Esileht Ilu Klassikalised “iluasjad”, mis teile ei meeldi

Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 370 )

Teema: Klassikalised “iluasjad”, mis teile ei meeldi

Postitas:
Kägu

Igapäevaselt küll, olen väga liikuv ja teksade, veel hullem kleidiga, ei oleks võimalik teha asju, mida iga päev teen.

Mis asjad need on, mis ei ole mingi spetsiifiline trenn või töö, mida igapäevaselt tänaval rahva seas tehakse ja milleks sobivad ainult dressid just suure liikumisvabaduse ja mugavuse tõttu?

See on töö muidugi ja mitte tänaval, aga paratamatult on vaja astuda aeg-ajalt ka tänavale. Sinu meelest peaksin iga kord tänavale astumiseks kotiga vahetusriideid kaasas tassima ja kuskil trepikojas alati kleidi peale tõmbama?

No sellisel juhul räägid sa aiaaugust. Tööriided ei ole ju tänavamood, millest jutt oli.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks naised sõtta ei lähe meestega võrdselt?

Midagi asjalikku öelda ei ole, siis hakkad võrdlema siga ja kägu. Kõige algelisem demagoogia võte.

Ükski naine pole veel öelnud, et minu uste avamine ja tooli pakkumine invaliidistab.

Onuheinodele ei olegi mõtet väga midagi öelda, neil on seksism seljaajus.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igapäevaselt küll, olen väga liikuv ja teksade, veel hullem kleidiga, ei oleks võimalik teha asju, mida iga päev teen.

Mis asjad need on, mis ei ole mingi spetsiifiline trenn või töö, mida igapäevaselt tänaval rahva seas tehakse ja milleks sobivad ainult dressid just suure liikumisvabaduse ja mugavuse tõttu?

See on töö muidugi ja mitte tänaval, aga paratamatult on vaja astuda aeg-ajalt ka tänavale. Sinu meelest peaksin iga kord tänavale astumiseks kotiga vahetusriideid kaasas tassima ja kuskil trepikojas alati kleidi peale tõmbama?

No sellisel juhul räägid sa aiaaugust. Tööriided ei ole ju tänavamood, millest jutt oli.

Ei räägi aiaaugust. Kust sina tead, mida need inimesed parajasti teevad, keda sa tänaval näed? Ma ei käigi niisamuti tänaval jõlkumas ilma vajaduseta.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin mängib Lagerfeldi ütlus:

”Sweatpants are a sign of defeat. You lost control of your life so you bought some sweatpants.”

Kaal ei mängi rolli, lohakus igal juhul.

Väga hästi öeldud.

Moelooja nördimust mõistan, eks tema unistus oleks ikka, et inimesed kallist moodi tarbiksid. Tegelikkuses muidugi inimesed lihtsalt tänapäeval hindavad mugavust ja olulisemad on muud väärtused peale hilpude. Just heale järjele jõudnud inimene ei pea enam kellelegi midagi tõstama ja liigub ringi täpselt sellisena, nagu soovib.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Moelooja nördimust mõistan, eks tema unistus oleks ikka, et inimesed kallist moodi tarbiksid. Tegelikkuses muidugi inimesed lihtsalt tänapäeval hindavad mugavust ja olulisemad on muud väärtused peale hilpude. Just heale järjele jõudnud inimene ei pea enam kellelegi midagi tõstama ja liigub ringi täpselt sellisena, nagu soovib.

Kas sa tead, mis aastal Lagerfeld alustas ja mis aastal ta seda ütles?

See stiil, mis nüüd on, ei meeldi mulle üldse. Saan aru, et volüümikad end nö peidavad, nagu tegi alguses Billie Eilish, või kui ei mahu püksid enam jalga, siis dressid venivad. Aga pole mingit põhjust, miks saledad, kelle jaoks nagunii kõik on enam-vähem mugav, kannavad dresse. Valdavalt teevad seda noored. Sellepärast, et on moes. Küll varsti mood uuesti muutub.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Onuheinodele ei olegi mõtet väga midagi öelda, neil on seksism seljaajus.

Onuheinondus on ju see, et minnakse ees uksest sisse ja naine tuleb poekottidega järgi, kontsad veel jalas. Mehel mugavad tossud, dressid, tugevad käed, mis taskus parajasti, aga lööb naise nina ees ukse kinni. Kui naine ise tahab nii, siis ma probleemi küll ei näe. Mina olen ka selline naine, kes ei vaja uste avamist, aga elementaarne on eeldada, et õrnemat sugu ei jäeta ukse vahele.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin mängib Lagerfeldi ütlus:

”Sweatpants are a sign of defeat. You lost control of your life so you bought some sweatpants.”

Kaal ei mängi rolli, lohakus igal juhul.

Väga hästi öeldud.

Moelooja nördimust mõistan, eks tema unistus oleks ikka, et inimesed kallist moodi tarbiksid. Tegelikkuses muidugi inimesed lihtsalt tänapäeval hindavad mugavust ja olulisemad on muud väärtused peale hilpude. Just heale järjele jõudnud inimene ei pea enam kellelegi midagi tõstama ja liigub ringi täpselt sellisena, nagu soovib.

Huvitav, et Oscari galal ei käida dressides cja mugavates tuhvlites. Elujärg peaks neil suht ok olema, aga järgivad siiski etiketti, et puhk on piisavalt pidulik midagi uhket selga panna.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eriline jälkus on dressipüksid tänaval. Koolis samuti. Kaasaegne teismeline pisut ülekaalus teismeline noormees dressipükstes annab signaali, et kodused pole eriti intelligentsed ja ei jaga matsu, mis riietus kuhu sobib.

Proled, ühesõnaga..

Mis peen koht see tänav on, et ei või mugavalt riides käia? Intelligentsiga pole siin kûll mingit pistmist.

Paistab, et siiski on. Sa ei saa nimelt aru, et riivad kaaskodanike ilumeelt.

Kas on intelligentne pidada olulisemaks ühe inimese ilumeelt teise inimese mugavustundest?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin mängib Lagerfeldi ütlus:

”Sweatpants are a sign of defeat. You lost control of your life so you bought some sweatpants.”

Kaal ei mängi rolli, lohakus igal juhul.

Väga hästi öeldud.

Moelooja nördimust mõistan, eks tema unistus oleks ikka, et inimesed kallist moodi tarbiksid. Tegelikkuses muidugi inimesed lihtsalt tänapäeval hindavad mugavust ja olulisemad on muud väärtused peale hilpude. Just heale järjele jõudnud inimene ei pea enam kellelegi midagi tõstama ja liigub ringi täpselt sellisena, nagu soovib.

Huvitav, et Oscari galal ei käida dressides cja mugavates tuhvlites. Elujärg peaks neil suht ok olema, aga järgivad siiski etiketti, et puhk on piisavalt pidulik midagi uhket selga panna.

Sa ei tee vahet pidulikul sündmusel ja suvalisel hetkel tänaval?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa tead, mis aastal Lagerfeld alustas ja mis aastal ta seda ütles?

Mis vahet seal on? Tean, et ta on surnud jah.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga pole mingit põhjust, miks saledad, kelle jaoks nagunii kõik on enam-vähem mugav, kannavad dresse.

Ka saleda jaoks on sweatpants oluliselt mugavam teksadest. Miks peaks keegi sinu meele järgi üldse riietuma? Saan juba aru, et sinu riietusstiil (või stiilitus) riivaks ka minu silma, aga pean nõmedaks kritiseerida teiste inimeste valikuid. Niikuinii suurem osa käivad täiesti mõttetute riietega ja on keskmised hallid hiirekesed. Mina olen oma isiklikul ajal täpselt nii mugavalt, nagu mulle meeldib.  Sündmustel ja kohtades, mis eeldavad etiketi järgimist, seda muidugi teen ja valikut mul kapis on.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin mängib Lagerfeldi ütlus:

”Sweatpants are a sign of defeat. You lost control of your life so you bought some sweatpants.”

Kaal ei mängi rolli, lohakus igal juhul.

Väga hästi öeldud.

Moelooja nördimust mõistan, eks tema unistus oleks ikka, et inimesed kallist moodi tarbiksid. Tegelikkuses muidugi inimesed lihtsalt tänapäeval hindavad mugavust ja olulisemad on muud väärtused peale hilpude. Just heale järjele jõudnud inimene ei pea enam kellelegi midagi tõstama ja liigub ringi täpselt sellisena, nagu soovib.

Huvitav, et Oscari galal ei käida dressides cja mugavates tuhvlites. Elujärg peaks neil suht ok olema, aga järgivad siiski etiketti, et puhk on piisavalt pidulik midagi uhket selga panna.

Sa ei tee vahet pidulikul sündmusel ja suvalisel hetkel tänaval?

Siin räägiti ju pikalt, kuidas nt teatris ei pea enam mingit etiketti järgima, sest see on “nõukaaegne igand” ja inimesed on muutunud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui teema juurde tagasi tulla, siis mulle ei meeldi valged teksad. Suvel veel kuidagi, aga külmemate ilmadega ja hoopis lumega mõjuvad need lausa labaselt ja odavalt. Talvel tegelikult ka väga helesinised teksad kuidagi ei sobi.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks keegi sinu meele järgi üldse riietuma? Saan juba aru, et sinu riietusstiil (või stiilitus) riivaks ka minu silma, aga pean nõmedaks kritiseerida teiste inimeste valikuid.

Teema on iluasjadest, mis sulle ei meeldi. See siin on anonüümne arutelu. Ka ise kannan vahel dresse, aga see ei tähenda, et neid ilusaks pean. Kõik inimesed hindavad ja kritiseerivad oma peas moevalikuid, sest see kujundab meie stiili või stiilituse. Meie välimus on mida võtta- mida jätta tulemus. See, et teised ei võiks kanda dresse, ei tule mulle pähegi. Või et saadaks koonduslaagrisse, sest mind ei kõneta nii palju.

Paremini saab seletada seda nii. Mul oli koolis aine, mille raames õppisime maalikunstnikke. Vaatasin kunstnike teoseid ja mõtlesin, et see üldse ei kõneta, teine kõnetas. Ilumeel ja maitse on igal inimesel erinev ja täiesti juhuslikult kujunenud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja päriselus ei keskendu väga inimeste riietuse valikutele. Ma isegi ei märka inimeste valikuid, kõik nad üks kompott.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis vahet seal on? Tean, et ta on surnud jah.

Tal polnud vaja kuulsust, ta juba oli kuulus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ei hakka enam siin vastama, sest vastamine oleks kritiseerimine. Tegelikult oli küsimus pollina esitatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui teema juurde tagasi tulla, siis mulle ei meeldi valged teksad. Suvel veel kuidagi, aga külmemate ilmadega ja hoopis lumega mõjuvad need lausa labaselt ja odavalt. Talvel tegelikult ka väga helesinised teksad kuidagi ei sobi.

Et siis sinu arvates peaksid inimesed oma riietuse värvi välistemperatuuri järgi valima? Kurask, on ikka veidrikke ilmas elamas…

Äkki paneksid siia kirja mingi tabeli, millised värvitoonid sinu maailmas milliste temperatuurivahemikega lubatud on?

Sorry, aga minu arvates tuleks sul perearstile mainida, et selliste kinnisideede all kannatad.

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin räägiti ju pikalt, kuidas nt teatris ei pea enam mingit etiketti järgima, sest see on “nõukaaegne igand” ja inimesed on muutunud.

Etikett ja jutt, et keegi ei tohiks tänaval käia mugavate riietega on kaks täiesti erinevat asja.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teema on iluasjadest, mis sulle ei meeldi. See siin on anonüümne arutelu. Ka ise kannan vahel dresse, aga see ei tähenda, et neid ilusaks pean.

No 9. lehel on ilmselgelt iga teema ammu lappama läinud ja selles ma endal küll ainuisikulist süüd ei näe.

Dressid saavad olla väga kenad, ära osta siis selliseid, mis sinu jaoks koledad on.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis vahet seal on? Tean, et ta on surnud jah.

Tal polnud vaja kuulsust, ta juba oli kuulus.

???

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin räägiti ju pikalt, kuidas nt teatris ei pea enam mingit etiketti järgima, sest see on “nõukaaegne igand” ja inimesed on muutunud.

Etikett ja jutt, et keegi ei tohiks tänaval käia mugavate riietega on kaks täiesti erinevat asja.

No sorry jah, tsiteerisin dressijuttu ja sul kadus järg ära. Mine paar posti ettepoole ja näed teatrijuttu ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui teema juurde tagasi tulla, siis mulle ei meeldi valged teksad. Suvel veel kuidagi, aga külmemate ilmadega ja hoopis lumega mõjuvad need lausa labaselt ja odavalt. Talvel tegelikult ka väga helesinised teksad kuidagi ei sobi.

Et siis sinu arvates peaksid inimesed oma riietuse värvi välistemperatuuri järgi valima? Kurask, on ikka veidrikke ilmas elamas…

Äkki paneksid siia kirja mingi tabeli, millised värvitoonid sinu maailmas milliste temperatuurivahemikega lubatud on?

Tabeli? Kas sul endal mingit tunnetust ei ole üldse? Peaksid hommikul tabelist näpuga järge ajama, et kui õues on sitt ja lopp, siis valge püks ei ole parim valik ?
Lahtised kingad oskad ikka oma peaga kappi panna sügisel või vaatad ka mõnest tabelist?

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ütleks, et sa eriline naine oled. Naisolevus ehk, aga naiseks sind küll pidada ei saa.

Nõukaaegne peen proua on rääkinud. Huvitav, et mürgisust ja ebaviisakust ei peeta peenele prouale mittesobivaks omaduseks, ainult litritega pidukleit teatris on tähtis.

Ma ei ole päevagi nõukaajal elanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole päevagi nõukaajal elanud.

Siis võiksid veel vähem sõna võtta selleaegsest etiketist. Mingi pärisetiketi ja nõukaaegse etiketi vahel puudus seos. Härra ja prouagi ei tohtinud öelda, kõik olid seltsimehed. Riietusest pole ka midagi rääkida, teksadega ei käidud sellepärast, et neid lihtsalt polnudki. See on ainult mõne vanainimese ettekujutus, et siis olid kõvad kombed ja etikett. Ei olnud.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõukaajal oli lihtsalt veel rohkem eestiaaegseid inimesi alles, kellel oli etiketist aimu. Etikett ise ei olnud mingi nõukogude sünnitis.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõukaajal oli lihtsalt see, et igaks juhtumiks oli riietus olemas. Koduriided, linnariided jne. Nüüd on igal pool sama riietus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõukaajal oli lihtsalt veel rohkem eestiaaegseid inimesi alles, kellel oli etiketist aimu. Etikett ise ei olnud mingi nõukogude sünnitis.

Eks kindlasti oli rohkem eestiaegseid inimesi alles, aga tuua eeskujuks nõukaaega, et küll siis olid kombed ja käituti väga viisakalt ja kombekalt, tunti etiketti, on ju naeruväärne, kui kogu see aeg tegeleti pigem igasuguse kultuuri lammutamisega. Minu vanaema oli see eestiaegne proua, kes kogu aeg kultuurist ja kombekusest rääkis, muutudes sellega kergelt naeruväärseks. Käis turul kübaraga ja pärlikeega ja arvas, et siis tema on ikka peen proua, teised matsid. Kuigi viisakusel ja etiketil on ju hoopis sügavamad juured, kui see, mis riietega sa ringi käid. Peamine on teistega arvestamine, et sa ei häiriks teisi, oleksid viisakas ja sõbralik. Siinsetel sõnavõtjatel on sügavam mõistmine etiketist puudu, kui ainult see, millega teatris käiakse, on oluline, kuigi palju olulisem on seal käitumine, mitte riided.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui teema juurde tagasi tulla, siis mulle ei meeldi valged teksad. Suvel veel kuidagi, aga külmemate ilmadega ja hoopis lumega mõjuvad need lausa labaselt ja odavalt. Talvel tegelikult ka väga helesinised teksad kuidagi ei sobi.

Et siis sinu arvates peaksid inimesed oma riietuse värvi välistemperatuuri järgi valima? Kurask, on ikka veidrikke ilmas elamas…

Äkki paneksid siia kirja mingi tabeli, millised värvitoonid sinu maailmas milliste temperatuurivahemikega lubatud on?

Tabeli? Kas sul endal mingit tunnetust ei ole üldse? Peaksid hommikul tabelist näpuga järge ajama, et kui õues on sitt ja lopp, siis valge püks ei ole parim valik ?

Lahtised kingad oskad ikka oma peaga kappi panna sügisel või vaatad ka mõnest tabelist?

Hmm, tundub, et oled päris sassis omadega. Lahtised kingad on sinu meelest samas kategoorias riiete värviga? Ja pealegi, enne kirjutasid ju, et sinu arvates on valged püksid talvel kõlbmatud põhjusel, et need on “labased ja odavad”, mitte et kergesti määrduvad.

Muideks, mina oskan iga ilmaga niiviisi liikuda, et riided jäävad puhtaks, ka valged püksid. Muidugi, siin, kus mina elan, sitta tänavatel ei vedele. Kui sinu elukohas niimoodi on, oleks ilmselt tõesti tervisele ohutum ära kolida. Asjandus nimega “lopp” on mulle tundmatu, see pole ilmselgelt eestikeelne sõna, seega ei oska kommenteerida.

Ja veel seda ka, et kui ikka korralikult käia ei oska, siis see sinu “sitt ja lopp” määrib sul kõik teist värvi riided ka ära, mitte ainult valged teksad. Saan aru, et sind siis tegelikult räpased riided ei häiri, peaasi, et on mingi tume või pruunikas värv ja teistele välja ei paista? Järgmisel päeval paned rahulikult sitased ja lopised püksid jalga tagasi, sest kaugele pole ju näha?

Kummaline lugeda, kuidas kiiksuga inimene püüab hambad ristis meeleheitlikult selgeks teha, et ei-ei, tema kiiksud on normaalsed ja kõik teised on lollakad.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui teema juurde tagasi tulla, siis mulle ei meeldi valged teksad. Suvel veel kuidagi, aga külmemate ilmadega ja hoopis lumega mõjuvad need lausa labaselt ja odavalt. Talvel tegelikult ka väga helesinised teksad kuidagi ei sobi.

Et siis sinu arvates peaksid inimesed oma riietuse värvi välistemperatuuri järgi valima? Kurask, on ikka veidrikke ilmas elamas…

Äkki paneksid siia kirja mingi tabeli, millised värvitoonid sinu maailmas milliste temperatuurivahemikega lubatud on?

Tabeli? Kas sul endal mingit tunnetust ei ole üldse? Peaksid hommikul tabelist näpuga järge ajama, et kui õues on sitt ja lopp, siis valge püks ei ole parim valik ?

Lahtised kingad oskad ikka oma peaga kappi panna sügisel või vaatad ka mõnest tabelist?

Hmm, tundub, et oled päris sassis omadega. Lahtised kingad on sinu meelest samas kategoorias riiete värviga? Ja pealegi, enne kirjutasid ju, et sinu arvates on valged püksid talvel kõlbmatud põhjusel, et need on “labased ja odavad”, mitte et kergesti määrduvad.

Muideks, mina oskan iga ilmaga niiviisi liikuda, et riided jäävad puhtaks, ka valged püksid. Muidugi, siin, kus mina elan, sitta tänavatel ei vedele. Kui sinu elukohas niimoodi on, oleks ilmselt tõesti tervisele ohutum ära kolida. Asjandus nimega “lopp” on mulle tundmatu, see pole ilmselgelt eestikeelne sõna, seega ei oska kommenteerida.

Ja veel seda ka, et kui ikka korralikult käia ei oska, siis see sinu “sitt ja lopp” määrib sul kõik teist värvi riided ka ära, mitte ainult valged teksad. Saan aru, et sind siis tegelikult räpased riided ei häiri, peaasi, et on mingi tume või pruunikas värv ja teistele välja ei paista? Järgmisel päeval paned rahulikult sitased ja lopised püksid jalga tagasi, sest kaugele pole ju näha?

Kummaline lugeda, kuidas kiiksuga inimene püüab hambad ristis meeleheitlikult selgeks teha, et ei-ei, tema kiiksud on normaalsed ja kõik teised on lollakad.

Mida sa põrgid? No on ju siiski olemas suve-ja talveriided. Üldiselt ei kanna talvel suurem osa inimesi heledaid linaseid ja puuvillaseid kleite, linaseid pükse, kirjuid maksiseelikuid vms. Ka valgeid teksaseid mitte.
Inimesel oli valgete pükste osas oma arvamus ja sina pistsid kisama, nagu oleks keegi isiklikult kõri kallale tulnud. Kanna rahus oma valgeid teksaseid jõuluajal ja katsu hankida pisut enesekindlust ja üldistusvõimet.
Muide, keegi ei keela ka viltsaapaid või musta ülikonnariidest kostüümi suveajal kanda, aga seda üldjuhul siiski ei tehta.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 370 )


Esileht Ilu Klassikalised “iluasjad”, mis teile ei meeldi