Esileht Koolilaps Klassijuhatajate tasuta reisid õpilaste kulul

Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )

Teema: Klassijuhatajate tasuta reisid õpilaste kulul

Postitas:

Paljud mu tuttavad õpetajad töötavad pooleteise koormusega. Nii saab rohkem raha. Poolest ülekohast ei loobuta. Ja ikkagi kell kaks majast läinud.

On väga raske olla tööl pooleteise kohaga ja saada kella kaheks iga päev tunnid antud. Poolteist koha tähendab, et inimene annab vähemalt 30 tundi nädalas (see oleneb väga palju koolist, mõnes koolis on normkoormus 24 tundi, mõnes koolis 22, olen kuulnud, et kusagil ka 20 ja 18, nii et raske on öelda, mida poolteist koormust siin konkreetselt tähendab). Tavaliselt on põhikooli lõpuastmes ja gümnaasiumis mõnel päeval ka 7 ja 8 tundi, seega pole neil tunnid kella kaheks läbigi, vaevalt õpetaja enne oma tunni lõppu pidevalt lahkub. Lisaks muidugi ei lahku need vara lahkujad ju niisama, ilmselt lahkuvad nad enamasti mingite kontrollimist vajavate ülesannetega, pluss siis see, et vähemalt vahel on õpeajal lisaks dokumentatsioonile veel ka muud ettevalmistamist ja koostamist, kuigi selle maht juba oleneb nii õpetajast kui ka ilmselt veidi erineb aineti.

+14
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.01 14:47; 05.01 14:50; 05.01 19:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ema algklasside õpetaja juba 40 aastat. Kas tõesti mõni arvab, et tal peale 10. korda on endiselt jube huvitav nt O.Lutsu muuseumisse minna? Või mõnele nukuteatri etendusele? Veel parem – Vembu-Tembumaale!?! Või kujutate nüüd ette pilti, et õpetaja läheb 20 lapsega kuhugi ujuma. Kuna ka tema on pileti ostnud, siis võiks ju temagi tahta niisama mullivannis vedeleda või mõnes muuseumis segamatult lugeda ja uurida.
Ja no minu arvates tähendab REISILE minek ikka seda, et teed seda, mis pähe tuleb ja nii kaua kui tahad. Isegi taolisel “iga-minut-planeeritud” reisil saab tavaline reisija valida, kas laseb silmad bussis kinni või mitte. Kas kuulab süvenenult giidi või mitte jne. Laste saatja vaevalt seda endale eriti lubada saab.
Aga ma ikkagi loodan, et teema on provokatsioon.

+22
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean, et üks tuttav lõpuklassi klassijuhataja tegi direktorile ettepaneku õpilasele kevadisel aktusel lõputunnistust mitte väljastada, sest talvisel koolivaheajal tehtud 4-päevase välisreisi eest oli vanemal senini maksmata, ainult lubas, et kohe maksab.

Milles see õpilane süüdi on, et teda terve aulatäie ees häbistada? Pole tema süü kui vanematel rahalised raskused või kui nad lihtsalt tropid on.

Vot selliste inimestega ei sooviks ma küll ealeski suhelda. Milles kõll õpetaja süü seisneb?

Ma pole kuskil väitnud, et õpetaja on milleski süüdi, aga võlg on ju siiski lapsevanema oma. Kui mulle (õpilasena) ütleks ema, et mine-mine reisile, kraabime raha kokku ja maksame ära. Ja siis on reis juba toimunud, aga mu vanemad miskipärast ei maksa. Miks ma siis tunnistust ei saa kui olen õppekava läbinud? Miks mind vanemate käitumise eest karistatakse?

Miks su vanemad õpetajat karistavad? See on ainus viis õpetajal oma raha kätte saada arutu vanema käest. Esiteks tekitab lapsevanem oma lapsele piinlikust ja teiseks sa võid olla õppekava läbiunud, aga edasi sa õppima minna ei saa ilma lõputunnistuseta. Loodetavasti tuleb su vanemal mõistus pähe ja klaarib õpetaja ees võla, ilmselgelt on sellised vanemad pahatahtlikud kroonilised ja põhimõttelised võlgnikud. SMS laen aitab.

Keegi ei saa ju midagi sellist tõsiselt arvata? Uskumatu jutt.

Mis jääb sulle arusaamatuks.
Miks õpetajat karistad ja kas õpetaja peab sinu lapse kulusid oma palgast maksma? Mis võimalus tal on sinusuguse käest raha tagasi saada?

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.01 00:13; 05.01 10:55; 05.01 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laste koolis pidi laps enne lõputunnistuse kättesaamist ära viima kõik õpikud, raamatukogu raamatud ja sai igalt poolt allkirja, et temaga on korras, mingeid võlgu ei ole. Kui nt mõni õpik kadunud, siis tuli see välja maksta. Mingi klassijuhatajale maksmata teatriskäigu raha on samamoodi võlg ja mu meelest on täiesti loogiline, et enne “lõpparvet” ehk tunnistust ei saa, kui kõik võlad likvideeritud. Vähemalt gümnaasiumi lõpetaja on juba täisealine ning võiks selle raha kasvõi ise teenida, kui vanem vastustundetu teiste kulul elaja on.

Ja teemaalgatajal soovitan ka need laste klassireisid ise organiseerida, ise lapsi valvata ning loomulikult enda kaasamineku eest ka ise maksta. Õpetaja saab siis rahulikult oma perega aega veeta ja ei saa midagi laste kulul nagu teemaalgataja kardab. Õpetajale selline laste valvamine reisil nüüd küll mingi nauding ei ole, sellele veel peale maksmist nõuda on rumal.

+31
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutan nüüd küll lasteaiaõpetaja nurga alt, aga õpetaja siiski. Reeglina on väljasõitudel saatjate piletid tasuta. Jah, buss maksab, aga bussi eest maksavad ikka lapsed, mitte kaks saatjat, kes kaasas on. Mina olen tööl, miks ma peale pean oma tööle maksma?
Vabandage väga, aga väljasõidud on tavaliselt planeeritud õppekäikudena. See tähendab seda, et ma pean käigu ette valmistama – otsima materjale, mõtlema välja tegevused, kui kohapeal neid ei pakuta, vajadusel töölehed. Hiljem tuleb kogu käik lastega läbi töötada (jah, isegi kui see on käik nukuteatrisse) ja lastega arutleda/analüüsida, teha teemakohased ülesanded või joonistused.
Siinkohal ei tasu jah rääkida veel broneerimisest, kokkulepetest, läbirääkimistest, bussi tellimisest, raha lugemisest/klapitamisest jne. Sügisel on kõik vanemad väljasõitudega koosolekul nõus, meil õnneks ei ole keegi kräunuma tulnud, et õpetajad käivad tasuta tšillimas. Hea, et meil rühmas 20 last on, piisab kahest töötajast kaasa. Kui oleks 24, siis peaks ka teine õpetaja oma vabasta ajast kaasa tulema, sest 10 lapse kohta peab olema 1 täiskasvanu. Ja usu mind, armas teemaalgataja – see ei ole puhkus! Ma ei saa ju lasta 20 last sihtkohas laiali, nendega tuleb ka tegeleda! Luban lahkelt TASUTA lisainimeseks-abikäteks kaasa tulla, jäta ainult oma kontakt!

+27
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kamba teismeliste kantseldamine on siiski õpetaja töö. See, kas ja kuidas on õpetajate tasustamine ekskursiooni ajal, on ikkagi direktori ja õpetaja omavaheline kokkulepe. Mina ei saa tööl klientidele kurta, et et oi aga ma ei saa selle ja selle eest palka. Õpilased on samamoodi kliendid. Palgaküsimustes tuleb siiski ülemuste poole pöörduda, mitte hakata klientide rahakotist omale töötasu (tasuta ekskursioon) võtma!

Kas sa vahel komandeeringus oled käinud? Oled äkki tööandja kulul täiesti tasuta bussi, rongi või suisa lennukiga sõitnud, äkki isegi hotellis ööbinud? Või oma auto kütusekulu lasknud kinni maksta? Ja häbi ei olegi???
Mille poolest erineb õpetaja amet muudest ametitest, et tema peaks oma tööreisid omast taskust kinni maksma, aga teised ei pea? Kas tõesti mõni täiskasvanud inimene arvab, et ekskursioon on klassijuhatajale mingilgi määral lõbuks või puhkuseks? Paraku koolidel ei ole võimalust õpetajaid ekskursioonile komandeeringusse saata ja iseenesestmõistetavalt peavad tema eest maksma vanemad. Või oleksite rohkem rahul, kui õpetaja jätaks ekskursioonile kaasa minemata (kui ta ei soovi selle eest maksta ja läheb sama raha eest hoopis oma perega reisile)?

Selle teema juurde veel: minu 7. klassi laps korraldas ise koos paari klassikaaslasega klassi väljasõidu ühte turismitallu – õpetajad ja ka vanemad veidi juhendasid (ise vaatasin ka lapse poolt saadetud e-mailid üle, kus ta erinevaid asju kokku leppis). See oli vaid veidi üle poole päeva kestnud väljasõit vähem kui 100km kaugusele, kuid need korraldajad lapsed õhkasid pärast seda nagu ühest suust – nad poleks iial ette kujutanud, kui suur töö on ühe sellise asja korraldamine ja kui palju muretsemist ja närveerimist see endaga kaasa toob. Kui 13-aastastele oli selle asja mõistmiseks vaja isiklikku kogemust, siis äkki täiskasvanud suudaks ka ise veidi reaalsemalt asja ette kujutada?

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lausa logisin sisse, et teemaalgatust miinustada…

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mina tegelikult ei saa üldse aru, miks on vaja mingeid klassireise. Praeguse aja inimesed reisivad ja käivad nii palju ringi, et silmaringi avardamiseks küll selliseid asju poleks vaja ettevõtta. Minu lapsed nt. on klassiekskursioonidel käinud kohtades, kus nad on juba käinud…

+4
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja tüüpi inimesi on õnneks üsna vähe, seda on näha ka talle pandud miinuste arvust. Mina olen siiralt tänulik, et õpetajad viitsivad oma pere ja aja arvelt klassi lastega mõned reisid ja väljasõidud teha. Kuidas ei saada aru, et õpetaja on seal tööl ja vastutab laste eest!
Mina teen sügava kummarduse kõikide õpetajate ees kes tahavad lastega ka väljaspool kooli midagi toredat ette võtta. Mäletan oma kooliajast, kui oodatud olid ekskursioonid ja väljasõidud.

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas päriselt on selliseid lapsevanemaid olemas? Mul on kolm last, kelle kõigi õpetajad viitsivad nendega ekskursioonidel käia. Mina ei tea miks, sest see lastekari on täiesti õudusunenägu kui kuulan pärast laste muljeid. Klassitäie vastutustundetute lastega reisimine ei ole ju mitte puhkus vaid hull vastutus ja rohkem nagu karistuse mõõtu üritus.

+27
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegelikult ei saa üldse aru, miks on vaja mingeid klassireise. Praeguse aja inimesed reisivad ja käivad nii palju ringi, et silmaringi avardamiseks küll selliseid asju poleks vaja ettevõtta. Minu lapsed nt. on klassiekskursioonidel käinud kohtades, kus nad on juba käinud…

Olen sinuga nõus, võibolla ehk teistel põhjustel. Veidi tõrjutud lapse jaoks on need üritused eriline piin. Minemata ka ei saa jätta, siis veel rohkem eemalejäetud.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.01 09:47; 07.01 13:44; 09.01 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas päriselt mõtleb teemaalgataja ka nii? Appi! Siis sa ju küsid ka seda, et miks bussijuht bussiga sõitmise eest maksma ei pea ja miks giid reisibüroole ei maksa, saab ju nii toreda päeva veeta. Miks näitleja laval ei osta saali minnes piletit ja treener spordiklubipääset.
Kust sellised uhuuu mõtted küll kellelgi tulla võivad?

+29
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eee. Lapsi on klassides enamasti nii palju, et tegemist on grupiga. Grupireisidel ongi grupijuht enamasti tasuta. Samas võtab ta reaalselt grupi juhtimise ja vastutuse enda peale. Näiteks Soome-Rootsi laevadel kirjutab alla avaldustele, kus võtab kogu vastutuse endale. Laps ei maksa seetõttu rohkem, pigem saab grupp allahindlust või maksab sama palju kui muidu. See on töö. Kui õpetaja ei tule, jääb reis ära.
Ühinen eelkõnelejaga, kui õpetaja “tasuta ” reis nii väga häirib, mine ise õpetaja asemel saatjaks.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegelikult ei saa üldse aru, miks on vaja mingeid klassireise. Praeguse aja inimesed reisivad ja käivad nii palju ringi, et silmaringi avardamiseks küll selliseid asju poleks vaja ettevõtta. Minu lapsed nt. on klassiekskursioonidel käinud kohtades, kus nad on juba käinud…

Olen sinuga nõus, võibolla ehk teistel põhjustel. Veidi tõrjutud lapse jaoks on need üritused eriline piin. Minemata ka ei saa jätta, siis veel rohkem eemalejäetud.

Aga võibolla läheneda hoopis teise nurga alt- äkki veel rohkem oleks vaja kogu klassiga ühiseid erinevaid üritusi-õpiksid lapsed teineteist lähemalt tundma ja äkki tõrjumine kaoks hoopis. Muidugi peaks kaasa aitama sellele klassijuhataja siis oskuslikult.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 19:26; 09.01 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teema kõlab nagu “Tujurikkujast”, et mõtle, me saame tasuta reisi Siberisse!!!!

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

äkki veel rohkem oleks vaja kogu klassiga ühiseid erinevaid üritusi-õpiksid lapsed teineteist lähemalt tundma ja äkki tõrjumine kaoks hoopis.

Kui see vaid nii toimiks. Leian pigem, et igapäevakiusamise kadumise peaks saavutama igapäevase tähelepanuga teemale (mitte et nüüd läheme reisile ja need päevad katsume hästi läbi saada)

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.01 09:47; 07.01 13:44; 09.01 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kamba teismeliste kantseldamine on siiski õpetaja töö. See, kas ja kuidas on õpetajate tasustamine ekskursiooni ajal, on ikkagi direktori ja õpetaja omavaheline kokkulepe. Mina ei saa tööl klientidele kurta, et et oi aga ma ei saa selle ja selle eest palka. Õpilased on samamoodi kliendid. Palgaküsimustes tuleb siiski ülemuste poole pöörduda, mitte hakata klientide rahakotist omale töötasu (tasuta ekskursioon) võtma!

Kas õpetaja on siis küsinud õpilastelt, et palun makske mulle reis kinni? Ei ole ju… See, et õpetaja ei pea oma taskust maksma ongi ju tema kokkulepe tööandjaga.

Ma pole küll õpetaja, aga ma poleks küll nõus minema tööreisile, kui pean selleks ise transpordi ja reisiraha maksma. Oma klientidelt seda ei küsiks, aga tööandjalt küll. Küsiks isegi lisatundide eest tasu, kui minu vastutada jääb laste heaolu tööpäeva välisel ajal. Ja tööandja siis vaatab, kust ta selle raha kokku kraabib – võibolla tõesti tõstab “klientide” tasusid ja seekaudu võimaldab minul oma tööd teha. Miks mitte?
Miks peaks üldse üks lapsevanem muretsema seepärast, kuidas üks kool oma rahalisi vahendeid sätib? Kui lapsevanemad on valmis maksma, siis minnakse, kui ei, siis jääb ära.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole küll õpetaja, aga ma poleks küll nõus minema tööreisile, kui pean selleks ise transpordi ja reisiraha maksma.

Mitte halva pärast, aga kohe näha, et õpetajatööga vähe kokkupuudet. Mina olen ka seda meelt, et tööandjaga peavad kohe alguses sotid selged olema, õpetajad on aga omaette kontingent. Sa ei usu, kui palju tehakse ilma midagi vastu saamata ja lausa peale makstes.
Õpetajad ostavad omast rahast töövahendeid (sest ei jõua kooliga kembelda, et seda ja toda vaja), paljundavad (sest koolil “pole raha” paberi jaoks ja paljunduse limiit on imetilluke), maksavad vaeste ja “unustavate” perede laste väiksemaid õppekäike kinni (küll mitte välisreise, aga mine tea).
Ja see kõik on veel väike asi. Tasuta töötegemine ületab kõik piirid. Uskumatu, et enamik õpetajaid sellega üldse nõus on. Kui küsin, kehitavad õlgu ja pobisevad, et no keegi ju peab seda ja toda ikkagi tegema…
Kooli juhtkond ütleb iga lisakohustuse peale, et see läheb teie üldtööaja sisse, ainult et juba kolm kohustust tagasi sai see ammu ületatud. Enamikul põhiainete õpetajatest saab üldtööaeg ületatud ka ilma lisakohustuseta, sest lastele põnevate tundide ettevalmistus võtab roppu aega. Oluliselt rohkem kui tund ise. Päris hull ärakasutamine käib selle tööajaga.
Eriti kurb on olukord klassijuhtimisega. Kas teate, et on koole, kus ei saa selle eest sentigi ja ka kontakttundide arvu ei vähendata. Heal juhul lubatakse õhtuste ürituste, väljaspool tööaega toimuvate laste saatmiste või hilisõhtuni kestvate arenguvestluste eest lahkelt võtta vaheajal paar vaba päeva. Muidugi vaid siis, kui pole jälle miskisugust koolitust või õppenõukogu. Tavaliselt on.
No ja need koolid, kus klassijuhatamist tasustatakse. See tasu on naeruväärne. Mitte keegi erafirmades ei teeks niisugust vastutusrikast vabal ajal toimuvat lisatööd näiteks 100€ miinus maksud. Õpsid aga teevad, teevad ka tasuta.
Kui aga asi läheb nii nõmedaks, et peab hakkama pooletoobiste vanemate nõudmisel selle tasuta töö eest veel peale maksma, siis loodan, et äkki ühel hetkel saab ka õpetajate mõõt täis. Päris ausalt, kui ajukääbik saab olla vanem, kes ei lubaks õoetajale tasuta reisi, kui see on grupijuhile ette nähtud, vaid arvab, et see tasuta osa tuleb tema ninnunännutupsunupsu reisirahast maha arvestada ja õpetaja maksku vahe kinni. Loen siit, et mõnes klassis olevat selline arutelu tulnud. Õnneks on sellised tohlakad ikka nii vähemuses, et pole ise sihukesi iial kohanud, kuigi õpetajatööst tean palju ja endak ka lapsi terve parv. Igal juhul, kui minu laste klassis peaks mõni selline kunagi olema – ma päris ausalt naeran ta koosolekul välja ja ütlen otse, kuhu ta võib oma soovid, mõtted ja ekskursiooni üleüldse pista. Nii et õpetajad, ärge muretsege, ei lase normaalsed vanemad sellistel hulludel domineerida. Kui ise ei julge neid paika panna, küll keegi ikka paneb. Suur tänu, et olete kõike arvestades ikka meie lastega, jõuate ja tahate nendega toimetada.

+20
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 09:11; 09.01 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

äkki veel rohkem oleks vaja kogu klassiga ühiseid erinevaid üritusi-õpiksid lapsed teineteist lähemalt tundma ja äkki tõrjumine kaoks hoopis.

Kui see vaid nii toimiks. Leian pigem, et igapäevakiusamise kadumise peaks saavutama igapäevase tähelepanuga teemale (mitte et nüüd läheme reisile ja need päevad katsume hästi läbi saada)

Ei pidanudki silmas, et rohkemate reisidega ainult tõrjumisest lahti saaks, vaid et mida rohkem lapsed koos aega veedavad, saavad äkki ka omavahel rohkem ja paremini tuttavaks. Loomulikult igapäevaselt ka sellega koolis tegelema peab. Seetõttu arvan ka, et kohe esimesest klassist peale tuleb hea õhkkonna eest klassis vaeva näha ja igasugune kiusule klassis veto peale panna. Aga nagu näha täiskasvanute(lastevanemate)-teemaalgataja- pealt siis see unistus mul ainult unistuseks võib jäädagi. Kui lapsevanem ussitab kodus, siis ega lapselgi see märkamata jää 🙁

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 19:26; 09.01 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on alati vaja klassiekskursioonile lisaks ühte saatjat, sest seadus näeb ette, et 15 lapse kohta peab olema üks saatja ja mul on klassis 27 õpilast. Alati pean kirjutama mitu kirja enne kui lõpuks keegi lapsevanematest on nõus saatjaks tulema. Tundub, et “tasuta reis” ei ahvatle neid nii väga.
Minu jaoks ekskursioonid ja õppekäigud ühelt poolt tüütuimad asjad, aga samas on muidugi tore ka oma klassiga midagi vahvat ette võtta. Lihtsalt see vastutustunne ja närvipinge ekskursioonil on väsitav. Kui õppekäik läbi, siis hingan kergendatult, sest lapsed on elusate ja tervetena tagasi kodus.

Klassijuhatajatöö on meil ikka täiesti alatastustatud. Meie koolis saab näiteks õppetoolijuht igakuiselt 3x suuremat lisatasu kui klassijuhataja, aga igapäevaseid töökohustusi on tegelikult klassijuhatajal palju rohkem. Ja seda, et need tööd on ebaõiglaselt tasustatud, ütlevad ise ka õppetoolide juhid. Mullw tundub, et u 40% minu tehtavast tööst on klassijuhatamine, aga tasu selle eest vaid 130%. Oõen algklassiõpetaja, seega klassijuhatajatöö ongi väga suur osa mu igapäevast. Pole ime et igal aastal peab direktor põhikooliõpetajaid moosima, et keegi tahaks klassijuhatajaks saada, sest kõik see laste probleemide lahendamine ja lapsevanematega suhtlemine on niivõrd ajamahukas, rääkimata siis sellest, et klassijuhatajalt eeldatakse lastega ekskursioonidel käimist ja klassiõhtute korraldamist.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule just meeldib,et klassiga käiakse ja just ka välismaal. Meie peres on 4 last ja kõik koos saame väga harva kuhugi minna nii. Aga klassiekskursiooniks selle raha leian alati.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui rääkida nüüd palgast, siis klassijuhataja tasu on (võib kooliti erinev olla) umbes 130€. Kas teemaalgataja arvates on see tõesti suur summa?
Olen klassijuhataja olnud ning lastega väljasõitudel käinud. Kui tavaliselt lõppevad tunnid kell 14-15, siis väljasõitudelt olen tagasi jõudnud 18-19 ajal, vahel ka hiljem. Ja ega kohe koju ka ei saa. Algklassilaste puhul pead ootama vanemaid järele, vahel üle poole tunni.
Klassijuhataja töö on alatasustatud. Tavaline lapsevanem ei kujuta endale ettegi, kui palju pea selle 130€ eest kuus suhtlema lastevanematega, planeerima, laste probleeme lahendama, jälgima muudatusi, teavitama, tegema koostööd aineõpetajatega ja palju muud. Ja veel mõni lapsevanem arvab, et õpetaja peesitab, reisib tasuta ja korjab vaid raha kokku… no tõesti. Väga kurb, et selliseid vanemaid üldse on.
Ps! Minu lapse klassis on olnud alati võimalus mõnel lapsevanemal tasuta reisile kaasa minna. Kahjuks millegi pärast keegi nõus ei ole minema.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )


Esileht Koolilaps Klassijuhatajate tasuta reisid õpilaste kulul