Esileht Koolilaps Klassiraha

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 76 )

Teema: Klassiraha

Postitas:
Kägu

Kuhu see nö klassiraha kulub on arusaamatu ja milleks?

Selle küsimuse pead esitama klassijuhatajale ikka. Enamasti kulub nt koolis mingitele ühisüritustele, nt tuleb mingi lektor või kontsert kooli ja igaüks peab euro maksma vms, vahel tellitakse lastele pidulikumaks hetkeks kringel selle eest, nt mõnel klassiõhtulgi võib see oma näksidele lisaks olla, mõnel pool ostetakse midagi sünnipäevalastele (oma klassi õpilastele siis), mõnel pool nt mingid asjad klassi kaunistamiseks nt jõuluajaks või klassiõhtuteks vms, mõnikord kunstitarbeid ühiskasutuseks, mingeid lisameisterdamisasju, kunstitunni jaoks paberit. Aga keegi ei tea ju, kuhu konkreetne õpetaja selle raha kulutab, seda pead ikka sellelt isikult küsima, kelle suhtes sul kahtlused on. Niisama maksmata jätmine paneb natuke nõmedasse olukorda õpetaja, ega ta ei saa ju öelda, et X kahjuks kringlit ei saa, kuna tema eest ei makstud klassiraha, seega saavad kõik lapsed natuke vähem kringlit vms vahendeid, kuna üks jättis maksmata, ja muus osas peaks siis nagu teised vanemad sinu lapse osa kinni maksma.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina see vanem kes ei maksa ja põhjusega…

Kõik piletid üritustele olen ise maksnud

Vajalikud koolitarbed ostan ise lapsele

Klassiõhtul võtab iga laps midagi kaasa ühisele lauale

Klasaijuhataja kingiraha kogutakse eraldi, klasaipiltide raha samuti.

Töòvihikud mis telliti, maksin kinni

Vot ei maksa enam!

Just selliste lapsevanemate pärast mina klassijuhatajana klassiraha ei kogugi. Ütlengi, et mul pole õigust kelleltki raha küsida ja mina seadust ei riku.

Sulle aga ma soovitan hakata ise kassiiriks, siis on sul ülevaade olemas, kuhu raha kaob ja mis sellega tehakse, saad ka teistele vanematele pidevalt meelde tuletada, et neil on mingi summa maksmata, lisaks saad kogu aeg vastata lapsevanemate küsimusele “Kuhu see klassiraha pidevalt kaob?”. Edu sulle selles töös!

+16
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vot ei maksa enam!

Õuduste lapsevanem! Mul on neli last ja ühtegi taolist õnneks meie klassides pole olnud. Küll aga koolis. Paar sihukest võtavad pidevalt ülekoolilises listis erinevatel teemadel sõna ja üritavad teisi ka üles keerata. Viimane lahe teemaalgatus oli, et miks õpetaja kogus õppekäigu jaoks igalt lapselt 2€. Haridus peab olema tasuta. Tema pöördus kaebusega Haridusministeeriumisse ja kopeeris meile ka vastuse, et tõpeoolest ei oleks tohtinud õppekäiguks raha küsida. Õppekäik peab olema kooli raha eest. Ekskursiooniks võib. See ei ole õppekäik. Aga teate – minu jaoks pole vahet, kuidas midagi nimetada. Mina maksan rõõmuga oma lapse eest, sest see, et õpetaja nendega üldse viitsib teha ja käia, on tohutu väärtus. Nagu siingi näha, et on ka õpetajaid, kes on nõus kasutama kõiki võtteid, et jumala eest mitte lastega kuhugi minna või midagi teha. No mis seal ikka, juriidiliselt ju korrektne, ei saa pahaks panna. Vastustus ja puha. Kas aga tahaksite ilmtingimata niisugust õpetajat oma lastele…mina mitte. Seega maksan meelsasti igasugu raha, mis mingil moel toetab minu laste arengut. Samuti ei huvita mind sendipealt, kuhu raha kulus või ega õpetaja juhuslikult julgenud klassiõhtuks ostetud kringlist tükikest võtta, sest sel juhul peab ta osa ikka ju kompenseerima.

+17
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vot ei maksa enam!

Õuduste lapsevanem! Mul on neli last ja ühtegi taolist õnneks meie klassides pole olnud. Küll aga koolis. Paar sihukest võtavad pidevalt ülekoolilises listis erinevatel teemadel sõna ja üritavad teisi ka üles keerata. Viimane lahe teemaalgatus oli, et miks õpetaja kogus õppekäigu jaoks igalt lapselt 2€. Haridus peab olema tasuta. Tema pöördus kaebusega Haridusministeeriumisse ja kopeeris meile ka vastuse, et tõpeoolest ei oleks tohtinud õppekäiguks raha küsida. Õppekäik peab olema kooli raha eest. Ekskursiooniks võib. See ei ole õppekäik. Aga teate – minu jaoks pole vahet, kuidas midagi nimetada. Mina maksan rõõmuga oma lapse eest, sest see, et õpetaja nendega üldse viitsib teha ja käia, on tohutu väärtus. Nagu siingi näha, et on ka õpetajaid, kes on nõus kasutama kõiki võtteid, et jumala eest mitte lastega kuhugi minna või midagi teha. No mis seal ikka, juriidiliselt ju korrektne, ei saa pahaks panna. Vastustus ja puha. Kas aga tahaksite ilmtingimata niisugust õpetajat oma lastele…mina mitte. Seega maksan meelsasti igasugu raha, mis mingil moel toetab minu laste arengut. Samuti ei huvita mind sendipealt, kuhu raha kulus või ega õpetaja juhuslikult julgenud klassiõhtuks ostetud kringlist tükikest võtta, sest sel juhul peab ta osa ikka ju kompenseerima.

Kui sa minule (mina olen see, kes õpetajana õppekäikudel jms ei käi) vihjad, siis mina heameelega läheksin lastega erinevatele õppekäikudele ja ekskursioonidele. Tegin seda aastaid, kuid sain samasuguse lapsevanema tõttu, nagu sa oma postituses kirjeldad, kooli juhtkonnalt ja HTMilt noomituse, sest julgesin koguda klassiraha. Enam seda viga ei tee, sest minu närvid ka maksavad midagi. Las lapsevanemad käivad ise oma lastega ekskursioonidel ja reisidel, siis saavad oma raha kulutada täpselt nii, nagu soovivad. Tegin selle kohe selgeks ka lastevanemate koosolekul ja nägin, kuidas selle lapsevanema, kes minu peale kaevanud oli, nägu vajus pikaks, kui kuulis, et enam ekskursioone-õppekäike ei toimu (julgesin ka öelda, miks, kuigi lapsevanema nime ei nimetanud). Teised lapsevanemad said muidugi kohe aru, kellest jutt, ja on siiani tema peale maruvihased.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siis ongi ehk ainuke hundid-söönud-lambad-terved võimalus see, et kogutakse siiski klassiraha (kogub mõni lapsevanem, sest õpetaja ei tohi, nagu ma aru saan) ja sellest makstakse ka nende laste käigud, kelle vanemad ei saa või ei taha maksta. Usun, et kui selliseid vanemaid on vaid 1-2 ja üritused kallid pole, on enamik lapsevanemaid sellise korraldusega nõus (nõusolekut tuleb muidugi küsida), kui alternatiiviks on see, et üritused üldse ära jäävad.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siis ongi ehk ainuke hundid-söönud-lambad-terved võimalus see, et kogutakse siiski klassiraha (kogub mõni lapsevanem, sest õpetaja ei tohi, nagu ma aru saan) ja sellest makstakse ka nende laste käigud, kelle vanemad ei saa või ei taha maksta. Usun, et kui selliseid vanemaid on vaid 1-2 ja üritused kallid pole, on enamik lapsevanemaid sellise korraldusega nõus (nõusolekut tuleb muidugi küsida), kui alternatiiviks on see, et üritused üldse ära jäävad.

Miks nii? Miks peaksid olema teised lapsevanemad nõus maksma nende eest, kes lihtsalt EI TAHA?

Vanasti, kui mu lapsed veel noored olid, oli igatahes selline süsteem, et need, kes õppekäigule tulla ei tahtnud või saanud (näiteks oli ühel tüdrukul tervislik põhjus ja siis tema kaksikõde ka ei tahtnud minna), istusid selle päeva paralleelklassi tundides ja õppisid. Võib siis ju samamoodi teha – kellel klassiraha pole makstud, võib õppekäigu asemel niisama koolis õppida. Täiesti tasuta.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks nii? Miks peaksid olema teised lapsevanemad nõus maksma nende eest, kes lihtsalt EI TAHA?

Lapse pärast lihtsalt, et ta oma vanema kiiksude tõttu klassi ühisüritustest ilma jääma ei peaks. Mina oleksin küll nõus maksma, kui neid lapsi palju pole ja tegu on odavamate üritustega. Kui on palju, siis selge see, et üritused tuleb pigem ära jätta. Kui klassirahast näit. jõuluks piparkooke küpsetatakse, siis ei saa ju ka nii, et ühele lapsele ei anta, sest tema emal on põhimõte, et kõik peab tasuta olema?
Mu enda laste klassides pole selliseid vanemaid õnneks olnud. Küll aga otsustatigi ühe lapse klassis vanemate poolt, et odavamad üritused makstakse klassirahast ühiselt ja kui kellelgi ei ole võimalik klassiraha korraga täissummas maksta, siis maksab vähem ja/või hiljem tagantjärele. Ma ei tea, kas see vajadus reaalselt kellelgi tekkis, aga nii oli minu meelest kõige mõistlikum, ükski laps ei pidanud millestki ilma jääma.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

e

Tundub, et meie lapsed samas koolis. Jah, see tundus täiesti uskumatu, et 2.50 pärast (täpselt selline summa oli), tõmbas üks hull lapsevanem sae käima kuni ministeeriumini välja. Tehniliselt tal oli õigus, sest õppekava raames toimuvate õppekäikude eest ei tohi raha küsida, need peaks kooli ise kinni maksma, aga no päriselt… 2,5 eurot õppekäigule lisaks…. See oli vist mingi bussipileti raha vms. Kas see lapsevanemad kujutab ette, kui palju üks õppekäik kokku maksab – piletid, transport jne, ilmselt mitukümmend lapse kohta. Teiseks talle ei meeldinud, et kui laps mingile teisele õppekava välisele ekskursioonile ei läinud, siis pidi ikkagi tunnis olema ja ei saanudki endale vaba päeva… Milline ülekohus, kooli ajal peab koolis olema 😛

Kaitsku jumal meid selliste lapsevanemate eest…. Ja mis peab üks vaene õpetaja tundma sellist kirja lugedes 🙁 Ilmselt on pärast sellist kirja endale väga raske sisestada, et see on ainult 1 lapsevanem, enamus on toetavad ja normaalsed. Emotsionaalse kahju on juba sündinud ja õpetajal langevad käed jõuetult rüppe.

+18
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, see tundus täiesti uskumatu, et 2.50 pärast (täpselt selline summa oli), tõmbas üks hull lapsevanem sae käima kuni ministeeriumini välja.

ma olen kohanud ühest nn heaoluriigist saabunud põhikooliõpilaest lapsukest, kes tõsimeeli väitis kõigile aineõpetajatele, et kuna eestis on haridus samamoodi tasuta nagu tema eelmises koduriigis, siis tema vanemad talle põhimõtteliselt ühtki kirjutusvahendit ega vihikut kooli kaasa ei osta.
tegu polnud mingite välismaalastega, vaid mõned aastad norras elanud (koristaja/ehitaja) perega.
õnneks ministeeriumini asi välja ei läinud, eks siis õpetajad jagasid talle iga tunni algul valge paberilehe ja laenutasid ka kirjutusvahendi, mida üldjuhul tagai enam ei saanudki

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selgitage mulle, miks peab klassiraha korjama õpetaja või lapsevanem. Põhikoolis on õpilased juba piisavalt suured, et sellega ise tegeleda.

+1
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selgitage mulle, miks peab klassiraha korjama õpetaja või lapsevanem. Põhikoolis on õpilased juba piisavalt suured, et sellega ise tegeleda.

Aga kas Sa tahaksid oma lapsele olukorda, kus üks klassi laps ütleb, et ma maksin Sulle 10 eurot ja Sinu laps ütleb, et ei maksnud. Kuidas Sa lahendad? Või kui näiteks on 5 ütlejat? Kokku 50 eurot. Ja kui ühel päeval toovad 20 last raha, siis Sinu laps käib 200 euroga kotis ringi? Läheb peale kooli trenni ja unustab ära, et raha sees ja jätab koti garderoobi, sealt varastatakse raha ära ja Sa ise maksad kinni.
See on liiga suur vastutus lapsele. Lisaks peaks laps siis tegelema sellega, kuidas igalt viimaselt kui lapselt raha kätte saada. Ühesõnaga väga palju suhete rikkumist on sinna juba ette sisse kirjutatud.
Meie laps on kokandustunni jaoks sõpradega raha klapitanud taigna jms ostmiseks (st jagavad summa ära) ja see on täiesti ok. Klassiraha on hoopis teine teema.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas mind pead silmas v mitte, igaljuhul mina see vanem, kes ei maksa.
Õpoekäigud on midagi muud, olen lapse alati sobiva summaga kooli saatnud, kui on öeldud selgelt kuhu, milleks jne.
Küsitakse 15 ja reaalselt kulus 3 eurot. Kuhu ülejäãnu kulus ajalugu vaikib ja seda raha korjamist ei toeta, korjaku seda laps või lapsevanem.

0
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Küsitakse 15 ja reaalselt kulus 3 eurot.

Küsi siis ometi, kuhu ülejäänud kulus, kui sa tead, et reaalselt kulus 3 eurot! Üldiselt ikka
õpetajad räägivad, mis tegid selle rahaga. Kui sa koosolekule ei saanud minna, küsi klassijuhatajalt meili teel siis. On ju tõesti ülekohtune, kui igal aastal korjatakse 15 eurot kolmeeurose ürituse korraldamiseks või asja ostmiseks.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olin see õpetaja, kes peale paari ebaõnnestunud katset teha tunniväliseid tegevusi oma klassiga nende endi palvel (gümnaasium) ja maksin lõpuks üle 100 euro klassiga teatriskäimisele peale 10.klassis, ei teinud klassiga enam ühtegi tasulist tegevust lastega ja keeldusin korraldamast ükskõik millist väljasõitu ja raha kogumist.
Pakkusin võimalust, et korralda , aga raha kogub kas keegi lastest või vanematest. Ei saanud ühtegi vastust. See eest sain tutipeol etteheiteid, et kuidas kõik teised klassijuhatajad on olnud paremad kui mina just sellel põhjusel.
Egas midagi, edaspidi jätkan sama rada ka teiste klassidega … ja ilmselt mitte üleliia armastust tänu sellele.

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küsitakse 15 ja reaalselt kulus 3 eurot.

Küsi siis ometi, kuhu ülejäänud kulus, kui sa tead, et reaalselt kulus 3 eurot! Üldiselt ikka

õpetajad räägivad, mis tegid selle rahaga. Kui sa koosolekule ei saanud minna, küsi klassijuhatajalt meili teel siis. On ju tõesti ülekohtune, kui igal aastal korjatakse 15 eurot kolmeeurose ürituse korraldamiseks või asja ostmiseks.

Küsisin. Vastust ei tulnud😁😁

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See raha kulutamise üksipulgi lahti seletamine on jälle kurja välja kutsumine.

Kui kirjutad välja:
1 eur pulgakomm lapse sünnipäevaks kaardi juurde x laste arv,
2 euri 1 pk valget joonistuspaberit, et lapsed saaksid vahetunnis joonistada,
2 eur 4 pk taskurätte,
5 euri, sest selgus, et ekskursioonil tuli osta lisaks ka huviväärtuste kaart, et saaks lastele seletada, mida parasjagu nägime.
0.2 eur euri sest ühel lapsel tekkis muuseumis pissihäda ja WC oli tasuline

jne.

Siis üks ema teatab, et tema ei poolda üldse kommide ostmist. Teine ema teatab, et ühe lapse pissilkäiku ei pea tema kinni maksma, kolmas ema teatab, et tema poeg üldse ei armastagi joonistada jne. Kui iga sellise pisiasja pärast hakata emadega eraldi arutelusid korraldama, siis huvitavate tundide ettevalmistamiseks õpetajal aega üle ei jää. 10 euri aastas ei käi üldiselt kellelegi üle jõu. Kui palju teie lapsed kulutavad näiteks puhvetisvõi poes kommi ostes nädalas?

Minu lapse üks klassijuhataja lahendab olukorra nii, et maksab need pisikulud kõik omast taskust, mis tuleb muidugi tema enda laste arvelt, aga vähemalt ei pea kannatama seda lapsevanemate väiklast detailide üle irisemist, mis kulutab lõputult närve ja aega.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

EI tea

Ei tea, aga võibolla selleks, et kaitsta õpetajat igasuguste jamade eest, mis rahadega alati kaasnevad.

Ühes klassis oli isa, kes nõudis sendi täpsusega aruandeid. Usaldab lapse tuleviku ja elu minu kätesse ja kardab samas, et panen pool eurot pihta.

Kuna ainult ühes klassis oli vanem nõus kassiiriks olema, siis teistes klassides ei olegi klassiraha kogunud. Kui vaja kinoraha, siis võtavad kaasa.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga ära muretse

Aga ära maksa ega muretse ka, õpetaja maksab Sinu eest. Kergem kui sinusugustega kembelda.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust peaks need lapsed maha jätma, kelle vanemad ei maksa. Ei pea teised nende eest maksma ja ei pea ka õpetaja. Kui siin see üks vanem tõsimeeli arvab, et ta makstud raha pandi pihta, siis olgu selliste lapsed lihtsalt ilma, jäägu koju jne. Miks nii juhtus, selgitagu see lapsevanem. Mina isegi täitsa pooldaks, kui rahakoguja saaks ka mõnikümmend eurot vaevatasuks, see oleks ainult õiglane. Aga see vanemate väiklus on ikka uskumatu.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vanemate suhtumises oleneb hästi palju ka sellest, kas vanem ise on osalenud mõnes ühiskondlikus töös, aidanud vabatahtlikult midagi organiseerida. Olin kolm aastat ühe MTÜ juhatuses ja pärast seda kummardan maani kõigi ees, kes võtavad vaevaks midagi vabatahtlikult organiseerida. Koguda mingit raha, korraldada kodukandi kultuuriobjekti korrastamise talgupäeva … Ma läksin kodukandi mõisaparki koristama puhtast austusest selle vastu, et üks aktiivne pere võttis ette ja korraldas sellise ürituse. Lähen õppekäikudele oma lapse klassiga kaasa mõistliku ajavahemiku järel. Olen sõidutanud lastele matkale suure supitermose vahepeatusesse. Jne. Enne oma vabatahtliku töö kogemust ma selliseid asju ei teinud. Mõtlesin, et miks mina. Nüüd mõtlen, miks mitte mina? Seda ka, et mu ema on pensionil õpetaja. Kui palju oma vaba aega, meie pere aega ema kulutas õpilaste peale! Tol ajal olid veel kodukülastused ka. Ema leekis pidevalt õhtuti mööda probleemsete õpilaste kodusid. Käis lastega jalgrattamatkadel ja muidumatkadel, teatrites ja ekskursioonidel. Mõelge, milline vastutus, kari teismelisi mürsikuid. Keegi topib sõidu ajal pea bussiaknast välja, keegi kaob Piusa koobastesse ära … Sügav lugupidamine kõigile õpetajatele ja kõigile kaaslapsevanematele, kes viitsivad midagi organiseerida.

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kas Sa tahaksid oma lapsele olukorda, kus üks klassi laps ütleb, et ma maksin Sulle 10 eurot ja Sinu laps ütleb, et ei maksnud. Kuidas Sa lahendad? Või kui näiteks on 5 ütlejat? Kokku 50 eurot. Ja kui ühel päeval toovad 20 last raha, siis Sinu laps käib 200 euroga kotis ringi? Läheb peale kooli trenni ja unustab ära, et raha sees ja jätab koti garderoobi, sealt varastatakse raha ära ja Sa ise maksad kinni.

See on liiga suur vastutus lapsele. Lisaks peaks laps siis tegelema sellega, kuidas igalt viimaselt kui lapselt raha kätte saada. Ühesõnaga väga palju suhete rikkumist on sinna juba ette sisse kirjutatud.

Meie laps on kokandustunni jaoks sõpradega raha klapitanud taigna jms ostmiseks (st jagavad summa ära) ja see on täiesti ok. Klassiraha on hoopis teine teema.

Jah, arvan küll, et lapsed peaksid ise sellega tegelema. Nagu ma oma eelmises pikas postituses seletasin, valisime aasta alguses klassivanema, kelle ülesanne oli ka klassiraha koguda. See oki alates 5.klassist kuni 12.klassi lõpuni. Loomulikult oli neid, kes unustasid ja kellele tuli meeldse tuletama. Ka õpetaja meenutas klassijuhatajatunnis vajadusel. Lõpuks maksid kõik ära. Arvepidamine oli olemas. No andke ikka lastele pisut vastutust ka.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust peaks need lapsed maha jätma, kelle vanemad ei maksa. Ei pea teised nende eest maksma ja ei pea ka õpetaja. Kui siin see üks vanem tõsimeeli arvab, et ta makstud raha pandi pihta, siis olgu selliste lapsed lihtsalt ilma, jäägu koju jne. Miks nii juhtus, selgitagu see lapsevanem. Mina isegi täitsa pooldaks, kui rahakoguja saaks ka mõnikümmend eurot vaevatasuks, see oleks ainult õiglane. Aga see vanemate väiklus on ikka uskumatu.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kannangi klassiraha ja õpetajale kingiraha natuke rohkem üle – just selliste “mina ei maksa” pärast, ei ole kahju.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vot ei maksa enam!

Teil õpetaja mingeid töölehti ja materjale ei paljunda? Kontrolltööde ja tunnikontrollide toorikud kirjutatakse piimaga õhku, et paberit ei kulu? Klassis salvrätikute pakki ei ole?

Koolis yhtki esinejat ei käi, kooli ajalehte ei tehta? Kooli üritusi kringli ja muu snäkiga ei tähistata?

Masendav kool sel juhul. Ja sina oled masendav lapsevanem. Vihast ja bravuurist lasta teistel peredel oma lapse osa kinni maksta, selle asemel, et lihtsalt laekurilt kulude jaotuse tabelit näha paluda!

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teil õpetaja mingeid töölehti ja materjale ei paljunda? Kontrolltööde ja tunnikontrollide toorikud kirjutatakse piimaga õhku, et paberit ei kulu? Klassis salvrätikute pakki ei ole?

Ei ole küll see keda sa tsiteerid, aga sellised kulud ei käi klassirahast. Mina ei pea kinni maksma õpetaja töövahendeid, nõudku neid oma ülemuse käest.

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole küll see keda sa tsiteerid, aga sellised kulud ei käi klassirahast. Mina ei pea kinni maksma õpetaja töövahendeid, nõudku neid oma ülemuse käest.

Rahune maha, ei peagi maksma. Maksavad su lapse klassikaaslaste vanemad, ainult endal võiks vähe piinlik olla klassikoosolekul.  Ega need kulutused tegemata jää ja sinu laps sellest ilma.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina seda teiste eest maksmist õigeks ei pea, ok, mingid paberid või värvid, hea küll, aga et mõni käib rahumeeli etendustel, õppekäikudel, muuseumites jne, kuigi oma vanem ei maksa, ma ei pea seda õigeks. Selline vanem kasutabki ära teiste heasoovlikkust, et näe, kõik ju lähevad, kuidas see lapski koju jääb (vanem on ju tropp, aga laps pole süüdi),  aga pole vaja seda halemeelsust. Miks mina pean maksma mingi inimese eest, kes ei pea neid käike vajalikuks. Laps mingu koju ja ta peabki leppima, et temal on sellised vanemad. Need vanemad tundku end süüdi, mitte teiste laste vanemad, kes muudkui maksavad ja maksavad.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

mina olen nõus küll need paar eurot lisaks maksma, et korvata hullude ja mittemaksjate “augud” eelarves. kui kõigi teiste normaalsete peale jaotada, siis ei tule see suur summa. ja ei maksa karta, et sellist asja hakatakse kuritarvitama – enamus lapsevanemad on siiski normaalsed.

aga ma väga imestasin, kui mul lapsel tuli uus klassijuhataja, kes ääri-veeri uuris, et kas oleme nõus laste tasuliste ekskursioonidega. tal oli olnud eelmine (ainult gümnaasiumi) klass, kellest paljud lapsevanemad arvasid, et haridus peab olema 100% tasuta ja nii ta ei saanudki neid ekskursioonidele viia. nüüd käivad põhikooli lastega mitu korda aastas erinevates huvitavates kohtades. ma olen väga rahul ja väga tänulik.

ahjaa ja nendest hulludest kaebupunnidest pääsemiseks on minu laste klassidel (erinevates koolides) kasutusel hea nipp – õpetaja ei kogu raha vaid on klassis vabatahtlik, kelle kontole kogutakse ja kes peab arvet  (ja me oleme megatänulikud talle selle eest).   samuti saab selle raha eest lahendatud nt. õpetajate kingitustega seonduva.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Huvitav, kas need lapsevanemad, kes arvavad, et haridus peab olema 100% tasuta, tõesti arvavad, et muuseumis, teatris, väljasõitudel käimine kuulub ka koolihariduse alla? Ma mõtlen, et kas nad eeldavad, et sellised asjad ikkagi toimuvad, aga tasuta?

Mul pole veel laps kooliealine, aga ma ei tuleks sellise asja pealegi, et sellised käigud peaksid tasuta olema ja samuti oleks kurb, kui kuskil ei käidaks. Kas sellisel juhul ei saa sellist asja teha, et need lapsed lähevad ekskursioonile, kelle vanemad on nõus maksma?

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sellisel juhul ei saa sellist asja teha, et need lapsed lähevad ekskursioonile, kelle vanemad on nõus maksma?

Mina just seda kirjutangi, et nii peaks olema. Kes arvab, et pole vaja, las laps jääb koju. Aga siin plussitatakse neid, kes ütlevad, et no pole hullu, nende mõne lapse kulud maksame ilusasti ära. Mina ei pea seda õigeks.

+3
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 76 )

Esileht Koolilaps Klassiraha