Esileht Kodunurk Kodukohvikute päevad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Kodukohvikute päevad

Postitas:

Mida arvate nendest?
Mis on meeldinud, mis mitte? 🙂

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 08:08; 01.07 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik on meeldinud, käime alati mitmes ja mekime erinevaid roogi. Meeldib, et inimesed selliseid asju korraldavad ja oma aia, kodu külalistele avavad.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 08:13; 07.05 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meeldib kontsept, toitudega ja interjööriga (kui nii võib öelda) ja eeskavaga pingutatakse üldiselt. Ei meeldi ülerahvastatus, aga eks see näitabki, et asi on rahva seal popp.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 10:52; 07.05 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes sina oled, et aru pärid?

+1
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meeldib, et inimesed selliseid asju korraldavad ja oma aia, kodu külalistele avavad.

Vot mina seda vaimustust ei jaga!
Miks peaksin oma kodu või ka aia võhivõõrastele avama?

+8
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.05 17:37; 09.05 13:30; 09.05 13:37; 11.05 10:05; 14.05 06:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meeldib, et inimesed selliseid asju korraldavad ja oma aia, kodu külalistele avavad.

Vot mina seda vaimustust ei jaga!

Miks peaksin oma kodu või ka aia võhivõõrastele avama?

No aga sina ei peagi ega avagi. Avavad need, kes seda tahavad.

+28
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 10:52; 07.05 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meeldib, et inimesed selliseid asju korraldavad ja oma aia, kodu külalistele avavad.

Vot mina seda vaimustust ei jaga!

Miks peaksin oma kodu või ka aia võhivõõrastele avama?

Selleks peab olema külaslahke ja rõõmus inimene. Seega ma ei räägi sinust.

+19
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 08:13; 07.05 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle alguses meeldis, siis kui neid veel vähe korraldati, oli natuke nagu eriline. Nüüd on iga nädalavahetus valida 10+ kodukohvikute päeva vahel. Isegi meie külas tehakse, kusjuures meil on korrusmajad, pole eramajugi, pannakse trepile kandik võileibu ja ongi kohvik olemas… ei saa kodust väljagi minna ilma süümekateta, et naabri võikut ei osta (tõesti pole isuäratavad, leib+margariin+keeduvorst juba 3 aastat järjest).

Samas võimalusel külastan näiteks supilinna avatud hoovide päeva ja saue ning laagri kodukohvikute päeva, eelmisel aastal käisime kassisaba hoovikohvikutes.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ei meeldi. Kui siis mõni üksik kodukohvik. Eriti kogemus Viimsi omadega.
Rikkurite kohvikus istuvad sõbrad-tuttavad pehmetel diivanitel ja külalised on linikutel kuskil aianurgas. Üldiselt ei ole teenindajad-kohvikupidajad rõõmsad, vaid käte värisedes higisena jooksujalu teevad burkse ja topivad jäätist kaussi ilma et jõuaks sulle otsagi vaadata, karjuvad omavahel mida kiiresti on vaja ja mis otsas on. Hinnad on sellised, et….mõni mõtleb ühe kodukohviku päevaga rikkaks saada vä. Veel imestan ma seda, et kui mulle tulevad külalised siis me rohime ja niidame ja koristame aga mõni kodukohvik on tehtud täiesti nõgeste ja naatide vahele, lambilatern katki ja puuoksad maas laiali.

+10
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed on napakaks läinud ja makauamet vōiks neid pōrutada saanud iseehakanudi “kohvikupidajaid” natuke ehmatada korralduskuul nōudes müügitulu deklareerimist. See kaotaks need libakohvikud kohe poole vähemaks ja muudaks asja kvaliteetsemaks.

+4
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.05 17:38; 08.05 20:12; 12.05 01:07; 20.05 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei jaga vaimustust süüa kellegi ei-tea-kuidas ja ei-tea-millest ja ei-tea-millal tehtud sööki. Inimeste arusaam puhtusest ja hoiak “s..asurma pole veel keegi surnud” on nii levinud, et kellegi võõra “kodukohvik” ei tekita minus mitte mingeid positiivseid emotsioone.

+15
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi sunnib neis kodukohvikuis käima? Relva ähvardusel? Aru ma ei saa, miks peab käima, kui kõike kardad ja vihkad. Siis tasub kodus istuda.

+18
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.05 19:35; 09.05 11:58; 09.05 14:39; 13.05 19:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi sunnib neis kodukohvikuis käima? Relva ähvardusel? Aru ma ei saa, miks peab käima, kui kõike kardad ja vihkad. Siis tasub kodus istuda.

Vaata nüüd teemaalgatust ja mōtle!
Avaldatakse arvamust. Kōik ei ole positiivsed. Need ka vastavalt enam ei käi vōi siis harva mōnes. Saad aru?

+5
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.05 17:38; 08.05 20:12; 12.05 01:07; 20.05 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma kodukohas käin iga aasta ja naudin. Kuna kogukond on tugev ja palju tuttavaid igal pool, siis on mõnus võimalus paar sõna vahetada ja nautida. Lapsed teevad eeltöö ära, kus ja millal kõige põnevam on ja jooksevad sõpradega ringi.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ei jaga vaimustust süüa kellegi ei-tea-kuidas ja ei-tea-millest ja ei-tea-millal tehtud sööki. Inimeste arusaam puhtusest ja hoiak “s..asurma pole veel keegi surnud” on nii levinud, et kellegi võõra “kodukohvik” ei tekita minus mitte mingeid positiivseid emotsioone.

Täpselt sama seisukoht. Ma ei söö suvaliste inimeste küsitavates tingimustes ja küsitava hügieeniga valmistatud toitu.

+9
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei jaga vaimustust süüa kellegi ei-tea-kuidas ja ei-tea-millest ja ei-tea-millal tehtud sööki. Inimeste arusaam puhtusest ja hoiak “s..asurma pole veel keegi surnud” on nii levinud, et kellegi võõra “kodukohvik” ei tekita minus mitte mingeid positiivseid emotsioone.

Täpselt sama seisukoht. Ma ei söö suvaliste inimeste küsitavates tingimustes ja küsitava hügieeniga valmistatud toitu.

Sama!

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata nüüd teemaalgatust ja mōtle!
Avaldatakse arvamust. Kōik ei ole positiivsed. Need ka vastavalt enam ei käi vōi siis harva mōnes. Saad aru?

Minu meelest on arvamus arvamus. Ehk siis oma mõtete rahulik väljendus ilma solvamata, üldistamata ja ennast upitamata. Keskmise perekoolika meelest aga on arvamuse avaldamine valimatu halvustamine ja süüdistamine. Ehk minu meelest ei ole siinsed vihakõned arvamuse avaldamine, vaid oma frustratsiooni väljaelamine. Ma ei taha selliseid “arvamusi” lugeda. Oma seisukohti saab väljendada kultuurselt, nii et teistel on meeldiv ja kasulik lugeda. Ka negatiivseid arvamusi. Saad aru?

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.05 19:35; 09.05 11:58; 09.05 14:39; 13.05 19:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selleks peab olema külaslahke ja rõõmus inimene. Seega ma ei räägi sinust.

Hm. Sa hindad minu isiksuseomadusi selle järgi, kui ma ei soostu võhivõõrast enda koju lubama? Väga veider arvamus. Aga sina ava uksed – kutsu kohe magamistuppa ka, siis oled eriti külalislahke ja rõõmus inimene!

+2
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.05 17:37; 09.05 13:30; 09.05 13:37; 11.05 10:05; 14.05 06:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi sunnib neis kodukohvikuis käima? Relva ähvardusel? Aru ma ei saa, miks peab käima, kui kõike kardad ja vihkad. Siis tasub kodus istuda.

Vaata nüüd teemaalgatust ja mōtle!

Avaldatakse arvamust. Kōik ei ole positiivsed. Need ka vastavalt enam ei käi vōi siis harva mōnes. Saad aru?

Ei, ta ei saa. Pole olemas temast erinevat arvamust.
Tõenäoliselt ise mingi “kohvikupidaja”, kes ei suuda leppida, et tema kulinaarsed šedöövrid kõigile ei meeldigi.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.05 17:37; 09.05 13:30; 09.05 13:37; 11.05 10:05; 14.05 06:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Risti vastupidi. Ma ise ei pea kunagi kodukohvikut, seda enam oskan ma aga hinnata teiste pingutusi, kes seda teevad. Mu meelest on ka väga madal kritiseerida neid, kes midagi teevad, eriti neil, kes ise midagi ei tee. Kui ei meeldi, tee paremini, aga ära vingu nende üle, kes teevad. See ei ole ainult kodukohvikute teema, see on igal elualal nii – kõige suuremad vingujad on need, kes ise midagi kunagi ei tee. Ja sel on loomulik põhjus – kes on midagi teinud, see teab ka, kui suur vaev kaasneb iga tegemisega ja sestap on nad tavaliselt väiksemad virisejad teiste aadressil.

Mis ei välista muidugi konstruktiivset kriitikat – arvamusi, mis asja parandavad, nõu annavad, edendavad. Aga “arvamus” a´ la – kõik on nii nõme ja nad teevad kõike nii valesti ja see on paha ja too on halb ja teie kõik ei oska midagi – see on vaid tüütu virin, ei aita kedagi, ei huvita kedagi, teeb kõigil tuju kehvemaks ja muudab viriseja ebameeldivaks.

+15
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.05 19:35; 09.05 11:58; 09.05 14:39; 13.05 19:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle alguses meeldis, siis kui neid veel vähe korraldati, oli natuke nagu eriline. Nüüd on iga nädalavahetus valida 10+ kodukohvikute päeva vahel. Isegi meie külas tehakse, kusjuures meil on korrusmajad, pole eramajugi, pannakse trepile kandik võileibu ja ongi kohvik olemas…

Kui kuulsin kodukohvikute päevast, siis mõtlesin, et selle idee on heade oskustega kodukokkadel, tutvustada isetehtud roogi, teha endale natuke reklaami ja müüa soovijatele. Kui mõnel on veel lisahobiks nt aiandus, siis pakutakse külalistele ka meeldivat silmailu ja hubast atmosfääri, hooldatud aia, erinevate lillede, ilupõõsaste jms näol. Lugedes jääb mulje, et piisab ka kandikul võileibadest trepil või naati kasvanud aias. 🙂

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Risti vastupidi. Ma ise ei pea kunagi kodukohvikut, seda enam oskan ma aga hinnata teiste pingutusi, kes seda teevad. Mu meelest on ka väga madal kritiseerida neid, kes midagi teevad, eriti neil, kes ise midagi ei tee. Kui ei meeldi, tee paremini, aga ära vingu nende üle, kes teevad. See ei ole ainult kodukohvikute teema, see on igal elualal nii – kõige suuremad vingujad on need, kes ise midagi kunagi ei tee. Ja sel on loomulik põhjus – kes on midagi teinud, see teab ka, kui suur vaev kaasneb iga tegemisega ja sestap on nad tavaliselt väiksemad virisejad teiste aadressil.

Mis ei välista muidugi konstruktiivset kriitikat – arvamusi, mis asja parandavad, nõu annavad, edendavad. Aga “arvamus” a´ la – kõik on nii nõme ja nad teevad kõike nii valesti ja see on paha ja too on halb ja teie kõik ei oska midagi – see on vaid tüütu virin, ei aita kedagi, ei huvita kedagi, teeb kõigil tuju kehvemaks ja muudab viriseja ebameeldivaks.

Ja see pikk tiraad polnud tõesti kohe ei virin ega kriitika????

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.05 17:37; 09.05 13:30; 09.05 13:37; 11.05 10:05; 14.05 06:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niipalju kui mina olen neid külastanud, siis on jäänud mulje, et inimesed teevad ikkagi seda, mida tahavad ja oskavad – rohkem nn hobiteema. Nt elukutseline kalur pakkus kala ja suitsutatud kala – muul ajal müüb ka oma tooteid, mitte ainult kodukohviku päevadel.
Ühes kohas pakuti kondiitritooteid – tean, et selle kohviku pidaja töötab toitlustusasutuses, tal on ka sushit tootev ettevõte – ei ole kodukootud söögid, ikka professionaalsel tasemel.
Ühes kohvikus olid keskaja toidud – jällegi, kohviku tegija on spetsialist keskaja teemadel.
Latt on tegelikult kõrgeks aetud – lihtsat võileiba oskab igaüks teha, naat kasvab niisamagi. Kui juba teha, siis seda, mida osatakse. Ei pea ju sööki-jooki pakkuma, võib ka käsitöö nurga avada või mingi spordiala tutvustuse korraldada. Idee on ju selles, et kohalikud saaksid ennast ja oma eluolu tutvustada – kõige parem viis on selleks endale külla kutsuda. Ja kui külalised tulevad, siis võiks ju midagi pakkuda ka 🙂

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Risti vastupidi. Ma ise ei pea kunagi kodukohvikut, seda enam oskan ma aga hinnata teiste pingutusi, kes seda teevad. Mu meelest on ka väga madal kritiseerida neid, kes midagi teevad, eriti neil, kes ise midagi ei tee. Kui ei meeldi, tee paremini, aga ära vingu nende üle, kes teevad. See ei ole ainult kodukohvikute teema, see on igal elualal nii – kõige suuremad vingujad on need, kes ise midagi kunagi ei tee. Ja sel on loomulik põhjus – kes on midagi teinud, see teab ka, kui suur vaev kaasneb iga tegemisega ja sestap on nad tavaliselt väiksemad virisejad teiste aadressil.

Mis ei välista muidugi konstruktiivset kriitikat – arvamusi, mis asja parandavad, nõu annavad, edendavad. Aga “arvamus” a´ la – kõik on nii nõme ja nad teevad kõike nii valesti ja see on paha ja too on halb ja teie kõik ei oska midagi – see on vaid tüütu virin, ei aita kedagi, ei huvita kedagi, teeb kõigil tuju kehvemaks ja muudab viriseja ebameeldivaks.

Ahah. Selge.
Tähendab makse maksmata on okei teha äri ja see puhtalt tasku panna.
Hügieeninõuetest ei pea samuti kinni pidama, see on vaid nõrkadele ja poolearulistele vingukottidest kohvikupidajate teema.
Nendel mitte osalemine eelnimetatud põhjustel( haigusrisk, toetad ümbrikutasu maksmist, koged ebakvaliteetset toidu maitset ja teenindust) on tüütu viriseja ja mittekonstruktiivne kriitika. Vihakõne kodukohvikute vastu.
Milleks siis on riik kehtestanud toitlustusasutustele meeltult karmid sanitaarohutus nõuded? Sellepärast, et hoida oma kodanikke elus ja maksu maksmise võimelisena võimalikult pikka aega. Maksude eest saame me kõik vajaliku infrastruktuuriks ja muuks elutegevuseks.
Ma leian küll, et sellise kohviku “mängimise” vastu olla on igati põhjendatud. Kes tahab päriselt midagi teha teebki oma äri ja paneb selle seadulikult tööle, kasvõi enda aias või maja kuuris. Ausas konkurentsis, kus makstakse makse ja tehakse ohutusinvesteeringuid võrdselt konkurentidega.

+1
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.05 17:38; 08.05 20:12; 12.05 01:07; 20.05 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahah. Selge.
Tähendab makse maksmata on okei teha äri ja see puhtalt tasku panna.
Hügieeninõuetest ei pea samuti kinni pidama, see on vaid nõrkadele ja poolearulistele vingukottidest kohvikupidajate teema.

See kodukohvik on ju korra aastas. Vaatamata mõne arvamusele ei usu mina, et keegi sellega rikkaks saab, hea, kui üldse mingi kasum tuleb. Mõnel kindlasti tuleb, aga usu, et on ka küllalt neid, kes saavad vaevu kulud tasa. Paljude eesmärk polegi eriline kasum, vaid uus kogemus ehk tutvuda uute inimestega, näidata oma aeda ja võimeid. Mu meelest siin pole jah vaja väiklaseks minna ja riigi maksupoliitikast hakata jahuma. Need, kes muretsevad hügieeni pärast või ei taha võõrasse koju minna, muidugi ei peagi minema, see on ikka vabatahtlik üritus ja ega need kodukohvikud ole disainitudki kogu valla rahvaga toime tulema. Mina olen ikka käinud, olen näinud väga erinevat kvaliteeti ja ega kõik toidud ole olnud minu maitsele ja hinnad on ka pigem kallimapoolsed (mitte küll kõigil), aga võtangi seda pigem kui uue elamuse saamist ja meeldivat meelelahutust. Olen käinud ikka väga toredates kodukohvikutes, millest on jäänud head mälestused.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust te nende toimumise kohta infot saate, leidsin ainult selle ja pole nagu eriti midagi valida kohvikutepaevad_2019

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks siis on riik kehtestanud toitlustusasutustele meeltult karmid sanitaarohutus nõuded? Sellepärast, et hoida oma kodanikke elus ja maksu maksmise võimelisena võimalikult pikka aega. Maksude eest saame me kõik vajaliku infrastruktuuriks ja muuks elutegevuseks.

Iga kell eelistan igal maal nn tänavatoitu restoranidele. Meie ülespuhutud euronõuded on naeruväärsed.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida head üldse olete kodukohvikute päeval saanud? Ma umbes viiel üritusel osalenud, kuid jäänud meelde üks maasika-käsitööjäätis (mõnusalt rammus), rukkijahuga tehtud magus kook ning grillitud kala, muu kõik mitte midagi ütlev….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

tihti ei käi, aga vahel küll ja mõned on väga meeldinud.
Kui kohvik on avatud oma aias, siis meeldib, kui aed on korras ja seal on ka midagi vaadata.
Kohvikus tekstiilid, küünlad, lilled – et oleks vaeva nähtud sisustusega.
Toit peaks olema pigem odav (sest restoranihind ei ole enamasti õigustatud), ja isuäratav.

Kui pakkumisel on pisike tassike suppi hinnaga 5 eurot, siis on see väga ülehinnatud. Ka kooke-pirukaid pole mõtet 2-3 euroga müüa – sellise hinnaga võin ka päriskohvikutest osta. Aga kui on midagi erilist, mida kuskil mujal ei müüda, siis võin ka rohkem maksta.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodukohviku võlu ju ongi see, et seal on midagi erilist, mida mujal ei müüda. Selveri pooltoodetelett ongi odav, sest see on masstootmine. Kord aastas midagi teistsugust süüa ja proovida on ju huvitav, isegi siis, kui see ei ole täpselt selline, nagu sulle maitseb. Vähemalt ei ole mingi pähekulunud odavtoorainest tehtud e-sid rohkem kui toiduaineid masstoode.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.05 19:35; 09.05 11:58; 09.05 14:39; 13.05 19:26;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Kodunurk Kodukohvikute päevad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.