Esileht Ilu ja tervis Klaustrofoobia ja magnettomograaf

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Klaustrofoobia ja magnettomograaf

Postitas:

Mul kuu pärast aeg. Kuidas hakkama saite kui ärevus lakke tõusis?

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.11 18:49; 22.11 19:14; 23.11 10:29; 28.11 18:54;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kui mina aastaid tagasi MRT käisin , siis minu käest küsiti kohe ,et  kas mul on kinnise ruumi hirmu .Minul seda ei ole ja seal ei olegi midagi hullu .Kõrvaklappidest lastakse muusikat ,võid silmad kinni ka panna .Nii võib-olla on mõnusam . Protseduur kestis kusagil  50-55minti .Vähemalt nii oli PERH-is

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kuu pärast aeg. Kuidas hakkama saite kui ärevus lakke tõusis?

Te miinustate selle eest, et inimesel on klautrofoobia? Äkki ka selle eest kui kellegil mingi põletik? Sellist asja ei vali keegi. Natuke empaatiat võiks ikka olla. Rääkigu need, kes mõistavad.

+25
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.11 18:49; 22.11 19:14; 23.11 10:29; 28.11 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka üsna korralik klaustrofoobik. MRT masinasse anti kaasa selline puldike, mida võis vajutada, kui ikka üldse enam ei suuda olla. Mina pigistasin silmad kinni ja suutsin ikka lõpuni vastu pidada. See käes olev pult siiski rahustas mõnevõrra.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, lastele tehakse üldnarkoosis, lase ka endal teha

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kuu pärast aeg. Kuidas hakkama saite kui ärevus lakke tõusis?

Te miinustate selle eest, et inimesel on klautrofoobia? Äkki ka selle eest kui kellegil mingi põletik? Sellist asja ei vali keegi. Natuke empaatiat võiks ikka olla. Rääkigu need, kes mõistavad.

Klaustrofoobiad, põletikud jms. ei ole ajaviitejutt. Tõsta oma teema õigesse kohta ja saad kaasarääkimist.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5cm nina ja rõngas lae vaheline ruum. Minestasin, aga enne jõudsin toda jublakat vajutada. Näopeksu jmt peale ärkasin intensiivis, mitmed südamevead. Seni on keeldutud millegipärast narkoosis tegemisest. Kompuutri rõngas suurem ja ajaline kestvus tunduvalt väiksem, seal erilisi probleeme pole.
Niikuinii peate enne dokumendi täitma ja sinna klaustrofoobia lahtrisse tehke kohe kolm risti, kui ei kannata, ei hakata eraldi riideid kohe selga ajamagi ja saate proovida, vähemalt minuga oli nii.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 19:55; 22.11 23:13; 22.11 23:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Magneti aparaadi toru peaks otsast lahtine olema. Mul endal on uuritud pead  – lamasin selili, hoidsin silmad kogu aeg kinni. Lubati ka lahti hoida, pidi nägema peegli abil kahele poole väljapoole toru.

Teine kord oli rindade uuring, lamasin kõhuli, aga pea oli peaaegu torust väljas. Seal julgesin silmi lahti ka teha, nägin oma käsi 😀

Ma kujutan ette, et kui on kõhu või jalgade uuring, on pea torust päris väljas.

See paanikanupp pihus on ka julgustav

Kolin ja kolkimine uuringu ajal on päris kõvad, kõrvaklappidest tuleb küll muusikat, aga aeg-ajalt on müra sellest üle. Olen klaustofoob, enne pikaliheitmist tõusis pulss kõrgele ja hakkas korraks paha, aga võtsin ennest kokku – kui vaja, siis vaja ja kui ikka kuidagi olla ei kannata seal torus, siis saab alati uuringu pooleli jätta

Edu Sulle, teemaalgataja!

 

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arstina küsin alati enne MRT-le suunamist, kas patsiendil on klaustrofoobia. Kui on, siis ei hakka ma uuringu aega raiskama ja püüan vastused saada teiste uuringutega.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hoidsin silmad kinni.Kardsin, et kui vastu ei pea, siis tuleb uuesti tulla. Sain hakkama.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma esimest korda ei osanud midagi karta, aga kui torusse sisse sõites hinge kinni tõmbas ja rabelema hakkasin, siis võeti kohe välja. Lasti rahuneda ja anti nõu, et prooviksime silmad kinni selle asja ära teha. 45min oli ikka paras katsumus, sest miski hääl peas kogu aeg käis pinda, et piilu natukene, kui lähedal see lagi ikka on. Ja samas oli teadmine, et niikui piilun, kohe lööb mõistuse sassi ja uuring ongi untsus, tuleb uuesti tulla ja otsast alustada. Seega püüdsin pingsalt ennast sinise taeva alla kujutada, avarust enda ümber jms. Täitsa pingutav, olin ikka omadega läbi, kui välja sain.

Teisel korral võtsin silmaklapid, need magamise omad, kaasa. Kohe oli lihtsam, ei pidanud kartma, et äkki teen silmad lahti ja lähen hulluks.

Aga Lasnamäe Medicumis ootas ees meeldiv üllatus, et neil ei olnudki toru, vaid hoopis taldrik ja seal ei tekkinud miskit õudust.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. uuring peast TÜ kliinikumi vanas MRT masinas. Masin üsna kitsas, mingit paanika nuppu ei antud, keegi midagi enne ei küsinud, mind pani mingi toe või lahasega kaelast kinni sinna lauale juba see oli õõvastav jne. Tundsin end väga halvasti, võitlesin mõtte ja tundega, et käed ulatuvad mul selle toru servani, ma rabelen välja. Hingasin ja püüdsin olla rahulik. Sisestasin endale, et kui ma praegu välja rabelen, siis pean uuesti tulema. Uuring sai tehtud.

 

2.x uuring kaelast TÜ kliinikumi uues masinas. Masin suurem, avaram, valge, silmade kohal peegel, kust nägin arste, paanika nupp, ventilatsioon masinas, kust õhk jooksis näole. Ah jaa, enne olin arstile öelnud, et enam ma sinna ei lähe. Arst kirjutas Xanaxit, mille ka enne sisse võtsin.

Eks siis mõjusid nii Xanax kui see inimlikum masin. Mul oli suht suva seal torus olemisest.

 

Sama lugu on sooleuuringuga. Mõni räägib, et väga valus. Mulle tehti veeni mingi süst ja edasi oli mul täiesti suva, kes ja mida mulle tagant otsast sisse ajab. Jah pärast kui kõhus oli gaas, mida soolte laiendamiseks sinna lasti ja see sooltes valu tegi, siis oli küll paha, aga see läks varsti üle.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik, mulle kõrvaklappe ei antud. Oleksin neid väga vajanud. Kohutav kogemus.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 20:53; 22.11 21:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, et te üldse MRT jaoks aja saate, on nii suur vedamine, et igasugune klaustrofoobia peaks üle minema! (Nali). Aga see on nii ülikasulik uuring, et tõesti, kui vähegi suudate, kannatage ära. Saadav info võib olla teile elulise tähtsusega.

Üldine statistika siiski on, et iga kuues patsient katkestab MRT uuringu hirmu pärast. See tähendab, siia ei ole juurde loetud need, kes keelduvad minemast, vaid ainult need, kes on siiski uuringut alustanud. Nii et hirm on suhteliselt tavaline, sellega ollakse harjunud ja teid tõmmatakse sealt ruttu välja, kui ikka nõuate. Seega ei tasu karta, teid ei sunnita millekski ja teid “päästetakse” kiiresti ära kui vaja.

Mitteklaustrofoobikuna võin öelda, et kogemus ei olnud kõige meeldivam, kuid täiesti väljakannatatav. Sa ju TEAD, et ca tunni aja pärast on see kõik möödas ja elu läheb edasi täpselt nagu enne.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, et te üldse MRT jaoks aja saate, on nii suur vedamine, et igasugune klaustrofoobia peaks üle minema! (Nali). Aga see on nii ülikasulik uuring, et tõesti, kui vähegi suudate, kannatage ära. Saadav info võib olla teile elulise tähtsusega.

Üldine statistika siiski on, et iga kuues patsient katkestab MRT uuringu hirmu pärast. See tähendab, siia ei ole juurde loetud need, kes keelduvad minemast, vaid ainult need, kes on siiski uuringut alustanud. Nii et hirm on suhteliselt tavaline, sellega ollakse harjunud ja teid tõmmatakse sealt ruttu välja, kui ikka nõuate. Seega ei tasu karta, teid ei sunnita millekski ja teid “päästetakse” kiiresti ära kui vaja.

Mitteklaustrofoobikuna võin öelda, et kogemus ei olnud kõige meeldivam, kuid täiesti väljakannatatav. Sa ju TEAD, et ca tunni aja pärast on see kõik möödas ja elu läheb edasi täpselt nagu enne.

vabandan, kogemata miinustasin. tänud asjaliku jutu eest.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, et te üldse MRT jaoks aja saate, on nii suur vedamine, et igasugune klaustrofoobia peaks üle minema! (Nali). Aga see on nii ülikasulik uuring, et tõesti, kui vähegi suudate, kannatage ära. Saadav info võib olla teile elulise tähtsusega.

Üldine statistika siiski on, et iga kuues patsient katkestab MRT uuringu hirmu pärast. See tähendab, siia ei ole juurde loetud need, kes keelduvad minemast, vaid ainult need, kes on siiski uuringut alustanud. Nii et hirm on suhteliselt tavaline, sellega ollakse harjunud ja teid tõmmatakse sealt ruttu välja, kui ikka nõuate. Seega ei tasu karta, teid ei sunnita millekski ja teid “päästetakse” kiiresti ära kui vaja.

Mitteklaustrofoobikuna võin öelda, et kogemus ei olnud kõige meeldivam, kuid täiesti väljakannatatav. Sa ju TEAD, et ca tunni aja pärast on see kõik möödas ja elu läheb edasi täpselt nagu enne.

teadsin küll, et varsti saab läbi, ent  kolkimine oli kõige hirmsam. Kartsin, et see keerlev-lärmakas osa “tuleb lahti” ning põrkab mööda seda pisikest ruumi ja lömastab mu. Vahepeal kadus ruumitunnetus, st ma ei saanud enam aru, kus on maa ja kus taevas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 20:53; 22.11 21:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, et te üldse MRT jaoks aja saate, on nii suur vedamine, et igasugune klaustrofoobia peaks üle minema! (Nali). Aga see on nii ülikasulik uuring, et tõesti, kui vähegi suudate, kannatage ära. Saadav info võib olla teile elulise tähtsusega.

Üldine statistika siiski on, et iga kuues patsient katkestab MRT uuringu hirmu pärast. See tähendab, siia ei ole juurde loetud need, kes keelduvad minemast, vaid ainult need, kes on siiski uuringut alustanud. Nii et hirm on suhteliselt tavaline, sellega ollakse harjunud ja teid tõmmatakse sealt ruttu välja, kui ikka nõuate. Seega ei tasu karta, teid ei sunnita millekski ja teid “päästetakse” kiiresti ära kui vaja.

Mitteklaustrofoobikuna võin öelda, et kogemus ei olnud kõige meeldivam, kuid täiesti väljakannatatav. Sa ju TEAD, et ca tunni aja pärast on see kõik möödas ja elu läheb edasi täpselt nagu enne.

Väga loll vastus! Mitte väga kaua aega tagasi oli uudis, kus inimene oli unustatud nn “sõõrikusse”.
Minul puhul tagus mul ajus teiste eriarstide juhised: kui vererõhk liiga kõrgele tõuseb siis ei jää minu nii kahjustatud südameklappidest eriti midagi alles ja remonti ei kaaluta, sest odavam on doonorsüda, kui iga kahe kolme aasta tagant klappe vahetada.
Mingisugune “ruttu” väljatõmbamine on hülgemöla, sellega läheb ikka mõnda aega. Perearsti või ka siis uuringute teostava haigla poolt rahustid ka ei aita. Mind on lastud suurest haiglast välja täiesti pilves olekus (korraline uuring), kedagi ei huvitanud, kuidas koju jalutad! Dokumendid olemas, saan kuupäevi täpsustada.

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 19:55; 22.11 23:13; 22.11 23:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kuu aega tagasi oli just MRT. Ka põdesin klaustrofoobia pärast, aga esiteks saab kõrvaklapid, teiseks on see toru suht lai, kolmandaks jääb pea/õlad välja põhimõtteliselt, neljandaks saab selle puldi kätte, kui miskit on.
Mul oli palju raskem leppida mõttega, et liigutada ei tohi. Ja nii umb 40min. Aga ma vist kuulasin 3 lugu ära ja jäin magama. Mõnus surin tekitab une peale seal. Niiet ei olnud üldse nii hull. Kõvasti ja liiga kaua kallistanine on mu jaoks kordades hullem.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 23:18; 23.11 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

… Ka põdesin klaustrofoobia pärast, aga esiteks saab kõrvaklapid, teiseks on see toru suht lai, kolmandaks jääb pea/õlad välja põhimõtteliselt, …

Teil võeti süda välja rinnakust, et pea ja õlad meie eestikese väikestest masinatest välja suutsid jääda? Kipun arvama, et ajate aparaate segi!

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 19:55; 22.11 23:13; 22.11 23:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kuu aega tagasi oli just MRT. Ka põdesin klaustrofoobia pärast, aga esiteks saab kõrvaklapid, teiseks on see toru suht lai, kolmandaks jääb pea/õlad välja põhimõtteliselt, neljandaks saab selle puldi kätte, kui miskit on.

Mul oli palju raskem leppida mõttega, et liigutada ei tohi. Ja nii umb 40min. Aga ma vist kuulasin 3 lugu ära ja jäin magama. Mõnus surin tekitab une peale seal. Niiet ei olnud üldse nii hull. Kõvasti ja liiga kaua kallistanine on mu jaoks kordades hullem.

See polnud magnettomograaf. Seal ei jää ei pea ega õlad välja kui peast või kaelast vaja skanneeringuid teha.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.11 18:49; 22.11 19:14; 23.11 10:29; 28.11 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hoia kogu uuringu ajal silmad kinni ja ei ole miskit hullu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

… Ka põdesin klaustrofoobia pärast, aga esiteks saab kõrvaklapid, teiseks on see toru suht lai, kolmandaks jääb pea/õlad välja põhimõtteliselt, …

Teil võeti süda välja rinnakust, et pea ja õlad meie eestikese väikestest masinatest välja suutsid jääda? Kipun arvama, et ajate aparaate segi!

kas ma ütlesin, et mul südant skänniti?!! Samamoodi ei kirjeldanud ka teemaalgataja, millist kehaosa/organit tahetakse tal näha. Küsis üldist kogemust.
Minu MRT uuring tehti alaseljast. Miks ma olems pidanud sinna pea ees sisse minema?
Ja kui sa nüüd mõtled, miks ma KOHE ei ütelnud, siis ma võiks küsida, miks sa ei suutnud mõelda, et hmmm ilmselt tal küll siis ju südant ei skännitud kui pea välja jäi ja ma ei peagi midagi kommenteerima!

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 23:18; 23.11 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehtud 2x ja mõlemal korral mõtlesin ennast hulluks, Aga kuna olen vaene inimene ja uurisin selle uuringu hinda ja kujutasin ette, et pean selle oma raha eest tegema (200 eurot), ning pealegi tahtsin teada, ega mul pole mingit kurja haigust, siis lasin end torusse sõidutada, hoidsin kogu aeg silmi kramplikultl kinni ja seda puldikest peos ja veensin ennast nii 5 min kaupa: pean vastu veel 5 min ja veel 5 min……kuni lõpuni välja.

Vähemalt ei tee see uuring haiget ja see on midagi väga positiivset.

Seega – tee see pikk aeg juppideks, ja kiida ennast mõttes iga läbitud perioodi eest. Ning mõtle korduvalt selle uuringu positiivsetele külgedele.

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tehti südame pärast PERHis mõned aastad tagasi. Öeldi, et uuring kestab 30 min., aga kuna ei saadud vahepeal pulssi kätte, siis kestis see hoopis 1,5 tundi.

Aitas see, et hoidsin silmi kinni ja et kogu aeg tuli värsket õhku. Samamoodi kinnitasin endale, et kui rabelema hakkan, siis peab niikuinii uuesti tegema.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tehti südame pärast PERHis mõned aastad tagasi. Öeldi, et uuring kestab 30 min., aga kuna ei saadud vahepeal pulssi kätte, siis kestis see hoopis 1,5 tundi.

Aitas see, et hoidsin silmi kinni ja et kogu aeg tuli värsket õhku. Samamoodi kinnitasin endale, et kui rabelema hakkan, siis peab niikuinii uuesti tegema.

Kas südame pärast jääb pea torust välja?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.11 18:49; 22.11 19:14; 23.11 10:29; 28.11 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, et te üldse MRT jaoks aja saate, on nii suur vedamine, et igasugune klaustrofoobia peaks üle minema! (Nali). Aga see on nii ülikasulik uuring, et tõesti, kui vähegi suudate, kannatage ära. Saadav info võib olla teile elulise tähtsusega.

Just! Kui ikka kahtlustatakse ajus kasvajat ja see osutubki tõeks, siis saad nende masinate vahel küll ja küll viibida. Oled kui miilinki peadpidi laua küljes kinni ja püüad vaiksemalt hingata, et uuring/ravi võimalikult hästi läheks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Ilu ja tervis Klaustrofoobia ja magnettomograaf