Esileht Tööelu, raha ja seadused. Klienditeenindajate uskumatult madalad palgad

Näitan 21 postitust - vahemik 61 kuni 81 (kokku 81 )

Teema: Klienditeenindajate uskumatult madalad palgad

Postitas:

Eksole, ja meie kohalik pood otsib töötajat 300 eurot bruto. Mis rikkurite kohas teemaalgataja küll elab? ????

Töötasin mõned aastad tagasi klienditeenindajana mööblipoes ja sain 800 kätte. Natuke panin iga kuu kogumiseks kõrvale, aga pangalaenu, kommunaalide ja söögi kõrvalt eriti raha üle küll ei jäänud.
Töökoht asus Tallinnas. Seda, millised palgad seal täna on, ma ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tööta need skandinaavias ja Inglismaal midagi nii hästi. Tuleme just skandinaaviast mehega tagasi. Palk selline 1700-2000euri rootsis.
Aga kõik on nii kallis. Söök veel, aga teenused on megakallid. Me tundsime seal vaestena ja ka teised ei saa midagi lubada
Bussisõit 60 euri! selline Tartu-Tallinna ots..
Autoremont, mis siin teed 400euriga võib seal 4000euri minna!
Uk-.s palk 1500 naela, aga saad voodikoha 1knaela eest!

Eestis saab hea teenindaja 1k neto kätte.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.12 02:17; 19.01 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tasu viriseda väikelinna Selveris müüjal, sest suures linnas ju palk sama aga kliendi teenindamine suurem ja pingedega kokkupuude on olulisemalt rohkem ;()) Näide: piima kaste väiksees on 10 asemel 20 jne . Kassas üks inimene ja kui on aeg liikuda 2 tsooni siis ka kaubavõtmine on suures suurem, mis juba füüseliselt raskem… Eks?!

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.09 06:40; 28.12 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tasu viriseda väikelinna Selveris müüjal, sest suures linnas ju palk sama aga kliendi teenindamine suurem ja pingedega kokkupuude on olulisemalt rohkem ;()) Näide: piima kaste väiksees on 10 asemel 20 jne . Kassas üks inimene ja kui on aeg liikuda 2 tsooni siis ka kaubavõtmine on suures suurem, mis juba füüseliselt raskem… Eks?!

Alles nägin Maxima kuulutust, palk alates 750 kätte Tallinnas. Mis sa arvad, et näiteks meil Rakveres saab ta sama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.11 14:02; 27.11 14:07; 30.11 15:51; 28.12 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alles nägin Maxima kuulutust, palk alates 750 kätte Tallinnas. Mis sa arvad, et näiteks meil Rakveres saab ta sama?

Olen ühe väikelinna Maximas saalitöötaja. Palk on alla viiesaja, mis kätte saan. Samas töö on füüsiliselt päris raske. Osad piimakastid, mida pidevalt tõstma pean, kaaluvad ca 30kg..
11h mööda saali ringi joosta ja kaupu riiulitele laduda väsitab õhtuks jalad ikka täiega ära, seljavalu on nagunii pidevalt..
Paraku ei ole siin töökohti valida. On küll mõned nö tehased, aga sealsed vahetuste ajad ei sobi kahjuks mulle kuidagi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tasu viriseda väikelinna Selveris müüjal, sest suures linnas ju palk sama aga kliendi teenindamine suurem ja pingedega kokkupuude on olulisemalt rohkem ;()) Näide: piima kaste väiksees on 10 asemel 20 jne . Kassas üks inimene ja kui on aeg liikuda 2 tsooni siis ka kaubavõtmine on suures suurem, mis juba füüseliselt raskem… Eks?!

suuremas poes on ka töötajaid rohkem. kui väikeses maximas töötab 1 kassa, siis suures 3-4, mitte ei teeninda üks kassapidaja 4x rohkem inimesi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.09 09:45; 15.09 09:50; 17.09 09:46; 01.01 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alles nägin Maxima kuulutust, palk alates 750 kätte Tallinnas. Mis sa arvad, et näiteks meil Rakveres saab ta sama?

Olen ühe väikelinna Maximas saalitöötaja. Palk on alla viiesaja, mis kätte saan. Samas töö on füüsiliselt päris raske. Osad piimakastid, mida pidevalt tõstma pean, kaaluvad ca 30kg..

11h mööda saali ringi joosta ja kaupu riiulitele laduda väsitab õhtuks jalad ikka täiega ära, seljavalu on nagunii pidevalt..

Paraku ei ole siin töökohti valida. On küll mõned nö tehased, aga sealsed vahetuste ajad ei sobi kahjuks mulle kuidagi.

Ei kaalu. 20 liitrist kilepiima on kastis + plastkasti kaal; kastide kaal on alla 2kg. 2L piimad tulevad 6tk kastis.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.01 17:51; 22.01 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alles nägin Maxima kuulutust, palk alates 750 kätte Tallinnas. Mis sa arvad, et näiteks meil Rakveres saab ta sama?

Olen ühe väikelinna Maximas saalitöötaja. Palk on alla viiesaja, mis kätte saan. Samas töö on füüsiliselt päris raske. Osad piimakastid, mida pidevalt tõstma pean, kaaluvad ca 30kg..

11h mööda saali ringi joosta ja kaupu riiulitele laduda väsitab õhtuks jalad ikka täiega ära, seljavalu on nagunii pidevalt..

Paraku ei ole siin töökohti valida. On küll mõned nö tehased, aga sealsed vahetuste ajad ei sobi kahjuks mulle kuidagi.

Ei kaalu. 20 liitrist kilepiima on kastis + plastkasti kaal; kastide kaal on alla 2kg. 2L piimad tulevad 6tk kastis.

Mida sa targutad. Piimakaste ON naisterahval raske tassida, on need siis 22 või 30 kg, mis vahet sel on!

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd jälle natuke teemast küll välja, aga mainiks ära, et meil tulevad ka piimakastid, 20tk kastis +kasti kaal ja need on veel sellised väiksemapoolsed kastid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seni kuni leidub inimesi, kes on nõus töötama alla 1000 bruto klienditeenindajana, pakutakse ka neid palkasid.

Täiesti usun, et riigiametisse ei leia töötajaid enam nende absurdselt madalate palkadega. Erasektoris saab isegi madalaim assistent 1000 bruto ning töö on täpselt 8.30-17. Spetsialist saab 2000 bruto, kogemustega tulemusjuht alluvateta 2500-2800 bruto, osakonnajuht 3000 bruto, juhtide juht 3500 bruto. Olen mitmes suures ettevõttes töötanud, kes on kuulsad madalate palkade poolest, aga sellised need numbrid on olnud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõik need Rimid, Selverid jne, neil võib olla ja ongi väga suur käive aga kasum on olematu

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga pedagoogide palk on ju bruto 1150 eurot

Faktiparandus: 1250€ bruto.

Tegelikult on paljudes kohtades veel kõrgem.
Kuulutusi vaadates on silma jäänud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seni kuni leidub inimesi, kes on nõus töötama alla 1000 bruto klienditeenindajana, pakutakse ka neid palkasid.

Täitsa nõus! Siin nt on kirjas, et palk brutos 3,5€ (!) ja tegemist on Tallinnaga. No isegi endast lugupidav tudeng ei töötaks sellise naeruväärse palga eest.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.11 09:47; 18.01 22:48; 19.01 21:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mäletan mingi 6-7 aastat tagasi kandideerisin kohale, omanikuks välismaa ettevõte
Seega oli vaja mingeid oskusi, päris linna pealt lambist inimesed ei sobinud.
Ühesõnaga käisin vestlusel, büroo kesklinnas ja suht uhke.
Küsisin siis mis palk, palk mingi 3,5 euri bruto ja ajaga suureneb 5-ni vms…
AA ja lisaks neile pole täistööaega pakkuda.
St kutsuvad mu välja, teen 2-4 tundi…Isegi tol ajal tundus wtf ja mulle tundus, et ka teisel poolel oli piinlik ja siis vabandas, et see sobiki sellisele tudengile.
Ma siis peale seda enda peale mõtlesin, et isegi tudengile, kes peab kesklinna minema, et saada nt 2 tunni eest 7 euri BRUTO tundub naeruväärne…

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.12 02:17; 19.01 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mäletan mingi 6-7 aastat tagasi kandideerisin kohale, omanikuks välismaa ettevõte

Seega oli vaja mingeid oskusi, päris linna pealt lambist inimesed ei sobinud.

Ühesõnaga käisin vestlusel, büroo kesklinnas ja suht uhke.

Küsisin siis mis palk, palk mingi 3,5 euri bruto ja ajaga suureneb 5-ni vms…

AA ja lisaks neile pole täistööaega pakkuda.

St kutsuvad mu välja, teen 2-4 tundi…Isegi tol ajal tundus wtf ja mulle tundus, et ka teisel poolel oli piinlik ja siis vabandas, et see sobiki sellisele tudengile.

Ma siis peale seda enda peale mõtlesin, et isegi tudengile, kes peab kesklinna minema, et saada nt 2 tunni eest 7 euri BRUTO tundub naeruväärne…

Nii on! Aga see oli 6-7 aastat tagasi. Nagu minu eelmises postituses on kirjas, siis avastasin, et aastal 2020 (!!!) makstakse ikka 3,5€ brutos edasi. Ulme.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.11 09:47; 18.01 22:48; 19.01 21:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu minu eelmises postituses on kirjas, siis avastasin, et aastal 2020 (!!!) makstakse ikka 3,5€ brutos edasi. Ulme

Lugesin ka neid kommentaare ja sain siiski aru nii, et baaspalk on miinimum (tavaline kaubanduses), millele lisandub boonusena tulemustasu. Meil ka teenindajatel firmas palk umbes sama, s.t. miinimum, aga reaalselt tavaline brutotasu 1400-1500€, alla 1000€ pole kätte saanud ka kõige kehvematel kuudel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.09 18:30; 16.09 07:26; 07.12 10:38; 08.12 16:10; 10.12 20:46; 19.01 23:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miinustage mõnuga, aga miks peaks maksma rohkem kui leidub nõusolijaid ka selle numbriga?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Olen olnud samuti klienditeenindaja nooruses, kõrgkoolis õpingute ajal. Mul olid suurepärased kolleegid (ma ei räägi siin ülemustest) ja need, kes ütlevad, et klienditeenindajad on nt madala haridusega vms, te olete lihtsalt üleolevad. Sina ei tea kassas makstes, kas inimene õpib või mis on tema haridustase. Paljud tol ajal üle 50. aastased töötasid koos minuga, lihtsalt kahetuhandete alguses oli paraku nii, et oli tööpuudus, mitte tööjõupuudus. Neil polnudki kuskile enam minna, kuna olid üle 40 ja tol ajal oli see juba vanus, mis tõmbas päris paljudele karjäärivõimalustele kriipsu peale. Ärge tulge rääkima, et olete kõik nii noored, et ei mäleta seda aega. Kuid jah, noorematele lugejatele- oli aeg, kus nt väikeste laste olemasolu korral sa tööle ei saanud.
Klienditeenindaja töö on emotsionaalselt raske. Sa pead olema viisakas isegi täielike mölakate vastu. Töö on ka füüsiliselt raske ja nõuab samal ajal täpsust.
Palgad võiksid kindlasti olla klenditeeninduses kõrgemad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas see inimene päriselt nii palju lisandväärtust loob ka kliendile ja tööandjale. keegi peab selle kinni maksma. kas poekülastajad tahaksid et poes oleks poole kõrgemad hinnad?

seda ka ei saa nõuda et ettevõtja oma kasumist loobuks – siis poleks enam ettevõtjaid.

Arusaamatu, kuidas töötajad Soomes, Norras või Saksamaal loovad seda lisandväärtust ja neile saab äraelamist võimaldavat palka maksta, aga Eesti töötaja seda mitte kunagi ei loo ja seepärast peabki virelema näljapajuki peal! Kohe ikka täiesti arusaamatu.

Soomes on suur laevatööstus, maavarade kaevandamine, autosid toodavad, paberitööstus ja neid on üle 6 miljoni. Sealt see majanduskasv tuleb. Meil ka oleks parem elu kui maavarasid kaevandataks, saab selle põhjale lausa uued tööstusharud juurutada. Aga rahvas on põikpäine.

Ja loomulikult soomes on astmeline tulumaks, eestis tahetakse olla võrdsed, siis ongi palju vaeseid. Soomes on rikastele protsentuaalselt suuremad trahvid ka kui meil. Kui rikas jääb kiiruseületusega vahele, siis maksab 10 000 eurot trahvi. Ka sedasi saab sotsiaalsüsteemi rohkem raha. Aga meil makstakse lastetoetusi ka neile kes teenivad 3000 eurot palka, see on jabur.

Eks inimesed ikka tarbivad üle oma võimete, siis ei ole raha. Ikka peab auto olema, kuigi otseselt teda vaja poleks. Telefon, piiramatu nett, aga see kõik maksab ja ei too raha tagasi. Ainult ongi kulud. Toidule lähevad suured summad, aga inimesed ise on ülekaalulised. Piira siis toidukulusid ja juba sealt vabaneb iga kuu vähemalt 100 eurot kui mitte rohkem, milleks seda raha pillata.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alles nägin Maxima kuulutust, palk alates 750 kätte Tallinnas. Mis sa arvad, et näiteks meil Rakveres saab ta sama?

Olen ühe väikelinna Maximas saalitöötaja. Palk on alla viiesaja, mis kätte saan. Samas töö on füüsiliselt päris raske. Osad piimakastid, mida pidevalt tõstma pean, kaaluvad ca 30kg..

11h mööda saali ringi joosta ja kaupu riiulitele laduda väsitab õhtuks jalad ikka täiega ära, seljavalu on nagunii pidevalt..

Paraku ei ole siin töökohti valida. On küll mõned nö tehased, aga sealsed vahetuste ajad ei sobi kahjuks mulle kuidagi.

Ei kaalu. 20 liitrist kilepiima on kastis + plastkasti kaal; kastide kaal on alla 2kg. 2L piimad tulevad 6tk kastis.

Mida sa targutad. Piimakaste ON naisterahval raske tassida, on need siis 22 või 30 kg, mis vahet sel on!

Eks see ole individuaalne; samuti nagu võimekus puu- ja juurvilja osakonna töötamisel, kus kaubad mitte vähem ei kaalu. Osa tuleb toime, teised mitte. Nagu ka ükskõik millise muu tööga menukirjanduse publitseerimisest teetöödeni.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.01 17:51; 22.01 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alles nägin Maxima kuulutust, palk alates 750 kätte Tallinnas. Mis sa arvad, et näiteks meil Rakveres saab ta sama?

Olen ühe väikelinna Maximas saalitöötaja. Palk on alla viiesaja, mis kätte saan. Samas töö on füüsiliselt päris raske. Osad piimakastid, mida pidevalt tõstma pean, kaaluvad ca 30kg..

11h mööda saali ringi joosta ja kaupu riiulitele laduda väsitab õhtuks jalad ikka täiega ära, seljavalu on nagunii pidevalt..

Paraku ei ole siin töökohti valida. On küll mõned nö tehased, aga sealsed vahetuste ajad ei sobi kahjuks mulle kuidagi.

Ei kaalu. 20 liitrist kilepiima on kastis + plastkasti kaal; kastide kaal on alla 2kg. 2L piimad tulevad 6tk kastis.

Mida sa targutad. Piimakaste ON naisterahval raske tassida, on need siis 22 või 30 kg, mis vahet sel on!

Eks see ole individuaalne; samuti nagu võimekus puu- ja juurvilja osakonna töötamisel, kus kaubad mitte vähem ei kaalu. Osa tuleb toime, teised mitte. Nagu ka ükskõik millise muu tööga menukirjanduse publitseerimisest teetöödeni.

Kuid kas tööandja saab panna ühtedele ja samadele töötajatele ülesandeks tõsta juurviljakaste ja tõsta piimakaste? Või on see keelatud koormata pikka aega järjest samu inimesi samade ülesannetega? Oletame, et tööandja paneb naissoost töötaja tõstma raskusi ja samal ajal lubab meessoost töötajal töötada kassas-kas see on lubatud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.12 08:59; 25.01 10:14;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 61 kuni 81 (kokku 81 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Klienditeenindajate uskumatult madalad palgad