõna, kui keegi võtab teie eest enda kanda kogu reisimisega kaasneva vaeva ja vile, siis näidake vähekenegi tänulikkust üles, lapsevanemad!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõlab õelalt aga ärge tehke siis niipalju lapsi.

Meil omal oli ,et kõik neli käisid koolis ja alatihti langesid ka ekskursioonid samale ajale.
Aga ema leidis ikka selle raha ja saime taskuraha ka veel kaasa.
Tuleb vaadata oma tulud ja kulud üle ja millegi pealt näpistada.
Meie ema ei näpistanud kunagi toidu pealt aga näpistas muude lõbustuste pealt(seekuu ei osta siis seda raamatut mida ma oleks tahtnud,see kuu ei lähe siis perega loomaaeda…)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )


Esileht Koolilaps Klassiekskursioonid.. miks nii kallid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.