Esileht Pereelu ja suhted Kodu ja vargad

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Kodu ja vargad

Postitas:

Meil käisid mõni aeg tagasi kodus vargad. See tunne koju jõudes oli nii kohutav, kui kõik sinu asjad on segamini keeratud ja väärisesemed ära viidud. Ma ise olen aga peale seda avastust pidevalt hirmul, kardan koguaeg, et äkki tuleb varas jälle, kujutan ette kuidas ta võib sama teha ka öösel kui ise magame. Elan justkui koguaeg midagi ettekujutades. Kas siin liigub inimesi, kelle kodus on käinud vargad, kuidas olete sellest hirmust üle saanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.03 23:30; 20.03 09:31; 21.03 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vargad ei ole käinud aga on olnud paar seika, kus purjus meesterahvas marsib lihtsalt korterisse(üks istus diivanile, nagu oleks omas kodus)
Nüüd isegi 9-ndal korrusel elades on päeval toa uks lukus.
Isegi, kui kogu pere oli kodus käis korteri uks lukku(peale seda, kui neljal korral otsustas keegi, et meie kodu on tema kodu:S)
Ega sellest hirmust õle ei saa…See natuke leebub aga ära ei kao.Ära lihtsalt paranoiliseks sellel lase muutuda…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul kodus vargad käisid, siis oli pigem kahjutunne varastatud väärisesemete, minu jaoks perekonnareliikviate kaotuse pärast. Ja jõuetu viha meie poltsei vastu, kes nagu silmaklapid peas ühte teooriat korrutas, nagu oleks vargad meile kuidagi tuttavad, aga täiesti selge vihjega (8 kõnet ühele numbrile meie telefonilt), midagi muud ette ei võtnud, kui me küsitleme neid, kui nad suvatsevad kohale ilmuda.
Hirmul olin mitmeid aastaid hiljem, kui varas üritas aknast sisse murda, kui ise öösel magasime. Siis ikka hulk aega ei saanud und, üritasin õhtuti üleval olla nii kaua kui võimalik, kuulatasin iga krõpsu. Lisaks panime signalisatsiooni, mis alati sisse lülitame, kui ära oleme või siis ülakorrusele magama läheme.
Aga nagu öeldakse, aeg parandab kõik haavad ja praegu küll enam mingit sellist hirmu pole.
Minu soovitus oleks, pane signalisatsioon,kasvõi akendele või väliuksele, et keegi ei saaks amgamise ajal vaikselt sisse tungida, tasapisi tulebka kindlustunne tagasi. Ja kui turvafirma tundub liiga kallis, on olemas ka lokaalsed signalisatsioonid, mis ainult häiresignaali annavad. Põhiline, et oleks õigesti paigutatud, et näiteks tuul või mööda sõitev raskeveok seda tööle ei paneks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka tundnud jõuetud viha, kuigi ei käidud minu korteris. Juhtus nii, et ärkasin öösel kell 3 üles, et WC-sse minna. Vaatasin aknast välja ja nägin kahte tumedat kogu midagi askeldamas. Unisena arvasin, et mingid kodutud askeldavad oma ööbimisega, aga kui nägin, et üle aia hakatakse upitama sportvibu ja mootorsaage jõudis pärale, et kuhugi on sissemurtud. Helistasin politseisse. Ma ei tea, kuidas lugu lõppes, aga kardan et politsei jäi hiljaks.
Tekib jõuetu viha, kui sa näed kuidas kurikaelad tegutsevad, aga ei saa neid kuidagi peatada. Sa ei saa öösärgi väel välja joosta. Sa ei tohiks neid aknast isegi tulistada juhul kui sul relv oleks. Ja ka karjumisel ei oleks mõtet, esiteks ei kuuleks seda keegi ja teiseks annaks pättidele märku, et pugege peitu.
Jääb üle vaid loota, et äkki politsei saab nad kätte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma jäin ööseks sõbraanna juurde ja tagasi tulles oli maja segi pööratud. Mul oli heameel, et ei otsustanud keset ööd koju tulla. Kuna oli üüritud koht, siis kolisin minema. Kusjuures sama lugu telefoniga, et oli helistatud neljale numbrile ja politsei ei teinud muidugi midagi, ütles, et kõnekaardi numbrid. Hakka või ise läbi helistama. Senini on mul vaja kõikjal kõik võimalikud lukud kinni keerata. Üldiselt tasub varastatud asju otsides ise vaadata pandimajadest ja netioksjonitelt. Ja arvutile vist sai peale panna jälitusprogrammi, lugesin lehest artiklit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga kurb kuulda. Neid teateid varastest on viimasel ajal nii palju. Elame rajoonis, kus samuti öösiti on käidud paaril korral tube tühjendamas, samal ajal pere on maganud. Kõige alandavam on see, kui avastati, et on ka WCs suuremal hädal käidud ja pole vett peale tõmmatud. Kuna enda laps on rahutu unega, siis komberdan tihti treppe mööda alla kööki unesegasena, et talle vett tuua. Kuidagi vaistlikult vaikselt komberdan alla alati ja vaatan ringi enne kui köögi söandan minna… Mõni kuu tagasi märkasin öösel haigena diivanil pikutades musta kogu rõdu ukse taga, esialgu arvasin, et palavikust sonin aga kui panin põranda tule põlema, oli kohe läinud kolinaga. Mees mul ikka räägib, et ärgu ma kartku, et kui mõtled palju, siis kutsudki kurja kallale. Minu emaga tehti kunagi veel nii, et kui autost-aiast asju ära viidi, ta ei saanud siis ustki lahti teha, et koera välja lasta, sest toa uksed olid väljastpoolt varaste poolt kinni pandud toigastega. Seal ta siis vaatas aknast, kuidas autost asju ära viidi, õues olevad aia tööriistad võeti kah mööda minnes kaasa. Mõtlen ikka kah, et no võiks ju kuidagi olla võimalus kaitsta end nende varaste poolt. Kinnised lukud, häire signaal ja koerad ju ei aita enam…mida see naabrivalvegi teha saab? Näiteid ju küllaga, naaber helistab politseisse, sealt tuleb möhh ja mõhh…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vargad ei ole käinud aga on olnud paar seika, kus purjus meesterahvas marsib lihtsalt korterisse(üks istus diivanile, nagu oleks omas kodus)
Nüüd isegi 9-ndal korrusel elades on päeval toa uks lukus.
Isegi, kui kogu pere oli kodus käis korteri uks lukku(peale seda, kui neljal korral otsustas keegi, et meie kodu on tema kodu:S)
Ega sellest hirmust õle ei saa…See natuke leebub aga ära ei kao.Ära lihtsalt paranoiliseks sellel lase muutuda…[/tsitaat]

Meil oli ülikooli ajal sõbrannadega ühiskorter ja siis sattus ka üks purjus kodanik meile kööki. Peale seda käis uks alati lukus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu elamises käis kunagi ammu vargil Burkevit¨, kes nüüd sai kahe eaka naise röövmõrva eest eluagse vanglakaristuse.
Toona sain mõned asjad kätte, enamust aga mitte ja nii see jäigi.

Kui uudist röövmõrvadest lugesin siis mõtlesin, et tühja nendest asjadest, hea, et ise kodus polnud või koju minema ei juhtunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka täitsa ükskõik nendest asjadest, mis varastati ja olen õnnelik, et tol päeval lapsega poes olime ja mitte kodus nagu tavaliselt. Kõige suurem hirm ongi just selle ees, et ei tahaks ise ega et keegi perest neile ette jääb.
Aga see iga prõksu kuulatamine ajab juba hulluks

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.03 23:30; 20.03 09:31; 21.03 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunne peale sissemurdmist ja vargust on kirjeldamatult jälk, abitu, alandav, edasisi hirme tekitav – mul on 2x elamine tühjaks varastatud, nii korter 90-ndate alguses kui suvila seitse aastat tagasi.
Ahjaa, autoklaas ja raadio on ka läinud.
Ükskord öösel suvilas olles kuulsin, et keegi kolistab eesruumides (uks oli lahti, et suitsu välja lasta, kütmine märjaga üle pika aja ja jäin tukkuma enne ukse kinni panekimist), esiteks oli hirm ja siis tuli selline viha, milleks ma ei teadnud end võimeline olema, läksin vaikselt kööki, võtsin pliidi alt kirve ja hüppasin eesruumi – õnneks oli seal suur punakas koer, kes prügikotti tuuseldas, muidu ei teagi, mis saanud oleks, ainus mõte oli, et kolmas kord ja ise kodus olles ma end paljaks varastada liht ei lase, aitab!

🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil käisid mõni aeg tagasi kodus vargad. See tunne koju jõudes oli nii kohutav, kui kõik sinu asjad on segamini keeratud ja väärisesemed ära viidud. Ma ise olen aga peale seda avastust pidevalt hirmul, kardan koguaeg, et äkki tuleb varas jälle, kujutan ette kuidas ta võib sama teha ka öösel kui ise magame. Elan justkui koguaeg midagi ettekujutades. Kas siin liigub inimesi, kelle kodus on käinud vargad, kuidas olete sellest hirmust üle saanud?[/tsitaat]
Minul on ka vargad sees käinud ja see tunne oli päris pikka aega-nii kodus olles kui koju tulles. Aga jh ajaga ununeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil käisid mõni aeg tagasi kodus vargad. See tunne koju jõudes oli nii kohutav, kui kõik sinu asjad on segamini keeratud ja väärisesemed ära viidud. Ma ise olen aga peale seda avastust pidevalt hirmul, kardan koguaeg, et äkki tuleb varas jälle, kujutan ette kuidas ta võib sama teha ka öösel kui ise magame. Elan justkui koguaeg midagi ettekujutades. Kas siin liigub inimesi, kelle kodus on käinud vargad, kuidas olete sellest hirmust üle saanud?[/tsitaat]
Mul käis varas öösel, kui meie magasime. Ärkasin kobistamise peale üles ja eriti millestki ilma ei jäänud, aga aken oli ära lõhutud, et sisse saada. Samast aknast jooksis varas välja ka.
Suurima paanika tekitaski see, et ma ei kuulnud akna lõhkumist. Kuidas ma ometi ei kuulnud! Paari aasta jooksul pärast seda ärkasin öösiti paanikaga üles ja käisin kõiki aknaid ja uksi kontrollimas, nii oligi, et enne uuesti magama jääda ei saanud, kui olin kontrollkäigu ära teinud.
Praeguseks on see hirm aga juba suuremalt jaolt ununenud.
Veider oli, et kuigi varas käis meil sees 2-3 vahel, ärkasin mina hiljem öösiti hoopis 4-5 ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand, nii jubedad lood:( Aga kus te elate, kellel sees käidud? Mis linn, mis linnaosa, kas eramaja või korter ja mitmes korrus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tuttaval juhtus nii et käisid korteris vargad päise päeva ajal, kui tuttav tööl oli – varastasid enamuse väärtuslikematest esemetest ära ja siis olid veel nii ülbed et paar päeva hiljem murdsid uuesti sinna samasse korterisse sisse, samuti keset päeva ja viisid siis kõik minema, mis eelmine kord maja jäi, isegi riided varastati ära.

Politsei muidugi neid kätte ei saanud.

Tuttav oli aga sellises ¨okis, et seal enam edasi elada ei suutnud, pani kiirelt korteri müüki ja ostis uue.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vastik on mõte, et sind on jälitatud. Sinu tegemisi, käimisi ja harjumusi teatakse. Võibolla oled sa varga nägugi näinud või on ta lausa su käest tee peal kella küsinud…

Mul käisid ka kunagi vargad. Väga-väga vastik tunne. Rohkem seal üürikoteris elada ei suutnud ja kolisin ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on vargad käinud 2 korda korteris ja 1 korra suvilas. Mu õel käisid vargad kodus, kui pere magas.
Nüüd on meie kodudes signalisatsioon. Magame üleval, alumine korrus on öösiti valve all. Ja hirmu pole, kuigi elan ainult väikeste lastega. Kindlustused on tehtud. Mingit erilist vastikust või alandust ma küll kunagi tundnud pole. Sellepärast kolima ka pole hakanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil käisid korteris vargad öösel, kui me ise magasime teises toas. Sisse tuldi köögiakna kaudu, liiguti teise tuppa, kust viidi ära minu käekott (sees rahakott, tel., kortrei võtmed) ja mehe rahakott. Mitte midagi muud ei võetud. Seejärel oli mindud meile kõige lähema automaadi juurde ja mehe pangakaart tühjaks tehtud…kus kohast pin saadi, seda ei tea siiani..Mehel oli eelmine päev just palgapäev olnud ja jäime kogu kuu rahast ilma:( kätte neid loomulikult ei saadud. Juhtus see ca 10 aastat tagasi ja Tallinnas Kristiines.
Vot sama päeva õhtul oli küll hirm, sest ei jõudnud ukse lukku vahetada ja neil olid ju meie korteri võtmed. Mingil ajal siiski see hirm hakkas taanduma. Nüüdseks elame teises kohas eramajas (mitte Tallinnas) ja õues on lahtiselt 24 h suur hundikoer.

Teistsugune juhtum, mille tõttu ma pimedas käia kardan, juhtus ca 12 aastat tagasi. Elasin üürikorteris Lasnamäel ja sõitsin bussiga kesklinnast koju (ca 23 ajal). Jõudes kortermaja liftiukseni tuli järsku keegi mees ja pani mulle selja tagant noa kõri peale…esimene mõte oli, et vägistab..õnneks siiski mitte..Käskis mul oma kotist talle rahakott anda ja seejärel keti kaelast võtta, sõrmused anda ja kõrvarõngad ka. Ma üritasin veel vastu vaielda, aga vene keeles käratati tiha-tiha..Ja nii ta need asjad sai, peale seda jalutas lihtsalt minema. Loomulikult ka sellel korral politsei teda üles ei leidnud.
Vat see juhtum on mulle hoopis suurema jälje jätnud ja siiani kardan Tallinnas pimedas liikuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nimetatud juhtum toimus Nõmmel eramajas ja meil on ka signa aga turvapatrullil võttis kohale jõudmine 10minutit ja selle ajaga oli pätt kadunud 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.03 23:30; 20.03 09:31; 21.03 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Issand, nii jubedad lood:( Aga kus te elate, kellel sees käidud? Mis linn, mis linnaosa, kas eramaja või korter ja mitmes korrus?[/tsitaat]
Esimene korrus, kõdurajoon (vanad puust majad), linn pole oluline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma varastamist enam ei oskagi karta. Arvan, et kui nt minu magamise ajal korter tühjaks tehakse, siis olen õnnelikult pääsenud. MIks ? Nimelt olen titega kodus olles (imetades) vahtinud jube palju üht dokumentaalsaadete kanalit. Palju krimivärki on seal. Ja tundub, et jube palju on haigeid inimesi (mitte ainult mehi, vaid ka naisi!!!), kes mingil põhjusel tahavad kedagi surnuks piinata. Küll pekstes, küll noaga lõikudes, küll tulistades (nii, et kohe ei sure), mida iganes.
Seda kardangi kõige rohkem. No Eestis ei paista selliseid hullusi asju olevat, aga krt teab…..hirm on ikka nahas.
Nt kui siin on mõni naine, kes on ahistajast haige mehe maha jätnud ja too ikka ahistab nii tel teel kui muul moel, siis mul oleks hirm nahas küll tolle pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil murti tallu sisse mitu korda, kui see suvila oli. Nüüd elan ise talus üksi, enamasti olen kodus,( isa käib nädalas korra abis).

Teistesse ümbruskonna taludesse murti ka. Politsei teab kes, pole tõendeid.

Ühe suvila õues saadi posikesed kätte peremehe poolt, tegi pilti! Politsei ütles ,et ei saa midagi teha, sest poisid väidavad, et niisama võõras õues olid. Soovitati leida keegi, kes poistele peksa annaks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Pereelu ja suhted Kodu ja vargad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.