Esileht Pereelu ja suhted Kodu koristus kui mees üksi kodus

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Kodu koristus kui mees üksi kodus

Postitas:

Kas teie mehed koristavad kui nad üksi kodus? Olen iga suvi lastega vanemate juures Eestis umbes 3 nädalat. Koju tulles ootab mind tavaliselt räpane kodu.
Mees ei joo ega suitseta aga koristamine on tal suur null. Kõik mis kukub, sinna see ka jääb. Ainukesed asjad mis ta iga päev teeb, on dushi all pesemine ja oma riiete pesu ( see on ka selline, et pesumasina sahtlist ajab ka vahtu välja ) ????  Kui räägin ilusti, et palun ole kallis ja tõmba kasvõi põrandad kord nädalas tolmuimejaga siis hakkab kisama, et tal muudki teha.
Varasem kodune kasvatus oli selline, et tal ema ja vend lasid tolmulappidel käia koguaeg aga mu mehele ei meeldinud see ????????‍♀️

+4
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mees on kodus, siis kodu läigib. Meil on vastupidi – kui meest pole kodus, kipub kodu segamini minema. Minu mees ei lähe enne magama kui kõik ei ole puhas ja korras.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järgmine kord kui hakkad koju tulema helistad ette ja küsid, et kas ta vajab ema või naist kui sa koju jõuad. Et siis ema hakkab koristama seda laga, mida lapsukene on vahepeal korraldanud ja loomulikult ei maga ema ju oma lapsega. KUi tahab naist, olgu tuba korras ja pidusöök lauapeal.

+18
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koristab muidugi, ka siis kui ma olen kodus. See on ju normaalne. Täiskasvanud inimene. Vanust 56.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enda tagant koristab, riided ei vedele, mustad nõud jõuavad masinasse ja seegi saab tööle pandud, kui täis. Aga tolmu ei võta, tolmuimejaga olen teda mõned korrad näinud. Aga kui ma paluks, et võta tolmuimejaga tuba ära, anna kassile süüa, oleks see ka tehtud.

Üldiselt on asi kokkulepetes, kuidas kellelegi sobib. Mõni lahutaks sinu mehest kohe, mõni ka minu mehest, tuues põhjuseks räpakuse, kodust ja pere heaolust mittehoolimise jms. Meile aga tänane olukord sobib, sest tööde jaotus on selline. Kodus on töid, millega mina saaks hakkama aga vaikimisi kokkuleppel ei tee ning see on meil elementaarselt abikaasa rida. Mina olen enda kanda võtnud üldkoristuse, voodi korrastamised, linade vahetused, pesu. Aga mulle ka meeldivad need tööd. Olen pedantlik ning koristamine on minu pingete maandus. Küll aga ma nõuan mehel ja lastel, et neil omad asjad oleks ära pandud (dressikas diivani nurgas, elutoa põrandal mänguasjad, mustad nõud masinasse, puhas pesu kappi). Selline käitumine näitab austust minu osas ja minu tegevuse kodu korrashoidmisel.

Tulla 3 nädalaselt puhkuselt tagasi ja leida lagastatud korter, kus ka isiklikud asjad vedelevad, pahandaks mind küll. Ma ütleks, et lähen nüüd tunniks ajaks poodi ja olgu vähemalt asjad omal kohal ning elementaarne kord loodud. Ma ei ole palgatud koristaja.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elagu seal seapesas, aga kui hakkad koju tulema, teata kaks päeva ette ja ütle, et olgu korras.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 09:36; 22.07 12:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu koju tuleku ajaks või külaliste tulekuks koristab alati. Enda pärast ta üksi kodus olles peseb nõusid ja teeb voodi ära. Nii et alati helistan ette ja ütlen et ole kena ja korista selleks päevaks kui tulen.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui aus olla, siis ei olegi olnud nii pikalt kodust ära, et selle ajaga peaks kodu muutuma seapesaks, max nädal.  Aga tavaliselt koristamegi koos – mees tõmbab tolmuimejaga ja peseb põrandad, lapsed teevad oma toad korda, mina tõlmban tolmund ja teen WC ning vannitoa korda. Igaüks koristab ka jooksvalt enda järgi – pärast söömist tehakse köök puhtaks, pannakse nõua masinasse, must pesu pesukorvi, vajadusel pestakse ise oma pesu jne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees ei joo ega suitseta aga koristamine on tal suur null. Kõik mis kukub, sinna see ka jääb. Ainukesed asjad mis ta iga päev teeb, on dushi all pesemine ja oma riiete pesu ( see on ka selline, et pesumasina sahtlist ajab ka vahtu välja ) ????  Kui räägin ilusti, et palun ole kallis ja tõmba kasvõi põrandad kord nädalas tolmuimejaga siis hakkab kisama, et tal muudki teha. Varasem kodune kasvatus oli selline, et tal ema ja vend lasid tolmulappidel käia koguaeg aga mu mehele ei meeldinud see ????????‍♀️

Oot, kas igapäevaselt koristad siis sina tema järelt?

Milleks sa teda üldse pead, kui temast kasu pole? Süüa ikka teeb ja lastega tegeleb?

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 11:11; 21.07 22:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leppige kokku, et enne sinu koju tulekut tuleb koristaja. Mees maksab kinni.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koristab nii üksi olles kui ka siis, kui kogu perega kodus oleme. Üksi ei lähegi ju eriti kodu sassi, lastega on see probleem, et ikka midagi lõpuks kuskil vedeleb ja vaja neile meelde tuletada, et asju ära paneks. Segamini koju pole õnneks kunagi pidanud tagasi tulema, kui lastega kuskil käinud olen.

Mis see “muudki teha” on? Mille pärast su mees tolmuimejatki ei suuda kätte võtta? Ei võta ju palju aega, et toad üle tõmmata.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: center;”>Ei korista kahjuks. Ei tee ka süüa, pane nõusid masinasse, pese pesu. Ta ei oskaks masinaid kasutadagi. Nüüd ongi hirm, et kui sünnitamast tulen, pean kohe koristama hakkama. Seapesa ootab ees.</p>

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks asi on elementaarne ootus, et su elukaaslane on täiskasvanud inimene, kes panustab teie ühisesse ellu võrdselt või vähemalt teeb ära tööd vastavalt kokku lepitud tööjaotusele.

Mind paneb aga imestama, millise tooniga siinsed käod oma meestega räägiks, kui kodutööde vallas mingeid probleeme on:

lähen nüüd tunniks ajaks poodi ja olgu vähemalt asjad omal kohal ning elementaarne kord loodud.

KUi tahab naist, olgu tuba korras ja pidusöök lauapeal.

Minu meelest ei ole küll OK oma võrdsele partnerile selliselt käske jagada. Oma elukaaslasega tuleb viisakalt rääkida, mitte käskida. Kui juba iseloomult ongi räpane ja räpased mehed sulle ei sobi, jäta maha. Kui kokkulepped on lahti rääkimata, räägi asjad läbi ja kui neid rikutakse, jäta maha. Käske stiilis “tuba olgu korras!” jagatakse alluvatele, teenjatele või lastele.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei korista kahjuks. Ei tee ka süüa, pane nõusid masinasse, pese pesu. Ta ei oskaks masinaid kasutadagi. Nüüd ongi hirm, et kui sünnitamast tulen, pean kohe koristama hakkama. Seapesa ootab ees.

Vähemalt isapuhkusele jääb? Seda ka mitte? Kust te neid troppe üles korjate? Ja miks selliste titadega lapsi veel tehakse?

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 11:11; 21.07 22:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu mees on viimasel ajal lohakaks muutunud. Nõud paneb kyll kraanikaussi aga aina tihedamini ära ei pese. Olen näinud teda purusid laua pealt põrandale pyhkimas jne.

Pesu pesemine on enamasti minu töö aga kui palun, et pangu uus täis pesema või riided masinast kuivatisse siis 95% teeb ära. Voodipesu vahetame enamasti koos, sest tekk on nii suur, et mulle ei meeldi sellega yksi rapsida. Yldiselt koristan mina rohkem aga vahest, kui ma ette hoiatan siis teeme koos koristuspäeva ja siis teeb tema ka kõike vajalikku – alates tolmu võtmisest ja imemisest kuni pliidi ja põranda pesuni välja.

Kui ma käin ära siis ta ilmselt laseb end lõdvaks aga mu koju tulekuks teeb toad korda, et ma ei näeks, kui lohakas ta vahepeal oli. Need on ta oma sõnad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pesu pesen mina ning kõik 4 meest (5, 7, 12, 39) on käpa all – must pesu ei vedele, vaid käib korvis. Poisid teevad sporti ja igaks trenniks vaja puhtaid riideid, seega aitavad ka õue kuivama viia. Tolmuimeja pigem mina, nädalavahetusel lapsed (robot kah, kuid see suht vähe).

Köök on mehe kants, va. hommikupuder. Nõud liiguvad kõigil laualt mitte kraanikaussi, vaid masinasse. Mees teeb õhtusöögid ning koristab köögi. Samal ajal panen ma lapsed pessu.

Tundub sõjaväeline kord, kuid kui laste käest küsida, siis “15 minutit oma kodu nimel ikka oleme nõus päevas tegema”.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.07 00:51; 22.07 00:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pesu pesen mina ning kõik 4 meest (5, 7, 12, 39) on käpa all – must pesu ei vedele, vaid käib korvis. Poisid teevad sporti ja igaks trenniks vaja puhtaid riideid, seega aitavad ka õue kuivama viia. Tolmuimeja pigem mina, nädalavahetusel lapsed (robot kah, kuid see suht vähe).

Köök on mehe kants, va. hommikupuder. Nõud liiguvad kõigil laualt mitte kraanikaussi, vaid masinasse. Mees teeb õhtusöögid ning koristab köögi. Samal ajal panen ma lapsed pessu.

Tundub sõjaväeline kord, kuid kui laste käest küsida, siis “15 minutit oma kodu nimel ikka oleme nõus päevas tegema”.

Lugesin mehele just ette oma postituse, naeris südamest. Riiete triikimine/mehe särkide aurutamine kah minu. Poeskäik pigem mehe va. kui korraga nädalaks asju osta, siis koos (ta teeb põhiliselt söögid).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.07 00:51; 22.07 00:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teie mehed koristavad kui nad üksi kodus? Olen iga suvi lastega vanemate juures Eestis umbes 3 nädalat. Koju tulles ootab mind tavaliselt räpane kodu.

Mees ei joo ega suitseta aga koristamine on tal suur null. Kõik mis kukub, sinna see ka jääb. Ainukesed asjad mis ta iga päev teeb, on dushi all pesemine ja oma riiete pesu ( see on ka selline, et pesumasina sahtlist ajab ka vahtu välja ) ???? Kui räägin ilusti, et palun ole kallis ja tõmba kasvõi põrandad kord nädalas tolmuimejaga siis hakkab kisama, et tal muudki teha.

Varasem kodune kasvatus oli selline, et tal ema ja vend lasid tolmulappidel käia koguaeg aga mu mehele ei meeldinud see ????????‍♀️

Minu mees ka ei korista. Niikaua kui ta finantseerib koduabilise iganädalase sisseostetud teenuse, ei ole põhjust tänitada. Ega ongi ju valik, kas koristad ise või maksad koristusteenuse eest. Lagas elamine on jäle, eriti sel tasemel, et kõik, mis kukub, sinna ka jääb.

Ma ei kujuta ette, et tulen lastega pikalt reisilt ja hakkan kõigepealt koristama nagu ori.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pesu pesen mina ning kõik 4 meest (5, 7, 12, 39) on käpa all – must pesu ei vedele, vaid käib korvis. Poisid teevad sporti ja igaks trenniks vaja puhtaid riideid, seega aitavad ka õue kuivama viia. Tolmuimeja pigem mina, nädalavahetusel lapsed (robot kah, kuid see suht vähe).

Köök on mehe kants, va. hommikupuder. Nõud liiguvad kõigil laualt mitte kraanikaussi, vaid masinasse. Mees teeb õhtusöögid ning koristab köögi. Samal ajal panen ma lapsed pessu.

Tundub sõjaväeline kord, kuid kui laste käest küsida, siis “15 minutit oma kodu nimel ikka oleme nõus päevas tegema”.

Mulle tundub elementaarne, mitte sõjaväeline kord, et pereliikmed ise kodu korrasoleku eest vastutuse võtavad. Paned lapsed pessu? Nii suured ise ei oska minna?

Hea on vahel neid teemasid lugeda, kus räägitakse lorudest meestest. Paneb enda kaaslast rohkem väärtustama 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teeb kodus kõike mis tarvis va söögitegemine. Purgisupiga saab hakkama????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käske stiilis “tuba olgu korras!” jagatakse alluvatele, teenjatele või lastele.

Eks käsk tuleb teises stiilis, aga kui inimene käitub nagu tita (ei saa aru, et tuleb puhtust pidada), siis tuleb ka käske jagada. Et see ilusamas vormis esitatakse, ei muuda asja. Ka naine ei ole mingi ori või teenija, et oodatakse tema kojutulekut, et see toad ära koristaks.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 09:36; 22.07 12:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui olen pikemalt ära olnud, siis mees juba puhtast rõõmust mu kojutuleku pärast nühib kodu eriti läikima. Olgugi et vanakooli mees, teeb kõiki majapidamistöid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No inimestel ongi koristamisega erinev suhe. Minu abikaasa ei korista. On suurepärane inimene, huvitav, andekas, fantastiline isa, tegeleb lastega, käib kenasti tööl aga ei korista. Kõik muu on suhtkoht ideaalne. Tema ema on korrafriik ja muudkui tõmbles koguaeg selle koristamisega + oli ise ori ja lastelt suurt ei nõudnud. Tulemus – no elementaarsete asjadega saab hakkama a la nõud masinasse, nõud pessu, pesu pesema või kuivama. Üldiselt on ta ka väga kehv koristaja. St muidugi ma ei inise ta kallal kui ta on midagi teinud aga no ta teeb seda nii meeletult aeglaselt ja sita kvaliteediga, et parem on kui ta selle aja lastega veedab ja ma teen selle tunni asemel 15 minutiga ja paremini.
Teeb nii kodus kui maakodus mingeid asju, niidab ja toob puid jne. Süüa oskab tegelikult päris hästi teha aga igapäevases elukorralduses teen seda mina, tema teeb nt pidupäeval mingit liharooga või suitsutab kala vms.

Hetkel olen ka mina kodune ja seega see koristamine ikka täitsa minu teema. Lisaks ta tõepoolest ei märka. No okei, laste asju korjab ikka vahel maast või juhendab lapsi seda tegema (lapsed veel väikesed) aga nt seda, et ta ise tuleks selle peale, et kusagilt tolmu võtta, no ma ei usu, et see päev saabub.

Samas ei ole ka mina suurim korrafriik. Vihkan koristamist ja teen ainut hädavajalikku ja minimaalselt. Ongi pooleldi segasummasuvila ja seapesa enamuse ajast. Koroonaaasta oli rahaliselt raske aga õnneks on lootust, et varsti seis parem ja saame koristaja palgata ja ei pea enam kumbki koristama. Õnneks ei ole see ka kummagi jaoks mingi eriline prioriteet ja seega me ka ei tülitse sel teemal absoluutselt. On nagu on ja kui nt mõnikord on kodu sassis ja häirib aga vot üldse ei suuda tegeleda, no siis läheme lihtsalt kodust ära ja teeme midagi toredat ja tegeleme sellega siis kui suudame. Ausalt, pesemata või voltimata pesu või mingid vales kohas asjad või tolmurull ei kao sealt kusagile ja mõni päev siia või sinna ei muuda midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teie mehed koristavad kui nad üksi kodus? Olen iga suvi lastega vanemate juures Eestis umbes 3 nädalat. Koju tulles ootab mind tavaliselt räpane kodu.

Minu mees teeb nendest asjadest, mida ta iial ei tee, kui ma kodus olen, ainult teleka ees söömist.
Riideid peseb neid, mida käe vahel saab pesta – sokid, aluspesu. Eks neidki, aga muid on tal piisavalt, et seni pole pesumasinat käima pidanud panema, aga telefonis juhendamisega saaks muidugi hakkama.

Nõudega sama – peseb käsitsi. Aga kui mind pole, siis ta sööb lõunal sooja sööki väljas, hommikuks võileibu ja õhtuks üldiselt võtab sügavkülmast mingid kotletid või mis meil seal on valmis varem tehtud ja lõikab endale tomatit-kurki-porgandit närimiseks ning joob teed. Seega meeletult nõusid ei teki.

Kui koju tulen, on põrandad tolmuimetud :-), nõud puhtad, toad korras, asjad pesukorvis, kraanid läigivad. Aga vat osa asju on valedes kohtades. Talle pole mingi probleem panna noahoidikusse näiteks lusikad, sest ta ei viitsi mõelda, kus need peaksid olema. Ja külmkapis on mingid asjad lahtiselt – näiteks kodujuustutops ilma kaaneta, mida minu kodus olles ta eales ei teeks. Või heeringapakk, kust heeringad otsas, aga õli alles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu mees on kaitseväelane ja ta on väga puhas. Vahel kui me hotellis ööbime, siis enne ära tulekut teeb ta toa sama puhtaks, kui see meie tulekul oli. Mitte, et ma ise mingit laga maha jätaks, aga nende üksusel on selline ütlus, et kui hotellis toa ära annad, siis see peaks olema puhtam kui see võttes oli.
Kodus ei ole mul puhtusega kunagi probleeme, ta ei jäta kunagi midagi vedelema, nõud on alati pestud ja üldiselt kõik pinnad läigivad. Mul on väga vedanud temaga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Pereelu ja suhted Kodu koristus kui mees üksi kodus