Esileht Ajaviite- ja muud jutud Klassika, mis teile ei meeldi

Näitan 18 postitust - vahemik 91 kuni 108 (kokku 108 )

Teema: Klassika, mis teile ei meeldi

Postitas:
Kägu

Mõni on rumal ja harimatu, uhke ka veel selle üle.

Ära imesta. See on muutumas tänapäeval normiks. Need ongi inimesed, kes ei ole piinanud end “tuupimisega”.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja ära hakka nüüd taas, et mida silmas pidasid. Mina lihtsalt ütlen, et kui kahele lisada kaks, pole tulemus alati jäävalt ja faktina neli. Või ma küsin siis, mis hetkel 2+2 = faktina ja muutumatult (nagu sa ütled) alati neli? Et lisad kahele elusale inimesele kaks ja kui kaua siis on tulemus muutumatult 4 elusat inimest? Või see siiski muutub ajas?

Sa oled päris segi. Kui neljast inimesest näiteks üks sureb, siis on tulemuseks matemaatiliselt 2+2-1=3. Lõpuks on nii, et 2+2-1-1-1-1=0 ja polegi enam ühtegi inimest. Matemaatikat sa sellega ometi ei muuda, et tulemus ei ole jäädavalt 4. Sa ei saa vist aru, mis asi on üldse matemaatika.

Niisiis, kui kaua ja mis hetkel peab 2+2 tulemus olema 4, et 2+2=4 oleks muutumatu fakt? Üks sekund tehte tegemise hetkel? Igavesti?

Te juba nõustulite minuga ju, et kaks liitrit eri suurusega kive + kaks liitrit eri suurusega kive (isegi kui mõlemad 2 liitrit koosnevad täpselt samast valikust) ei võrdu 4 liitrit kive.

Kui ma võtan 2+2 kaussi putru ja liidan nad ehk valan nad kokku, siis mitu kaussi putru ma saan? Neli? 🙂

Jumala eest, palun ära enam peale joo.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

mõnele ei meeldi Chopin, teisele jälle Krieg

Grieg

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
rosinakypsis

Naistekad nagu Uhkus ja eelarvamus

No kuule, Jane Austeni loomingut “naistekateks” tembeldada..!

Tegelikult ikka on küll naiivsed naistekad. “Uhkus ja eelarvamus” veel eriti.

Ma ei pressigi, et Jane Austeni looming sulle meeldima peaks, kuid “naistekas” on tänapäeva mõistes ikka midagi muud. See, et teose on kirjutanud naisautor, see on mõeldud eelkõige (aga mitte tingimata) naislugejaskonnale ning teose rõhuasetus on naiste eluolul, probleemidel ja suhetel, ei tee igast teosest veel naistekat. Austeni teoste ülesehitus ja tegelaste ümber loodud “universum” on selleks liiga keeruline ja nüansirikas, ironiseeriv, aga samas oma piiratusest teadlik.

“Naistekas” on midagi lihtsakoelisemat, mis on loodud vaid ajaviitmiseks ja n-ö kergeks lugemiseks. Pakuks autoreid nagu B. Cartland, S. Brown ja muidugi kõik need Harlequini “ajaloolised” romaanikesed pealkirjadega a la “Alasti hertsoginna” või “Nurjatu vikont”. Sellepärast tunduski Austeni taoline kategoriseerimine nii solvav.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja ära hakka nüüd taas, et mida silmas pidasid. Mina lihtsalt ütlen, et kui kahele lisada kaks, pole tulemus alati jäävalt ja faktina neli. Või ma küsin siis, mis hetkel 2+2 = faktina ja muutumatult (nagu sa ütled) alati neli? Et lisad kahele elusale inimesele kaks ja kui kaua siis on tulemus muutumatult 4 elusat inimest? Või see siiski muutub ajas?

Sa oled päris segi. Matemaatikat sa sellega ometi ei muuda, et tulemus ei ole jäädavalt 4. Sa ei saa vist aru, mis asi on üldse matemaatika.

See oled ju hoopis sina, kes ei saa aru, et sa üritad vaielda elukutselise matemaatikuga 😀 Ega keskkoolimatemaatika sind tõesti selliste asjade üle juurdlema ei õhuta.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Klassikast mind jätab külmaks:
Anne Veski
viini koogid ja kohv (öak ausalt)
M.Monroe
Kõik need Sõrmuste isandad ja Tolkienid ja kettalood (võin valesti kirjutada nimesid).

Praegusest ajast ei huvita üldse või ärritab:
femiministeeriumi teemad
kodukohvikud
TMW üritused
üle võlli ökoteemad
investeerimine aktsiatesse ja väärtpaberitesse
vaimsetel koolitustel käimine, holistlik minapilt (öak)
ärevushäirete suur osakaal populatsioonis
laste presenteerimine sotsiaalmeedias ja muidu ka

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

– kikilipsud, eriti naiste kleitidel, nagu Tallinn Dolls;
– toidust hapukoor, vahukoor jms kreemised asjad;
– rüüžidega sigrimigri kleidid, seelikud ja pluusid, sest on naiselikud;
– enne vöökohta lõppevad pintsakud ja jakikesed, sest naisel peavad need millegipärast lühikesed olema (kuigi on erandeid, mille puhul lühike sobib, aga siis pigem laiuses oversized, minimalistlik ja väga lühike);
– kalliskividega tikitud riided, jalanõud;
– pärlid, pärlikeed, meenutab vanainimesi;
– klassikalised ballikleidid naistel, enamik on jube mannavaht või kalliskivisid täis (jällegi, on erandeid, kus isegi kalliskivid sobivad);
– dress vaba aja riietusega (ossiklassika, mis on siiani üllatavalt populaarne);
– valged retuusid või teksad, puhvjoped (ossiklassika);
– nude huulevärv, mis on kreemiroosa ja inimene ise üsna päevitunud, huuled kaovad ära ja kollane ning roosa ei sobi omavahel kokku;
– aktifotod ja -maalid naistest kui kunsti kõrgem tase, samal ajal meesakt on tabu, eriti kui need teosed on avalikus kohas, töökeskkonnas vms
– tagumikupildid Instagramis (kahjuks juba klassika);
– meeste ülikonnad lipsuga, enamasti mõjuvad totralt, nagu kontoritööline või muidu käsutäitja, kellel filmis poleks nimegi. Erandiks on pidulikud üritused, aga ka siis eelistan vabamat riietust.
– kuld, kullast ehted (tavaliselt);
– naiste käekotid, mis pole minimalistlikud (näiteks kuldkettide, kullast vidinatega), enamik naiste käekotte on väga koledad;
– vestid;

+2
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Inimesed ikka kohe üldse ei saa aru, mida “klassika” tegelikult tähendab.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma lõpuks avasin selle teema ja ehmatasin ära, mida küll teemaalgataja klassikaks nimetab? Kas tõesti on meil olemas nii harimatud inimesed?! Ma eeldasin siit leida arutelu, et mõnele ei meeldi Chopin, teisele jälle Krieg. Või et miks “Vihakobaraid” peaks lugema, või miks tänapäeval üldse enam peotantse õpitakse?

Teemaalgataja peaks endale selgeks tegema, mis on mis. Tema soovib arutleda selle üle, millised popid asjad teile ei meeldi? Või veel täpsemalt, asjad, mis on ühel või teisel ajahetkel olnud väga populaarsed, või väga moodsad. Ingl k mainstream.

No tegelikult on sellel mõistel klassika siiski laiem tähendus, kui muusika…
Kirjanduse, kunsti, muusika vm loomingulise valdkonna tippteosed, millel on püsiv väärtus ning mis hrl on loodud teatava ajastu reeglite järgi
Seda mõistet saab laiendada ja vahest on veidi kontekstist väljas, aga siiski üsna arusaadav.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

minu jaoks on kahte sorti klassikat – “päris” klassika, ehk siis selline looming, mis kestab üle sajandite, millest on mingi koolkond või stiil välja kasvanud, mis ei aegu. Ei söenda ühegi sellise asja kohta väita, et see ei meeldi. Pigem pole mu enda intelligents veel piisavalt arenenud.

no ja siis on see ülejäänud “klassika” – seal on küll rida sellist, mis ei meeldi – igasugune räpp, nähtava kaubamärgiga rõivad, molekulaargastronoomia, Tarantino filmid, Desigual…

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Välismaale elama asumise fenomen. Ma olen palju reisinud aga ei kujutaks ennast võõras riigis kindlasti üle kuu aja jutti ette olemast/elamast. Eesti on ikkagi kodu ja olgugi need Eestlased õelad ja vastikud ja mornid ja ilm hall ja niiske aga oma kultuur, loodus ja inimesed on ikka oma.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui rukola on klassika, siis kaalikas on antiik!

+9
0
Please wait...

Postitas:
Javine

ei ole, kaalikas on klassitsism, naeris on antiik. Kartul kuulub impressionismi alla.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga silmiavav teema. Ei arvanud, et lood nii kapitaalselt mädad on. Sa näed ja sa ei mürista!

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole mingi toode ega teos, aga see klassikaline põhimõte, et pärast pulmi peab kohe lapse saama, vähemalt aasta jooksul. Vaatan tutvusringkonnas, et enamasti see tõesti nii on ja ilmselt seepärast teised ka survestavad. Meil on pulmadest juba kaks aastat möödas ja täitsa lõpp, kui palju imestatakse, et nonoh, teil pole IKKA VEEL lapsi? Abiellusite ju juba paar aastat tagasi??

Ja kusjuures, üldse mitte vaid vanemad inimesed, pigem need noored ka, kes ise kohe pärast abiellumist tite hakkama on pannud.

Tänapäeval lihtsalt abielluvad inimesed siis, kui on kindel plaan pere luua. See on tunduvalt parem, kui abielluda sellepärast, et titt juba tulemas on! nagu nõukaajal oli! Ja sul on mingid imelikud tuttavad.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

ei ole, kaalikas on klassitsism, naeris on antiik. Kartul kuulub impressionismi alla.

Läätsed on sul antiik!
Porgand on gootika muidugi.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kui natukenegi üritada teemasse rääkida, siis Botticelli on üks läila vend ja tema Veenuse sünd on sisuliselt kitš.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kui natukenegi üritada teemasse rääkida, siis Botticelli on üks läila vend ja tema Veenuse sünd on sisuliselt kitš.

Omas ajas küll. Ka Mozart kuulus ja täiesti peetigi omas ajas popkultuuri hulka, “tõsise ja tõelise” muusika kuulaja arvates:).

+1
0
Please wait...

Näitan 18 postitust - vahemik 91 kuni 108 (kokku 108 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Klassika, mis teile ei meeldi