Esileht Koolilaps Klassikaaslase sünnipäev – mida kingitakse (1. klass)?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Klassikaaslase sünnipäev – mida kingitakse (1. klass)?

Postitas:

Lasteaiaga oli lihtne, kutsed tulid ikkagi vanematelt, telefoninumbrid ja e-kirja aadressid. Sai alati küsida mida kinkida. Kes tahtis raha, kes kinkekaarti ja kes mingeid päris asju.

Nüüd laps 1. klassis ja sai kutse. Vanematega kontakt puudub täiesti. Kutse on osaliselt lapse kirjutatud (palun tule minu sünnipäevale), aga muus osas on täiskasvanu käekiri (info mängutoa, aja ja parkimise kohta) aga mingit kontakti pole jäetud. Igatahes pole väljamõeldud kutse.

Laps kindlasti läheb, aga ma ei tea kuidas nüüd kombeks on, kas raha on okei kinkida? Ja kui, siis mis summas? Lasteaias kinkisime tavaliselt 10 või 15 eurot, väike šokolaad ja lille asemel heeliumiga õhupall. Aga kuidas koolilastega? Mis kogemused teil on?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.05 18:14; 05.05 20:00; 05.05 22:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ka 1. Klassis ja siiani on kinkinud ainult raha kas 10 või 15 eurot olenevalt sellest, kas lisaks rahale ka mingi lill ja shoks juurde tulevad või ei.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka tavaks 15 eur+ shokolaad või kommikarp.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastel on kombeks, et enamikele klassikaaslastele raha aga paarile parimale sõbrale asi, kui on tõesti teada, mida sünnipäevalaps soovib.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 01:41; 05.05 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

raha 15 on keskmine ja vahel lilled või väike kommikarp juurde, oleneb kus toimub (kui kinos siis pole lilli viinud või vabasõhus, kuna neid pole kuhugi panna)

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.05 08:21; 06.05 07:50; 06.05 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna selle 10-15 euro eest mingit mõistlikku asja välja ei mõtle – siis ikka kas kinkekaart või raha 15-20 eurot.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen pigem kinkekaardi valinud, nt Apollo (seal peale raamatute ka huvitavaid mänge jm) või vahel ka mänguasjapoodide omi. Kui aega pole olnud, siis raha. Summa 10 eurot+kommikarp/lilled.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kinkekaardiga on see häda, et see võib tänases kiires maailmas lihtsalt aeguda. No ei pruugi jõuda lapsega aasta jooksul niimoodi raamatupoodi, et sealt tõesti ka midagi vaja on ja et samal ajal ka oleks meeles kinkekaart kaasa võtta. Mina eelistaksin raha.

P.S. 1. klassi lapsel on suu peas ja ta oskab kenasti ise öelda, mida ta kingiks soovib.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd laps 1. klassis ja sai kutse. Vanematega kontakt puudub täiesti.

Ma saan aru, et teemaväline, aga minu jaoks üllatav. Kas te omavahel mingeid asju ei aruta? Meil on kogu klassi vanemate FB messenger. Sealt pidevalt keegi küsib midagi ja saab kiire vastuse. Lapsed ise nii tuisupead veel selles vanuses.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.05 18:03; 06.05 07:09; 06.05 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et teemaväline, aga minu jaoks üllatav. Kas te omavahel mingeid asju ei aruta? Meil on kogu klassi vanemate FB messenger. Sealt pidevalt keegi küsib midagi ja saab kiire vastuse. Lapsed ise nii tuisupead veel selles vanuses.

Ma ei kasuta FB. Ei tea et oleks oleks mingi grupp moodustatud. Mis põhivajadus see FB veel on, et selleta ei saa? Sain siit piisavalt vastuseid, et raha on endiselt ok ja 15 eurot paras summa.

Kinkekaardid mulle endale ei meeldi, need seovad poega. Oma lapsed poeraamatuid ei tarbi (käivad raamatukogus), mängud jm värk on e-poodides odavam. Raha on ikkagi kõige parem. Tore kui saab suure summa kokku.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.05 18:14; 05.05 20:00; 05.05 22:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt lapsed juba ise eelistavad raha. Koguvad mingite oma asjade jaoks.
10-15 euri ümbrikusse, pluss väike šoks on väga ok.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et teemaväline, aga minu jaoks üllatav. Kas te omavahel mingeid asju ei aruta? Meil on kogu klassi vanemate FB messenger. Sealt pidevalt keegi küsib midagi ja saab kiire vastuse. Lapsed ise nii tuisupead veel selles vanuses.

Ma ei kasuta FB. Ei tea et oleks oleks mingi grupp moodustatud. Mis põhivajadus see FB veel on, et selleta ei saa? Sain siit piisavalt vastuseid, et raha on endiselt ok ja 15 eurot paras summa.

Kinkekaardid mulle endale ei meeldi, need seovad poega. Oma lapsed poeraamatuid ei tarbi (käivad raamatukogus), mängud jm värk on e-poodides odavam. Raha on ikkagi kõige parem. Tore kui saab suure summa kokku.

Enamikus klassides on vähemalt meililist, see on elementaarne. Kui laps kadunud, saad kiirelt küsida, kellega koos. Kui mõni riideese kadunud, saad teatada. Kui täid levivad, saad teatada. Kui vaja õpsile jõulukinki arutada, saab seda teha. Klassijuhatajal ka elu kergem niimoodi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et teemaväline, aga minu jaoks üllatav. Kas te omavahel mingeid asju ei aruta? Meil on kogu klassi vanemate FB messenger. Sealt pidevalt keegi küsib midagi ja saab kiire vastuse. Lapsed ise nii tuisupead veel selles vanuses.

Ma ei kasuta FB. Ei tea et oleks oleks mingi grupp moodustatud. Mis põhivajadus see FB veel on, et selleta ei saa? Sain siit piisavalt vastuseid, et raha on endiselt ok ja 15 eurot paras summa.

Kinkekaardid mulle endale ei meeldi, need seovad poega. Oma lapsed poeraamatuid ei tarbi (käivad raamatukogus), mängud jm värk on e-poodides odavam. Raha on ikkagi kõige parem. Tore kui saab suure summa kokku.

Enamikus klassides on vähemalt meililist, see on elementaarne. Kui laps kadunud, saad kiirelt küsida, kellega koos. Kui mõni riideese kadunud, saad teatada. Kui täid levivad, saad teatada. Kui vaja õpsile jõulukinki arutada, saab seda teha. Klassijuhatajal ka elu kergem niimoodi.

Ma küll ei tea kõigi klassikaaslaste vanemate nimesid. Tobe ju kogu listile ka kirjutada, kui kutsutud on v-o 5-6 last.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 01:41; 05.05 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küll ei tea kõigi klassikaaslaste vanemate nimesid. Tobe ju kogu listile ka kirjutada, kui kutsutud on v-o 5-6 last.

Just.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.05 18:14; 05.05 20:00; 05.05 22:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen pigem kinkekaardi valinud, nt Apollo (seal peale raamatute ka huvitavaid mänge jm) või vahel ka mänguasjapoodide omi. Kui aega pole olnud, siis raha. Summa 10 eurot+kommikarp/lilled.

Iga kell raha ja mitte kinkekaart. Kinkekaart on ju sisuliselt ühes kindlas poes tarbimiseks mõeldud raha. Mõne suurema keskuse oma veel sobiks, saaks kasvõi lapsega kaupa teha, kinkekaardi eest süüa osta ja lapsele raha anda. Poodidele on muidugi need kinkekaardid kasulikud, eriti kui need kasutamata jäävad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma lapsed poeraamatuid ei tarbi

???

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.05 18:03; 06.05 07:09; 06.05 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et teemaväline, aga minu jaoks üllatav. Kas te omavahel mingeid asju ei aruta? Meil on kogu klassi vanemate FB messenger. Sealt pidevalt keegi küsib midagi ja saab kiire vastuse. Lapsed ise nii tuisupead veel selles vanuses.

Ma ei kasuta FB. Ei tea et oleks oleks mingi grupp moodustatud. Mis põhivajadus see FB veel on, et selleta ei saa? Sain siit piisavalt vastuseid, et raha on endiselt ok ja 15 eurot paras summa.

Kinkekaardid mulle endale ei meeldi, need seovad poega. Oma lapsed poeraamatuid ei tarbi (käivad raamatukogus), mängud jm värk on e-poodides odavam. Raha on ikkagi kõige parem. Tore kui saab suure summa kokku.

Enamikus klassides on vähemalt meililist, see on elementaarne. Kui laps kadunud, saad kiirelt küsida, kellega koos. Kui mõni riideese kadunud, saad teatada. Kui täid levivad, saad teatada. Kui vaja õpsile jõulukinki arutada, saab seda teha. Klassijuhatajal ka elu kergem niimoodi.

Ma küll ei tea kõigi klassikaaslaste vanemate nimesid. Tobe ju kogu listile ka kirjutada, kui kutsutud on v-o 5-6 last.

Meil ka list ja fb mingi grupp, aga oma lapse sünnipäeva pidades avastasin, et paljudel lastel erinev perekonnanimi emast või ema meil/fb on üldse ilma perekonnanimeta (enamusel oli vaid ema listis ja fb), seega kui enne lasteaias sai kutsed kõik meiliga saata, pidime ka paberil andma.
Mina näiteks ei oskaks nii leida listist Mari ema, kui mingit seost pole ja niisama kuhugi listi/gruppi ka ei hakka postitama, sest kunagi ei tea, kas on terve klass oodatud või ainult mõned (ise ei kutsu kunagi tervet rühma/klassi). Päris nõme võib olla mõnel vanemal, et järjest küsitakse mingite sünnipäevade kohta ja mõnda last võib olla kunagi ei kutsuta.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.05 08:21; 06.05 07:50; 06.05 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka list ja fb mingi grupp, aga oma lapse sünnipäeva pidades avastasin, et paljudel lastel erinev perekonnanimi emast või ema meil/fb on üldse ilma perekonnanimeta (enamusel oli vaid ema listis ja fb), seega kui enne lasteaias sai kutsed kõik meiliga saata, pidime ka paberil andma.
Mina näiteks ei oskaks nii leida listist Mari ema,

Meil on Stuudiumis klassi nimekiri, kus iga lapse nime juures on kirjas ka tema ema ja isa nimed, samuti on võimalus igale vanemale personaalne teade saata.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.05 18:03; 06.05 07:09; 06.05 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka list ja fb mingi grupp, aga oma lapse sünnipäeva pidades avastasin, et paljudel lastel erinev perekonnanimi emast või ema meil/fb on üldse ilma perekonnanimeta (enamusel oli vaid ema listis ja fb), seega kui enne lasteaias sai kutsed kõik meiliga saata, pidime ka paberil andma.

Mina näiteks ei oskaks nii leida listist Mari ema,

Meil on Stuudiumis klassi nimekiri, kus iga lapse nime juures on kirjas ka tema ema ja isa nimed, samuti on võimalus igale vanemale personaalne teade saata.

ekoolis sellist asja pole, vähemalt mina pole leidnud.
Lastenimekirja pildistasin ka ise 1.sep klassiukselt, muidu ei teaks sedagi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.05 08:21; 06.05 07:50; 06.05 09:43;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Koolilaps Klassikaaslase sünnipäev – mida kingitakse (1. klass)?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.