Esileht Koolilaps Klassiraha

Näitan 16 postitust - vahemik 61 kuni 76 (kokku 76 )

Teema: Klassiraha

Postitas:
Anonymous

Mina maksaks hea meelega nende laste eest, kelle vanematel ei ole võimalik maksta. Aga ei maksaks nende eest, kes põhimõtteliselt ei maksa. Kui ühel vanemal on selline põhimõte, et tema ei maksa, siis teistel võivad jälle omad põhimõtted olla.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.09 10:25; 11.10 06:40; 11.10 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina maksaks hea meelega nende laste eest, kelle vanematel ei ole võimalik maksta. Aga ei maksaks nende eest, kes põhimõtteliselt ei maksa. Kui ühel vanemal on selline põhimõte, et tema ei maksa, siis teistel võivad jälle omad põhimõtted olla.

Kahjuks ei lähe minu kogemuse põhjal otsustades need kategooriad üldse kokku. Kellel tõesti raha pole, need punnitavad kõigest jõust ja maksavad ikka, aga nahaalid kasutavad lihtsalt teisi ära, kui vähegi võimalik.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.09 08:35; 07.10 20:02; 10.10 16:44; 11.10 06:11; 11.10 06:46; 12.10 20:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need lapsevanemad, kes ei maksa, võiksid arusaada, et koolis on oluline ka see, et klassil tekiks ühtekuuluvuse tunne st. et need väljasõidud ei kanna ainult hariduslikku eesmärki, vaid ka annavad lastele võimaluse omavahel rohkem suhelda. Seega  olen seda meelt, et kõik lapsed peaksid saama kaasa minna ja olen ka nende troppidest vanematest hoolimata nõus  nende osa maksa.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.09 20:01; 16.09 14:14; 08.10 17:36; 10.10 12:54; 11.10 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

No aga kui teised maksavad, siis nö troppvanemad ei hakkagi millestki aru saama.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.09 10:25; 11.10 06:40; 11.10 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga kui teised maksavad, siis nö troppvanemad ei hakkagi millestki aru saama.

Sellised ei hakka ei ühel ega teisel viisil millestki aru saama, neil on peas idee fix ja nii see jääb. Lootus täiskasvanud inimest ümber kasvatada on ikka üliväike. Esimesed korrad võib ehk proovida laps pidevalt üritustest ilma jätta aga kui lapsevanem jääbki nii oma last piinama, siis mina küll pigem aitaks last.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.09 16:12; 05.10 10:43; 08.10 06:35; 12.10 09:32; 12.10 14:24; 12.10 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga kui teised maksavad, siis nö troppvanemad ei hakkagi millestki aru saama.

Sellised ei hakka ei ühel ega teisel viisil millestki aru saama, neil on peas idee fix ja nii see jääb. Lootus täiskasvanud inimest ümber kasvatada on ikka üliväike. Esimesed korrad võib ehk proovida laps pidevalt üritustest ilma jätta aga kui lapsevanem jääbki nii oma last piinama, siis mina küll pigem aitaks last.

Ehk et õpetad lapsele ka, et ongi OK mitte maksta, kaasa saab sellegipoolest?

Mis piinamine see ekskursioonile mitteminek on?

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.09 15:14; 12.10 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahe on vahel siiski, kes mida maksab.

Maksin nn klassiraha varem aga kui mul majanduslikult polnud võimalik lapsele teatripiletit osta ha ta ainsana maha jäi, ei olnud juttugi klassirahast…

Vot siit alates ei maksagi mingit klassiraha. Lapsele annan natuke sularaha kaasa ja kõik eksursioonid jne maksan ise.

0
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.09 01:06; 04.10 03:43; 04.10 21:07; 12.10 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk et õpetad lapsele ka, et ongi OK mitte maksta, kaasa saab sellegipoolest? Mis piinamine see ekskursioonile mitteminek on?

Kogu aeg, aastaid… et mille poolest see piinamine on? Teised tulevad üritustelt tagasi, räägivad toredaid jutte.  Klassikaline kiusamise võte (selle näite puhul vanematepoolse kiusamise), kogu aeg teiste hulgast välja jäetud olla.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.09 16:12; 05.10 10:43; 08.10 06:35; 12.10 09:32; 12.10 14:24; 12.10 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahe on vahel siiski, kes mida maksab.

Maksin nn klassiraha varem aga kui mul majanduslikult polnud võimalik lapsele teatripiletit osta ha ta ainsana maha jäi, ei olnud juttugi klassirahast…

Vot siit alates ei maksagi mingit klassiraha. Lapsele annan natuke sularaha kaasa ja kõik eksursioonid jne maksan ise.

Mille üle protestid? Kes pidi siis sinu lapsele teatripileti ostma? Mina küll nõus ei ole. Loomulikult peadki kõik ekskursioonid ise maksma.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.09 12:22; 12.10 14:24; 12.10 14:36; 12.10 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga kui teised maksavad, siis nö troppvanemad ei hakkagi millestki aru saama.

Sellised ei hakka ei ühel ega teisel viisil millestki aru saama, neil on peas idee fix ja nii see jääb. Lootus täiskasvanud inimest ümber kasvatada on ikka üliväike. Esimesed korrad võib ehk proovida laps pidevalt üritustest ilma jätta aga kui lapsevanem jääbki nii oma last piinama, siis mina küll pigem aitaks last.

Maksad võõra lapse kulud kinni?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.09 12:22; 12.10 14:24; 12.10 14:36; 12.10 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga kui teised maksavad, siis nö troppvanemad ei hakkagi millestki aru saama.

Sellised ei hakka ei ühel ega teisel viisil millestki aru saama, neil on peas idee fix ja nii see jääb. Lootus täiskasvanud inimest ümber kasvatada on ikka üliväike. Esimesed korrad võib ehk proovida laps pidevalt üritustest ilma jätta aga kui lapsevanem jääbki nii oma last piinama, siis mina küll pigem aitaks last.

Maksad võõra lapse kulud kinni?

Mina maksaksin (kamba peale teistega) aga enamik kahjuks ei ole nõus.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.09 16:12; 05.10 10:43; 08.10 06:35; 12.10 09:32; 12.10 14:24; 12.10 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga kui teised maksavad, siis nö troppvanemad ei hakkagi millestki aru saama.

Sellised ei hakka ei ühel ega teisel viisil millestki aru saama, neil on peas idee fix ja nii see jääb. Lootus täiskasvanud inimest ümber kasvatada on ikka üliväike. Esimesed korrad võib ehk proovida laps pidevalt üritustest ilma jätta aga kui lapsevanem jääbki nii oma last piinama, siis mina küll pigem aitaks last.

Maksad võõra lapse kulud kinni?

Mina maksaksin (kamba peale teistega) aga enamik kahjuks ei ole nõus.

Mina ka kahjuks mitte.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.09 12:22; 12.10 14:24; 12.10 14:36; 12.10 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksin nn klassiraha varem aga kui mul majanduslikult polnud võimalik lapsele teatripiletit osta ha ta ainsana maha jäi, ei olnud juttugi klassirahast…

Kas sina siis ootasid, et keegi teine maksab su lapse teatripileti kinni? Ja nüüd ajad vastutasuks mingit kiusu? See on sinust muidugi kena, et ekskursioonide eest maksad, kes peaks siis maksma? Kas teistel on sinu arust kindlasti majanduslikult võimalik teiste eest ka veel maksta?

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.09 08:35; 07.10 20:02; 10.10 16:44; 11.10 06:11; 11.10 06:46; 12.10 20:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teil õpetaja mingeid töölehti ja materjale ei paljunda? Kontrolltööde ja tunnikontrollide toorikud kirjutatakse piimaga õhku, et paberit ei kulu? Klassis salvrätikute pakki ei ole?

Ei ole küll see keda sa tsiteerid, aga sellised kulud ei käi klassirahast. Mina ei pea kinni maksma õpetaja töövahendeid, nõudku neid oma ülemuse käest.

Vaata, ei ole ikka küll nii, et kool peab tagama õpetaja töövahendid, kui me räägime olukorrast, kus õpetaja vabatahtlikult rapsib, et teha lastele koolielu ja õppimine võimalikult huvitavaks ja arendada nende silmaringi riikliku õppekava väliselt.

Jah, riikliku õppekava täitmiseks on õpik ja töövihik ja kehv õpetaja tiksubki nende vahendite otsas aastast aastasse. Tegus ja oma tööd armastav õpetaja otsib lisamaterjali, paljundab töölehti, teemasse haakuvaid mänge jms, ja seda kõike riikliku õppekava väliselt. Lapsed lähevad kooli silm säramas ja õhin põues.

Sina ei tahaks enda lapsele sellist superõpetajat? Ei taha, et su laps ei vingu kunagi, et kool on nõme, vaid vastupidi, ainult vatrab, et appi, kui huvitav ja mis kõik tehti ja mis lehed õpetaja andis.

Mina küll tahan.

Ja no selles kontekstis tulla lapsevanemal selle peale, et vinguda aasta peale 5.- küsimise üle, on lihtsalt kirjeldamatult piinlik.

Mu laps saab ju nii palju kordades enamat, kui riiklik programm ehk tunnist tundi tiksumine ette näeb! Rääkimata sellest, et selline õpetaja loob lastes koolirõõmu ja uskumuse, et maailm on üks väga lahe ja huvitav paik.

Ja see viimane väärtus on hindamatu.

Masendav, et on lapsevanemaid, kelle jaoks on see 2.- või 5.- eurot tähtsam kui hindamatud väärtused.

 

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.09 23:25; 15.09 23:27; 09.10 23:36; 16.10 02:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed käisid koolis, kus vahepeal ka koguti seda kooli toetusfondi raha. See, mille üle on palju lokku löödud. Mina hea meelega maksin seda raha. Pole normaalne, et lapsevanem peab kodunt kaasa panema kaks rulli WC-paberit, mis siis kogutakse kuhugi majandusruumi kappi ja kooliaasta jooksul jagatakse sealt WC-desse. Pole normaalne, et lapsevanemate koosoleku ajast pool kulub sellele, et paluva häälega õpetaja küsib raha, et osta kooli sööklasse Fairyt ja palub lapsevanematel, kel võimalik, tuua töölt koopiapaberit. Ma pigem maksaks iga õppeaasta mingisse fondi 100 eurot ja säästaks nii enda kui õpetajate aega selliselt mangumiselt. Teate, kuidas ma vihastasin, kui viimasel koolipäeval saatsin lapsed aktusele ja nad tulid tund aega hiljem tagasi: ema palun anna neli rulli (kaks kummalegi) vetsupaberit, me ei saa muidu tunnistusi! Mida f…??

Jah, Eestis on haridus tasuta, aga koolitöö juurde käib ka palju olmelisi kulutusi, mida ei hüvitata. Õpetajad ja kooli juhtkond siis peavad võimlema, et neid kusagilt kinni maksta. Võiks pigem ausalt öelda, et Eesti koolides on väike õppemaks, lapse kohta (näiteks) 100 eurot õppeaasta kohta, ja lõppeks need õpetajate kerjama sundimised ära.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 22:00; 16.10 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et nagu tunnistus trükiti siis vetsupaberile, koguni 2 rulli oli vaja? Sinu jutt oli praegu nagu kooli poolne väljapressimine kui vetsupaberit 4  rulli ei too siis tunnist ei saa. Nagu päriselt või?

Õpi palun kirjutama. Kui paluti abi siis kirjutagi nii , mitte et kool poleks muidu tunnistust andnud !!!!

 

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 61 kuni 76 (kokku 76 )


Esileht Koolilaps Klassiraha