Esileht Koolilaps Klassivend peksab ja mõnitab tüdrukuid (vanus 13-14).

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Klassivend peksab ja mõnitab tüdrukuid (vanus 13-14).

Postitas:

Klassijuhataja suhtumine on – no kas te siis ise pole kunagi kedagi kiusanud, ega T ju nii paha poiss polegi. Täiesti mõtetu tema jutule minna. Kooli juhtkond väidetavalt “tegeleb asjaga”. Aga hirm on suur iga päev, et mis koolis toimub. Tütre klassiõde sai rusikaga pähe, ühel tõmmati peotäis juukseid välja. Ainult mõned näited. Samas koolis käib ka mu teine laps, kellele jõhkard oli trepil mingeid nägusid teinud ja alla ähvardanud lükata. Mida teha?

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.12 11:50; 12.12 12:52; 12.12 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida teha?

Ohver/tema esindaja pöördub politseisse.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas politsei tegeleb asjaga, kui löödud on 2 korda, lisaks tõukamised? Või on see liiga “lahja” juhtum? Kuidagi viimasel ajal see tüüp eriti aktiveerinud, päevas korra ikka keegi ette jääb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.12 11:50; 12.12 12:52; 12.12 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas politsei tegeleb asjaga, kui löödud on 2 korda, lisaks tõukamised? Või on see liiga “lahja” juhtum? Kuidagi viimasel ajal see tüüp eriti aktiveerinud, päevas korra ikka keegi ette jääb.

Kui sa teed avalduse, siis nad peavad sellega tegelema. See pole mingi selline asi, et tegelen kui meeldib. Sina teed avalduse rikkumiste kohta koolis ja politsei asi on uurida. Aga sa pead olema täiesti kindel, et seisad oma avalduse eest. Lapsed kuulatakse ka üle ja ka nemad peavad jääma oma sõnade juurde ja rääkima tõtt. https://www2.politsei.ee/et/teenused/politseile-avalduse-esitamine.dot

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt politsei jah. Aga igakjs juhuks küsin, et ega ei toimu mingit selle poisi meelega närviajamist eelnevalt? Mitte, et see õigustags peksmist, aga see on üsna tavaline – noritakse ja narritakse nõrga närvikavaga last, kuniks see närvi läheb ja valimatult peksma hakkab. Politsei aitab ehk ka sel juhul, tehakse selgeks, mis toimub ning see peksja laps saadettakse ehk psühhiaatri juurde oma närvikava turgutama. Aga üldiselt peaks kõigile lastele ka alati õpetama, et ei tohi teisi norida ega narrida.

+7
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tuleb teha politseisse avaldus, ja kirjutadagi, et loodan saada abi konkreetselt poisile, kes laamendab. see inimesehakatis vajab abi, enne kui keegi kirstus lõpetab. psühholoogilist, teraapiaid jne.
tegin sama tee läbi mais, hetkel vaikus majas, asjaga tõesti hakati tegelema.
aga enne pidi üks lastest saama ninaluumurru, teine laps luumurru, kolmas peatrama, väiksemaid kehalisi vigastusi ei hakka ma siin loetlemagi.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt politsei jah. Aga igakjs juhuks küsin, et ega ei toimu mingit selle poisi meelega närviajamist eelnevalt? Mitte, et see õigustags peksmist, aga see on üsna tavaline – noritakse ja narritakse nõrga närvikavaga last, kuniks see närvi läheb ja valimatult peksma hakkab. Politsei aitab ehk ka sel juhul, tehakse selgeks, mis toimub ning see peksja laps saadettakse ehk psühhiaatri juurde oma närvikava turgutama. Aga üldiselt peaks kõigile lastele ka alati õpetama, et ei tohi teisi norida ega narrida.

Tûdrukud kardavad teda, ise ei noki. Poisse ta ei puutu, vahel klohmib vaid klassi kôige väiksemat ja vaiksemat. Õpetajatele irvitab näkku, segab tundi jne jne. Selline juhtum siis.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.12 11:50; 12.12 12:52; 12.12 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Politseisse avaldus ja iga korra kohta, mis juhtub. Igalt õpilaselt, keda löödi, kelle vara rikuti. Koolil ongi paraku käed seotud (olen õpetaja). Mõnes koolis on mõni õpetaja või direktor, kes suudab oma autoriteediga mõnda natuke korrale kutsuda, aga kool ei saa põhimõtteliselt mitte midagi teha. No saab taotleda teistele ohtlikuks muutuvale õpilasele individuaalõpet, aga kas kooli pidaja selleks raha leiab ja kas sel õpilasel tuvastatakse mõni häire, mis individuaalset õpet õigustaks? See, et mõni ongi kasvatamatu ja pahatahtlik (selles vanuses on lapsed juba üsnagi vastutusvõimelised, 14-aastane ka seaduse ees), ei mängi kahjuks rolli.

Mina omal ajal lahendasin asja nii, et kui selline kaasõpilane lähenes mulle kohas, kuhu teised ei näinud (nagu tavaliselt tehakse ju, õpetaja silma alt eemal), siis kaitsesin ennast nii, et järgmine kord mind puutuda ei tahetud. Mul olid juba siis tugevad käed ja küüned… nähtavaid jälgi enesekaitsest maha ei jäänud (vist). Ega see hea lahendus polnud, aga käisin koolis, kus õpetajatel ja juhtkonnal oli kiusamisest ükskõik ning vanemad pidasid minu kiusamist mitte kuigi tõsiseks (tervisekahjustusi ju ei tekitatud ja mina polnud õnneks kiusajate põhisihtmärk).

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.12 19:36; 12.12 23:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kummaline see elule. Kui keegi lapsele rusikaga pähe virutab, siis mõeldakse, mida teha. Kui keegi sulle tööl, tänaval rusikaga pähe virutab, siis ilmselgelt kutsud politsei. Mina ei saa aru, kuidas olukorrad erinevad.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas suuremat venda või isa vms pole, kes sellelt nagalt otse näost näkku küsiks, mis probleem on?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.12 21:20; 15.12 10:34; 15.12 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Politseisse avaldused, 14-aastane juba vastutav vägivallategude eest. Küll kooli huvitama hakkab, kui politsei selliste asjadega tegeleb.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.12 22:08; 13.12 07:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas suuremat venda või isa vms pole, kes sellelt nagalt otse näost näkku küsiks, mis probleem on?

Sellest võib tänapäeva koolis hirmus pahandus tulla. Mõni direktor (ja ka õpetaja) ei kannata, et keegi lapsevanem või muu isik tuleb koolis toimuvat lahendama, mis sest, et ise ei saada hakkama (ei saada, sest seaduslikke vahendeid pole).
Enesekaitse on lubatud. Keegi ei saa keelata rünnakut efektiivselt tõrjuda, aga omakohus on keelatud.

Politseisse tuleb pöörduda. On jah mõistusevastane, et politsei peab koolis kasvatamatute ja erinevate häiretega laste probleeme lahendama, aga koolile pole seaduseloojad vahendeid andnud…

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.12 19:36; 12.12 23:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sillamäel kooli nõudma selgust oma lapse kiusatatelt, süüdlaseks tehti hoopis tema. Füüsiline vägivald on karistatv ja kui tegu on 14 – siis peab politsei alustama menetlust. Vigastused tuleb fikseerida ja paluda, et teised oleksid nõus tunnistama. Muidu tekibki karistamatuse tunne.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.12 22:08; 13.12 07:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas suuremat venda või isa vms pole, kes sellelt nagalt otse näost näkku küsiks, mis probleem on?

Sellest võib tänapäeva koolis hirmus pahandus tulla. Mõni direktor (ja ka õpetaja) ei kannata, et keegi lapsevanem või muu isik tuleb koolis toimuvat lahendama, mis sest, et ise ei saada hakkama (ei saada, sest seaduslikke vahendeid pole).

Enesekaitse on lubatud. Keegi ei saa keelata rünnakut efektiivselt tõrjuda, aga omakohus on keelatud.

Politseisse tuleb pöörduda. On jah mõistusevastane, et politsei peab koolis kasvatamatute ja erinevate häiretega laste probleeme lahendama, aga koolile pole seaduseloojad vahendeid andnud…

Miks kooli tulema? Minu lähisugulane läks minu poega kiusava isa töökohta. Konkreetselt läks kontorisse ja soovis rääkida selle ja selle inimesega sellel ja sellel teemal. Kõneles silma silma vastu.
Mis te arvate, kas kiusamine lõppes ära?
Loomulikult lõppes.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.12 21:10; 15.12 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks kooli tulema? Minu lähisugulane läks minu poega kiusava isa töökohta. Konkreetselt läks kontorisse ja soovis rääkida selle ja selle inimesega sellel ja sellel teemal. Kõneles silma silma vastu.
Mis te arvate, kas kiusamine lõppes ära?
Loomulikult lõppes.

Laps, kes teisi pidevalt kiusab, on ise hädas. Ja hädad algavad neil oma kodust. Kui nüüd minna selle isaga rääkima, keda sa ei tunne ja kelle kodust käitumist sa ei tea, siis võivad küll kiusamised lõppeda, aga mis selle poisiga kodus tehti, et need kiusamised lõppeks, seda ei tahaks sa teada.
Oleksin ise ka kindlasti mures ja vihane kui keegi mu last koolis kiusaks, aga kõigepealt peaks uurima järgi kiusaja koduse olukorra.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülbe naga tuleks kusagil kaubanduskeskuses või tänaval tabada ja otse küsida, miks nõrgemaid nokib. Ma ei usu, et küsimine keelatud on. Selleks ei pea kooli territooriumile ronima, varem aeti neid asju nii. Ega see naga ei tea, kelle isa või vend see kuri onu oli.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.12 21:20; 15.12 10:34; 15.12 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks kooli tulema? Minu lähisugulane läks minu poega kiusava isa töökohta. Konkreetselt läks kontorisse ja soovis rääkida selle ja selle inimesega sellel ja sellel teemal. Kõneles silma silma vastu.

Mis te arvate, kas kiusamine lõppes ära?

Loomulikult lõppes.

Laps, kes teisi pidevalt kiusab, on ise hädas. Ja hädad algavad neil oma kodust. Kui nüüd minna selle isaga rääkima, keda sa ei tunne ja kelle kodust käitumist sa ei tea, siis võivad küll kiusamised lõppeda, aga mis selle poisiga kodus tehti, et need kiusamised lõppeks, seda ei tahaks sa teada.

Oleksin ise ka kindlasti mures ja vihane kui keegi mu last koolis kiusaks, aga kõigepealt peaks uurima järgi kiusaja koduse olukorra.

Ära aja seda poliitkorrektset juttu. Kas need naisepeksjad, kes sellistest kasvavad, on kodus hädas? Kas teisi peksnud ja tapnud inimesed on ise hädas? Hädas ei olegi need, kes koslepit saavad, vaid need, kes teistele peksa annavad?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.12 21:20; 15.12 10:34; 15.12 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks kooli tulema? Minu lähisugulane läks minu poega kiusava isa töökohta. Konkreetselt läks kontorisse ja soovis rääkida selle ja selle inimesega sellel ja sellel teemal. Kõneles silma silma vastu.

Mis te arvate, kas kiusamine lõppes ära?

Loomulikult lõppes.

Laps, kes teisi pidevalt kiusab, on ise hädas. Ja hädad algavad neil oma kodust. Kui nüüd minna selle isaga rääkima, keda sa ei tunne ja kelle kodust käitumist sa ei tea, siis võivad küll kiusamised lõppeda, aga mis selle poisiga kodus tehti, et need kiusamised lõppeks, seda ei tahaks sa teada.

Oleksin ise ka kindlasti mures ja vihane kui keegi mu last koolis kiusaks, aga kõigepealt peaks uurima järgi kiusaja koduse olukorra.

Päris ausalt mind nt ei huvita, mis kiusajast saab. Minu poja jättis rahule ja kuuldavasti hoìab koolis madalat profiili. Mu lähìsugulane oskas muidugi ka õigetele klahvidele vajutadà.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.12 21:10; 15.12 15:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Koolilaps Klassivend peksab ja mõnitab tüdrukuid (vanus 13-14).