Esileht Tööelu, raha ja seadused. klassiõpetaja palk

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: klassiõpetaja palk

Postitas:
Kägu

Klassiõpetaja – mis on sinu palk?
Pean silmas seda, et kas mõni klassiõpetaja saab ilma lisaülesanneteta palka ka üle õpetaja miinimumpalga? Palun lisa ka piirkond, kus töötad.

+4
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ilma lisaülesanneteta miinimum. Ps ainult ühe klassi õpetamisega ei tule täiskoormus kokku – ikka on mõne muu klassi tund vms juures. Niipaljukest kui erinevate koolide kohta tean, on suht sama seis igal pool. Ühtainust kooli tean, kus koormus ei tule kokku mitte muude tundide andmisega, vaid (oma/paralleelklassi) pikapäevarühmaga saab koormuse kokku.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

1412 eurot bruto, mis on õpetajate palk  täiskoormusega töötades  ning piirkonnal vahet pole. Klassiõpetaja peab reeglina jah lisaeriala ainet (inglise keel vms), pikapäevarühma, eelkooli vm tunde juurde andma, et koormus täis tuleks.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

õpetaja palk sõltub normkoormusest, mis koolides võib olla erinev. meil on 22 tundi nädalas ja selle eest saad 1412 bruto. kui oled klassijuhataja, siis saad lisaks raha.

huvitav oleks teada, kui palju on teistes koolides normkoormus?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pean silmas seda, et kas mõni klassiõpetaja saab ilma lisaülesanneteta palka ka üle õpetaja miinimumpalga

Seda ilmaimet tahaks isegi näha või vähemalt kuulda kellestki, kellel nii on. Ma pole klassiõpetaja, aga ma ei tea ühtegi õpetajat, kes saaks lisaülesanneteta normkoormuse juures üle õpetaja miinimumpalga.

Kõik klassiõpetajad, keda tean, on ühtlasi klassijuhatajad. Kel veab, on normkoormuseks oma klassile antavad tunnid, aga enamus annab täiskoormuse saamiseks lisaks veel mingit ainet kellelegi peale oma klassi.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koolis, kus hetkel töötan, on 20 tundi. Eelmises koolis oli 22 tundi (paar aastat tagasi). Koolis ei pruugi kõigil õpetajatel sama normkoormus olla. Meil näiteks on klassiõpetajatel 18 tundi, teistel siis 20.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja

Aitäh vastajatele.

Küsisin tegelikult selleks, et nö maad kompida, et end reedel toimunud intervjuuks ette valmistada.

Infoks siis, et vähemalt selle Tallinna kooli puhul ei pea kommentaarid paika.

Palk 1550€/bruto (ehk üle õpetaja miinimumi) ning täiskoormuse hulka kuulub vaid oma alustava klassi õpetamine (18-20 kontakttundi).

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aitäh vastajatele.

Küsisin tegelikult selleks, et nö maad kompida, et end reedel toimunud intervjuuks ette valmistada.

Palk 1550€/bruto (ehk üle õpetaja miinimumi) ning täiskoormuse hulka kuulub vaid oma alustava klassi õpetamine (18-20 kontakttundi).

Nüüd tahavad kõik teised teada, kus koolis sa oled. Eks see muidugi võib ka olla, et tavapersonal peab miinimumiga rügama, aga sa oled selline kuidagi eriti atraktiivne ja särasilmne kandidaat vms.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seda ilmaimet tahaks isegi näha või vähemalt kuulda kellestki, kellel nii on. Ma pole klassiõpetaja, aga ma ei tea ühtegi õpetajat, kes saaks lisaülesanneteta normkoormuse juures üle õpetaja miinimumpalga.

Sõltub ka koormusest, kooli eelarve võimalustest ja sellest, kui väga koolile antud õpetajat vaja on.

ise läksin tööle ühte tallinna kooli, mis väga-väga vajas minu eriala õpetajat. vestluses direktoriga ei olnud sõnagagi juttu normkoormusest, küsiti lihtsalt, millise palgaga ma oma osakoormuse juures rahul olen. tegime mõlemad mõned ettepanekud, jäime pidama sellel, sel õppeaastal sain 10 tunni eest nädalas 860 bruto, mis tähendaks, et kui normkoormus oleks 22, peaks täiskoha palk olema… 1892€

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma olen ammu mõelnud, et see klassiõpetajate normkoormus on kooliti ikka väga erinev. olen kuulnud, et mõnes koolis lausa 24 tundi. mõnes koolis 20 või 18 tundi nädalas. meil on 22. sisuliselt sama palga eest tuleb mõnes koolis 6 tundi nädalas rohkem (24 – 18 = 6).  see on sisuliselt terve koolipäev.

vahel mulle tundubki, et uusi õpetajaid meelitatakse tööle eraldi kokkulepetega, aga pikalt koolis töötavad õpetajad rügavad oma miinimumpalga eest tööd teha.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie valla koolides 22. Klassiõpetajad teevad täiskoormuse saamiseks õpiabitunde või annavad 5.-6. klassile mingit ainet. Muusikaõpetajal on lisaks mudilaskoor.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aitäh vastajatele.

No aga nii ongi ju – õpetaja miinimupalk 1412 + 130 klassijuhataja tasu (selline on see Tallinnas) teebki ju summaks u 1550 €. See, kas põhipalga (miinimumi) saamise tarbeks tuleb anda 18, 20 või 22 (mõnes kahjuks isegi 24) tundi, sõltub koolist ja direktori suvast. Meie koolis on norm 22 tundi, ka klassiõpetajal. St kui ma teeks vaid norm tunnid, saaksin ka 1542 €.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on klassiõpetaja töökoormus alati 1,0 olenemata kontakttundide arvust. Alustav õpetaja vajab alguses rohkem aega ettevalmistuseks, kogenud õpetaja saab vahel õpiabitunde anda jne. Inimeses ja olukorrad on erinevad, nii et keegi näpuga kontakktunde küll ei loe.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on klassiõpetaja töökoormus alati 1,0 olenemata kontakttundide arvust. Alustav õpetaja vajab alguses rohkem aega ettevalmistuseks, kogenud õpetaja saab vahel õpiabitunde anda jne. Inimeses ja olukorrad on erinevad, nii et keegi näpuga kontakktunde küll ei loe.

No see on küll eriti vastik ja ebaõiglane süsteem. Vaatame nägude järgi, kes peab andma 18, kes 22 tundi?

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

No see on küll eriti vastik ja ebaõiglane süsteem. Vaatame nägude järgi, kes peab andma 18, kes 22 tundi?

Meie kollektiivis pole selles osas kunagi nurinat olnud. Vastupidi. Usaldame õppejuhti, et ta on oma töös piisavalt pädev ning oskab hinnata õpetajate vajadusi ja võimalusi. Meil toimib.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie kollektiivis pole selles osas kunagi nurinat olnud. Vastupidi. Usaldame õppejuhti, et ta on oma töös piisavalt pädev ning oskab hinnata õpetajate vajadusi ja võimalusi. Meil toimib.

Et otsustabki, kes vajab suuremat suuremat palka, aga ei jõua nii palju töötada ja siis teisel jälle pole nii palju raha vaja, aga las vihub rohkem tööd teha? Päris hea nali! Pakun välja, et sa oled ise see õppejuht või tema väga hea sõbranna.:))))

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et otsustabki, kes vajab suuremat suuremat palka, aga ei jõua nii palju töötada ja siis teisel jälle pole nii palju raha vaja, aga las vihub rohkem tööd teha? Päris hea nali! Pakun välja, et sa oled ise see õppejuht või tema väga hea sõbranna.:))))

Oh, need vanad, head pedagoogiprouad, kes individuaalsest karjääri- ja õpiteest ning uudsest, kaasavast ja inimlikust juhtimisstiilist mõistavad sama palju kui… 🙂

+4
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oh, need vanad, head pedagoogiprouad, kes individuaalsest karjääri- ja õpiteest ning uudsest, kaasavast ja inimlikust juhtimisstiilist mõistavad sama palju kui… 🙂

Muhhahaa… Unustasid ka hoolivuse ja empaatilisuse- see on kõige tähtsam! Hooliv koolijuht märkab oma kaasteeliste erinevaid vajadusi ja võimalusi. Tõlge: eelnev koos tsiteerituga on kena stamp hülgemöla, millega kogemata kooli sattunud taibukamaid tegelasi koolist minema peletada.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et teema liiga lappama ei läheks, siis tuleks vahekokkuvõtteks öelda, et palganumbri kõrval on oluline täpsustada, mitu tundi selle eest andma peab, ehk mis on normkoormus. Kui juba töö pihta hakkab, siis tundub iga üleliigne tund veskikivina kaelas.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma olen ammu mõelnud, et see klassiõpetajate normkoormus on kooliti ikka väga erinev. olen kuulnud, et mõnes koolis lausa 24 tundi. mõnes koolis 20 või 18 tundi nädalas. meil on 22. sisuliselt sama palga eest tuleb mõnes koolis 6 tundi nädalas rohkem (24 – 18 = 6). see on sisuliselt terve koolipäev.

vahel mulle tundubki, et uusi õpetajaid meelitatakse tööle eraldi kokkulepetega, aga pikalt koolis töötavad õpetajad rügavad oma miinimumpalga eest tööd teha.

Alustava õpetaja koormus ei saagi olla sama suur kui kogenud õoetajal kuna kõik õppematerjal, meetodid, mida kasutada jne tuleb nullist alles kokku otsida, enda järgi sobitada. Seda reeglit püütakse lausa riiklikult nüüd suunata, et alustavad õpetajad kohe läbipõlemise tõttu koolist ei lahkuks ja õpetajate puudus veel akuutsemaks ei muutuks. Teisest otsast jah on ka karjäärimudel oluline, et õpetajal oleks motivatsioon ja võimalus oma palka kasvatada ilma, et selleks peaks ülisuure koormuse võtma ja selle läbi kvaliteedis järgi andma.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma olen ammu mõelnud, et see klassiõpetajate normkoormus on kooliti ikka väga erinev. olen kuulnud, et mõnes koolis lausa 24 tundi. mõnes koolis 20 või 18 tundi nädalas. meil on 22. sisuliselt sama palga eest tuleb mõnes koolis 6 tundi nädalas rohkem (24 – 18 = 6). see on sisuliselt terve koolipäev.

Alustava õpetaja koormus ei saagi olla sama suur kui kogenud õoetajal kuna kõik õppematerjal, meetodid, mida kasutada jne tuleb nullist alles kokku otsida, enda järgi sobitada. Seda reeglit püütakse lausa riiklikult nüüd suunata, et alustavad õpetajad kohe läbipõlemise tõttu koolist ei lahkuks ja õpetajate puudus veel akuutsemaks ei muutuks. Teisest otsast jah on ka karjäärimudel oluline, et õpetajal oleks motivatsioon ja võimalus oma palka kasvatada ilma, et selleks peaks ülisuure koormuse võtma ja selle läbi kvaliteedis järgi andma.

+1
0
Please wait...

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. klassiõpetaja palk