Esileht Koolilaps klaver/süntesaator lapsele

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: klaver/süntesaator lapsele

Postitas:

Millise klaveri/süntesaatori olete ostnud oma klaverit õppivale lapsele? Laps käib klaveritunnis ja õpetajalt pole väga konkreetset soovitust saanud. Hinnaskaala on ka lai ja eelistaks siiski maksta alla 1000EUR. Sellist suurt “vanaaegset” klaverit väga ei tahaks ka oma majapidamisse ja eelistaks digitaalset klaverit/süntesaatorit, millega aga laps normaalselt harjutada saaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Süntesaatorit ei tohiks kindlasti osta, digiklaverit aga küll. Klaviatuuri paigutus peab olema sama nagu klaveril.
Valik on päris suur, mine poodi ja uuri.
Meil on selline:
http://www.stanfordmusic.com/et/tooted/klahvpillid/digitaalsed-klaverid/yamaha-ydp-s52-black-detail mahub sinu hinnapiiri sisse ka…täpselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Süntesaatorit ei tohiks kindlasti osta, digiklaverit aga küll. Klaviatuuri paigutus peab olema sama nagu klaveril.
Valik on päris suur, mine poodi ja uuri.
Meil on selline:
http://www.stanfordmusic.com/e…..ack-detail mahub sinu hinnapiiri sisse ka…täpselt.

Aga miks ei tohi süntesaatorit osta? Kas heli on vale?
Meie laps õpib ka klaverit ning kodus on Yamaha süntesaator, väga hästi saab sellega harjutada, boonusena on tal lisavõimalused. Maksis 250 eurot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on Yamaha Portable Grand DGX-640. Päris klaver paraku koju ei mahu. Koolis mangivad tiibklaveril. Kindlasti oleks hea, instrument oleks klahvitunnetusega nii nagu on klaveril. Aga eks kõik sõltub lõpuks ju ka võimalustest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ostsime Yamaha EZ-220. Klaveriõpetaja ei pahandanud, pigem oli rõõmus, et lapsel kodus üldse klahvid olemas. Klahvitundlikkuse vahe on jah, klahvil oleks nagu jäik vedru taga, aga last huvitasid ka sünteka muud võimalused. Sünteka ja digiklaveri hübriid, mil klahvitundlikkus nagu klaveril, maksis 800 euro kanti IS Musicus. Meie ostsime 200 eurot sünteka ja 100 euro eest istme, jalad ja pedaali. Siiani, st klaveriõpingute esimesel aastal, on ilusti saanud hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Yamaha EZ-220 on 61 klahvi – esimesel aastal saab muidugi hakkama, aga üsna varsti enam ei saa. meil on digiklaver 76 klahviga ja kolmandal kursusel jäi paari loo puhul klahvidest puudu.

mis klahvide tundlikkust puudutab, siis päris palju oleneb ka lapsest. meil üks mängis õpingute lõpuni nii, et ei kurtnud midagi, teine hakkas aga juba teisel kursusel kurtma, et kodus liiguvad klahvid liiga kergelt ja koolis ei tule enam välja, sest harjumatult kõvasti tuleb vajutada. kusjuures meil on löögitundlikud klahvid, aga pill ise on nii vana, et tollal ei suudetud päris klaverit siiski nii hästi matkida.

digiklaverid ei ole üldse enam nii kallid kui nt 10 a tagasi, kindlasti leiate sobiva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks kägu küsis, miks ei tohiks süntesaatorit osta. Proovin vastata.

Tänapäevastel digiklaveritel on klahvijooks sarnane päris klaverile. Süntesaatoril on täiesti teistsugune tunne klahvi vajutades. Kui laps harjutab palju süntesaatorit, siis on raske ümber lülituda päris klaverile. Samuti ei saa süntesaatoril teha mitte mingisugust dünaamikat, saabki ainult noote mängida. Aga see ei ole ju muusika! Digiklaveril saab aga hästi mängida nii pianos kui fortes. Samuti kestab süntesaatoril noot senikaua, kuni peal hoiad, klaveril aga mitte. Need on väga erinevad pillid!

No ütleme, et ideaalne oleks hea pianiino (püstiste keeltega klaver) või päris tiibklaver. Päris klaveril on ikkagi kõla tekitamine mehhaaniline, kõlavärve kordades rohkem jne. Aga kui valikus on mingi vana, ebaühtlase klahvijooksuga pianiino või digiklaver, siis kindlasti digiklaver. Üldiselt saab digiklaveriga muusikakooli 7. aastat küll väga vabalt ära lõpetada. Oleks muidugi hea, kui saaks vahepeal ka päris klaveril harjutada, näiteks koolis. Erialatunnis on ka niikuinii päris klaver.

Digiklavereid on ka muidugi päris erinevaid. Kallima otsa digiklaveritega saab väga edukalt harjutada ülikeerulist repertuaari. Kuid kõige kõige parem on ikkagi kvaliteetsel tiibklaveril mängida. See on nagu sõidaks Porschega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on see, olen rahul ja arvan, et kui lapsed kunagi muusikakooli peaks minema, siis saavad ka sellega kenasti hakkama: http://www.stanfordmusic.com/et/tooted/klahvpillid/digitaalsed-klaverid/yamaha-dgx-650-detail

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestist osta on kallis. Olin ise aasta tagasi samamoodi küsimuse ees, et milline digiklaver osta.
Tegin enne digiklaveri ostmist väga põhjaliku uurimistöö ja lõpuks otsustasin tellida Saksamaalt Thomanni digiklaveri.
http://www.thomann.de/gb/thomann_dp_85_b_arranger.htm?ref=prod_rel_325308_1
Toodi kaubaautoga kenasti koju ukse taha ca nädalaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostsin lapsele samuti digiklaveri. Süntesaator ei tulnud kõne allagi kuna selle klahvitunnetus on klaverist ikkagi väga erinev. Korralikel digiklaveritel on klahvistik praktiliselt nagu päris klaveril. Kõla on asjatundja kõrva jaoks ehk tõesti pisut üheplaanilisem, aga samas pole probleeme häälestamisega vmt. Minu laps kasutab suht palju kõrvaklappidega mängimise võimalust ning vahel mängib naljaviluks ka teistes helides (klavessiin, orel jne). Koolis on neil korralik tiibklaver.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostsin kasutatud pianiino 150 euro eest. Minu meelest väga ilusa kõlaga klaver. Aga naabritelt pole küsinud, kuidas neile see kõla meeldib… Nii et kui laps tahab harjutada vahel ka hilisematel õhtutundidel, on heanaaberlike suhete säilimiseks mõistlik osta digiklaver. Seda õnneks häälestama ka ei pea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvamusi on väga erinevaid. Minu muusikust tädi kasutabki digiklaverit, kuna see püsib hääles ja ta saab ka öösiti mängida, klapid peas. Aga laste klaveriõpetaja laitis digiklaveril harjutamise idee väga maha (seoses kolimisega päevakorral), kuigi meie pianiino pole ka suurem asi, kõigest nõukaaegne masstoodang Riga. Kuigi, kõlalt mitte kõige kehvem, sest saime tollest partiist paremuselt teise pilli, spetsialist oli toona poes kaasas ja mulle selle kõla tõesti istub. Riga häälespüsimise (püsimatuse) probleemi lahendasin mina sellega, et hakkasin ise klaverit häälestama (mängin ka klaverit, kõrv on tundlik ja väga nõudlik, digiabilisi kasutan ka).
Igatahes, kui digiklaver, siis kindlasti täismõõdus (88 klahvi) ja klahviraskus selline nagu tavalisel klaveril (hammer action keyboard).
Seega, minu arvamus: parem oleks korralik päris klaver ja veel toredam oleks kui lisaks päris klaverile oleks ka digiklaver olemas. Aga kui päris klaverit kuskilt hankida ei õnnestu ja laps just pianistiks saada ei kavatse, siis käib digiklaver ka. Peaasi, et harjutab ja et tore oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie gümnasistist pojale sai soetatud Kawai CN25, Tartus poest Muusik. Hinnaks umbes 1300€. Ennem mängis päris klaveril. Ostuga siiani igati rahul.
Vana teema http://foorum.perekool.ee/teema/millise-klaveri-olete-ostnud-lapsele-kui/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Koolilaps klaver/süntesaator lapsele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.