Esileht Koolilaps kleebitav raamatute kile, kuidas kasutatakse?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: kleebitav raamatute kile, kuidas kasutatakse?

Postitas:

ostsin, aga kasutada ei oska. palun tehke puust ja punaselt mulle selgeks kuidas seda kasutada. kuidas neid ääri ehk nurki voltida-kleepida nii, et ilus jääks? tänan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.08 14:46; 29.08 16:28; 29.08 16:33;
To report this post you need to login first.

Täiesti mõttetu kile, mõlemad lapsega oleme käeliselt osavad, kuid vat selle ülesandega toime ei tule kumbki, et see kile siledalt paika saada. Ei üritagi enam, ostame kilekaasi ja sätime need kleepsudega parajaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

See kile tahab kindlaid töövõtteid ja veidi harjutamist. Oma algklassilastel ma kiletasin kõik õpikud-töövihikud ja isegi tavalised vihikud ära. Nüüd pole mitu aastat enam harjutanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsi youtubes “self adhesive book cover” ja vaata paar videot ära. 1-2 raamatu peal proovid ja asi käpas.
Omast kogemusest öeldes ei soovita panna koos raamatule/vihikule nii ümbrispabert kui ka isekleepuvat kilet – kile paigaldamisel hakkab ümbrispaber “mängima” ja tulemus on kole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen küll kasutanud ja minu arust väga praktiline. Alguses vajab jah harjutamist, sest õhumullid ja kortsud kipuvad kile alla jääma. Aga peale paari raamatu kiletamist enam probleeme polnud.
Minu arust on ka selle kile tagaküljel oleval paberil õpetus olemas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.youtube.com/watch?v=OhqJ2g5jDjE
mul õnnestus esimesel korral.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Youtubes head õpetused jah. Ise olen juba teist aastat teinud nii (kui otse kaant kiletada ei tohi, vaid koos ümbrispaberiga): Võtad laia rulli isekleepuvat kilet ja samalaia või veidi kitsama rulli ümbrispaberit. Asetad põrandale, tõmbad isekleepuva rulli ülemisest otsast kaks-kolm senti paberi eemale, et jääb liimiga pind, paned TÄPSELT ja SIRGELT selle peale ümbrispaberi (muster vastu liimi) ja aknakuivati abiga ühe käega tõmbad kilelt kaitsepaberit ja teisega rullid ümbrispaberi sinna peale. Tulemuseks rull kiletatud ümbrispaberit, mida on imelihtne paigaldada. Ainus ja kõige tähtsam reegel – paber peab olema otse, mitte viltu, muidu hakkab üks äär lõpupoole kilelt maha jooksma. Ja muidugi peab põrand olema sile, vaiba peal teha ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei, probleemi mul polnud sirgeks panemisega, see õnnestus kohe esimesel korral. aga kuidas neid ääri kleepida? kas raamatu kaane äärele teen sisselõike, kleebin ühe ääre ja siis kleebin teise ääre peale?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.08 14:46; 29.08 16:28; 29.08 16:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]http://www.youtube.com/watch?v=OhqJ2g5jDjE
mul õnnestus esimesel korral.[/tsitaat]

tänan, täpselt nii tegingi :_) polnudki vaja videot vaadata, arvasin et mingi muu trikk selleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.08 14:46; 29.08 16:28; 29.08 16:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Kindlasti tuleb mõelda sellele ka, et milliseid raamatuid üldse tohib kiletada. Vähemalt meie koolis raamatutele otse kaantele kilet panna ei tohi. Iga aasta õpetaja rõhutab seda ja igal sügisel toob laps koju raamatuid, mida eelmine omanik on algselt kiletanud ja siis kevadel vist siis ehmatusega kile maha kakkunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Otsi youtubes “self adhesive book cover” ja vaata paar videot ära. 1-2 raamatu peal proovid ja asi käpas.
Omast kogemusest öeldes ei soovita panna koos raamatule/vihikule nii ümbrispabert kui ka isekleepuvat kilet – kile paigaldamisel hakkab ümbrispaber “mängima” ja tulemus on kole. [/tsitaat]Mis mõttes? Ilma ümbrispaberita ju seda õpikutele panna ei tohiks, seda ei saa pärast enam kätte. Või noh, õpikuid parandanud oleme küll kleepkilega.

Meil pole küll see kile kuidagi mingit rohkemat “mängimist” põhjustanud. Just püsib ümbrispaber kauem korralik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina kleebin enne ühe kaane ääred ka kinni, teen sisselõike, sest mul kipub muidu need ääred omavahel kokku kleepuma, kui pärast teen.
selleks et poole pealt lõigata, peab laps raamatut kinni hoidma, kui ma kaane ääri kleebin. siis asun teise poole juurde.
raamatuid ei tohi kiletada, on koolist öeldud, otse kaane peale. paber peab all olema. aga ma vaatan, et need raamatud, mis on keelust hoolimata kiletatud siiski, on palju paremas seisukorras, kui need, mille kaaned pole üle kiletatud. minu arust on see mõttetu nõue, st raamat kulub ilma kileta hoopis kiiremini läbi, kui kilega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Koolilaps kleebitav raamatute kile, kuidas kasutatakse?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.