Esileht Ajaviite- ja muud jutud Klassika, mis teile ei meeldi

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 108 )

Teema: Klassika, mis teile ei meeldi

Postitas:
Kägu

Ükskõik, kas tegu moe, muusika, filminduse, toidu või millega iganes.
Minu enda arusaamatused nende fenomenide suhtes:

– “Tuulest viidud” (raamatusari, filmi pole näinud)
– “Helisev muusika”
– “Queen”
– Joala, Pihlap ja Lääts
– basiilik, tüümian, rukola
– traditsioonilised jõuluroad (v.a. marineeritud kõrvits)
– balleriinad
– alt laienevad püksid
– pikajuukseline keaskealine (ses mõttes, et see pole klassika, aga klassikaline o. väide, et juuksepikkus vanusest ei loe)

Teie kord!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Paistad päris “hea” maitsega olevat.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

– “Helisev muusika”

– “Queen”

– Joala, Pihlap ja Lääts

– balleriinad

– alt laienevad püksid

– pikajuukseline keaskealine (ses mõttes, et see pole klassika, aga klassikaline o. väide, et juuksepikkus vanusest ei loe)

Teie kord!

kõik need näited liigituvad pigem massikultuuri hulka, mitte klassika

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rukola on klassika? Mulle see ka ei meeldi, mõru. Veel mulle ei meeldi ingver, vürtsikad toidud. Aga ma ei tea, kas see nüüd tähendab, et ma klassikat ei austa. Veel mulle ei meeldi liiga ulmelised ulmefilmid, nagu sõrmuste isand ja tähesõjad. “Citizen Kane” on mu meelest hunnik igavust, aga sõnum on kena, lihtsalt filmi ennast vaadata oli mul kahjuks igav. Ja klassikalist tõsist sümfooniat ega muud sellist süvamuusikat ma ei taha kuulata, minu tase on n-ö need parimad klassikapalad, ooper, operett, lühikesed teosed või kuulsamad sümfooniate osad, mida rohkem teatakse. Aga et ma võtaks ühe sümfoonia või hoopis mingi hullult modernse klassikateose ja kuulaks selle algusest lõpuni ära, seda ei ole. Queen (bänd), “Tuulest viidud” (nii raamat kui ka film), Joala, Pihlapi ja Läätse tuntumad laulud mulle meeldivad küll, kuigi võibolla mitte kogu viimase kolme laulja looming, kogu nende loomingut ma ilmselt ei tunnegi, aga nad olid andekad lauljad ja neil on mitmeid laule, mida meeleldi kuulan.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lisan veel kõrge kontsa. Ilus: jah (mingi piirini, kui kandja ebamugavus kuidagi välja ei paista). Minu jaoks: Ei. Ja mulle pole mõtet rääkida, et tegelikult tänapäeval on ikka juba väga mugav see konts: ma lihtsalt ütlen: võrrelge madala mugavusega, madala jalanõu mugavust kõrgel kontsal lihtsalt ei ole, vähemalt mina tunnen küll vahet.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas just klassika, aga nähtus, mis muutis mingi perioodi kardinaalselt:
*muusikast on täiesti arusaamatu Beatles ja Abba, Jimmy Hendrix ja Janis Joplin.
*kirjandusest täiesti müstiline on “Alkeemik”; LOTR sari, Harry Potteri sari, Stig Larssoni teosed ja enamik pehmekaanelist jama. Zola ja Hugo teosed – head ja tugevad romaanid, aga no absoluutselt ei haara.
Muudes asjades – enamik Eesti tähistatavaid pühi jääb hingele kaugeks.
Laulupidu – no ei köida, löö või maha.
Jalgpall ja rallisõidud – ulme.
Igasugune kosmosesse ja tulevikku viidud jura kas filmis, sarjas või raamatus.
KÕIK superkangelased, nendega seotud vidinad ja koomiksid, sarjad, filmid, teatrietendused jms
Nõukaaegsete toitude taga nutmine.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mulle ei meeldi realism eesti kirjanduses. Kogu see Tõde ja õigus, Mäeküla piimamees jms. Gailit on ainus, keda sellest perioodist lugeda kannatab.

Samas elav klassika, tõe ja õiguse film on väga hea. Romaan on minu jaoks liiga selline hambad ristis läbinärimine, ei paku mingit lugemisnaudingut.

Marineeritud kõrvitsat ma ei võta suu sissegi, ükskõik kelle tehtut. Üldse kõrvits ei lähe eriti peale, samuti peet.

Rockmuusika mulle valdavas osas üldse ei meeldi, sh kõik rokiklassikud. Aga reggae on hullem veel. Ma olen rohkem selline disko-house-psy kanti (mis jälle omakorda paljudele üldse ei meeldi)

Aga üldiselt mind ei häiri, kui kellelegi mingi asi meeldib või ei meeldi, peamine on see, et ei tuldaks mulle peale suruma oma maitseelistusi või rääkima, et ma pole millestki aru saanud või ei tea, mis on hea. Söö oma peeti ja loe tõde ja õigust nõrkemiseni, kui tahad, aga ära tule mulle selgitama, et ma peaksin sama tegema ja kui ei tee, siis olen loll ja ei tea, millest ilma jään 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õuduste tipp – “Gulliveri reisid” – seda raamatut ma lausa jälestan, mind saaks piinata selle lugemisega, ma läheksin kärna.

“Sõda ja rahu” sõjastseenid – lihtsalt mõttetu minu jaoks
“Meister ja Margarita” armastusliin ka lihtsalt mõttetu ja arusaamatu, samas muu liin on minu absoluutne lemmik ja suurt osa sellest raamatust võin ma kahes keeles peast tsiteerida.
“Tõde ja õigus” üleni (samas olen üldiselt just aajalooliste, venivate, pikkade ja mahukate raamatute sõber)
“Lolita”
“Vennad lõvisüdamed” – kusjuures autor on muidu üks minu absoluutne lemmik igas vanuses.

Selline klassikaline jazz ajab mul ihukarvad püsti. Ma ei räägi siin Ella Fitzgeraldist või Billie Holidayst ja samalaadsetest – neid ma lausa armastan. Ma pean silmas sellist pille kräunutavat ja häälega kriiskavat muusikat. No nagu Voorand.

Klassikalised toidud meeldivad kõik, mulle meeldib maitsta igasuguste rahvaste ajaloolisi toite. Muidugi, kui on hästi tehtud.

Meeldib ka igasugune rahvamuusika (mitte segi ajada rahvaliku muusikaga). Iga päev ei taha, aga kuulata mingeid Poola või somaalide rahvalaule on äge.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Rumm koolaga, gin toonikuga – öäk

Ulmefilmid nagu Matrix, Avengers, kõik superkangelastega seonduv

Naistekad nagu Uhkus ja eelarvamus

Leivasupp ja piimakissell

The Beatles, Ivo Linna, 70ndate muusika

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

– “Helisev muusika”

– “Queen”

– Joala, Pihlap ja Lääts

– balleriinad

– alt laienevad püksid

Teie kord!

Ei meeldi, kui inimesed ei oska enda õigekirjas kahelda või siis ei vaevu kontrollima. Balleriinad?? Äkki siis ka “balleriinid”?
Ja nõustun esimese vastajaga. “Hea” maitse!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õuduste tipp – “Gulliveri reisid” – seda raamatut ma lausa jälestan, mind saaks piinata selle lugemisega, ma läheksin kärna.

Mul annab sama efekti “Teravmeelne hidalgo Don Quijote La Manchast”. Kui oleksin vaenlase luuraja ning satuksin vangi, siis vabalt võib mulle hakata seda ette lugema.

Piinata saaks mind veel sellega, kui sundida rosoljet ja maksakastet sööma.

Aga see pole vist hetkel teema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole mingi toode ega teos, aga see klassikaline põhimõte, et pärast pulmi peab kohe lapse saama, vähemalt aasta jooksul. Vaatan tutvusringkonnas, et enamasti see tõesti nii on ja ilmselt seepärast teised ka survestavad. Meil on pulmadest juba kaks aastat möödas ja täitsa lõpp, kui palju imestatakse, et nonoh, teil pole IKKA VEEL lapsi? Abiellusite ju juba paar aastat tagasi??

Ja kusjuures, üldse mitte vaid vanemad inimesed, pigem need noored ka, kes ise kohe pärast abiellumist tite hakkama on pannud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole mingi toode ega teos, aga see klassikaline põhimõte, et pärast pulmi peab kohe lapse saama, vähemalt aasta jooksul. Vaatan tutvusringkonnas, et enamasti see tõesti nii on ja ilmselt seepärast teised ka survestavad. Meil on pulmadest juba kaks aastat möödas ja täitsa lõpp, kui palju imestatakse, et nonoh, teil pole IKKA VEEL lapsi? Abiellusite ju juba paar aastat tagasi??

Ja kusjuures, üldse mitte vaid vanemad inimesed, pigem need noored ka, kes ise kohe pärast abiellumist tite hakkama on pannud.

See tuleneb vist eelkõige sellest, et väga paljud registreerivad oma (pikaaegse) kooselu abieluks alles siis, kui planeerivad lapsi hakata saama. Ja omakorda paljudel niimoodi mõtlejatel see ka tõesti kohe kiiresti õnnestubki. Siit luuaksegi idee, et ju nii mõtlevad kõik. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul annab sama efekti “Teravmeelne hidalgo Don Quijote La Manchast”. Kui oleksin vaenlase luuraja ning satuksin vangi, siis vabalt võib mulle hakata seda ette lugema.

Oh jah, no see ka veel 🙁 Nüüd ma hakkasin juba seest sügelema. Pidid sa siis kohe niimoodi 🙁 pühapäevasel päeval.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Klassikaline muusika. Pean silmas just neid maailmakuulsaid Beethovenit jms. No ei kannata üle paari sekundi kuulata.
Victor Hugo raamatud. Niikaua, kui hakkad meenutama, et kes see tegelane nüüd selle keerulise nimepildi ja pika kirjelduse taga oli, on pool sisust juba meelest läinud.
Raimond Valgre- no ei mõista tema fenomeni. Ausalt, kuuldes tema laulu juba algamas, raadio kohe teisele lainele.
“Kolm musketäri”- no jälle see prantsuse nimede ja kirjelduste ja tiitlite rägastik.
Eelmise sajandi naistesoengud, kuni 80-ndateni. Mulle just need vahlilokid ja tupeeritud soengud meeldisid. Aga eelnevad -nad tegid absoluutselt kõik naised ühesugusteks ” lambanägudeks”
Ja nüüd teenin raudselt kõige maitselagedama inimese tiitli- mulle ei meeldi, ei ole ka kunagi meeldinud ja minu arust pole üldse vaimukas- “Vahva sõdur Šveik”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Klassikaline muusika. Pean silmas just neid maailmakuulsaid Beethovenit jms. No ei kannata üle paari sekundi kuulata.

Victor Hugo raamatud. Niikaua, kui hakkad meenutama, et kes see tegelane nüüd selle keerulise nimepildi ja pika kirjelduse taga oli, on pool sisust juba meelest läinud.

Raimond Valgre- no ei mõista tema fenomeni. Ausalt, kuuldes tema laulu juba algamas, raadio kohe teisele lainele.

“Kolm musketäri”- no jälle see prantsuse nimede ja kirjelduste ja tiitlite rägastik.

Eelmise sajandi naistesoengud, kuni 80-ndateni. Mulle just need vahlilokid ja tupeeritud soengud meeldisid. Aga eelnevad -nad tegid absoluutselt kõik naised ühesugusteks ” lambanägudeks”

Ja nüüd teenin raudselt kõige maitselagedama inimese tiitli- mulle ei meeldi, ei ole ka kunagi meeldinud ja minu arust pole üldse vaimukas- “Vahva sõdur Šveik”

See on minu piinamisraamat nr 2

Please wait...
Postitas:
Kägu

“Vahva sõdur Šveik”

Piinamisraamat nr 3.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paistad päris “hea” maitsega olevat.

Kas teema oli minu maitse hindamisest? Kui sa ei saanud asjale pihta, pole vaja tulla ironiseerima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kõik need näited liigituvad pigem massikultuuri hulka, mitte klassika

No räägi sina siis massikultuurist. Ma küll ei näinud ühtegi näidet…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arvates on palju hullemad piinamisraamatud Faust jms värssteosed, oh õudust!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arvates on palju hullemad piinamisraamatud Faust jms värssteosed, oh õudust!

Aga jube hea on klassik Sándor Petőfi, “Sangar Jànos”. Hakkad lugema, raske on värssi lugeda, vastik on ja siis saab raamat otsa äkki ning ei saa arugi, et oled palju värssi lugenud. Ma tean inimesi vanuses 45-55 aastat, kellel on see raamat lapsepõlvest tervenisti peas.

Sobilik pigem vanusele seal 10-15, kuigi ma loeksin ka praegu veelkord. Puhas Ungari kirjandusklassika.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei saa “Pulp Fictioni” fenomenist aru. Täiesti lambikas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõike ei hakka ette lugema, sest siis tuleb pikk loetelu lihtsalt asjadest, mis ei meeldi või ei paku huvi.
Muidu klassika meeldib vahel, aga ei soovi enam kuulata äraleierdatud klassikat nagu 5. sümfoonia ja Elisele, Mozarti 40.sümfoonia.
“Tuulest viidud”, raamatuid lugesin huviga, aga film, kuigi olustik on väga hea ja pilt, siis minu jaoks liiga palju teosest mööda ja ei huvita sellepärast.
“Karupoeg Puhh”. Kordi alustanud, no edasi ei lähe.
Ei taipa M.Monroe värki.
Tänapäeva moest seda retuusidega käimise värki ja alt ümber pahkluu tiritud pükse. Ning moodi, milles kantakse 2 numbrit väiksemiad riideid. Kitsad, tirivad, üliväikesed ja lühikesed. Ma saan aru, kui paksem inimene kannad väikseks jäänud riideid, kuna tahab ära kanda või pole parajaid leidnud. Või ei anna aru, et need on ammuilma väikseks jäänud.
Tippsport.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kas Shakespeare Hamletist või Boccatccio Dekameronist siis saad aru?
Või neist pole kuulnudki ja seetõttu ka pole arusaamisega probleemi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kas Shakespeare Hamletist või Boccatccio Dekameronist siis saad aru?

Või neist pole kuulnudki ja seetõttu ka pole arusaamisega probleemi.

Mida sa norid? Ühele üks, teisele teine ja kõike ei saa ega ole ka mõtet siin üles lugeda. Ma pole elus otse näinud ühtegi balletietendust. Näiteks. Ei võta süna ka sellel teemal. Dekameroni lugesin 16-aastasena ja Hamletit ka. Mida ma ikka nii aru sain, aga ei häiri.

Please wait...
Postitas:
Kägu

– “Helisev muusika”

– “Queen”

– Joala, Pihlap ja Lääts

– balleriinad

– alt laienevad püksid

Teie kord!

Ei meeldi, kui inimesed ei oska enda õigekirjas kahelda või siis ei vaevu kontrollima. Balleriinad?? Äkki siis ka “balleriinid”?

Ja nõustun esimese vastajaga. “Hea” maitse!

Trüki googlesse “balleriinad” ja vaata, m ida sa tulemuseks saad. Kuna see pole eestikeelne sõna, siis tõenäoliselt suurem osa kasutab nii nagu teab või kuuleb. Sinu kaks kommentaari on täis kriitikat, teemasse muidugi midagi öelda ei oska.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selle peale ütleks klassika-kägu, et kust te küll selliseid inimesi tunnete – MINA küll sellistega ei suhtle!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtsalt see ei peagi sulle meeldima, sest pole see naistele kirjutatud. See on puhas meestele suunatud huumor. On loomulikult naisi kellele meeldib, mulle konkreetsed kohad ainult.
Enamus raamatutest mida uhkelt nimetatakse klassikaks ei meeldi mulle. Eesti autoritest tore ehk Mälk ja mõni veel kes mulle hetkel ei meenu. Pärdi fenomenist ei saa mina absoluutselt aru. Enamus Eesti heliloojate klassikalisest muusikast on kohutav ja lõikab kõrvu. Muidugi on erandeid nende teoste hulgas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Trüki googlesse “balleriinad” ja vaata, m ida sa tulemuseks saad. Kuna see pole eestikeelne sõna, siis tõenäoliselt suurem osa kasutab nii nagu teab või kuuleb. Sinu kaks kommentaari on täis kriitikat, teemasse muidugi midagi öelda ei oska.

Google googliks, aga õige on siiski baleriina. Küsimus EKI keelenõuande lehel:
“Kas jalatsid on „baleriinad“ või „balleriinad“? – Võõrsõnade leksikoni järgi on baleriinad. Soovitame selle asemel selgemaid liitsõnu: tantsijatel on balletikingad, muidu neidudel baleriinikingad.”
https://keeleabi.eki.ee/index.php?leht=4&act=2&vld=2

Teemasse minagi vastata ei oska. Ma ei suuda mõista, mida teemaalgataja klassika all mõtleb. Rukola? Queen? Alt laienevad püksid? Kõik on klassika? Küsimus on tegelikult hoopis sellest klassist, et mis tuntud asjad teile ei meeldi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

“Triumfikaar” ja “Kuristik rukkis” – mitu korda olen alustanud, aga 30-ndast leheküljest kaugemale ei jõua.

Laulupidu – kooliajal osalesin korduvalt, kuid nüüd enam ma koorilaulu kuulata ei suuda. Laste pärast laulupeol siiski käisime, aga ausalt – minu jaoks oli see piin, kõrvad hakkasid undama.

Ja mulle ei meeldi üldse “eestlased on laulurahvas” väljend, justkui oleks eestlased muust maailmast oma lauluoskusega peajagu üle. Tegelikkus on see, et pole vist ühtki rahvust, kellel oma laulukultuur ja rahvamuusika puuduks. Rääkimata sellest, et vastupidiselt mitmetele teistele rahvustele ei ole keskmise eestlase lauluhääl suurem asi.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 108 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Klassika, mis teile ei meeldi