Esileht Koolilaps klassijuhatajatele

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: klassijuhatajatele

Postitas:
Kägu

tekkis ühe inimesega vaidlus, tema ei usu, et igas koolis ei maksta klassijuhatajatasu. Kas tal on õigus, et kõigis koolides makstakse?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kohustust maksta ei ole, aga enamikes koolides midagi ikka makstakse. Meil brutos 80 € lisatasu selle eest näiteks – selle eest tuleb anda kord nädalas klassijuhatajatund, pidevalt infot jagada ning probleeme lahendada, paberimajandusega tegeleda, üritusi ja ekskursioone korraldada, arenguvestlusi pidada jne. Majanduslikult oleks igal juhul mõistlikum pigem selle lisaraha teenimiseks mingi muu väike tööots leida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

sõltub koolist.
meil “maksti” mingil perioodil ÜHE tunni raha lisaks. Arvestades selle töö tegelikku mahtu, oli see summa naeruväärne. Enne ja pärast seda imelikku perioodi ei makstud sedagi, väideti et raha pole selleks riigilt eraldatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

sõltub koolist.

meil “maksti” mingil perioodil ÜHE tunni raha lisaks. Arvestades selle töö tegelikku mahtu, oli see summa naeruväärne. Enne ja pärast seda imelikku perioodi ei makstud sedagi, väideti et raha pole selleks riigilt eraldatud.

Kas see ei tekita olukorda, et ükski õpetaja ei tahagi enam klassijuhataja olla? Ometi on ju vaja kedagi, kes selle klassi juhtimise enda peale võtab, tegeleb info edastamise ja vanematega suhtlemisega, probleemide lahendamisega jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil makstakse 50 eurot juurde (miinus maksud). Rohkem raha pole, sest riik selleks miskit eraldanud pole. Arvestades selle töö ,,raskust” (ei leia hilisel õhtutunnil paremat sõna), on summa naeruväärne. Oma hobiga (käsitöö) teenin ka rohkem+ süda rahulikum. Ja eks mingi hetk tekibki olukord, et klassijuhatajaks ei taheta või siis jagataksegi ainult infot, arenguvestlusi peetakse vaid nendega, kellega hädasti vaja ning üritustest viiakse läbi ehk jõulupidu ja kevadine ekskursioon, kuigi need pole enam ammu kohustuslikud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja eks mingi hetk tekibki olukord, et klassijuhatajaks ei taheta või siis jagataksegi ainult infot, arenguvestlusi peetakse vaid nendega, kellega hädasti vaja ning üritustest viiakse läbi ehk jõulupidu ja kevadine ekskursioon, kuigi need pole enam ammu kohustuslikud.

Mu meelest on sedagi rohkem, kui mõni klassijuhataja ka raha eest teeb. Pealegi, kui ma ei saaks tasu selle eest, siis ma ei teeks midagi ka. Kindlasti mitte ühtki arenguvestlust, klassijuhatajatundi ega pidu või üritust. Ma ei ole mingi MTÜ.

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Esileht Koolilaps klassijuhatajatele