Esileht Koolilaps Kleit esimeseks koolipäevaks

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 77 )

Teema: Kleit esimeseks koolipäevaks

Postitas:

Vaikselt hakkan vaatama/otsima kleiti lapse esimeseks koolipäevaks.
Ei tea milline see üldse olema peaks, kuid leidsin ühe mis väga meeldib. Mida teie sellest arvate?
http://www.amazon.com/Hartstrings-Girls-Little-Sleeveless-Bubblegum/dp/B008CVLDF0/ref=lp_5836846011_1_13?ie=UTF8&qid=1363956991&sr=1-13

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.03 14:59; 22.03 15:46; 28.03 23:29; 28.03 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma seda linki ei avanud ja ei oska ka seetõttu antud kleiti kommenteerida, aga minu laps läheb esimesel septembril kooli klassikalises akadeemilisele üritusele kohases riietuses nagu kooli kodukorras ettenähtud. Koolil kohustuslikku koolivormi pole, aga kindlasti ei lähe ta kleidis, vaid valge pluus+tume seelik ja võib-olla ka lisaks veel koolivest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.03 15:07; 23.03 10:38; 24.03 17:45; 28.03 09:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kool on siiski akadeemiline asutus ning see eeldab vähemalt pidulikeks puhkudeks ka vastavat riietust (paljudel koolidel on lausa kohustuslik, kodukal kirjas, et pidulik riietus on valge pluus ja tume seelik/püksid). jube kurb on vaadata, kui enamik lapsi on ilusti soliidselt riides ning siis paar tükki on nagu juudi jõulupuud.
see kleit iseenesest on ilus, sobib nt lasteaia lõpupeoks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läheb selles kleidis (värv on ainult tumesinine, mitte hall): http://cdn2.stilago.com/NAVYPINAFORE_9524957.jpg
Alla valge pluus. Minu arust täitsa ok.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 15:33; 22.03 20:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see kleit oleks väga ilus ja sobilik esimeseks koolipäevaks, kui see oleks must, tumesinine või tumehall (alla valge pluus).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oo ei! Roosa-aeg on lasteaias. Meil olid mõned lapsed aktusel roosas pitsilises seelikus ja litritega T-särgis. Ei sobinud kuidagi teiste sekka. Kas must seelik ja valge pluus või must pihik ja valge pluus. Pluus võib olla pitsist või satäänist, aga ikka valge.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.03 15:37; 22.03 15:39; 23.03 11:15; 24.03 07:59; 24.03 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Läheb selles kleidis (värv on ainult tumesinine, mitte hall): http://cdn2.stilago.com/NAVYPINAFORE_9524957.jpg
Alla valge pluus. Minu arust täitsa ok.[/tsitaat]
Kas sa mõtled ainult pidulikel puhkudel või ka igapäevaseks, teist värvi pluusiga?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.03 15:37; 22.03 15:39; 23.03 11:15; 24.03 07:59; 24.03 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan sul vaadata kasvõi 1 septembri uudiste saateid, et mis moodi üldpildis see roosa oleks 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 15:41; 23.03 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kleit võiks olla hoopis lasteaia lõpetamisel seljas 🙂 Ise plaanin lapsele 1. sept tumeda seeliku ja valge pluusi selga panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 15:41; 22.03 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vaikselt hakkan vaatama/otsima kleiti lapse esimeseks koolipäevaks.
Ei tea milline see üldse olema peaks, kuid leidsin ühe mis väga meeldib. Mida teie sellest arvate?
http://www.amazon.com/Hartstrings-Girls-Little-Sleeveless-Bubblegum/dp/B008CVLDF0/ref=lp_5836846011_1_13?ie=UTF8&qid=1363956991&sr=1-13%5B/tsitaat%5D

Aga aitäh lingi eest, leidin sealt lapsele lasteaia lõpukleidi 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 15:41; 22.03 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see kleit ei pea ilmtingimata roosa olema. (plaan õmmelda sarnane) Samasugune must oleks ideaalne ju. Valge pluus alla. Miks peab olema just valge pluus ja must seelik. Saan aru et ajast-aega nii olnud aga see ju niiiii lihtne ja mitte midagi ülepakutud kleit ju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.03 14:59; 22.03 15:46; 28.03 23:29; 28.03 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamik traditsioonidega koole on nüüdseks kehtestanud kooli kodukorras riietusstaandardi, vähemalt pidulikeks aktustes. Võimaldab natukegi vanemate eelistustest tulenevat \”fopaade\” hulka ohjeldada. Kleit iseenesest ilus, kuid värv ei ole akadeemilisele üritusele kohane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 15:53; 28.03 19:39; 28.03 19:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas sa mõtled ainult pidulikel puhkudel või ka igapäevaseks, teist värvi pluusiga?[/tsitaat]

Minu arust on see selline tänuväärt kleit, et sobib nii pidulikumal puhul valge särgiga kui tavapäeval polosärgi ja nt punaste sukkpükstega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 15:33; 22.03 20:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, tõesti, see Sinu lingil toodud kleit oleks musta, tumesinise või tumehallina täiesti kena kooli alguse kleit, kui veel valge ilus pluusike all. Aga ära roosat küll palun 1. septembril pane!
Mulle omale meeldivad ka kõige rohkem 1. sept kleitidest just sellised pihikseeliku vormis kleidid, et ilusate varrukatega valge pluus alla ja läheb. Igapäevaselt siis tavalisemad polod ja sukkpüksid alla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ei sobi see ka mustana kooliminekuks. Titekas kuidagi. No kui, siis ainult esimeseks päevaks, aga neid piduliku riietusega koolipäevi tuleb ju veel ja mõistlikum oleks ikka mingi asjalikum rõivas osta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 21:27; 24.03 14:06; 24.03 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tumedas värvis sobiks küll kenasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesel lingil toodud linasesegune kleit sobib suvistele sünnipäevapidudele minekuks.
Kui koolil just eraldi koolivormi ei ole, siis aktustel on tavapärane riietus must-valge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, miks rõhutatakse igal pool kooli akadeemilisust. Kool on õppimiseks, kuid see ei pea suruma raamidese mingi riietusega. Esimeses postituses olev kleit on stiilne ja pidulik ja sobib esimese koolipäeva aktuseks. Mille pärast peavad kõigil olema must-valge seelik? Kas teie täiskasvaud lähete ka mõnele aktusele ainult mustas-valges. Pigem õpetada lapsed varakult stiilitundlikuks, mida ei soodusta kuidagi must-valge konkreetne rüü.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.03 10:01; 24.03 13:54; 24.03 14:12; 24.03 17:23; 24.03 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest pole ka must-valge tingimata vajalik. Samas see kleit roosana minu meelest siiski ei sobi. Vähemalt oma lapsele ei paneks, samas mõne teise lapse seljas ei vaataks ka viltu.

Aga nt roosa pluus ja tumesinine/tumehall/must seelik/pihikseelik oleks minu meelest täiesti ok. Või ka nt väiksemustriline muu hele pluus tumeda seeliku juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei saa aru, miks rõhutatakse igal pool kooli akadeemilisust. Kool on õppimiseks, kuid see ei pea suruma raamidese mingi riietusega. Esimeses postituses olev kleit on stiilne ja pidulik ja sobib esimese koolipäeva aktuseks. Mille pärast peavad kõigil olema must-valge seelik? Kas teie täiskasvaud lähete ka mõnele aktusele ainult mustas-valges. Pigem õpetada lapsed varakult stiilitundlikuks, mida ei soodusta kuidagi must-valge konkreetne rüü. [/tsitaat]
Pigem õpetad lapsele, et kooli kodukorra peale võib vilistada.
Kui koolis on ettenähtud, et pidulikul aktusel on vastav riietus, siis nii ka on. Ei pea olema rangelt must-valge kombinatsioon, aga peab jääma siiski teatud piiridesse. Roosad kleidid nende piiride alla ei mahu. Samuti ka mitte lõhkised teksad, kuigi see võib olla lapse stiiliks.
Täpselt, kool on õppimiseks ja õppimise alla käib ka see, et lapsed oskavad eri olukordades õigesti käituda ning riietuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.03 15:07; 23.03 10:38; 24.03 17:45; 28.03 09:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata koolide kodulehekülgedelt 1.sept aktuste pilte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.03 15:37; 22.03 15:39; 23.03 11:15; 24.03 07:59; 24.03 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mu laps on 6.klassis ja veel praegugi on kehva 1.klassi esimese koolipäeva pildil vaadata kahte nende klassi tüdrukut,kellel on selja roosa kleit.sõna otseses mõttes nad rikuvad piltidel üldmulje ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei saa aru, miks rõhutatakse igal pool kooli akadeemilisust. Kool on õppimiseks, kuid see ei pea suruma raamidese mingi riietusega. Esimeses postituses olev kleit on stiilne ja pidulik ja sobib esimese koolipäeva aktuseks. Mille pärast peavad kõigil olema must-valge seelik? Kas teie täiskasvaud lähete ka mõnele aktusele ainult mustas-valges. Pigem õpetada lapsed varakult stiilitundlikuks, mida ei soodusta kuidagi must-valge konkreetne rüü. [/tsitaat]

kui kooli kodukorras on ette nähtud, et aktusel on nõutav pidulik koolivorm, siis tuleb sellest lähtuda ja kõik.
kui tavakoolis võib selliste roosades satsides või… nabapluusis noore naiskodaniku aktusele saabumine lihtsalt tekitada kõikide aktusel viibivate pedagoogide ja lapsevanemate ajudesse märke \”selle lapse vanemad ignoreerivad meie kooli kodukorda ja selle lapse suhtes tuleb olla ettevaatlik edaspidi\”, siis nt tuntud eliitkooli korral pead olema valmis kiiresti takso tellima ja lapsega koju riideid vahetama tõttama, sest last võidakse aktusele üldse mitte lasta.
(eliitkooli vilistasena julgen väita, et aktuselt tagasisaatmine on veel kerge karistus, põhikooli või gümnaasiumiõpilasele võidakse teha ka käskkiri kooli kodukorra rõivastuspunkti rikkumise eest)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei saa aru, miks rõhutatakse igal pool kooli akadeemilisust. Kool on õppimiseks, kuid see ei pea suruma raamidese mingi riietusega. Esimeses postituses olev kleit on stiilne ja pidulik ja sobib esimese koolipäeva aktuseks. Mille pärast peavad kõigil olema must-valge seelik? Kas teie täiskasvaud lähete ka mõnele aktusele ainult mustas-valges. Pigem õpetada lapsed varakult stiilitundlikuks, mida ei soodusta kuidagi must-valge konkreetne rüü. [/tsitaat]
Enamus koolides on paika pandud riietuse värv aktuseks. Loomulikult pubekad sellest osaliselt kinni ei pea. Ka on neidude seelikud nii olematud, et aluspesu on näha igas asendis

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 15:41; 23.03 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]see kleit oleks väga ilus ja sobilik esimeseks koolipäevaks, kui see oleks must, tumesinine või tumehall (alla valge pluus).[/tsitaat]

Täpselt minu mõtted!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurb kohe, et mõni ikka üldse ei adu.
Miks nad ei adu? Aastal 1960-ringis sündinud pole taibanud õpetada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vaikselt hakkan vaatama/otsima kleiti lapse esimeseks koolipäevaks.
Ei tea milline see üldse olema peaks, kuid leidsin ühe mis väga meeldib. Mida teie sellest arvate?
http://www.amazon.com/Hartstrings-Girls-Little-Sleeveless-Bubblegum/dp/B008CVLDF0/ref=lp_5836846011_1_13?ie=UTF8&qid=1363956991&sr=1-13%5B/tsitaat%5D

Kas sa teed nalja? Kool on akadeemiline asutus!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.03 19:07; 24.03 16:56; 02.04 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valge pluus ja must seelik on ettekandjate, kelnerite ja muu teenindava personali riietus.
Satsid, odavad läikivad kangad, õlapaeltega suvekleidid jms. muidugi pole ka sobilik.

Esilehelt jäi näiteks selline komplekt silma, rohkem ei viitsinud otsida

http://www.amazon.com/Youngland-Girls-Cardigan-Dress-Black/dp/B0094QTMYQ/ref=sr_1_7?s=apparel&ie=UTF8&qid=1364075568&sr=1-7&keywords=girl+black++dresses

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.03 23:54; 24.03 17:26; 24.03 17:53; 27.03 19:14; 27.03 21:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Valge pluus ja must seelik on ettekandjate, kelnerite ja muu teenindava personali riietus.
Satsid, odavad läikivad kangad, õlapaeltega suvekleidid jms. muidugi pole ka sobilik.

Esilehelt jäi näiteks selline komplekt silma, rohkem ei viitsinud otsida

http://www.amazon.com/Youngland-Girls-Cardigan-Dress-Black/dp/B0094QTMYQ/ref=sr_1_7?s=apparel&ie=UTF8&qid=1364075568&sr=1-7&keywords=girl+black++dresses%5B/tsitaat%5D
Iseenesest ilus komplekt! Tüll allääres on minu meelest liiast. On öeldud, et pidulik vorm peab olema must-valge ja siis üks tuleb sellises riietuses. Ikka trumpas üle!
Saad aru, üldhariduskool kasvatabki riigiteenijaid. Kool ei ole karneval, enesenäitamise koht. Siin lugegu teadmised, sisu, mitte väline kest. Väline kest olgu tagasihoidlik, puhas, korrektne, ei ole vaja mingi erilisusega silma torgata. Need olgu korrektne käitumine, hea õppimine jms omadused, millega silma paista.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.03 15:37; 22.03 15:39; 23.03 11:15; 24.03 07:59; 24.03 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kool on ja peaks olema ainult ja ainult õppimise ja tarkuse omandamise koht.
Mitte koht, kus end riietuse või käitumisega väljendada.

Koolivorm on üks asi, mis tõstab õpilaste õppimisvõimet(teaduslikult tõestatud), sest nad tegelevad vähem \”mul on lahedam gucci kui sul\”-iga. Seega on vähem ülbeid ja vähem neid, keda alandadatakse riietuse pärast.
Kool on õppimisasutus ja end riietuse läbi väljendada võib vabal ajal.

Mina olen näiteks 100% koolivormi poolt, seda on muide ka minu pea 9-ne tütar.
Loomulikult ei pea koolivorm välja nägema enam aastast 1960.

Ka meie aktusel oli imelik näha kahte ekroosas kleidis tüdrukut 2 klassi peale, kellel oli siis satsikleidi juures koolitekkel. Äärmiselt kummaline vaatepilt 🙂

Ja must-valge võib olla väga stiilne, tuleb see selliseks ainult teha!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 77 )


Esileht Koolilaps Kleit esimeseks koolipäevaks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.