Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kloogale elama?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Kloogale elama?

Postitas:
Kägu

Kuidas on teie kogemused ja arvamused Kloogaga seoses?
Kas vastab tõele, et üha enam noori peresid kolib sinna ning paik on muutumas?

Iseenesest on seal ju kõik eluks vajalik olemas ning rongiühendus on samuti plussiks. Kuid olen mitu aastat Kloogal läbisõite ja jalutuskäike teinud ning aru saanud, et 2 asja, mis mind väga häiriksid, oleksid need kaitseväe õppused ning ka see, et talvisel ajal on targem panna uisud alla, sest libedatõrjet majade vahel keegi ei tee. Lisaks veel see, et tänavavalgustus eksisteerib vaid suurel tänaval, muudel tänavatel on kottpime.
Inimesed, kes Kloogal elavad vist ei huvitu oma kodukoha arengust üldse. Kas tegu ongi madalama maksevõimega kontingendiga, kellel puuduvad võimalused elukeskkonna parandamiseks ning vald samuti panustab minimaalselt? Klooga oleks nagu ajavaos kinni – muutumatu.

Mulle on jäänud silma üks sealne pakutav korter, mis vajaks nokitsemist, kuid muus osas vastaks minu soovidele. Kuid kas see oleks ikkagi hea koht, kuhu perega elama minna?

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

3-toaline 63m2 kesküttega korter maksab 27000 eurot, mis plusse miinuseid sa seal veel kaalud?
Ja selge see, et 10ne aasta pärast on see sama korter juba poole kallim kindlasti, kui mitte rohkem.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sinna üürnikke leiaks? Ei, ma ei mõtle seda maja, ega neid teisi tondilosse.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.city24.ee/et/kinnisvara/majade-muuk/Laane-Harju-vald-Klooga-alevik/5146124?selectedTabMenu=list

Mis te sellest majast arvate?
Natuke remonti ja suht hea hinnaga suvemajake?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis te sellest majast arvate?

Maakler väidab, et see on kivikatusega puidust maja. Aga iseenesest on ta vägagi OK ju. Klooga areneb ja 10 aasta pärast on ta hoopis teine koht hoopis teiste hindadega. Kindlasti mitte odavamate hindadega, kui praegu. Tallinn ei ole kummist nimelt.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üksi saab ehk elatud, sest 44 m2 on ikka juba väike. Samas – krunt on suur ja tulevikus saaks suurema maja ehitada – kommunikatsioonid on olemas. Üks mure vähem.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas on teie kogemused ja arvamused Kloogaga seoses?

Kas vastab tõele, et üha enam noori peresid kolib sinna ning paik on muutumas?

Iseenesest on seal ju kõik eluks vajalik olemas ning rongiühendus on samuti plussiks. Kuid olen mitu aastat Kloogal läbisõite ja jalutuskäike teinud ning aru saanud, et 2 asja, mis mind väga häiriksid, oleksid need kaitseväe õppused ning ka see, et talvisel ajal on targem panna uisud alla, sest libedatõrjet majade vahel keegi ei tee. Lisaks veel see, et tänavavalgustus eksisteerib vaid suurel tänaval, muudel tänavatel on kottpime.

Inimesed, kes Kloogal elavad vist ei huvitu oma kodukoha arengust üldse. Kas tegu ongi madalama maksevõimega kontingendiga, kellel puuduvad võimalused elukeskkonna parandamiseks ning vald samuti panustab minimaalselt? Klooga oleks nagu ajavaos kinni – muutumatu.

Mulle on jäänud silma üks sealne pakutav korter, mis vajaks nokitsemist, kuid muus osas vastaks minu soovidele. Kuid kas see oleks ikkagi hea koht, kuhu perega elama minna?

Mis arvad, palju maksab tänavate valgustus elanikele? Või mis maksab tänavate liivatamine. Aktiivse inimsena, kes tahab panustada kohalikku ellu võiksid võtta ühe lõigu tänavast liivatada ja valgustada. Kui mingi asja jaoks raha ei ole, siis ei ole. Ja asi pole kinni sugugi mingis ajavaos või tahtmatuses midagi teha. Kus kohas asula oma raha saab ? Arvuta välja kui palju sinu panus ja mis selle raha eest siis saaks? Kui suur on see summa mis läheb sinu palgast kohaliku elu arendamiseks ?

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida seal suvemajakeseks remontima peaks? Las ollagi selline retrokas nagu ta on.
Aga ka talveks pole teda ilmselt hullult kallis ümber teha, soojustus + aknad head ja kannatab seda pindala ka odavalt õhksoojuspumbaga kütta. Mingi 40€-ga kuus , ma lambist pakuks. Ja muid suuri kulusid seal pole…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida seal suvemajakeseks remontima peaks? Las ollagi selline retrokas nagu ta on.

Aga ka talveks pole teda ilmselt hullult kallis ümber teha, soojustus + aknad head ja kannatab seda pindala ka odavalt õhksoojuspumbaga kütta. Mingi 40€-ga kuus , ma lambist pakuks. Ja muid suuri kulusid seal pole…

Mul on Klooga-Rannas vana suvila, suure krundiga nagu nõukaajal tähtsatele ninadele jagati. Olen seal vahest suviti paari öö kaupa viibnud, kõige hullem on minuarust sealt töölesõit, kui kellaaja peale peaks minema, siis nii kaugel elada ei viitsiks. Tulevikus on nagunii plaanis kinnistu maha müüa.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No mina elan Kloogal juba pea 10 aastat, kõik eluks vajalik on põhimõtteliselt olemas.
On aktiivgrupp, kes igasuguseid üritusi ja talguid korraldavad.
Elan polügoni ääres ja ausalt öeldes ei märkagi selle olemasolu, lärmakad õppused on siis, kui ma tööl olen, aga puhkuse ajal ka ei häiri.
Lasteaed on suurepärane, kooliga rahul pole.
Rongiühendus hea.
Tänavavalgustus olemas (tõesti mitte igal pool, aga see polegi mõeldav, minu kodutee on igatahes valgustatud), alles uuendati.
Kergliiklusteel teostatakse libedusetõrjet, autoteed on ka hommikuks lahti aetud.
Ise käin autoga tallinnas tööl, pool tundi ja kohal.
Coop ja selver toovad toidu ka koju. Aga alevikus on ka kaks väikest poodi, kust hädavajaliku kätte saab.
Noori peresid on tõesti palju, mänguväljakud on lapsi täis ja lärmavad igal pool (mul on mänguväljak magamistoa akna all, vot see häirib küll täiega).

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kohalikud ei tunne huvi??

Teemaalgatajal on väga pealiskaudne ettekujutus Kloogast. Seal on ikka viimase viie aastaga elu vägagi käima läinud

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elan polügoni ääres ja ausalt öeldes ei märkagi selle olemasolu, lärmakad õppused on siis, kui ma tööl olen, aga puhkuse ajal ka ei häiri.

Lasteaed on suurepärane, kooliga rahul pole.

Tänavavalgustus olemas (tõesti mitte igal pool, aga see polegi mõeldav, minu kodutee on igatahes valgustatud), alles uuendati.

Kergliiklusteel teostatakse libedusetõrjet, autoteed on ka hommikuks lahti aetud.

Noori peresid on tõesti palju, mänguväljakud on lapsi täis ja lärmavad igal pool (mul on mänguväljak magamistoa akna all, vot see häirib küll täiega).

– Ma olin aru saanud, et õppused toimuvad peamiselt pühapäeviti, kuid siis sattusin harjutusvälja infole, mis tegelikult näitab, et suvel nad madistavad seal sisuliselt iga päev.
– Miks kooliga rahul pole?
– Miks pole mõeldav, et igal pool oleks tänavavalgustus? Neid pimedaid nurki on seal kohutavalt palju (Kuuse, Lehise tn täiesti kottpimedad).
– Eelnimetatud tänavatel võiski liugu lasta, vähemalt möödunud talvel. Tore, et kergliiklustee eest hoolitsetakse, aga kuidagi peab ju sinna terve jalaga jõudma ka..

Ma ei aha näida virisevana, sest mulle tegelikult selle koha aura väga meeldib, aga tundub just nii, et ajalugu on jätnud oma jälje justkui häbiväärsest kohast, millega keegi tegeleda ei taha..

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

3-toaline 63m2 kesküttega korter maksab 27000 eurot, mis plusse miinuseid sa seal veel kaalud?

Ja selge see, et 10ne aasta pärast on see sama korter juba poole kallim kindlasti, kui mitte rohkem.

Sellele pane praegu pool remondiks juurde. Oluline on ka see, kuidas maja hooldatakse, kui maksevõimelised on teised elanikud, et vajadusel maja remontida.

Üksi saab ehk elatud, sest 44 m2 on ikka juba väike. Samas – krunt on suur ja tulevikus saaks suurema maja ehitada – kommunikatsioonid on olemas. Üks mure vähem.

Kommunikatsioonidest on ju olemas ainult elekter. Vesi kaevust, kanalisatsioon arvatavasti septikuga või on isegi vana lampkast. Tulevikus uut maja ehitades tuleks kõik need asjad ikkagi uuesti rajada.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

– Ma olin aru saanud, et õppused toimuvad peamiselt pühapäeviti, kuid siis sattusin harjutusvälja infole, mis tegelikult näitab, et suvel nad madistavad seal sisuliselt iga päev.

Ei tea, ei märka, praegu on kloogal näiteks saksofonikontsert.

– Miks kooliga rahul pole?

Õpetajad vahetuvad pidevalt, ka poole aasta pealt.

– Miks pole mõeldav, et igal pool oleks tänavavalgustus? Neid pimedaid nurki on seal kohutavalt palju (Kuuse, Lehise tn täiesti kottpimedad).

Tegemist pole linnaga ju, mujal alevikes on samamoodi ainult suuremad tänavad valgustatud.

– Eelnimetatud tänavatel võiski liugu lasta, vähemalt möödunud talvel.

Möödunud talvel sai tallinnas sama moodi igal pool liugu lasta, polnud klooga eripära.

-et ajalugu on jätnud oma jälje justkui häbiväärsest kohast, millega keegi tegeleda ei taha..[/quote]

No selle oled enda jaoks ise välja mõelnud. Tegeleb nii vald kui kohalikud.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Klooga on hea koht elamiseks

Elasin Kloogal 2005-2015 aastatel, Ilus koht, aina rohkem noori peresid, eestikeelt kõnelevaid noori, kaunis loodus ja järv.
Alguses, kui sinna elama läksin liikus palju joodikuid,pimedas väga ringi ei tahtnud kolada, mida aasta edasi, seda rohkem on sinna elama tulnud just noori, lastega peresid. Aktiivne kogukond on Klooga aastatega talgute korras prügist puhtaks koristanud, marjametsad on ilusad ja järv aina populaarsem ujumiskoht. Näiteks väikese lapsega meeldis mulle seal elada ja ringi rännata.
Jah, talvel oli libe, pime…enamikul taskulamp kaasas, ja minu ajal ei olnud veel ka kergliiklusteed, talvel oli keerulisem liikuda alevikus. Tallinnast-Keilast väga mugaval kaugusel…plusse rohkem kui miinuseid.
Elu tegi omad plaanid ja kolisime sealt ära…mees aga igatseb vahel sinna tagasi, ilus koht on elamiseks.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rongiühendus hea. Ise käin autoga tallinnas tööl, pool tundi ja kohal.

Miks rõhutatakse rongiühendust, kui enamus liigub autoga? Ei mõtle paha pärast, kuid mis põhjusel on rongiühendus Eesti erinevates piirkondades nii erinev? Kui inimesed, kes käivad tööl Tallinnas või Tartus, elavad lähipiirkonnas ja kasutaksid ühistransporti, siis poleks olukorda, et ühes kohas pääsed Tallinnasse või Tartusse 2-3 korda päevas ja teises kohas 14 korda päevas. Kui Kloogalt Tallinnasse pääseks 3 korda päevas, siis palju sõitjaid oleks? Jääb mulje, et rongiühendus ei lähe inimestele korda. Teatakse, et rongi liigub kuigivõrd, aga huvi on leige.

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rongiühendus hea. Ise käin autoga tallinnas tööl, pool tundi ja kohal.

Miks rõhutatakse rongiühendust, kui enamus liigub autoga? Ei mõtle paha pärast, kuid mis põhjusel on rongiühendus Eesti erinevates piirkondades nii erinev? Kui inimesed, kes käivad tööl Tallinnas või Tartus, elavad lähipiirkonnas ja kasutaksid ühistransporti, siis poleks olukorda, et ühes kohas pääsed Tallinnasse või Tartusse 2-3 korda päevas ja teises kohas 14 korda päevas. Kui Kloogalt Tallinnasse pääseks 3 korda päevas, siis palju sõitjaid oleks? Jääb mulje, et rongiühendus ei lähe inimestele korda. Teatakse, et rongi liigub kuigivõrd, aga huvi on leige.

Paljud liiguvad rongiga, lapsed saavad ka rongiga Keilasse/Paldiskisse kooli näiteks (koolibuss on ka, aga see vist Keilasse ei vii). Mina käin autoga, sest töökoht on rongipeatusest oluliselt eemal, peaksin lisaks ka linna ühistransporti kasutama ja üsna tihti on ka päeval autot vaja. Samas kui kesklinnas või TTÜs on koolitus, lähen rongiga.
Kui ma töötaksin kesklinnas kontoris näiteks, käiksin kindlasti rongiga.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paljud liiguvad rongiga, lapsed saavad ka rongiga Keilasse/Paldiskisse kooli näiteks (koolibuss on ka, aga see vist Keilasse ei vii). Mina käin autoga, sest töökoht on rongipeatusest oluliselt eemal, peaksin lisaks ka linna ühistransporti kasutama ja üsna tihti on ka päeval autot vaja. Samas kui kesklinnas või TTÜs on koolitus, lähen rongiga.
Kui ma töötaksin kesklinnas kontoris näiteks, käiksin kindlasti rongiga.

Ma saan aru, et inimesed võiksid kasutada rohkem rongi, kuid miks on rongiliiklus mujal hõre? Kui Elvast, Valgast, Põlvast käib palju inimesi Tartusse tööle, siis miks liigub rong ainult 2-3 korda päevas? Kui mõelda, et enamus sõitjaid kasutavad hommikust, lõunast või õhtust rongi, siis kes sõidavad siin näites toodud Kloogale nii sageli, et rong pannakse käima 14 korda päevas? Pensionärid? Lõuna-Eestis on neid ka piisavalt palju. Ma imestan, kui ebaühtlane on rongiliiklus Eesti erinevates piirkondades. Oleks siis, et ühes kohas saab sõita 10 korda päevas sest rahvast rohkem ja teises 5 korda, aga erinevused võivad olla kümnekordsed!

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et inimesed võiksid kasutada rohkem rongi, kuid miks on rongiliiklus mujal hõre? Kui Elvast, Valgast, Põlvast käib palju inimesi Tartusse tööle, siis miks liigub rong ainult 2-3 korda päevas? Kui mõelda, et enamus sõitjaid kasutavad hommikust, lõunast või õhtust rongi, siis kes sõidavad siin näites toodud Kloogale nii sageli, et rong pannakse käima 14 korda päevas? Pensionärid? Lõuna-Eestis on neid ka piisavalt palju. Ma imestan, kui ebaühtlane on rongiliiklus Eesti erinevates piirkondades. Oleks siis, et ühes kohas saab sõita 10 korda päevas sest rahvast rohkem ja teises 5 korda, aga erinevused võivad olla kümnekordsed!

tartu ümbruses ei ole ju linnalähiliine, rong liigub siis, kui läheb linnadevaheline rong.

lähiliinide loomiseks ei ole aga piisavalt koormust ehk inimesi. need rongid seisaksid ju tühjalt jaamas suure soa päevast, sest tipptunniväliselt ei oleks sõitjaid. teine asi on see, et raudtee ehitamine nullist ei ole aastal 2019 enam tasuv.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Klooga on viimase 20 aastaga väga palju muutunud. Vanasti oli Kloogal palju venelasi-ekssõjaväelasi ja nende järeltulijaid. Majadest ja nende ümbrusest oli seda ka aru saada. Tuttavad kolisid teisest Eesti otsast Kloogale, sest korterite hinnad olid väga madalad ning nad ei tahtnud laenu võtta. Paar aastat pidasid vastu, siis ostsid laenuga elamise Tallinna äärelinna.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

siis kes sõidavad siin näites toodud Kloogale nii sageli, et rong pannakse käima 14 korda päevas? Pensionärid? Lõuna-Eestis on neid ka piisavalt palju. Ma imestan, kui ebaühtlane on rongiliiklus Eesti erinevates piirkondades. Oleks siis, et ühes kohas saab sõita 10 korda päevas sest rahvast rohkem ja teises 5 korda, aga erinevused võivad olla kümnekordsed![/quote]

Lihtsalt korrektsuse huvides… Kloogale saab hetkel 8 rongiga… ja lõpppeatus on siiski Paldiski, pakun et rongid käivad pigem Paldiski, mitte Klooga pärast.
Aga muidu ei oska kommenteerida, Tartu ümber pole muidugi elektrironge ka.

+3
0
Please wait...

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kloogale elama?