Esileht Kodunurk Kodukarantiini menüü

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Kodukarantiini menüü

Postitas:

Perenaised, teeme nimekirja, miliseid sööke saab teha pikalt poodi minemata. Hea planeerida produktide ostu siis.

1. Hernesupp(herned, porgand, sibul, suitsukana)
2. Makaronid hakklihaga (makaronid, sibul, hakkliha sügavkülmast)
3. Kartulivorm hakklihaga (kartul, sibul, hakkliha sügavkülmast, muna, taimne koor)
4. Ahjukartulid lihaga (liha sügavkülmast)
5. Kapsahautis (kapsas, sibul, porgand, hakkliha sügavkülmast)

+6
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ostan ühe kana ja teen sellest kuu aega varjendis perele süüa.

+56
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneks tuli lumi maha, saab teha lumepallisuppi.

+45
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Hernesupp(herned, porgand, sibul, suitsukana)

Hernesupp suitsukanaga? :O
Miks ometi? Täiesti korralikku hernesupikogu on müüa poes – sea suitsukondid.

+19
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõiki toite, kus ei tarbi kiirestiriknevaid aineid. St piimatooted ja vorstid riknevad. Liha ja hakkliha hoiad sügavk0lmas. Sügavk. köögiviljad või purgis. Pudrud teed veega. Või säilib ka mingi kuu vist. Ja siis kombineerid neid kartuli, riisi, makaronide jt kuivainetega.

Leiva asemel näkileivad või riisileivad. Peale mingi konservliha või -pasteet, -kala, moos, šokolaadikreem.

Purgisupid, praekapsas.

Poolfabrikaadid sügavkülma (valik suur magusast soolaseni)

Aga lõpuks on küsimus, et kui pikaks ajaks valmistud?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

moosisai (moos sügavkülmast), prosecco
pitsa (tomatipasta konserv, kõvajuust, õli, jahu, ananassikonserv, peekon), riesling
pelmeenid (sügavkülmast), viin (sügavkülmast)
mehe närvid, rose
laste närvid, vermut

+31
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.

miliseid sööke saab teha pikalt poodi minemata.

Mina ostsin pesapallikurika.

Sellega saab (ilusasti viisakalt küsides) toidu nendelt ära võtta, kellel on õnnestunud poes käia ja sealt midagi saada…

+8
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.02 15:19; 27.02 16:10; 02.03 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin ka mõtlema, et kui tõesti vaja nädal-paar kodus olla, siis olen viimasel ajal kuivained nii ära tarvitanud, et ega ei saaks küll perele nädal-kaks poes käimata süüa teha. Kui niimoodi varuma hakkaks, siis võtaks kauemsäilivaid köögivilju (paar kapsapead, porgandid, sibulad, küüslauk) ja kuivainetest igasugu kaunviljalisi nagu läätsed, oad. Neist suudan väga häid toite kombineerida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kuulge, lõpetage ükskord ära see wannabe prepperite mängimine ja oma kahe purgi Salvesti hernesupi üle arutamine.

Õige, ettevalmistunud inimese ladu näeb välja selline: PILT.

Sellega peab ta oma maa-aluses varjendis vastu umbes aasta ja see on mõeldud tuumakatastroofi puhuks.

Meie, EESTLANE ei hakka eluski selliseid varusid endale koju tekitama, neid pole enamusel hoidagi kuskil ja NAGUNII on jama korral hullunud rahvas kahe nädala pärast kurikatega tänaval. Ellu jäävad tugevamad.
Või, käivitub midagi Leningradi blokaadi laadset. (ei olnud sealgi kellegi midagi varutud)
Kui on totaalne jama, siis surevad nagunii kõik maha, hoolimata oma kahest hernesupist.

Seega, taas üks täiesti mõttetu arutlusteema.

+8
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.02 15:19; 27.02 16:10; 02.03 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me mehega saaks u kuu-kaks aega “garantiinis” hakkama, eeldusel, et elekter, gaas ja vesi on korteris alles.
Meil on kaks kasti veini, paar kilo makarone, paar kilo nuudleid, mitu pakki riisi, pudruhelbeid, tatart. Külmikus on kolm karpi mune, mitu purki majoneesi, peekonit (kauemsäilivatest asjadest siis).
Sügavkülmas on kilode kaupa külmutatud juurikaid, kala, hakkliha, lihatooteid.
Veel on keldris üks riiulitäis erinevaid hoidiseid: hapukurki, oliive, tomatisalateid jms.
WC-paberit on 32 rulli, seepi ka jagub.
Põhiline on leida relv, et võidelda oma püstaku elanikega, kes meie veini ja makarone endale tahavad.

+19
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pidevalt siin räägitakse, et poes käiakse kord nädalas või harveminigi. Mis nüüd siis on, et ei oska endale toitu varuda? Ja enamik ju nagunii laseb kulleriga koju tuua…
Piimatooted ei rikne midagi nii kiiresti. Kõrgpastöriseeritud piim seisab mitmeid kuid, toatemperatuuril. Hapukoor ka pea 10 päeva.
Suitsuvorste ja sinke saab edukalt külmutada.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 16:27; 28.02 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leib ja sai säilivad ka sügavkülmas täitsa normaalselt lausa mitu kuud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin ka mõtlema, et kui tõesti vaja nädal-paar kodus olla, siis olen viimasel ajal kuivained nii ära tarvitanud, et ega ei saaks küll perele nädal-kaks poes käimata süüa teha.

noh kõige äärmuslikumal juhul võib ju lihtsalt moosidieedile üle minna – enamik maja ja aiaomanikel on mingi moosivaru ikka koduses sahvris või keldris olemas. kui pole just 200 purki, võibolla on natike vähem.

tegelikult tuleks eelkõige täiendada hoopis koduseid küüslaugu, ingveri ja viinavarusid.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui elekter ja veevärgivesi olemas, poleks mingi kunst varud kokku osta ja nende najal mõni nädal ära elada.

Kalkuleerimist nõuaks toidulaud, kui elekter ja kraanivesi ära kaoksid. Tangained ja juurikad keldris vajaksid hulga väärtuslikku vett pesemiseks ja keetmiseks. Seega siin kuluksid marjaks ära eelkeedetud riis (kottides) ja pudruhelbed pigem, mis valmivad ka kui keev vesi peale kallata ja kaane alla seisma jätta.
Külmutatud juurikate asemel võib aga praegu värskeid osta ja need hoidisteks keeta (kes seda juba suvel ei teinud). Jällegi oleneb igaühe rahakoti paksusest – säästlik keedab, rikas ostab need hoidised. Kuid neid peaks ikka mitukümmend purki olema. Kõlbab süüa ka makaronidega, mis on evakuatsioonitoit nr 1, vahelduseks mõnele valmiskastmepulbrile, mis nõuab vaid sortsu vett peale.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 09:17; 28.02 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kaks kasti veini, paar kilo makarone

Kurja, ma arvasin, et ma olen oma kuivaine ja hoidiste varuga igati eesrindlik ja valmis pere ära toitma oma paar nädalat ikka, aga kuidas ma selle tähelepanuta jätsin, et veinivarusid mul ju ei ole… Kanget alkoholi on kastide kaupa, aga seda ei joo keegi, viimati tegin lapsele aastaid tagasi dzinnisokke 🙂 Peab ikka ühe veiniriiuli ka täis ostma.

“Muidu istume küll, valged särgid seljas, lipsud ees, aga ilma kruupideta.”

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 13:10; 11.03 12:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

uht piim on hea mõte, kui laps ei taha veini juua ja vesi otsa saab 😀
aga üldiselt seisavad palju asjad, ütleme min 6 kuud, mulle tulevad pähe nt datlid, pähklid, õlipudel, tomati ja oakonservid, purgiroad säilivad 2a, lihakonservid 3a, neid ei pea ka ilmtingimata soojendama. Värske ei seisa, aga külmkuivatatud marjad ja seened (mis seisavad ka siis, kui peaks 3 päevaks elekter ära minema ja sul on 300liitrine sügavkülm sulamas, samas pole elektrit induktsioonpliidil…). Kasvõi kõrvits seisab kuu-kaks vähemalt. Kaerahelbeid saab hädapärast teha ka toorpudruna, riisiga naljalt külma veega ei tee midagi.
Magusast mesi, kondenspiim, moosid ja tume sokolaad seisavad aastaid (see hallikas kiht sokolaadil ei ole riknemine), ka maapähklivõi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kaks kasti veini, paar kilo makarone

Kurja, ma arvasin, et ma olen oma kuivaine ja hoidiste varuga igati eesrindlik ja valmis pere ära toitma oma paar nädalat ikka, aga kuidas ma selle tähelepanuta jätsin, et veinivarusid mul ju ei ole… Kanget alkoholi on kastide kaupa, aga seda ei joo keegi, viimati tegin lapsele aastaid tagasi dzinnisokke ???? Peab ikka ühe veiniriiuli ka täis ostma.

“Muidu istume küll, valged särgid seljas, lipsud ees, aga ilma kruupideta.”

Ma panin ka selle veinivärgi kõrva taha. Mingeid paremaid/kallimaid veine ja mulle on keldris küll, aga selliseid 10-15 euroseid veine (mida nö igapäevaselt juua), ainult mõni. Aitäh! Täiendan oma varusid.
Ja kohviube tellin igaks juhuks ka.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me just eile rääkisime mehega, et me sööme liha ja joome veini peale 😀 Meil on sügavkülmas 1/4 vasikat ja 100 pudeli veinikapp peaaegu täis.
Nüüd tuli lumi maha, aga vahepeal juba hakkas aiaääres naat kasvama.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma elan iga kuu niimoodi, et pmt kaks nädalat saaks ilma poes käimata hakkama. Kuu alguses ostan kuivained ka sügavkülma täis ja siis sealt tasapisi hakkan hävitama, mõnikord lisandub sügavkülma asju, näiteks teen korraga rohkem suurema hulga kapsarulle (neid ei saagi vähe teha), siis osa panen pooltoorelt otse sügavkülma. Hiljem jälle võtan. No rahadega on nii, et nädal enne palgapäeva peab nagunii rohkem kuivainekapike ja sügavkülmale lootma, poest ostan siis juurde ainult piima ja leiba. Aga üldiselt, kui saaks poes käia korra kuus või korra paari nädala tagant, siis ei oleks eriti probleemi. Meid on kaks inimest, kui oleks suurem pere, siis tuleks vist suurem sügavkülm osta.

Mulgi kapsaid ma teen ka ise, suure potitäie korraga ja siis kuumalt osa sellest purkidesse. 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui elekter ära ei lähe, on lust ja lillepidu – aga miks siis poed ei peaks töötama, kui elektrit on?
Kui elekter ära läheb, siis läheb keeruliseks. Õnneks on praegu õues mitte just sügavkülma-, kuid siiski külmkapitemperatuur. Aga sooja toitu saaks siis teha vaid grilli või lõkke peal. Ei tea kas peaks mingi lõkkepoti ostma?
*NB veini on, kõige tähtsamaga on kõik korras.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui elekter ära ei lähe, on lust ja lillepidu – aga miks siis poed ei peaks töötama, kui elektrit on?

Sa oled kodus karantiinis ja ei kooserda poode mööda 😀

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 16:27; 28.02 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuu alguses ostan kuivained ka sügavkülma täis

Selle peale pole tunudki, et kuivaineid sügavkülmas säilitada. Kas kõiki säilitad seal, jahu ja suhkur ka? Üles sulades niiskusest tükki ei lähe? Mul just kevadeks sügavkülmik marjadest pea tühjaks söödud, kahju sellisena käia lasta ja voolu kulutada.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 09:17; 28.02 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riis, tatar, tangud + maitsetaimed.
Konservidest letsolaadsed hodised, seened, herned.
Sügavkülma erinevaid külmutatud köögiviljasegusid.
Juurviljadest sibul, porgand, pataat
Kõigi nende vahel kombineerides saab erinevaid sööke.
Roheline sibul kasvab aknalaual. Selle kogust suurendaks kui teaks, et on vaja koduselt toimetulla mõned nädalad.
Ja menüüsse võiks võtta ka veepäevad. Peale veepäevi maitsevad toidud paremini 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui elekter ära läheb – tuleb aeda kuivkäimla kaevata. Vett saaksime tuua allikast, ca 800 m., peaks kaelkoogud muretsema, hea ämbritega tuua.
Süüa jaguks kah mõneks ajaks, aga veiniga tekivad probleemid – tänan tähelepanu juhtimast. Kanget alkoholi on ka, aga seda tahaks pikendada, aga õuna- ja sõstramahlaga seda ei tee.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge, lõpetage ükskord ära see wannabe prepperite mängimine ja oma kahe purgi Salvesti hernesupi üle arutamine.

Õige, ettevalmistunud inimese ladu näeb välja selline: PILT.

Sellega peab ta oma maa-aluses varjendis vastu umbes aasta ja see on mõeldud tuumakatastroofi puhuks.

Meie, EESTLANE ei hakka eluski selliseid varusid endale koju tekitama, neid pole enamusel hoidagi kuskil ja NAGUNII on jama korral hullunud rahvas kahe nädala pärast kurikatega tänaval. Ellu jäävad tugevamad.

Või, käivitub midagi Leningradi blokaadi laadset. (ei olnud sealgi kellegi midagi varutud)

Kui on totaalne jama, siis surevad nagunii kõik maha, hoolimata oma kahest hernesupist.

Seega, taas üks täiesti mõttetu arutlusteema.

Minul on selline ladu, kuigi mitmes ruumis erinevatel temperatuuridel, aga kraami on loomulikult rohkem. Tean veel üht inimest väga lähedalt, kellel on veel täiuslikum ladu. Loomulikult ei ole ta mind sinna kunagi viinud ning selle ruumi/nende ruumide ukse/uste asukoht on mulle teadmata ja hästi varjatud ning turvatud, küll aga olen fotodelt näinud. Ka oleme koos võrrelnud teatud teadmisi säilivusaegade ja selise kohta.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge, lõpetage ükskord ära see wannabe prepperite mängimine ja oma kahe purgi Salvesti hernesupi üle arutamine.

Õige, ettevalmistunud inimese ladu näeb välja selline: PILT.

Sellega peab ta oma maa-aluses varjendis vastu umbes aasta ja see on mõeldud tuumakatastroofi puhuks.

Meie, EESTLANE ei hakka eluski selliseid varusid endale koju tekitama, neid pole enamusel hoidagi kuskil ja NAGUNII on jama korral hullunud rahvas kahe nädala pärast kurikatega tänaval. Ellu jäävad tugevamad.

Või, käivitub midagi Leningradi blokaadi laadset. (ei olnud sealgi kellegi midagi varutud)

Kui on totaalne jama, siis surevad nagunii kõik maha, hoolimata oma kahest hernesupist.

Seega, taas üks täiesti mõttetu arutlusteema.

Meie perel on selline varu sahvris ja aastase varu jaoks tundub sel pildil küll kraami vähe olevat. Oleneb kindlasti pere suurusest ka. Meil on 7-liikmeline pere + lemmikloomad, kelle konserve hoiustame ka sahvris. Lisaks veel kelder hoidiste ja juurviljadega ning salvkaev joogivee jaoks. Ei pea end prepperiteks, aga maapiirkonnas elades lihtsalt elektrikatkestused või väga halvad teeolud kestavad vahel pikalt ja siis on hea kui on olemas.

Arutlusteema pole mõttetu, vaid väga kasulik. Teemaalgataja menüü on mulle arusaamatu. Kas tõesti iga päev liha? Liha on kõige riknevam kaup ja iga päev süüa ei ole ka tervislik. Meil ei ole enamik varusid üldse liha, vaid taimne toit ja kui peaksin mingi menüü tegema, võtaksin taimetoidu kokaraamatu ja teeksin a’la tomati-oasuppi või kui meil Eestis soe aeg ja oma aed käepärast, siis järjest laseksin oma aia aedvilju ahjust või panni pealt läbi.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Liha on kõige riknevam kaup ja iga päev süüa ei ole ka tervislik.

Kui ta sul aedikus ruigab, siis ei rikne ta ühtigi.
Väga rõõmus ja roosa on.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.02 15:19; 27.02 16:10; 02.03 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me mehega saaks u kuu-kaks aega “garantiinis” hakkama,

Kus kohas te olete??
Jeerum! ????????????

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kasutaks sellist põnevat asja nagu toidupoest kojutellimine 😛

Ja noh, 2 kg makarone ja kaks kasti veini muidugi ka.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldse ei imesta, et varumispaanika vaikselt lahti hakkab rulluma. Täna nägin toidupoes ostjat, kel oli pool korvi täis konserve ja ülejäänu moodustasid kuivained – pasta, riis. Korv oli kuhjaga täis. No mine sa tea, ehk läks ka metsalaagrisse.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Kodunurk Kodukarantiini menüü