Esileht Koolilaps Klassisidususe matk

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Klassisidususe matk

Postitas:
Kägu

Kas kellegi laps on käinud MTÜ Koos On metsamatkal? Jagage muljeid ning kas lapsele oli sellest kasu.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu laps käis oma klassiga, ega ta eriti minna ei tahtnud, aga kuna enamus klassi siiski läks (vanemad sundisid), siis ikka läks ka, aga mingit erilist emotsiooni see temas ei tekitanud ja järgmisel korral enam minna ei taha ja ma ei sunni ka (kuigi osad lapsevanemad muidugi olid vaimustuses ja hakkasid juba jahuma, et võiks igal aastal käia). Mulle isiklikult ei meeldinud nende metsaisade suht seksistlik hoiak ja eeldused, et kuuenda klassi laste hulgas käib juba mingi hull miilustamine ja plikade-poiste omavaheline sebimine ja semmimine ja oh seda üllatust ja peaaegu pettumust, kui seal grupis ei tekkinudki mingeid armukolmnurki ega paarikesi. Neil on kogu aeg niisamagi suht ühtehoidev klass ja mingeid intriige väga pole, võibolla mõnes keerulisemas klassis toimiks need asjad kuidagi teistmoodi ja oleks sellest metsas sidustamisest kuidagi muudmoodi kasu. Mu oma laps mainis ainult, et pannkooke oli tore metsas küpsetada 🙂

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes vanemad sundisid? Kas siis kohustuslik ei ole ükskõik mis klassi üritus/väljasõit? Meil on küll nii, et kes millegipärast kaasa minna ei soovi on samal ajal paralleelklassi tundides. Tavaliselt seda ei soovita ja minnakse alati oma klassiga koos väljasõiduke. Hetkel 9 klass ja nii on alati olnud.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas siis kohustuslik ei ole ükskõik mis klassi üritus/väljasõit?

Ei tea, et riikliku õppekava järgi ette nähtud oleks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes vanemad sundisid? Kas siis kohustuslik ei ole ükskõik mis klassi üritus/väljasõit? Meil on küll nii, et kes millegipärast kaasa minna ei soovi on samal ajal paralleelklassi tundides. Tavaliselt seda ei soovita ja minnakse alati oma klassiga koos väljasõiduke. Hetkel 9 klass ja nii on alati olnud.

Ega vägisi jah kedagi sinna metsa poleks veetud, kui ikka poleks läinud, siis olekski paralleelklassiga koos koolis käinud või mingit distantsõpet teinud. Mu lapse klassis ka päris kõik ikkagi ei võtnud osa sellest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kes meil koolis seda korraldas aga ühe klassi puhul lasti tüli ikka üsna kaugele areneda. Et kui on niigi kofliktne klass, siis piisab vaid nats puid allapanna ja ongi tore vaadata, kas lapsed ka lahenduse leiavad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas siis kohustuslik ei ole ükskõik mis klassi üritus/väljasõit?

Ei tea, et riikliku õppekava järgi ette nähtud oleks.

Riikliku õppekava järgi on ette nähtud õppekäigud ja klassi üritused. See millised õppekäigud ja üritused ( teater, kino, muuseum, matk jne.) otsustab klassijuhataja või klass.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei ole õppekäik. See on matk, mida pakutakse klassidele, kelle suhted on sassis. Eesmärk üksteist paremini tundma õppida. Seda rahastab kool ja kohalik omavalitsus, kui vanemad on nõus nad sinna saatma. Meie lapse klassi tahetakse ka saata.  Tore mõte, aga siinseid kommentaare lugedes tekkis väike kahtlus.

Miks ei võiks koos kuskil toredal matkal käia, ilma mingi tõsielusarja efektita ( a la las konfliktid elavad oma elu ja jube huvitav, mis saab).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada tehakse selliseid matku ka preventiivselt ehk probleemide ennetamiseks. koos matkal käimine ja metsas ööbimine muudab klassikaaslaste suhted tavaliselt paremaks ja lähedasemaks. Minu laps on oma klassiga korduvalt sellistel matkadel käinud ja see on olnud väga tore. Mingeid tülisid ja kiusamisi nende klass ei tunne, sest algusest peale on tegeletud sellega, et laste vahel oleksid head suhted. Matkadel on kõnnitud, tutvutud loodusega, koos süüa valmistatud, mängitud ja nii edasi. Mingisuguseid seebiseriaale ei ole küll toimunud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kogemus on selline, et kui klassis juba on kokkusobimatud inimesed, kes omavahel läbi ei saa, siis kitsastes ja ebamugavates oludes suhted halvenevad. Kui klassis juba on enam-vähem head suhted, siis selline matk ainult lähendab inimesi. Matk ei tee imet, kui kokku on sattunud omavahel täiesti sobimatud inimesed.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paralleelklass käis ja seal metsas räägiti nii mõnigi asi selgeks. Naabrilaps, kes kuidagi minna ei tahtnud ja distantsõppe hirmus siiski läks, tuli tagasi vägagi rahulolevalt. Antud klassis pidid suhted palju rohkem korras olema, kui varem.

Minu noorema lapse klassis on koos hästi erinevad puberteedieas isiksused, lisaks hästi verbaal-agressiivne tüdruk ja LÕK poiss. Esimene organiseerib tunnis ja vahetunnis tülisid ja teist kipuvad poisid kiusama. Sooviti ka meie klassile seda sekkumist, et teha mõne lapse vanemate tegemata töö metsas järele (tüdruku vanemad probleemi ei näe ja kiusajad poisid leidsid, et kiusata oli najakas, isegi isad naersid). Koolipoolset rahastamist ei pakuta, kuid õpilase kohta pidi omaosalus olema ca. 30-40 eurot.  Õpetaja uuris ja selgus, et järjekorrad matkale saamiseks on küllaltki pikad. Tundub, et teenuse järele on nõudlust, millest omakorda võib järeldada, et asi ka toimib. Igatahes ma loodan, et ka minu lapse klassil tekib see võimalus ja ehk muutub midagigi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laste koolis on need igal aastal kõigil. Meeldivad need vaid paarile lapsevanemale, umbes pool klassi osaleb tavaliselt, pigem vastumeelselt. Kes kaasa ei lähe, käib koolis need päevad, neid on iga aastaga järjest rohkem. Teismelistel tüdrukutel on juba hügieeni mõttes raske mitu ööpäeva ilma pesemise ja privaatse riietevahetamisvõimaluseta olla, detsembris on veekogus pesemine ikka raske. Üldiselt täiskasvanud seal millessegi ei sekku, vaiksematel lastel on raske, kiusatavaid kiusatakse ohjeldamatult.  Hind on meil alati pigem ligi 100 eurot olnud (sh toit), samas vahel süüaksegi 3 korda päevas tatart sibulaga. Minu jaoks peamine miinus on see, et nõutakse väga spetsiifilist kallist varustust (kaks paari matkajalanõusid, kaks paari termopesu, veekindlad püksid jms), mida igal perel mitmes  eri vanuses lapsele alati võtta pole sellisel hulgal. Lisaks mind häirib, et matkad toimuvad max 2-nädalase etteteatamisega, aga see on koolipoolne soov.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ka seda meelt, et sellistel üritustel on mõte sees ainult profülaktika aspektist. Ehk et suhted juba ongi enam-vähem korras, matk looduses lähendab veelgi.

Ent sihukesse olukorda, kuhu teravad konfliktid juba eos sisse on kirjutatud, mina oma last kindlasti ei saadaks. Päriselt ka keegi arvab, et saates konfliktse klassi sisuliselt omapäi paariks päevaks metsa, muutuvad nad seal äkki jube lähedasteks ja saavad suurteks sõpradeks? Pigem toimib “Kärbeste jumala” variant.

Sellist nn metsateraapiat võib sassis suhete klappimiseks kasutada ehk ainult siis, kui nendega läheb kaasa mitu-mitu väga head terapeuti, kes tõepoolest tunnevad oma tööd ja peavad kogu aeg silmas töö eesmärki – ehk siis püüda suhteid siluda, tülisid lõpetada ja klassi kokku liita. Järelevalve peab olema väga korralik. Niisama paari onu, kes poiste ja tüdrukute suhetest heietavad, sinna ilmselt vaja pole. Eks ta alguse moevärk ole, kõigile tundub, et kindlasti on sellist üritust just sellisel kujul kangesti vaja – sestap ka kohad täis. Sama, nagu töökohtades oli veel mõned aastad tagasi kuum teema kõiksugu suhtekoolitused, kus kolleegid pidid omavahel joogikõrsi suust suhu andma ja selg ees end allakukutava töökaaslase kinni püüdma. Et pidi nn lähendama…

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kogemus on selline, et kui klassis juba on kokkusobimatud inimesed, kes omavahel läbi ei saa, siis kitsastes ja ebamugavates oludes suhted halvenevad. Kui klassis juba on enam-vähem head suhted, siis selline matk ainult lähendab inimesi. Matk ei tee imet, kui kokku on sattunud omavahel täiesti sobimatud inimesed.

Seda juttu, et klassis lihtsalt on kokkusobimatud inimesed, räägivad tavaliselt kiusajate vanemad, kes ei taha probleemi tunnistada. Nende laps ei kiusa, ta lihtsalt ei sobi kiusatavaga kokku.

Metsamatk tähendab kindlasti avaramaid olusid, kui kitsas klassiruum. Ning paljude laste jaoks on mets mugavam koht, kui koolimaja. Kui vanemal endal on selline hoiak, et matkamine on ebamugav ja vastik tegevus ning kõik need mugavused nagu nutitelefon, soe vesi, internetiühendus, veega wc ja võimalus pikutada soojas voodis ja süüa snäkke on hädavajalikud, siis laps võtab selle hoiaku üle ja muidugi ei taha matkale minna. Kahju, sest lapsele kuluks väga ära oskus tulla toime ka väljaspool linnakeskkonda, primitiivsetes oludes. Kui ta peaks täiskasvanuna sattuma olukorda, kus wc-d ja vannituba ei ole, tuleb ise tuld süüdata ja oma rõivaid kuivatada, siis läheb väga raskeks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Koolilaps Klassisidususe matk