Esileht Ilu ja tervis Klimakteeriumi kogemused

Näitan 27 postitust - vahemik 31 kuni 57 (kokku 57 )

Teema: Klimakteeriumi kogemused

Postitas:

Mulle kunagi üks väga kogenud naistearst ütles, et reeglina neil, kel lühike mens on klimakteerium vaevalisem ja pikem. Need kes eluaeg pidanud pikka mens kannatama käib asi kergemalt.

Minu puhul absoluutselt ei pea paika. Arvan, et oma osa mängib ka närvisüsteem. Tundlikumal inimesel on suuremad vaevused (ärritumine, kuumahood) ja rahulikul kulgeb kõik üsna märkamatult.

minul ka ei pea paika. aga tundlikkusega pole siin midagi pistmist, inimene ise ei saa siin suurt midagi juhtida oma kuumahoogude juures.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.08 23:58; 11.08 11:45; 14.08 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas Mirena või pillide kasutajad üldse aru saavad, et menopaus käes on? Päevi ei pruugi nendega ju üldse olla aastaid.

Kuumahood, liighigistamine, need esmased tunnused. Lisaks meelolu kõikumised ja 50 kandis peaks ikka algama.

Meie pere naised on sünnist saati emotsionaalsed ja seetõttu ka kergesti higistajad. Ma hetkel 45, tänu minipillidele päevi pole ja pole veel aru saanud, et midagi teistmoodi oleks kui seni.

mul ka 45 polnud veel midagi, hakkas jama nõks enne 50 sünnipäeva ja see higistamine minul on küll teistmoodi ja äratuntav. Viskab ikka üle kere märjaks, lisaks kuumahoog ja ikka näost punaseks kohe, vastik.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.08 08:41; 12.08 16:08; 14.08 15:25; 15.08 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mäletan, et ämmal, 10-aastat tagasi, käisid hirmsad kuumahood peal. Ikka nii, et ta muutus näost tulipunaseks ja vahel siis talvel -20 kraadiga käis rõdu peal hommikumantli hõlmasid tuulutamas.

Ja kaua selline asi kestis tal?
Ma ka kuumahoogudega kimpus juba poolteist aastat ja aina hullemaks läheb. Arst soovitas hakata võtma hormoone, aga otsustasin seda mitte teha, lihtsalt oodata kuni see periood läbi saab aga see on raske. Looduslikud vahendid, nagu salveitee, homoöpaatia jmt pole aidanud.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 22:52; 18.08 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kaua selline asi kestis tal?
Ma ka kuumahoogudega kimpus juba poolteist aastat ja aina hullemaks läheb. Arst soovitas hakata võtma hormoone, aga otsustasin seda mitte teha, lihtsalt oodata kuni see periood läbi saab aga see on raske. Looduslikud vahendid, nagu salveitee, homoöpaatia jmt pole aidanud.

Mul on 2 aastat juba kuumahood ja ka aina hullemaks läheb. Öösiti on aknad pärani, aga ikka higistan hullumoodi. Täna kõõlusin öösel lahtise akna peal, et natuke jahutada ennast. Hommikul olen unine ja väsinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas Mirena või pillide kasutajad üldse aru saavad, et menopaus käes on? Päevi ei pruugi nendega ju üldse olla aastaid.

Kuumahood, liighigistamine, need esmased tunnused. Lisaks meelolu kõikumised ja 50 kandis peaks ikka algama.

Meie pere naised on sünnist saati emotsionaalsed ja seetõttu ka kergesti higistajad. Ma hetkel 45, tänu minipillidele päevi pole ja pole veel aru saanud, et midagi teistmoodi oleks kui seni.

mul ka 45 polnud veel midagi, hakkas jama nõks enne 50 sünnipäeva ja see higistamine minul on küll teistmoodi ja äratuntav. Viskab ikka üle kere märjaks, lisaks kuumahoog ja ikka näost punaseks kohe, vastik.

Aga kas sul on ka Mirena või kasutad pille samal ajal?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.08 00:33; 12.08 17:15; 14.08 09:52; 15.08 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas Mirena või pillide kasutajad üldse aru saavad, et menopaus käes on? Päevi ei pruugi nendega ju üldse olla aastaid.

Kuumahood, liighigistamine, need esmased tunnused. Lisaks meelolu kõikumised ja 50 kandis peaks ikka algama.

Meie pere naised on sünnist saati emotsionaalsed ja seetõttu ka kergesti higistajad. Ma hetkel 45, tänu minipillidele päevi pole ja pole veel aru saanud, et midagi teistmoodi oleks kui seni.

mul ka 45 polnud veel midagi, hakkas jama nõks enne 50 sünnipäeva ja see higistamine minul on küll teistmoodi ja äratuntav. Viskab ikka üle kere märjaks, lisaks kuumahoog ja ikka näost punaseks kohe, vastik.

Aga kas sul on ka Mirena või kasutad pille samal ajal?

mul oli tavaline spiraal, 5a sai täis kui olin 47, ei pannud enam. Nüüd olen 50, päevad olid 1x peale sünnipäeva ja nüüd pole ca 4 kuud olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.08 08:41; 12.08 16:08; 14.08 15:25; 15.08 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas Mirena või pillide kasutajad üldse aru saavad, et menopaus käes on? Päevi ei pruugi nendega ju üldse olla aastaid.

Mul on ja vastus on, et ega päevade järgi ei saagi. Just kõik muu trall viitab, et ilmselt on käes. Ärevus ja apaatia käsikäes, südame kloppimine, õnneks kerged, aga ikkagi kuumahood. Valutavad liigesed ja
lihased. Mul hakkas see kõik mõne kuuga, algul ei saanud aru tõesti, mis jama minuga lahti on. Aga kui ülemineku ea kohta uurisin, siis enam küsimusi polnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.08 20:26; 09.08 07:29; 15.08 20:03; 19.08 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas niipidi on ka kellelgi, et enne kaovad päevad ära ja siis alles kunagi hiljem tulevad kuumahood ja muud sümptomid? Mul viimasel aastal pole päevi olnud, enne oli umbes nii, et 3 kuud regulaarselt, siis 2 kuud jäi vahele, siis jälle 2 kuud regulaarselt. Vanus 50. Ootan hirmuga kuumahooge, kirjelduste järgi on need väga ebameeldivad. Südamekloppimist on ka veidi olnud, ja paar korda isegi midagi ärevusehäire sarnast, aga õnneks mitte rohkem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 17:24; 16.08 17:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks asi meenus mulle veel – ma arvan, et on üleminekueaga seotud. Huvipuudus ja ükskõiksus nimelt. Olen alati olnud aktiivne rahmeldis, siin ja seal, huvitunud paljudest asjadest ja sündmustest, energiline ja jõudnud palju. Umbes 49-aastaselt äkki märkasin, et mul suva… ei huvita… ei viitsi. See pole mitte füüsiline väsimus, vaid pigem vaimne loidus. Väga ebameeldiv:(

Jälle olen nõus. Depressiooni ei ole, aga apaatia küll. Isegi hea toit ega alkohol ei paku enam erilist naudingut. Ammugi ei huvitu enam millestki, kõik on nagu ükskõik.

See suhtumine on nüüd küll kurjast. Kuidas te mõtlete eesolevad 30-40 aastat veeta? Kodus apaatsena? Teie vanused naised saavad veel lapsi ja kasvatavad pisikesi, teevad tööd, reisivad, naudivad elu, mida võimaldab majanduslik kindlustatus ja stabiilsus, loovad uusi suhteid. Mõned aga on vist endale juba mulla peale tõmmanud ja vahivad apaatselt seina. Soovitaks siiski midagi uut elus proovida või ka psühhiaatri poole pöörduda, et pisut õnnehormoone lisaks saada.

Psühhiaater jagab õnnehormoone tekitavaid tablette? Kui mõni on selle sinu jaoks õnnetekitajate nimekirja juba kõik läbiteinud mis siis? Lapsi ei taha, tööd teevad,majanduslik kindlustatus ammu olemas, reisitud palju. Kauaaegse kaaslasega suhted head ja koos huvitav, milleks uued suhted? Peab kohustuslikus korras AD ravimeid sööma, sest muidu mis?

Või on teine oma eluga väga rahul ja siis lendab peale mingi tüütu aktivist kes leiab, et valitud elustiil ei sobi ja tuleb jalamaid muutuda aktiivseks, sest tema arvates on õnn ainult pidevas sahmerdamises. Inimesed on erinevad.

Aa, sa oled rahul oma apaatia, ükskõiksuse ja tüdimusega? Selge siis, mulle jäi mulje, et siin mõned peavad selliseid tundeid negatiivsteks ja tahaks veel ka 40ndates ja hiljemgi elust rõõmu tunda. Kui ei taha, siis muidugi pole vaja pingutada, võib kodus seina edasi vahtida.

Kuule, kas sa oled paksude teemast siia üle kolinud, et targutada ja teisi mõnitada? Keegi ei ole rääkinud nelja seina vahel vahtimisest, kirjeldatakse kliinilisi sümptomeid. Need ei allu tahtele. Depressioonis inimesele sa ju ei ütle “kuule, võta ennast ometi kokku”. Pealegi, nagu sõna “üleminekuiga” ütleb, on tegemist ajutise nähtusega. See apaatia, ükskõiksus ja tüdimus lähevad üle.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 17:24; 16.08 17:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teie vanused naised saavad veel lapsi

psühhiaatri poole pöörduda, et pisut õnnehormoone lisaks saada.

Oh seda tänapäeva naiivset (rikutud) maailma! 50-selt lapsi saada ja tabletipurgist õnne otsida?!

See va menopaus tuleb lihtsalt üle elada. Ja 50-nene inimene ei peagi enam kogu aeg ringi heegeldama, laske raamatuid lugeda ja mõne rahuliku hobiga tegeleda. Mul selleks ristsõnad, naudin kodus nende lahendamist, mööda massiüritusi ringi leekima ei tõmba ükski vägi enam, kõike seda on elus juba tehtud.

Ah seda tänapäeva nipsakust siin perekoolis küll. Aga just nimelt kui on selline apaatsus siis saab seda õnnehormooni e serotoniini taset tablettidega väga eduliselt tõsta ja tuleb ka tahtmine oma elu aktiivsemalt veeta. Omal nahal järgi proovitud, 6 kuune kuur ja elu on jälle lill,

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 52, päevad käivad ebaregulaarselt, aga küsimus selline, et kas oletatavate päevade ajal on teistel ka sellised päevade aegsed nõrgad valud alakõhus, kuigi päevad ei hakka. Varem oli selline nõrk valu enne päevade algust ja siis hakkasid päevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.
3.1. Oodatud on arendav ja konstruktiivne arutelu!

Perekooli Moderaator

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellegil ka rindades on valutorkeid olnud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 23:20; 20.08 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laske kilpnäärmehormoone ka kontrollida, kilpnääre hakkab ka tihti just 40.-50. eluaastatel “üles ütlema” ja sümptomid on mõnevõrra sarnased.
Minu elu muutus pärast aastaid kestnud väsimust “lilleks”, kui hakkasin kilpnäärmehormooni juurde võtma, ehkki ft4 ja ft3 olid veel normaalses vahemikus ja TSH ainult natuke kõrge.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas niipidi on ka kellelgi, et enne kaovad päevad ära ja siis alles kunagi hiljem tulevad kuumahood ja muud sümptomid?

Täpselt nii oligi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 22:52; 18.08 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 48. Kardan, et elasin vist oma esimese klimakteeriumihoo hiljuti üle. Mul on päevad käinud eluaeg nagu kellavärk, nüüd juuli algul olid, siis vaikus ja alles täna hakkasid uuesti. Vahepeal aga tabasid mind täieliku raseduse tunnused, pidev iiveldus, väsimus, pearinglus, kõhugaasid ja puhitus, suukuivus, pidev vetsuvahet jooksmine ja rinnad läksid nii valulikuks et olin 100% kindel, et nüüd olen rase, sest kõik sümptomid mu varajasemate rasedustega oli täpselt üks- ühele. Olgu öeldud, et aeg-ajalt olid ka mensile iseloomulikud valud, küll alakõhus ja nimmetes, aga nüüd on selge, et õnneks pole rase. Aga see on märgiks, et regulaarsete päevadega on nüüd tõenäoliselt lõpp, et hakkab see va klimakteerium pihta. Kuumahooge pole siiani olnud, aga mine sa isahane tea, menopausini on veel aega, see hakkab sest hetkest kui aasta aega pole päevi esinenud.
Tahtsin veel lisada, et nn “rasedusetunnustega” kaasnesid ka rindades torked ja sähvatused ja üks käsivars valutas luuni välja.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga just nimelt kui on selline apaatsus siis saab seda õnnehormooni e serotoniini taset tablettidega väga eduliselt tõsta ja tuleb ka tahtmine oma elu aktiivsemalt veeta. Omal nahal järgi proovitud, 6 kuune kuur ja elu on jälle lill,

Paluks siis retsepti. Tahaks ka, et elu oleks jälle lill. Minu arst kahjuks ei tea sellist ravimit.

Ma ei propageeri AD-sid, aga tean, et ise sain neist abi. Oli just sama tunne, et miski ei huvita, kõike on juba elus nähtud. Tabletid aitavad elada nii nagu enne, asjadest rõõmu tunda, olla aktiivne ja normaalne, mitte omaette seina põrnisteda ja vastu tahtmist hädavajalikku ära teha. Elukvaliteet on selle nimi. Ma ei kavatse AD-sid elu lõpuni võtma jääda, aga ma ei näe ka põhjust, miks peaksin mõned aastad elust vahepeal elama nagu topis, teiste tuju rikkudes ja ise üldse tujutu. Minu otsus oli neid võtta ja kahetsenud ei ole. Igaüks otsustab ju ise. Ma ei tea, mis arstist sa räägid, aga psühhiaater kirjutas mulle ravimid. Kuuldavasti teevad seda ka perearstid.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.08 20:26; 09.08 07:29; 15.08 20:03; 19.08 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga just nimelt kui on selline apaatsus siis saab seda õnnehormooni e serotoniini taset tablettidega väga eduliselt tõsta ja tuleb ka tahtmine oma elu aktiivsemalt veeta. Omal nahal järgi proovitud, 6 kuune kuur ja elu on jälle lill,

Paluks siis retsepti. Tahaks ka, et elu oleks jälle lill. Minu arst kahjuks ei tea sellist ravimit.

Ma ei propageeri AD-sid, aga tean, et ise sain neist abi. Oli just sama tunne, et miski ei huvita, kõike on juba elus nähtud. Tabletid aitavad elada nii nagu enne, asjadest rõõmu tunda, olla aktiivne ja normaalne, mitte omaette seina põrnisteda ja vastu tahtmist hädavajalikku ära teha. Elukvaliteet on selle nimi. Ma ei kavatse AD-sid elu lõpuni võtma jääda, aga ma ei näe ka põhjust, miks peaksin mõned aastad elust vahepeal elama nagu topis, teiste tuju rikkudes ja ise üldse tujutu. Minu otsus oli neid võtta ja kahetsenud ei ole. Igaüks otsustab ju ise. Ma ei tea, mis arstist sa räägid, aga psühhiaater kirjutas mulle ravimid. Kuuldavasti teevad seda ka perearstid.

Mis AD sulle välja kirjutati siis kui pole just saladus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 23:20; 20.08 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 49 ja samuti tsükkel läinud ebakorrapäraseks – lühemad vahed ja vahel kestab kauem.
Apaatiahood tabavad ka vahepeal, olen alati vaimustunud aiandusest, kuid viimasel ajal on sellest aiandusest kuidagi täitsa ükskõik, mõtlen, et milleks või kellele seda üldse vaja on.
Samuti tekivad küsimused, et kas mu elukaaslane on mulle ikka õige ja äkki peaks kellegi uue otsima.
Rinnad on vahepeal nii hellad nagu hakkaks uuesti kasvama.
Ja muidugi nahk üle keha hakkab kuidagi nagu krimpsu tõmbama…ei ole seda prinki välimust enam, kreemita, palju tahad.
Ahjaa, varem olin väga seltskondlik ja kutsusin pidevalt külalisi, mässasin toitudega ja käisin ka ise külas. Viimasel ajal ei taha üldse kedagi külla kutsuda enam, kuidagi mingi vaimne tõrge lausa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.08 10:15; 30.08 21:19; 02.09 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 49 ja samuti tsükkel läinud ebakorrapäraseks – lühemad vahed ja vahel kestab kauem.

Apaatiahood tabavad ka vahepeal, olen alati vaimustunud aiandusest, kuid viimasel ajal on sellest aiandusest kuidagi täitsa ükskõik, mõtlen, et milleks või kellele seda üldse vaja on.

Samuti tekivad küsimused, et kas mu elukaaslane on mulle ikka õige ja äkki peaks kellegi uue otsima.

Rinnad on vahepeal nii hellad nagu hakkaks uuesti kasvama.

Ja muidugi nahk üle keha hakkab kuidagi nagu krimpsu tõmbama…ei ole seda prinki välimust enam, kreemita, palju tahad.

Ahjaa, varem olin väga seltskondlik ja kutsusin pidevalt külalisi, mässasin toitudega ja käisin ka ise külas. Viimasel ajal ei taha üldse kedagi külla kutsuda enam, kuidagi mingi vaimne tõrge lausa.

Aga positiivne selle kõige juures on see, et sul on säilinud huumorimeel : )

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka Mirena ja päevi pole juba 14 aastat (olen 49)
Muid sümpromeid veel ei ole kohanud. Mul endal on selline arvamus, et kuna mul päevi pole, siis kogu see üleminekuea trall mind ei puuduta üldse 🙂 Noh et teised mõõdavad, kas on või ei ole – aga see kõik ei puutu üldse minusse.

Kolleegil oli ca aasta sellised kuumahood, et vesi nirises. Käis päeval duši all (õnneks tööl olemas) ja kuna ta eriti ei häbenenud, oskas enda üle naljagi visata, siis kõik elasid sõbralikult kaasa, keegi ei kirtsutanud nina ega halvustanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellelgi nii ka olnud, et päevade vahe on aeg-ajalt väga lühike? Olen 45 ja mõnikord on päevade vahe ainult 22-24 päeva. Nüüd kardan, et tuleb alla 20, kuna paar päeva on juba päevadele omane ebamugavustunne alakõhus. Mu günekoloog ütleb, et kui üle 21, siis kõik normaalne.

Muudest sümptomitest olen kogenud liigset muretsemist igasuguste asjade pärast ja saamatust. Mis iganes igapäevatoimetused võtavad varasemaga võrreldes palju rohkem aega ja energiat.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellelgi nii ka olnud, et päevade vahe on aeg-ajalt väga lühike? Olen 45 ja mõnikord on päevade vahe ainult 22-24 päeva. Nüüd kardan, et tuleb alla 20, kuna paar päeva on juba päevadele omane ebamugavustunne alakõhus. Mu günekoloog ütleb, et kui üle 21, siis kõik normaalne.

Muudest sümptomitest olen kogenud liigset muretsemist igasuguste asjade pärast ja saamatust. Mis iganes igapäevatoimetused võtavad varasemaga võrreldes palju rohkem aega ja energiat.

Olen 48 ja mul on viimaste aastate jooksul tsükkel muutunud 21-25 päevaseks, varemalt oli 26-28 päeva… Vereeritus on seevastu vähemaks jäänud – kolm päeva vaevalt, varasemalt oli viis päeva ning aeg-ajalt ikka “uputas” ka üsna korralikult. Samas on päevad ikkagi korrapäraselt iga kuu olnud, vahele või ära pole jäänud.
Emotsionaalses plaanis olen vist ka ärevam ja muretsevam, ka pisarad on kerged tulema. Ehkki olen selline kogu elu olnud, aga praegu tundub, et rohkem…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellegil ka rindades on valutorkeid olnud?

Mul torgib rindades ikka vahepeal päris hoolega.
Väga veider tunne on…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.08 10:15; 30.08 21:19; 02.09 15:44;
To report this post you need to login first.

Kas kellelgi iiveldust ei esine seoses hormonaalsete muutustega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.08 20:03; 08.08 22:52; 08.08 23:04; 30.08 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellelgi iiveldust ei esine seoses hormonaalsete muutustega?

Mul ka vahel iiveldab veidralt, kuigi tean, et rase pole ja toiduga see kah seotud pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.08 10:15; 30.08 21:19; 02.09 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan ka Mirenat ja olen üle 50. Pagan sellest aru saab -ärkan öösel üles küll, aga seda olen teinud ka varasemalt. Kuumahooge ei ole, aga vahest hakkab natuke palav – kuumaverega olen ka. Kaalu tuli tõesti juurde. Aasta lõpus on naistearsti juurde minek, eks siis lasen uurida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 31 kuni 57 (kokku 57 )


Esileht Ilu ja tervis Klimakteeriumi kogemused

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.