Esileht Koolilaps Kodu, kus ei sööda magusat

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kodu, kus ei sööda magusat

Postitas:

Tere!
Kirjutan ajakirjale lugu magusa söömisest. Oleks vaja leida perekond, kus on lapsed, kuid magusat ei sööda. Kes on nõus rääkima, võtke ühendust anuvn@hot.ee. Tänud. Kõike head.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 15:24; 19.02 11:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lihtsalt ütlen, et meil on sedasi, et lapsed saavad väga vähe magusat. Aga mida teevad ema isa, siis kui lapsed magavad? Otsivad välja suured shokolaadid ja kommid ja mugivad mõnuga voodis. Ise kinnitame endile, et kõik laste tervete hammaste nimel. Meil üks laps 3st miskipärast paksem ja seetõttu on kõik lapsed miinimum magusa peal.

0
0
Please wait...
Postitas:

Kas magusa mittesöömine peaks tähendama, et ka magustoite kui selliseid ei sööda?
Sellisel juhul tahaks selle loo juurde ka arstide arvamust, et kuidas 0- magus ajule mõjub.

0
0
Please wait...
Postitas:

pakun, et selliseid peresid kus ÜLDSE ei sööda on väga väga vähe ja kui leiadki, siis on sellelgi omad põhjused: ülekaal või allergiad näiteks

0
0
Please wait...
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]pakun, et selliseid peresid kus ÜLDSE ei sööda on väga väga vähe ja kui leiadki, siis on sellelgi omad põhjused: ülekaal või allergiad näiteks[/tsitaat]
või rahapuudus

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

või rahapuudus[/tsitaat]kui just päris paadialustega tegu ei ole, siis ei usu, sest pannkoogid on suht odavad teha, aga eks nad sinna magusa alla liigitu

0
0
Please wait...

Ma tahaks ka teada, miks teemaalgataja arvab, et selliseid peresid üldse olemas on.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Tere!
Kirjutan ajakirjale lugu magusa söömisest. Oleks vaja leida perekond, kus on lapsed, kuid magusat ei sööda. Kes on nõus rääkima, võtke ühendust anuvn@hot.ee. Tänud. Kõike head.
[/tsitaat]

Palun defineeri, mida selle all mõtled. Et kodus niisama kommi ei sööda? Või et kunagi isegi pudru peale moosi ei panda, pannkoogid meega on välistatud ja sünnipäevadel (nii oma pere kui sugulaste- tuttavate omadel) lapsed kooki süüa ei tohi?

0
0
Please wait...
Postitas:

Pilli siiski lõhki ei aja. Mõtlen selle all siiski seda, et igapäevaselt ei sööda komme, kohukesi, küpsiseid, kooke jne. Kord, paar aastas kook ka. Puuviljad, mesi, moos ok. Mitte nii äärmuslikult aga tõesti kuu jooksul süüakse tõesti vähe magusat. Tänud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 15:24; 19.02 11:41;
Postitas:

Meil on kodus diabeetik. Magusat piirame, aga ei välista. \”Magus\” on ka puuvili ja marjad näiteks. Magusaks muutub ka leib, kui seda pikalt suus mäluda. Milles selle kirjutise mõte peaks seisnema? Kas kirjutad lihtsuhkrute tarbimisest või süsivesikutest üldises plaanis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 11:53; 20.02 10:35;
Postitas:

Ma küll ei kvalifitseeru, sest mul ei ole kodus eelkooliealisi lapsi, aga põhimõtteliselt on meie kodu küll selline, kus kooki-torti süüakse ainult pühade ajal ja igapäevaselt kommid-küpsised kausis ei vedele. Samas ei ole meie puuviljakorv kunagi tühi ja vähemalt eesti õunad on alati laual. No kord nädalas pistan tüki halvaad või tumedat shokolaadi ka põske, kui isu tuleb, mitte aga iga päev. Põhjus – püüan elu võtta terve mõistusega. Ja anda endale aru, et sellist suhkrukogust, mida keskmine eestlane täna tarbib, ei ole ükski eelnev põlvkond endale lubada saanud ning teise tüübi diabeeti haigestumise sagedus on järsult kasvanud viimase kümne aastaga ja kasvab jätkuvalt ning ma näen siin seost.

0
0
Please wait...
Postitas:

Meil kommid enamasti olemas, aga need võivad ka nädalate kaupa seista riiulis ja keegi ei huvitu. Kooke-magustoite igapäevaselt ei söö. Kohuke käib hommikusöögi juurde. 1. klassi laps. Magus pole kunagi keelatud olnud, täpselt nii palju kui tahetakse, nii palju ka saab laps. Aga ei taha eriti palju :).

0
0
Please wait...
Postitas:

Mina pärinen sellisest kodust, kus mitte kunagi kommi, shokolaadi, küpsiseid ega kooke ei ostetud. Jah, ema vahest tegi, aga no alati oli seda kolmele lapsele vähe, vähe. Me oleksime võinud jäädagi magusast toituma.

Tulemus: ca 10aastaselt hakkasin vanemate tagant raha näppama, et komme osta. Sõime neid vennaga salaja, ikka pool kilo Komeeti korraga kuni süda pahaks läks. Üksvahe varastasin ka poest komme (oli vene aeg, väike laps kõrgete riiulite vahel, keegi midagi ei märganud).
Praegu ei ole minust suuremat maiasmokka. Põmst olen võimeline elama ainult magusast. Milleks see vanemate poolt peale pandud keeld, ei tea. Ega nad vist isegi ei tea, sest mu ema sõi absoluutselt iga õhtu (omaarust) tähelepandamatult ja laste eest salaja köögis magusat. Ostis omale halvaakäntsaka ja vitsutas. Kuuma vett jõi peale, et süda pahaks ei läheks.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Mina pärinen sellisest kodust, kus mitte kunagi kommi, shokolaadi, küpsiseid ega kooke ei ostetud. Jah, ema vahest tegi, aga no alati oli seda kolmele lapsele vähe, vähe. Me oleksime võinud jäädagi magusast toituma.

Tulemus: ca 10aastaselt hakkasin vanemate tagant raha näppama, et komme osta. Sõime neid vennaga salaja, ikka pool kilo Komeeti korraga kuni süda pahaks läks. Üksvahe varastasin ka poest komme (oli vene aeg, väike laps kõrgete riiulite vahel, keegi midagi ei märganud).
Praegu ei ole minust suuremat maiasmokka. Põmst olen võimeline elama ainult magusast. Milleks see vanemate poolt peale pandud keeld, ei tea. Ega nad vist isegi ei tea, sest mu ema sõi absoluutselt iga õhtu (omaarust) tähelepandamatult ja laste eest salaja köögis magusat. Ostis omale halvaakäntsaka ja vitsutas. Kuuma vett jõi peale, et süda pahaks ei läheks.
[/tsitaat]

Kusjuures mul on üksüheselt sama teema olnud. Isa oli padutervislik toituja ja arvas, et kõik peavad seda joont järgima. Lastele magusat ei antud. Ja ka tõesti varastasin vanemate tagant raha ja sõin komme. Ka praegu söön palju magusat, kuigi ilmselt nüüd juba natuke vähem, sest ma tean, et soovi korral saan endale alati osta. Aga jah, täiesti mõttetu keeld minu meelest, lisaks võib mõjuda sootuks vastupidiselt (meie mõlema näitel).

0
0
Please wait...
Postitas:

Meil on ka alati kommikauss laual…lapsed väga harva võtavad sealt komme. Peamiselt on tühjendajateks tütre sõbrannad, kellel tõesti vist kodus eriti kommi ei anta. Ja nemad söövad ikka nii, et kauss on täiesti tühi :))))

0
0
Please wait...
Postitas:

Mina olin lapsena allergik ja magusat praktiliselt ei saanud. Keelatud ja kõik. Ka varastasin kommi poest. Ja praegu olen täielik magusa-hoolik. Ainult suur tahtejõud aitab maiustusest eemale hoida. Arvatavasti selle pärast on ka minu lapsed magusasõbrad. Räägitakse, et kui ema raseduse ajal palju magusat sööb, siis laps on sündides juba magusaeelistusega.
Samas tean peret, kus ema magusat ei armasta, vaid eelistab alati juustu või heeringat :D. Ja nende laps praktiliselt magusat ei söögi. Nas pole talle magusat kodus andnud hammaste tervise eesmärgil. Minu arvates oleks nad suisa sobilikud selle artikli jaoks. Sest kui teised lapsed omavahel kommikotti jagavad, siis nende laps sealt midagi ei võta. Isegi kui ta tahaks võtta, siis ema juuresolekul ema juba hüüab, et ega sa ei pea ju võtma (ja laps siis ei võta ka). Ja kui ema juures pole, siis poiss on kahevahel, et tegelikult ma ju ei söö magusat, aga proovida nagu tahaks… Enamasti ta siiski ei võta.

0
0
Please wait...
Postitas:

Minu vanem laps ei armasta magusat. Jõulupaki kommid seisavad riiulil, kuniks vanaks lähevad, tordid on tema jaoks liiga magusad, peale klaasi limonaadi läheb omasõnul süda pahaks jne.
Noorem sööb kõiki kättesaadava magusa silma pilgutamata ära ja oleks võimeline elatuma vaid kommidest, shokolaadist, meesaiast, moosist ja suhkrust.
Vanema lapsega sain ka hõisata, et meil kogu aeg kommid laual ja laps neid ei tahagi, aga vaat nooremaga enam ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 11:53; 20.02 10:35;
Postitas:

Meil sarnane elu viimase käoga: vanemal lapsel läheksid siiamaani(9a) jõulupakid hallitama, kommi sööb väga valikuliselt. Kuni noorema lapse ilmumiseni olid meil kommid kogu aja laual, aga noorem (2,5) elaks kui saaks vaid magusast.

0
0
Please wait...
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Koolilaps Kodu, kus ei sööda magusat

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.