Esileht Koolilaps Klassikomplektid JPGs

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Klassikomplektid JPGs

Postitas:
Kägu

Kas kellelgi on kogemust JPGis klasside komplekteerimisega. Kuna õppesuundasid pole ja lapsed saavad need ise kujundada, mis on iseenesest paeluv, siis mille alusel klassikomplektid koostatakse? Juhuslikult?

 

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellele küsimusele ma vastata ei oska, kuid huvitaks ennastki, minu laps on sinna samuti käesoleval sügisel minemas. Ilmselt arvestatakse poiste-tüdrukute tasakaalu mingil määral. Äkki ka näiteks matemaatika testide tulemusi? Kuigi Poska kooli pääsemiseks peab ilmselt sisseastumistest olema sooritatud päris korralike tulemustega, siis ikkagi on ilmselt väga tugeva matemaatika tulemusega ja nõrgema tulemusega lapsi. Minu laps sai matemaatikatesti tulemuseks  ca 80 punkti (eesti keeles sai rohkem), kuid tema koolikaaslane sai 97 või isegi 98 punkti ning on ka sinna kooli minemas. Seega vahe on siiski arvestatav, siit hakkaski mõte liikuma, et äkki tehakse selle alusel klassid,  kuid see lihtsalt üks uitmõte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poskas ju arvestatakse vähemalt juhendi järgi võrdselt nii eesti keele kui matemaatika tulemusi, seetõttu ei oleks kindel, et number 1 oleks klassi kompekteerimise tugevuse kriteeriumiks matemaatika testi tase. Oma lapsel läks ka matemaatika test väga hästi, aga eesti keeles jäi aega napiks ja oli just tulemus kehvem (üle 60).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps astus JPGsse siis, kui olid veel suunad. Aga enamus aineid toimuvad rühmades. Matemaatikas vähemalt on need rühmad taseme järgi, samuti inglise keeles. Nii et mina usun, et klassid moodustatakse juhuslikult (ilmselt M-N tasakaalu jälgitakse) ning sealt edasi jagatakse rühmadesse. Valikained on nagunii huvide ja mitte klassipõhiselt.

Igatahes soovin õnne Su lapsele, et ta JPG valis – väga hea taseme ja õhkkonnaga kool! Uuendusmeelne, õppimiskallakuga, aga mitte liigse edukultusega mu meelest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks variant on ka see, et mingil määral arvestatakse B-võõrkeelt. Prantsuse ja saksa keele õppijaid on ilmselt vähem kui vene keele õppijaid ning need pannakse ehk rohkem kokku ühte-kahte klassi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Koolilaps Klassikomplektid JPGs