Esileht Koolilaps Klassijuhatajaks mees?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Klassijuhatajaks mees?

Postitas:

Tütar läheb 5. klassi ja sain täna teada, et klassijuhatajaks tuleb meesõpetaja. Olen veidi kohkunud, sest endal vastav kogemus puudub. Tütre eelmine klassijuhataja oli väga avatud ja emaliku suhtumisega.

Millised on teie kogemused mehest klassijuhatajaga? Ma ei arva, et see on halb variant, lihtsalt selline uudis tuli mulle üllatusena.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees ei ole diagnoos. Hea õpetaja ei käi soo järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milles probleem?
On kombeks, et klassijuhatajateks on aineõpetajad, kes õpetavad samas kooliastmes. Enamikes koolides on vähemalt 1/4 – 1/3 aineõpetajatest, mõnes üksikus isegi pooled, meessoost ja seetõttu on ka klassijuhatajad kas põhikooli- või gümnaasiumiastmes.

5.klass on tavaliselt iga, kus seoses kabinetsüsteemile üleminekuga lööb paljudel lastel \”katus ära\” – enamik koolimajades toimepandavatest lollustest on reeglina 5ndike tehtud.
põhjuseks see, et tuntakse end äkitselt liiga vabalt, ei ole 8h jutti klassijuhatajat iga sammu jälgimas ja vajadusel pidevalt keelamas nagu algklassides, mistõttu meesklassijuhataja 5.klassis on pigem ikka väga positiivne nähtus.

Üks suur pluss veel: meesõpetaja ei saa minna mitmeks kuuks sünnituspuhkusele ja siis veel 3 aastaks lapsepuhkusele. On üsna tõenäoline, et sama õpetaja (kui ta just geograafia või tööõpetuse õpetaja pole) läheb lastega koos kuni 12.klassi lõpuni (9.kl lõpuni aga kindlasti)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka kunagi oli meeterahvas. sai meid vist sunniviisiliselt, vana klassijuhataja söödi lapsevanemate poolt koolist välja. OLi selline väga vaikne tööõpetuse õpetaja, eriti meie tegemistesse ei sekkunud ja pigem jah lihtsalt kohatäide 🙂

Õel aga oli kunagine pioneeride juht klassijuhatajaks, ka mees. Organiseeris klassile üritusi, võimalusi koperatiivi töös osaleda ja ühised viinavõtmised. alko pärast sai kinga ka lõpuks, kuigi koolis joondu oli ta juba aastaid 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heh, mul on elus kaks meesklassijuhatajat olnud. Üks neist löödi koolist minema, kui selgus, et ta on mõningaid meie klassi poisse seksuaalselt ahistanud, ja teine siis, kui tema joomatuurid juba kõik piirid ületasid – see, et ta tundi purjus peaga tuli ja klassiõhtul jommis olles igasugu lollusi tegi, oli algusest peale tavaline. 😛 See muidugi ei tähenda, et ma oma kogemust kõigile meesõpetajatele üldistaksin (ehkki joodikuid on minu kogemuse järgi tõesti koolis töötavate meeste hulgas ikka kole palju), ja tegelikult tahtsin ma öelda hoopis seda, et isegi nii ebardlikud variandid toimisid igapäevaelus klassijuhataja funktsioonis suurema osa ajast üsna talutavalt. Esimese puhul tuli skandaalne lugu tegelikult ühel hetkel suure ehmatusena, mina ei teadnud tema kalduvustest varem midagi. Teise puhul olime harjunud, millal temaga tõsiselt asju ajada ning millal lihtsalt muiata ja tal oma purjus iba edasi lällutada lasta. Mõlemad need klassijuhatajad olid meil põhikooliklassides.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie klassijuhataja oli põhikoolis noor mees, kes on õpetaja kuni tänase päevani. Ta oli äärmiselt kena, taktitundeline ja veidi kohmetu – me olime tema esimene klass juhatada ja ega me ju kerged lapsed polnud. Aga tänuks on ta olnud alati see, keda me hea sõnaga meenutame, kellega kontakti võtame, kui klassi kokkutulek ettevalmistamisel. Ta on omamoodi legend meie koolikohas, tõeline \”maa sool\”. Nii et vastukaaluks siin eelpool esitatud veidrikele ka üks hea näide. Teemaalgataja, mees pole tõesti diagnoos, ta on inimene nagu nainegi 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule väga meeldib, et lapsel tuleb meesõpetaja, kes 12 klassini välja veab lapstega koos. Mul on endal ka olnud meesõpetaja klassijuhataja, kes mingil hetkel osutuks lihtslat matsiks ja kuigi kaua ta õpetaja ka polnud, kas 4-5a äkki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel on olnud 2 klassijuhatajat mehed. Väga toredad ja konkreetsed tegelased.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Üks suur pluss veel: meesõpetaja ei saa minna mitmeks kuuks sünnituspuhkusele ja siis veel 3 aastaks lapsepuhkusele. On üsna tõenäoline, et sama õpetaja (kui ta just geograafia või tööõpetuse õpetaja pole) läheb lastega koos kuni 12.klassi lõpuni (9.kl lõpuni aga kindlasti)[/tsitaat]

Kas sa ise tead, et oled soostereotüüpide küüsis? Sünnituspuhkusele meesõpetaja tõesti ei saa jääda, kuid miks ei võiks meesõpetaja jääda järgnevale lapsepuhkusele? Tänapäeval on ühe rohkem isasid osa aega ise lapsepuhkusel ja see on väga tervitatav. Meesõpetaja puhul on tõenäolisemgi, kui teistes ametites isade puhul, et ta jääb lapsepuhkusele. Kui tema abikaasa peaks juhtumisi olema temast rohkem teeniva ameti pidaja, siis on ju perele kasulikum, et pärast vanemahüvitise lõppu on lapsega edasi kodus vähem teeniv vanem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kõige-kõige lemmikum õpetaja terve kooliaja jooksul oli üks meesõpetaja – karm, aga väga õiglane ja mõnusa huumorimeelega. Kadestasime klassi, kus ta klassijuhatajaks oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hämmastav, et keegi sellise asja pärast kohkub ja seda probleemiks peab. Meie haridussüsteem on nii feminiseerunud, et meesklassijuhataja tundub juba kahtlane?
Minu laste koolis on palju meesõpetajaid ja ühtlasi on nad ka klassijuhatajad. Vanemal lapsel oli põhikooliastmes klassijuhatajaks meesterahvas ja nooremal on praegu gümnaasiumiastmes.
Emmetamisest ei tea ma idagi, ka algklasside õpetaja ei olnud neil nännutaja. Aga meesklassijuhatajaga on klassilõpuekskursioonid ja matkad alati väga lahedad olnud – käiakse telkidega jalgrattamatkadel jms. Igal juhul etem kui Rootsi kruiis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 12:33; 15.08 22:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks inimesi ole igasuguseid nii meeste kui naiste hulgas :). Mul puudub küll isiklik kogemus, aga kahel väga lähedasel inimesel on olnud meesklassijuhatajad ja ma kui nüüd aus olla, siis pole ma mitte kunagi kuulnud niivõrd positiivsed tagasisidet ühegi naisklassijuhataja kohta. Eriti fenomenaalne oli üks neist klassijuhatajatest, kellega vähemalt pool klassi veel peale lõpetamistki suhtlema jäi. Ta oli neile lastele tõeliseks vaimseks teejuhiks- õpetas neile väärikust, ausust ja paljusid muid suurepäraseid omadusi. Olen temaga ka ise mitmel korral ühte seltskonda juhtunud ning tõesti- kui mu oma laste klassijuhatajatel (soost olenemata) oleks ühel päeval pooled tema omadustest, oleksin juba üliõnnelik :).

Selge see, et võib minna nii ja naa nii meehest kui naisest klassijuhatajaga, aga lihtsalt tundsin, et äkki oleks hea need positiivsed näited siia kirja panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Milles probleem?
On kombeks, et klassijuhatajateks on aineõpetajad, kes õpetavad samas kooliastmes. Enamikes koolides on vähemalt 1/4 – 1/3 aineõpetajatest, mõnes üksikus isegi pooled, meessoost ja seetõttu on ka klassijuhatajad kas põhikooli- või gümnaasiumiastmes.

5.klass on tavaliselt iga, kus seoses kabinetsüsteemile üleminekuga lööb paljudel lastel \”katus ära\” – enamik koolimajades toimepandavatest lollustest on reeglina 5ndike tehtud.
põhjuseks see, et tuntakse end äkitselt liiga vabalt, ei ole 8h jutti klassijuhatajat iga sammu jälgimas ja vajadusel pidevalt keelamas nagu algklassides, mistõttu meesklassijuhataja 5.klassis on pigem ikka väga positiivne nähtus.

Üks suur pluss veel: meesõpetaja ei saa minna mitmeks kuuks sünnituspuhkusele ja siis veel 3 aastaks lapsepuhkusele. On üsna tõenäoline, et sama õpetaja (kui ta just geograafia või tööõpetuse õpetaja pole) läheb lastega koos kuni 12.klassi lõpuni (9.kl lõpuni aga kindlasti)[/tsitaat]

Miks ei saa minna lapsepuhkusele isa?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti on mõnel sellest probleem?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel oli põhikoolis järjest kaks meesklassijuhatajat. Probleem oli selles, et esimene neist oli poiste tööõpetuse õpetaja, kes aasta pärast lahkus koolist, järgmine oli poiste kehalise kasvatuse õpetaja. Tüdrukud nägid õpetajat heal juhul vaid klassijuhatajatunnis ja õpetajad ei saanud kevadeks tüdrukute nimesidki selgeks. See oli kõige tundlikumas vanuses, 7-8 klass, kus klassijuhataja pilk peaks veel kõigil ja klassis valitseval õhkkonnal peal olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu, et see teemaalgatajale probleem on. Minu lapse klassijuhatajaks sai samuti 5. klassis mees, kevadel lõpetas poiss põhikooli ja kõik need aastad oli lastel super hea ja tore klassijuhataja.Minul oli ainult hea meel, kui kuulsin, et meesõpetaja lapse klassijuhatajaks saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma näeks probleemi vaid siis kui see mees tüdruklapsele mitte ühtegi tundi ei annaks, nii et puuduks võimalus klassi koos näha. (muidugi minu arust on see ka probleem, et nt tööõpetus on Eestis veel sugude järgi kaheks jagatud, aga see juba teine teema)
Mul endal oli lapsena meesklassijuhataja, kes tüdrukuid kabistas nii et vähe polnud. Ühe küpsema tüdrukuga vist läks asi kaugemale ka. Tegelikult pidanuks ta trellida taga lõpetama, aga tollal vaadati sellistele asjadele kuidagi läbi sõrmede ja ilmselt lapsevanemad ei saanud arugi. Tüdrukud jälle olid meelitatud, et noormehele meeldisid. Süda läheb pahaks kui praegu sellele mõtlen. Tagantjärele vaadates oli ta juba välimuselt selline libe sell.
Mu enda kahel lapsel on järjestikku üks ja sama mees klassijuhatajaks olnud, paremat õpetajat kui tema, ei ole mina oma elus veel varem kohanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

läheb teemast küll välja, aga minu kogemuste järgi ei ole probleemi, kui klassijuhataja ei anna ühtegi tundi. see oleneb kindlasti ka konkreetsest inimesest, aga kui on vastutustundlik ja südamega oma tööd tegev õpetaja, siis ei ole see oluline. mõnes mõttes vbl isegi hea – ei teki eelarvamusi ja konflikte ainealaselt pinnalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 12:33; 15.08 22:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul endal oli keskkooli osas ja mu lastel oli alates 5.klassist ka meesklassijuhatja. Lahedamaid tegelasi annab otsida :).
Teemaalgataja – mispärast Sa kohkunud oled? Kui Sulle meeldib, et naisklassijuhataja on emalik, siis ehk on meesterahvas isalik?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Koolilaps Klassijuhatajaks mees?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.