Esileht Väikelaps kodukontor – mida teevad lapsed

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: kodukontor – mida teevad lapsed

Postitas:

Uuriks siis neilt vanematelt, kes teevad kodukontoris tööd – just kes päriselt peavad töötama ja kui teine vanem peab ka kodukontoris töötama või käib tavapäraselt tööl edasi, no ja üksikvanemad ka muidugi.

Mida teie lasetaialapsed teevad sel ajal? Kas oskavad ise endale terve päeva ja nii iga päev tegevust leida? Meil 3 a ja 5 a suht igavlevad. 3a veel vahel mängib üksi mida-iganes, tal tulevad ka rollimängud paremini välja. Aga 5 a ei ole kunagi osanud niimoodi nt mänguasjadega dialooge pidada (sh ka kui ma ise temaga mängin nukkudega, siis peamiselt mina küsin jatema vastab, aga niisama ta ei oska vestlust arendada nukkudega).

Vahel õnnestub nad joonistama/värvima saada või klotsidega mängima, aga suht nutune seis. Kaklevad palju. Hommikupool on ka palju multikaid. Nutiseadmeid lastele anda pole ja ei soovi ka nagunii. Praegu õnneks jäid magama ja mul väike hingetõmbepaus, 5-aastane küll iga päev ei maga, pigem, et 2 päeva ärkvel ja ühe päeva magab lõunaund.

Õnneks on meil oma hoov ja ennelõunat sunnin neid vähemalt 30-40 minutit õues olema värske õhu käes. Aga ega nad sealgi oska endale tegevusi leida, lähevad kiiresti kaklema jne. Tahaksid rattaga sõita, aga liiga noored hoovist väljumiseks ilma vanemata. Õhtul oleme siis pikemalt õues jne

Ja alles on 3. päev. Suuremal lapsel ilmselt tekib varsti kriis sotsiaalse suhtlemise puudumisest, igal hommikul tahab lasteaeda

Kirjeldage oma päevi.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 14:38; 19.03 08:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul lapsed 3 ja 7. Seitsmene peab kodukooli tegema aga ta vajab pidevat juhendamist ja suunamist seega pean vähemalt paar tundi sellega iga hommik tegelema. 3 aastane samal ajal mängib oma asjadega, õnneks ta on väga iseseisev mängija. Kui kodukool valmis, siis suunan nad koos mängima, et saaksin oma tööasju paar tundi teha, kõige pakilisemad emailid vähamalt ära vastata. Siis söövad lõunat ja panen 3se magama, pooltelt kordadel jääb magama, pooltel mängib või vaatab voodis raamatuid. Suurem samal ajal saab nii kaua ipadi kasutada ja selle 2 h saan samuti oma tööasjadega tegeleda. Pärast lõunal läheme alati paariks tunniks õue ja nii see päev mööda saab. Mõni päev lihtsam, mõni päev keerulisem. Ega 3st ja 7st ka veel omapead jätta ei saa, igasuguseid lolluseid genereeritakse koos. Tööasju samas mahus ei saa paraku hetkel teha sest lapsed tahavad tegelemist. Mees käib kontoris edasi. Vanemal lapsel on raske, sest igatseb kooli ja sõpru.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabanda, aga kõige kasutum on ajada lapsed hoovi – et mängige. Vaatan, kuidas naabrilaps lihtsalt longib mööda hoovi ja teeb pahandust – kisub asju, õrritab naabrite koera. Lapsed nagu ei oska mängida.
Minge ise – mängige üks millist oma lapsepõlvemängu – matsu, uku-ukat, peaasi et lapsed jookseksid. Minul on vähe vanem laps -eile käsime jalutamas, vaatasime kevadist metsa – kui koju jõudsime – oli väsinud, pikutas voodis ja sirvis raamatut. Laske teha õues on korralik kehalise kasvatuse tund – jooks, hüpped, võimlemine jne.
Töötan hommikul enne lapse ärkamist (lasen lapsel 10ni magada), lisaks on mehega ärajagatud õppeained, mida teeb tema, mida mina. Kui mees õpetab last – teen mina tööd.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabanda, aga kõige kasutum on ajada lapsed hoovi – et mängige. Vaatan, kuidas naabrilaps lihtsalt longib mööda hoovi ja teeb pahandust – kisub asju, õrritab naabrite koera. Lapsed nagu ei oska mängida.

Minge ise – mängige üks millist oma lapsepõlvemängu – matsu, uku-ukat, peaasi et lapsed jookseksid. Minul on vähe vanem laps -eile käsime jalutamas, vaatasime kevadist metsa – kui koju jõudsime – oli väsinud, pikutas voodis ja sirvis raamatut. Laske teha õues on korralik kehalise kasvatuse tund – jooks, hüpped, võimlemine jne.

Töötan hommikul enne lapse ärkamist (lasen lapsel 10ni magada), lisaks on mehega ärajagatud õppeained, mida teeb tema, mida mina. Kui mees õpetab last – teen mina tööd.

Tore on, kui sina saad tööpäeval käia õues. Minul nt on koosolekud iga päev + oodatakse ka kirjadele või Teamsi kaudu kiireid vastuseid küsimustele. Muideks, minu lapsed ärkavad ise kell 6, millal ma enne nende ärkamist töötan?

Minu küsimus oligi suunatud neile, kes pärisel teevad päeval tööd, mitte neile, kellel on võimalik valida, millal tööd teha ja kes saavad lastega aega veeta.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 14:38; 19.03 08:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on mehega ära jagatud, üks tegeleb lastega, seni teine on kinnise magamistoa ukse taga kõrvatroppidega kodukontorit pidamas. Seejärel on vahetus ja teine lapsevanem tegeleb lastega. Lisaks lähevad lapsed kell 9 magama, pärast seda on taas rahulik kodukontori aeg.

Kui on kindlad koosoleku ajad, siis sellel hetkel teeme vahetust ja see tegeleb lastega, kellel parasjagu koosolekut ei ole. Enamasti üks lapsevanematest saab ikka oma töö tegemise aega natuke paindlikumalt muuta.

Minu lapsed ei maga mingil moel kella 10-ni, kell 7 on plaksti ärkvel. Nii et hommikust rahulikku tööaega ei ole.

Lastega tegeleja peab lisaks väikelapse lõbustamisele ka kahel koolilapsel aitama koolitöid teha, inglise keele ja vene keele hääldust, digikeskondadesse sisse saamist, googlist info otsimist, matemaatikaülesandeid jne.

Homme on meil nii, et mina pean korraga pidama loengut-seminari digitaalselt soomlastele ja mehel on samal hetkel online koosolek. Sel juhul on meil plaan, et lasteaialaps läheb teleka ette pikka multikat vaatama. Multikas kestab kaks tundi, näksimist paneme talle ka valmis ja oma “kontoritoa” ukse paneme lukku, sest ma ei saa lubada, et lapsed ära unustavad ja hakkavad keset seminari iga natukese aja tagant “emmetama” ja kisades tülli lähevad ja siis kaeveldes mulle seminari sisse sõidavad. Väikesel on lubatud ainult hädavajadusel minna vanema õe juurde õppimist segama, õde siis otsustab, kas on vaja minu või isa poole pöörduda selle suure “probleemiga”.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen tööandja poolt kodukontorisse suunatud ja 6-aastane lasteaialaps kodus. Hommikul vaatab multikaid, peale seda annan talle kas kirjutamise või arvutamise harjutusi teha. Muidugi käib ta pidevalt mult eri asju pärimas aga suunan ta oma tegevuste juurde tagasi. 11-12 vahel teen tööst pausi, jalutame parki või mänguväljakule. Laps saab joosta ja mängida, ise saan värsket õhku ja pead tuulutada. Peale seda sööma lõunat, lapse saadan lõunaunne (õnneks enamikul päevadel magab mingi aja või vähemalt pikutab vaikselt) ja töötan ise edasi.
Järjekindlalt saadan last oma teimetusi tegema, vaikselt hakkab juba rütmi sisse saama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ütle, et meilgi ideaalne olukord oleks. Lapsed 4 ja 12. Ärkavad õnneks alles kuskil 9 paiku, nii et hommikul vähemalt tund aega rahulikku tööaega. 12-aastasel on õppimine, millega pean teda tagant sundima. Väiksem on päris hea üksimängija, vahepeal võib tund aega üksi tegutseda. Samas vahel tahab, et temaga tegeldaks ja eks see tegelemine ongi vanema lapse õlgadel hetkel, midagi ei ole teha. Meil mõlemal mehega päev läbi konverentsikõned, nii et vahel ei jõua isegi süüa.

Üritan lapsi õue ka suunata, aga nad kipuvad kaklema minema, eks see on tüütu küll. Vahel harva saan ka ise töö ajal aeda, näiteks täna võtsin tunni ja lõikasin roosid ja õunapuu ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabanda, aga kõige kasutum on ajada lapsed hoovi – et mängige. Vaatan, kuidas naabrilaps lihtsalt longib mööda hoovi ja teeb pahandust – kisub asju, õrritab naabrite koera. Lapsed nagu ei oska mängida.

Minge ise – mängige üks millist oma lapsepõlvemängu – matsu, uku-ukat, peaasi et lapsed jookseksid. Minul on vähe vanem laps -eile käsime jalutamas, vaatasime kevadist metsa – kui koju jõudsime – oli väsinud, pikutas voodis ja sirvis raamatut. Laske teha õues on korralik kehalise kasvatuse tund – jooks, hüpped, võimlemine jne.

Töötan hommikul enne lapse ärkamist (lasen lapsel 10ni magada), lisaks on mehega ärajagatud õppeained, mida teeb tema, mida mina. Kui mees õpetab last – teen mina tööd.

ei ole kasutu, see olukord kestab veel kaua ja lapsed peavad ka hakkama ise endale tegevust leidma. Ei saa kõike ette taha ära teha, naguvanastigi, emad-isad olid põllal ja lapsed mõtlesid ISE endale mängud välja.

Eelmine reede, esimene päev, ajasin lapsed ka ilusa ilmaga hoovi (5a ja 10a) ja 10a ka nutuse näoga kiigutas tühja kiike…elu suurim õnnetus, et pidi seal seisma ja olema. Tänaseks on olukorraga harjunud. Korraldasid omavahel jooksuvõistlust ja mängisme palli kulli ja isegi liivakasti oli asja.

Natuke peab harjuma – see on ju täietsi uus olukord, et terve päev ei ole suunatud tegevustega ette määratud. Peab leidma kesktee, midagi natuke organiseerima, aga lubama ja sundima neid ise endaga hakkama saadma ja tegevust leidma.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Väikelaps kodukontor – mida teevad lapsed