Esileht Ajaviite- ja muud jutud Klassika, mis teile ei meeldi

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 108 )

Teema: Klassika, mis teile ei meeldi

Postitas:
Kägu

Harry Potter – nõmedus kuubis.

Klounid ja tsirkus – kohutav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu piinamisraamat on Alice Imedemaal.
Aga vahva sõduri nimi kirjutatakse ikkagi Švejk, mitte Šveik. Lihtsalt teadmiseks.
Muust klassikast peale Alice’i-raamatu mainiksin kultusfilmi Inglise Patsient, mis on peaaegu et kõige igavam, venivam, üle-aja-venitatum ja mõttetum linateos kõigist filmidest, mida olen vaadanud (ja ma vaatan väga palju filme). Minu jaoks, tähendab.
Chanel 5 haiseb nagu kassikusi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas just klassika, aga arvestades eelnevaid vastuseid, võiks see siia teemasse minna küll- kodukohvikud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minule on alati arusaamatuks jäänud Ervin Abeli näitekunsti fenomen.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole mingi toode ega teos, aga see klassikaline põhimõte, et pärast pulmi peab kohe lapse saama, vähemalt aasta jooksul. Vaatan tutvusringkonnas, et enamasti see tõesti nii on ja ilmselt seepärast teised ka survestavad. Meil on pulmadest juba kaks aastat möödas ja täitsa lõpp, kui palju imestatakse, et nonoh, teil pole IKKA VEEL lapsi? Abiellusite ju juba paar aastat tagasi??

Ja kusjuures, üldse mitte vaid vanemad inimesed, pigem need noored ka, kes ise kohe pärast abiellumist tite hakkama on pannud.

Minule veel ka arusaamatu see põhimõte, et pärast kihlumist peab kohe aasta jooksul pulmad tegema. Kui kihlusime, siis saime kohe küsimusi, et noh, järgmine suvi pulmad siis jah. Ja seda kihlumist ei pannud me ise üldse suure kella külge, vaid saadi teada sellest, et mul sõrmust nähti ja küsiti selle peale. Ma alati arvamusel olnud, et minu poolest need pulmad võivad alles 5 a pärast kihlumist ka tulla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja mulle ei meeldi üldse “eestlased on laulurahvas” väljend, justkui oleks eestlased muust maailmast oma lauluoskusega peajagu üle. Tegelikkus on see, et pole vist ühtki rahvust, kellel oma laulukultuur ja rahvamuusika puuduks. Rääkimata sellest, et vastupidiselt mitmetele teistele rahvustele ei ole keskmise eestlase lauluhääl suurem asi

Eestlased ongi muust maailmast lauluoskusega peajagu üle! Mitte üheski riigis ei ole nii palju heal tasemel koore ühe elaniku kohta nagu Eestis.
Ja eestlaste koorimuusika (nt Tormis) ja koorilaul on maailmatasemel ja esimeste hulgas! Nõme, kui rumalad inimesed oma lolluse üle uhked on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja mulle ei meeldi üldse “eestlased on laulurahvas” väljend, justkui oleks eestlased muust maailmast oma lauluoskusega peajagu üle. Tegelikkus on see, et pole vist ühtki rahvust, kellel oma laulukultuur ja rahvamuusika puuduks. Rääkimata sellest, et vastupidiselt mitmetele teistele rahvustele ei ole keskmise eestlase lauluhääl suurem asi

Eestlased ongi muust maailmast lauluoskusega peajagu üle! Mitte üheski riigis ei ole nii palju heal tasemel koore ühe elaniku kohta nagu Eestis.

Ja eestlaste koorimuusika (nt Tormis) ja koorilaul on maailmatasemel ja esimeste hulgas! Nõme, kui rumalad inimesed oma lolluse üle uhked on.

Minu meelest näitab inimese nõmedust pigem see, kui ta enda omast erinevat arvamust aktsepteerida ei suuda.

Aga teemasse – ma ei saa aru F.Kafka fenomenist. Ilmselt kuulun ka rumalate inimeste kategooriasse, aga absoluutselt loetamatu autor minu jaoks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest näitab inimese nõmedust pigem see, kui ta enda omast erinevat arvamust aktsepteerida ei suuda.

Küsimus pole ju arvamuses, vaid faktides. Oled veelgi rumalam, kui neil vahet ei tee.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ainus klassika, mis mulle üldse ei istu on äkki vist aastavahetusprogrammis pidevalt kavas olev “Õhtusöök ühele”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga õige! Perekoolis näeb seda hästi ka miinuste kaudu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Väga õige! Perekoolis näeb seda hästi ka miinuste kaudu.

Miinuste kaudu ei näe sa küll mitte muhvigi. Sul pole ju aimugi, miks see miinus pandi – kas see tähendab sinu arvamusega mitte nõustumist, sinu kirjavigade liiga suurt arvu või seda, et miinustaja otsustas selle nõmeda teema kõiki vastajaid miinusega kostitada.
Ja tõesti, eristage fakte ja arvamusi. See, kas Eesti koorimuusika on tasemel või mitte, pole tõepoolest arvamise asi, vaid puhtalt faktipõhine teadmine. Ja vale teadmisega küll ei pea viisakusest nõustuma, see oleks rumal. Arvamustega on teisiti, las pealegi mõni arvab, et Kaljulaid on parim/halvim president ever – see on arvamus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veel mulle ei meeldi liiga ulmelised ulmefilmid, nagu sõrmuste isand ja tähesõjad.

Vabandust, kust otsast need “liiga ulmelised” on? Eh? Need on ju just sellised eurosoftid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Klassika, mis mulle ei meeldi – nt Corelli on igavus kuubis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtsalt see ei peagi sulle meeldima, sest pole see naistele kirjutatud. See on puhas meestele suunatud huumor.

Selline klassikaline pläma, et mehed nii ja naised naa, mida te selles tsitaadis näete, on asi, mida ma tõesti üheski asendis ei kannata. Ükskõik, kas seda kasutatakse kirjanduse, muusika, autosõidu või kokkamise kohta – öäk.
Švejk mulle meeldib. Šovinistkäod mitte mingil juhul. Iseloomulik on, et šovinismi ilmutavad enamasti rumalad ja piiratud silmaringiga inimesed.

Lisan veel, et tõesti, suurem osa siin toodud näidetest on ju massikultuur, millest osa võib ju olla aja jooksul klassikaks muutunud, aga see teine osa siiski sellist tiitlit ei vääri. “Tuulest viidud” on ju ajaviiteromaan.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ükskõik, kas tegu moe, muusika, filminduse, toidu või millega iganes.

Minu enda arusaamatused nende fenomenide suhtes:

– “Tuulest viidud” (raamatusari, filmi pole näinud)

– “Helisev muusika”

– “Queen”

– Joala, Pihlap ja Lääts

– basiilik, tüümian, rukola

– traditsioonilised jõuluroad (v.a. marineeritud kõrvits)

– balleriinad

– alt laienevad püksid

– pikajuukseline keaskealine (ses mõttes, et see pole klassika, aga klassikaline o. väide, et juuksepikkus vanusest ei loe)

Teie kord!

Mulle ka balleriinad ei meeldi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No kui “toiduklassikast” rääkida, siis ei saa üldse aru mistahes kujul heeringa, õlle ja peki fenomenist, olgu selleks siis heeringas sibula ja hapukoorega või rosolje või pekikõrned toidus… sushi jääb ka kaugeks, kuigi võin süüa. Ja no õlu sobib ainult kalataigna valmistamiseks, mujal – tänan, ei!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei vaata väärtfilme. Ma ei taha nutta, elada sisse filmi, elada kaasa, tunda. Ma saan aru küll, et see on vaid lugu ja film, aga ma ei saa sealt enam välja. Painab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See, kas Eesti koorimuusika on tasemel või mitte, pole tõepoolest arvamise asi, vaid puhtalt faktipõhine teadmine.

Mina vaidleks vastu. Matemaatika, arvud, tulemused, aeg – need on faktid. Koorilaulu on hinnanud mingi seltskond samamoodi OMA arvamuse ja maitse kohaselt. Siis lepiti enamuse ARVAMUSEGA kokku ja saadi väide, et see on hea. Aga see nn fakt põhineb täpselt samasugusel arvamusel. Fakt võib olla, et ta oli konkursil esimene, minu arvamus on, et olgu, mulle see rühmitus ei meeldinud. See ei tee mind kuidagi “täiesti rumalaks”.

Please wait...
Postitas:
Tuulestviidud

Ei meeldi üldse arusaam, et peale 40 tuleb juuksed lühikeseks lõigata või teha see kuklast lühem soeng- bobby vms. Üle õlgade ei tohi juuste pikkus olla. Ei mõista seda, ise 45+ ja loomulikud pikad juuksed, mida ei kavatsegi niipea lõigata. Tunnen ennast pikaadega palju paremini. Pensionieas jõuan lühikestega olla küll.
Laulupeod-tantsupeod ei paku ka huvi. Sellega on nii- kui ise osaled, siis on tore, aga seda vaatama- kuulama minna pole mingit huvi. Ja ei tunne ka mingit isamaalist tunnet.
Ei meeldi jõulude ajal raadiost tulevad jõululaulud. Kuulan midagi muud. Samas jõulud väga meeldivad koos traditsioonilise toidu- ja kinkide tegemisega.
Klassikalist muusikat ei suuda kuulata, olen proovinud, no ei!

Please wait...
Postitas:
Kägu

See, kas Eesti koorimuusika on tasemel või mitte, pole tõepoolest arvamise asi, vaid puhtalt faktipõhine teadmine.

Mina vaidleks vastu. Matemaatika, arvud, tulemused, aeg – need on faktid. Koorilaulu on hinnanud mingi seltskond samamoodi OMA arvamuse ja maitse kohaselt. Siis lepiti enamuse ARVAMUSEGA kokku ja saadi väide, et see on hea. Aga see nn fakt põhineb täpselt samasugusel arvamusel. Fakt võib olla, et ta oli konkursil esimene, minu arvamus on, et olgu, mulle see rühmitus ei meeldinud. See ei tee mind kuidagi “täiesti rumalaks”.

Tee oma teema ja vaidle seal. Siin ei hakka oma tobeda sooviga teiste teemat lõhkuma.
/perekooli püsikasutaja aastast 2002/

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tee oma teema ja vaidle seal. Siin ei hakka oma tobeda sooviga teiste teemat lõhkuma.

/perekooli püsikasutaja aastast 2002/

😀 😀 😀 See siin ongi minu tehtud teema. Läksid tiba hasarti vaidlemisega. Ok, saad andeks!

Please wait...
Postitas:
rosinakypsis

Naistekad nagu Uhkus ja eelarvamus

No kuule, Jane Austeni loomingut “naistekateks” tembeldada..!

Please wait...
Postitas:
rosinakypsis

Klounid ja tsirkus – kohutav.

Klounid tunduvad mullegi jubedad – noorena juhtusin vaatama mingit Stephen Kingi raamatu põhjal tehtud sarja, tükk aega pärast seda nägin veel painajaid. Alles Piip ja Tuut lepitasid mu klounidega, nemad oleksid vast ainsad, kelle nt lapse sünnipäevapeole kutsuksin.

Loomi ekspluateeriv tsirkus on tõepoolest kohutav, kunagi väiksena ema viis meid õdedega ning isegi mina oma lapsesilmadega nägin, kui haiged ja õnnetud need loomad olid. Vaene ema, isegi tema oli šokis! Oma lapsi iial sellisesse kohta ei lubaks. Samas Cirque du Soleil on tase!!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui loomadega tsirkus on klassika, siis seda klassikat ma vihkan. Lisan! Mul on endal koer, kes võiks 4-5 tundi järjest trikke teha. Ta jumaldab esinemist ja sellega kaasnevat elevust. Tal on küll ainult 6 trikki :-), aga neid ta võiks teha kolm korda päevas mitu tundi järjest. Seega koerad tsirkuses on minu jaoks lubatud ja kassid ka. Ühtki kassi ei saa peksu või väärkohtlemisega panna tegema soovitud tegevusi. Ükski väärkoheldud koer ei esine areenil, pea püsti ja silm säramas. Seega nad peavad olema hästi koheldud.

Metsloomad on aga täiesti-täiesti out. Ise ei lähe, lastel ei lubanud ja lastelastele ka ei lubaks. Õnneks on vist Eestis need ka keelatud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu arvates on palju hullemad piinamisraamatud Faust jms värssteosed, oh õudust!

Mulle jälle “Faust” väga meeldis. Ja nt ka “Jevgeni Onegin”, “Kalevipoeg” jm. Mul oli ka hea kirjandusõpetaja, kohe oskas raamatuid huvitavaks rääkida. Võibolla asi ka selles?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Fakt võib olla, et ta oli konkursil esimene, minu arvamus on, et olgu, mulle see rühmitus ei meeldinud. See ei tee mind kuidagi “täiesti rumalaks”.

Eesti koorid võidavadki esikohti konkurssidel. Rumalaks muudab sind väide, kui sellest hoolimata või neid fakte teadmata “arvad”, et Eesti koorimuusika on kehval tasemel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pärlikee
Ooper
Austrid
Ridikül (enamik on jõledad) koos nende koertega, kes seal elavad

Please wait...
Postitas:
Kägu

Fakt võib olla, et ta oli konkursil esimene, minu arvamus on, et olgu, mulle see rühmitus ei meeldinud. See ei tee mind kuidagi “täiesti rumalaks”.

Eesti koorid võidavadki esikohti konkurssidel. Rumalaks muudab sind väide, kui sellest hoolimata või neid fakte teadmata “arvad”, et Eesti koorimuusika on kehval tasemel.

Sa oled kolmes kommentaaris teisi rumalaks nimetanud. Tundub, et ega sa ise ka erilise tarkusega ei hiilga – kellega arvamus ei ühti, siis sinu ainsaks eneseväljenduse viisiks ongi neid halvustada (mis tegelikult ongi piiratud mõtlemisega inimese tunnus).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga mis see matemaatika muu on kui kokku leppimine, et 2+2=4? Süsteem vajab loomist ühtviisi nii matemaatikas kui muusikas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tee nüüd vahet, inimene, kas ma ütlen, et ma ei usu nende konkursivõite ehk sinu keeles pean neid kehval tasemel olevaks või ütlen, et mulle ei meeldi koorimuusika? Sellest viimasest olen mina ja mõni kägu veel rääkinud, aga tundub, et inimene ise ei suuda kahel erineval väitel vahet teha.
Aga kui leiad koha, kus mina, teemaalgataja, väidan, et Eesti koorimuusika on kehval tasemel , siis ole kena ja copy see siia mulle ka lugemiseks. Saad hakkama küll, on ju?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 108 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Klassika, mis teile ei meeldi