Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodukontor tuli, et jääda?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )

Teema: Kodukontor tuli, et jääda?

Postitas:

Üha rohkems.

+12
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.06 15:11; 11.06 19:26; 11.06 19:41; 12.06 00:18;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Vaheta töökohta, kui ei sobi.

+2
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üha rohkem loen, et ettevõtjad pooldavad kodukontorit, kui töö iseloom seda võimaldab. Töötan riigiasutuses ja isegi siin ollakse nii palju kodukontoris kui võimalik. Kardan aga, et sügisel tahetakse rohkem töötajaid kontorisse. Kas teile ka meeldib kodukontori variant, et võib isegi mitu kuud töötada nii, et kohale kordagi ei lähe? Ei tahaks mõeldagi, et jälle 8-5 kontoris istumine 5 päeva nädalas.

Tundub jah, et kõigile meeldib. Ma töötan ka riigiasutuses ja oma ülemust pole reaalis sel aastal veel näinud. Praegu just tulin töölt, peale minu polnud seal täna mitte kedagi.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.06 15:14; 12.06 00:00; 12.06 14:11; 12.06 16:09; 12.06 17:46; 13.06 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riigisektori puugid on jah tööl nagu jumal juhatab, eriti hull lugu kohalikes omavalitsustes, kus niikuinii samad näod juba 20 aastat tiksunud on.

+11
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.06 15:21; 11.06 15:22; 11.06 16:26; 11.06 19:26; 11.06 19:28; 11.06 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üha rohkem loen, et ettevõtjad pooldavad kodukontorit, kui töö iseloom seda võimaldab. Töötan riigiasutuses ja isegi siin ollakse nii palju kodukontoris kui võimalik. Kardan aga, et sügisel tahetakse rohkem töötajaid kontorisse. Kas teile ka meeldib kodukontori variant, et võib isegi mitu kuud töötada nii, et kohale kordagi ei lähe? Ei tahaks mõeldagi, et jälle 8-5 kontoris istumine 5 päeva nädalas.

Tundub jah, et kõigile meeldib. Ma töötan ka riigiasutuses ja oma ülemust pole reaalis sel aastal veel näinud. Praegu just tulin töölt, peale minu polnud seal täna mitte kedagi.

Eks ta ole, sõitsin täna oma kovi hoonest mööda ja ilusa ilma puhul oli lausa 2 autot kohal. Naljanumber on see riigisektor.

+10
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.06 15:21; 11.06 15:22; 11.06 16:26; 11.06 19:26; 11.06 19:28; 11.06 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle väga hästi sobib kodukontor, siin läheb töö kiiremini ja väsitab vähem kui kontoris.

ma olen valdavalt kodukontoris olnudki juba alates 2007. aastast, ka ei kipu sellise koha peale, kus peaks iga päev kellast kellani kohal istuma. kodus mul töö samamoodi kindlatel kellaaegadel, seega ei saa laiali hajuda, edasi lükata vms. Aga süüa teha saab küll töö kõrvalt, nii et kodus on lahendatud ka lõuna probleem. Mulle üldse ei meeldinud kontori juures lõunapausid. Kuhu minna, mida kaasa võtta vms. Siis sõin mingeid suvalisi pirukaid kogu aeg ja kõht oli alati tühi. Koosolekud venisid ka tundidepikkuseks, nüüd on asi kiire ja konkreetne.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma jäin kodukontorisse juba enne koroonat, aga täitsa tunnen puudust kolleegidest ja juhuslikest jutuajamistest kohvinurgas. Mulle sobiks mingi kahe asja vahevariant, et on kontoripäevad ja kodupäevad. Kodus töötades lihtsalt ei käi nii palju väljas, oled küll töö osas vbla efektiivsem, aga jääb puudu infovahetusest.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen töötanud osaliselt kodukontoris alates 2006. aastast. Minu tollane töökoht oli üks kodukontori propageerijaid ja elluviimise eestvedajaid. Kui vahetasin töökohta, tuli kodukontori õiguse eest algul võidelda, aga sain hakkama. Ma arvan, et tavaoludes, ilma koroona või muu pandeemiata, oleks ok korra nädalas kontoris käia. Mina käin klientidega niikuinii kohtumas vahetevahel, selleks sõidan kodunt äärelinnast välja, siis võin sama hooga ka töö juures ära käia. Samas kodukontori päevad on tohutult ajasäästvamad. Ei mingit 30 min kulutust enese sättimisele, teine 30 min tööle sõit ja pärast veel 30 min tagasi – päevas juba poolteist tundi säästetud. Lisaks on minu töös vahel pause, kui pole midagi teha. Näiteks on vaja kliendiga rääkida, aga temal on koosolek, vabaneb tunni aja pärast. Parajasti pole ka midagi muud teha. Siis töö juures istud perekoolis või vahid mingeid e-poode – lööd mõttetult aega surnuks. Kodus sel ajal teen söögi valmis, viin koera jalutama, käin poes ära. Aeg on ökonoomselt kasutatud.

Algul, kui viisteist aastat tagasi alustasin kodukontoriga, siis pidin ikka harjuma, et ei tee koduasju tööajal. Et kuigi olen kodus, teen ikkagi tööd, mitte ei võta tolmu ega kasta toataimi. Aga u kuu ajaga sain rütmi kätte, et tööasjad peavad saama tehtud ja kui päeval teen muid asju, siis pean tööd öösel tegema. Paar magamata ööd õpetasid väga hästi kodukontoris reaalselt tööd tegema. Minu töö on ka üsna hästi mõõdetav, ei ole lihtsalt tagumiktunnid. Ülemustel peaks ju olema ükskõik, kus tööd tehakse. Peaasi, et tehtud saab.

Aeg-ajalt on siiski vaja kontoris käia ja reaalsed koosolekud on küll mulle rohkem meele järele, kui veebis. Mulle meeldib ka see, kui lähen kontorisse kohale, on põhjus ennast korralikult riidesse panna ja kerge meik teha. Iga päev ei viitsi, aga korra nädalas tunnen juba puudust sellest.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka riigisektor – ainus kodukontori aeg oli esimene koroona laine. Viimase aasta olen tööl olnud päev päeva kõrval, sõites selleks iga päev maha 100 kilomeetrit. Nii et ärge siin, kurat, üldistage. Päeva ajal passin siin Perekoolis ka ainult seetõttu, et hetkel on puhkus. Tööl olles võiks minu poolest lõuna paiku riigipööre toimuda, enne õhtut pole aega uudiseid lugeda. Isegi viimast lõunal käimist ei mäleta. Kas erasektoris ikka nii tihe on?

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riigisektori puugid on jah tööl nagu jumal juhatab, eriti hull lugu kohalikes omavalitsustes, kus niikuinii samad näod juba 20 aastat tiksunud on.

Eks ta ole, sõitsin täna oma kovi hoonest mööda ja ilusa ilma puhul oli lausa 2 autot kohal. Naljanumber on see riigisektor.

Miks on nii keeruline aru saada, et töö tegemiseks ei pea tänapäeval kohal käima? Ka mitte kovides. Mina töötan aastaid juba kodust, mulle sobib ja meie ettevõte kolib üha enam kodukontoritesse.

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.06 16:15; 11.06 17:32; 11.06 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riigisektori puugid on jah tööl nagu jumal juhatab, eriti hull lugu kohalikes omavalitsustes, kus niikuinii samad näod juba 20 aastat tiksunud on.

Eks ta ole, sõitsin täna oma kovi hoonest mööda ja ilusa ilma puhul oli lausa 2 autot kohal. Naljanumber on see riigisektor.

Miks on nii keeruline aru saada, et töö tegemiseks ei pea tänapäeval kohal käima? Ka mitte kovides. Mina töötan aastaid juba kodust, mulle sobib ja meie ettevõte kolib üha enam kodukontoritesse.

Riigisektoris on nii palju muidusööjaid! Erasektoris on päris töö, avalikus istuvad mutid niisama ja teevad aega parajaks. Nüüd tahavad meie maksuraha eest hoopis kodus passida.

+5
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.06 15:21; 11.06 15:22; 11.06 16:26; 11.06 19:26; 11.06 19:28; 11.06 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tööst osa on tavalise kontoritöö moodi ja osa on selline, kus ma tegutsen spetsiaalse sisustusega tööruumis.

Kui on selline päev, et ainult arvuti taga olla, siis saab seda teha nii kontoris kui kodus. Kipub jah mõte tulema, et miks ma sinna tööle lähen, et seal lihtsalt arvuti taga istuda ja milleks ma hakkan toitu hommikul karpi pakkima, kodinaid kaasa tassima ja seal soojendama jne. Parem jääks koju, sööks oma köögis.

Aga tegelikult mulle meeldib rohkem see minu töö teine osa, kus ma tegutsen spetsiaalse sisustusega tööruumis. Lähen jalgsi tööle, hommikupooliku tegutsen, kui kõht tühjaks läheb, siis lähen lõunaruumi sööma ja näen mõnda kolleegi, õhtupooliku tegutsen, lõpuks korrastan ruumi, panen üleriided selga ja tulen jalgsi koju. Sellisel juhul ei ole tunnet, et: “Mis ma sinna tööle üldse lähen”. Sellise tööpäeva puhul olen nõus justnimelt kohal käima ka 5 päeva nädalas, üldse ei nurise.

Arvutitöö on nats zombistava iseloomuga töö nii kontoris kui kodus… Selline töö, kus peaks ainult kodukontoris töötama, ei oleks minu lemmik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riigisektoris on nii palju muidusööjaid! Erasektoris on päris töö, avalikus istuvad mutid niisama ja teevad aega parajaks.

Millel su väide põhineb? Päris töö ja niisama … miks sa asju ette kujutad?

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.06 16:15; 11.06 17:32; 11.06 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meeldib kodukontor rohkem kui kohal käimine, juba ainüksi sõitmisega säästan 2×45 minutit kui mitte rohkem. Kuna töökoht asub äärelinnas ja ise elan kesklinna servas, siis on kodust mugav minna pärast tööd trenni, teatrisse või restorani, kui tahtmist on. Ka tööpausid saab kodus sisustada “otstarbekalt”, kasvõi taimi kastes või nõudepesumasinat tühjendades või terrassil kohvi juues ja silmi puhates. Kontoris olen lihtsalt puhkeruumis istunud, kuidagi nüri, hakka või suitsetama 😀 Kontori läheduses pole õues mingit ajaveetmiskohta ka, et läheks sirutaks jalga värskes õhus või lõunataks seal. Teisalt jällegi igatsen natuke suhtlust ja rutiinist välja murdmist, olen kontoris käinud aeg-ajalt, aga peale minu on korruse peale olnud 3-4 inimest, igaüks omas nurgas – nii jäävad ainult kontori miinused, plusse (töökaaslastega suhtlus jm) pole.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: center;”>

Riigisektori puugid on jah tööl nagu jumal juhatab, eriti hull lugu kohalikes omavalitsustes, kus niikuinii samad näod juba 20 aastat tiksunud on.

Riigisektor, dokumente koju viia ega saata ei tohi. Õnneks on kõigil eraldi kabinetid, koosolekud olid zoomis</p>

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd tahavad meie maksuraha eest hoopis kodus passida.

Mis vahet seal on, kus nad seda teevad?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riigisektoris on nii palju muidusööjaid! Erasektoris on päris töö, avalikus istuvad mutid niisama ja teevad aega parajaks.

Millel su väide põhineb? Päris töö ja niisama … miks sa asju ette kujutad?

Heh, põhineb ikka kogemusel, aastaid töötasin avalikus sektoris ja kõik need mõttetud töökohad, sahkerdamine, vastutuse veeretamine, maksumaksjate raha raiskamine jne jne jne tekitas tohutu vastikuse. Ka nüüd saan aeg-ajalt kutseid avaliku sektori töökohtadele kandideerida, aga ei tule mõttessegi. Muidugi siinsed riigitöötajad eitavad ja teevad nägu, nagu asjad nii ei oleks, tean isegi, kuidas suurem osa endisi kolleege hoiab kümne küünega oma magusast “töö”kohast kinni ja teeb tähtsat nägu. ???? Reaalsuses võiks hea neljandiku puuke kohe koondada.

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.06 15:21; 11.06 15:22; 11.06 16:26; 11.06 19:26; 11.06 19:28; 11.06 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

,

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.06 15:11; 11.06 19:26; 11.06 19:41; 12.06 00:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riigisektori puugid on jah tööl nagu jumal juhatab, eriti hull lugu kohalikes omavalitsustes, kus niikuinii samad näod juba 20 aastat tiksunud on.

Eks ta ole, sõitsin täna oma kovi hoonest mööda ja ilusa ilma puhul oli lausa 2 autot kohal. Naljanumber on see riigisektor.

Miks on nii keeruline aru saada, et töö tegemiseks ei pea tänapäeval kohal käima? Ka mitte kovides. Mina töötan aastaid juba kodust, mulle sobib ja meie ettevõte kolib üha enam kodukontoritesse.

Riigisektoris on nii palju muidusööjaid! Erasektoris on päris töö, avalikus istuvad mutid niisama ja teevad aega parajaks. Nüüd tahavad meie maksuraha eest hoopis kodus passida.

Lausa hämmastav, kui palju loogikavigu ja vasturääkivusi üks inimene paari postitusega teha võib ???? Kas said KOVist või muust avaliku sektori asutusest oma saamatuse tõttu kinga, et nii suurt vahkviha täis oled?

Kui riigisektoris pidavat olema enamjaolt 20 aastast tiksunud mutid nagu sa lahmid siin, siis need eriti autot ei tohiks kasutada, nii et autode arv maja ees ei ütle mitte midagi selle kohta, kui palju inimesi hoones kohal on. Mina tean isiklikult nii palju kolleege, kes ühistranspordiga või jala tööle tulevad.

Ja mis puutub töö maht või tõsiseltvõetavus sellesse, kas töötaja saab töötada ka kodus? Iduettevõtetes või start-upides küll mingit kontoris kellast-kellani passimist ei ole, ehk sinu lahmimise järgi need ei ole puugid kodus töötades, aga avaliku sektori töötajad automaatselt on, kui kodus tööd tahavad teha.

Läks puugile pihta jah.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.06 15:21; 11.06 15:22; 11.06 16:26; 11.06 19:26; 11.06 19:28; 11.06 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riigisektori puugid on jah tööl nagu jumal juhatab, eriti hull lugu kohalikes omavalitsustes, kus niikuinii samad näod juba 20 aastat tiksunud on.

Eks ta ole, sõitsin täna oma kovi hoonest mööda ja ilusa ilma puhul oli lausa 2 autot kohal. Naljanumber on see riigisektor.

Miks on nii keeruline aru saada, et töö tegemiseks ei pea tänapäeval kohal käima? Ka mitte kovides. Mina töötan aastaid juba kodust, mulle sobib ja meie ettevõte kolib üha enam kodukontoritesse.

Riigisektoris on nii palju muidusööjaid! Erasektoris on päris töö, avalikus istuvad mutid niisama ja teevad aega parajaks. Nüüd tahavad meie maksuraha eest hoopis kodus passida.

Lausa hämmastav, kui palju loogikavigu ja vasturääkivusi üks inimene paari postitusega teha võib ???? Kas said KOVist või muust avaliku sektori asutusest oma saamatuse tõttu kinga, et nii suurt vahkviha täis oled?

Kui riigisektoris pidavat olema enamjaolt 20 aastast tiksunud mutid nagu sa lahmid siin, siis need eriti autot ei tohiks kasutada, nii et autode arv maja ees ei ütle mitte midagi selle kohta, kui palju inimesi hoones kohal on. Mina tean isiklikult nii palju kolleege, kes ühistranspordiga või jala tööle tulevad.

Ja mis puutub töö maht või tõsiseltvõetavus sellesse, kas töötaja saab töötada ka kodus? Iduettevõtetes või start-upides küll mingit kontoris kellast-kellani passimist ei ole, ehk sinu lahmimise järgi need ei ole puugid kodus töötades, aga avaliku sektori töötajad automaatselt on, kui kodus tööd tahavad teha.

Läks puugile pihta jah.

Pigem mina lõin sind valusasse kohta. Parim kaitse on rünnak. Elus ei usu, et nii rumal ja sellise labase väljendusviisiga  inimene saab mingeid kutseid kuhugi kandideerida. Unistada ju võib 🙂

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.06 15:11; 11.06 19:26; 11.06 19:41; 12.06 00:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riigisektori puugid on jah tööl nagu jumal juhatab, eriti hull lugu kohalikes omavalitsustes, kus niikuinii samad näod juba 20 aastat tiksunud on.

Eks ta ole, sõitsin täna oma kovi hoonest mööda ja ilusa ilma puhul oli lausa 2 autot kohal. Naljanumber on see riigisektor.

Miks on nii keeruline aru saada, et töö tegemiseks ei pea tänapäeval kohal käima? Ka mitte kovides. Mina töötan aastaid juba kodust, mulle sobib ja meie ettevõte kolib üha enam kodukontoritesse.

Riigisektoris on nii palju muidusööjaid! Erasektoris on päris töö, avalikus istuvad mutid niisama ja teevad aega parajaks. Nüüd tahavad meie maksuraha eest hoopis kodus passida.

Lausa hämmastav, kui palju loogikavigu ja vasturääkivusi üks inimene paari postitusega teha võib ???? Kas said KOVist või muust avaliku sektori asutusest oma saamatuse tõttu kinga, et nii suurt vahkviha täis oled?

Kui riigisektoris pidavat olema enamjaolt 20 aastast tiksunud mutid nagu sa lahmid siin, siis need eriti autot ei tohiks kasutada, nii et autode arv maja ees ei ütle mitte midagi selle kohta, kui palju inimesi hoones kohal on. Mina tean isiklikult nii palju kolleege, kes ühistranspordiga või jala tööle tulevad.

Ja mis puutub töö maht või tõsiseltvõetavus sellesse, kas töötaja saab töötada ka kodus? Iduettevõtetes või start-upides küll mingit kontoris kellast-kellani passimist ei ole, ehk sinu lahmimise järgi need ei ole puugid kodus töötades, aga avaliku sektori töötajad automaatselt on, kui kodus tööd tahavad teha.

See jutt on umbes sama nagu see, et kontoritöötajad joovad ainult kohvi, pläkutavad kollegidega, passivad netis ja istuvad tagumikku laiaks. Igasugusugused juhid on üldse mõttetud puugid, kelle neid vaja on, kui kõik reaalse töö teevad ära tootmistöölised. Ja kui sa julged avaldada, et teed kontoris ikka tööd, siis kindlasti oled sa ise tegelikult see samune tagumiku laiaks istuja.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üha rohkem loen, et ettevõtjad pooldavad kodukontorit, kui töö iseloom seda võimaldab. Töötan riigiasutuses ja isegi siin ollakse nii palju kodukontoris kui võimalik. Kardan aga, et sügisel tahetakse rohkem töötajaid kontorisse. Kas teile ka meeldib kodukontori variant, et võib isegi mitu kuud töötada nii, et kohale kordagi ei lähe? Ei tahaks mõeldagi, et jälle 8-5 kontoris istumine 5 päeva nädalas.

Telekomis näiteks kohe, kui valitsus piiranguid leevendab, kamandatakse kõnekeskuse omad kontorisse.

Minule  kodukontor ei sobinud esimese laine ajal.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riigisektori puugid on jah tööl nagu jumal juhatab, eriti hull lugu kohalikes omavalitsustes, kus niikuinii samad näod juba 20 aastat tiksunud on.

Eks ta ole, sõitsin täna oma kovi hoonest mööda ja ilusa ilma puhul oli lausa 2 autot kohal. Naljanumber on see riigisektor.

Miks on nii keeruline aru saada, et töö tegemiseks ei pea tänapäeval kohal käima? Ka mitte kovides. Mina töötan aastaid juba kodust, mulle sobib ja meie ettevõte kolib üha enam kodukontoritesse.

Riigisektoris on nii palju muidusööjaid! Erasektoris on päris töö, avalikus istuvad mutid niisama ja teevad aega parajaks. Nüüd tahavad meie maksuraha eest hoopis kodus passida.

Lausa hämmastav, kui palju loogikavigu ja vasturääkivusi üks inimene paari postitusega teha võib ???? Kas said KOVist või muust avaliku sektori asutusest oma saamatuse tõttu kinga, et nii suurt vahkviha täis oled?

Kui riigisektoris pidavat olema enamjaolt 20 aastast tiksunud mutid nagu sa lahmid siin, siis need eriti autot ei tohiks kasutada, nii et autode arv maja ees ei ütle mitte midagi selle kohta, kui palju inimesi hoones kohal on. Mina tean isiklikult nii palju kolleege, kes ühistranspordiga või jala tööle tulevad.

Ja mis puutub töö maht või tõsiseltvõetavus sellesse, kas töötaja saab töötada ka kodus? Iduettevõtetes või start-upides küll mingit kontoris kellast-kellani passimist ei ole, ehk sinu lahmimise järgi need ei ole puugid kodus töötades, aga avaliku sektori töötajad automaatselt on, kui kodus tööd tahavad teha.

Läks puugile pihta jah.

Pigem mina lõin sind valusasse kohta. Parim kaitse on rünnak. Elus ei usu, et nii rumal ja sellise labase väljendusviisiga inimene saab mingeid kutseid kuhugi kandideerida. Unistada ju võib ????

???? Mis siin uskuda on, aastaid erinevates riigiasutustes tippspetsialisti ja juhina töötanud. Tean liigagi hästi, mis on reaalsus, sina aga oled hea näide tüüpilisest täispuhutud riigitöötajast.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.06 15:21; 11.06 15:22; 11.06 16:26; 11.06 19:26; 11.06 19:28; 11.06 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ma ei tea, mis asutuses need mutikesed töötavad. Need peavad olema mingid väga väiksepalgalised kohad kapa-kohilas, kuhu noored lihtsalt ei tulegi peale. 800 euri kätte on riigisektoris üpris tavaline palk, mille eest noor ei ole nõus hommikul silmigi avama. Minu kogemus oli, et 40 eluaasta ringis hakkasin jahmatusega märkama, et minust nooremaid on juba rohkem,  pensile minejate kategoorias polegi kedagi ning 20 aastat staaži on suure asutuse peale paaril. Seega täiesti vastupidine, ülekaalus otse koolist tulnud rohenokad ja vähe pikaajalise kogemusega “mutikesi”. Mida väiksemata palkadega asutus, seda rohkem vanemaealisi.

Hmm, kas see mitte juhi ülesanne pole selle pilguga jälgida, mida saab tõhustada, efektiivsemalt teha ning milliseid muudatusi sisse viia? Mis selle juhi mõte on, kes juhib 10 mutikest, kes midagi ei tee?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 21:02; 12.06 07:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris tööd on meil üllatavalt vähe. Teisiti ma ei oska seletada, kuidas isikud suudavad täie pühendumusega teha korraga enda tööd ning samal ajal ka lapsi hoida, jättes lapsed lasteaiast koroonahirmu tõttu koju. Ja kõik nagu väidavadki, et kui naine töötab tehases, siis on õigustatud laste aeda toomine, kui aga kodukontoris, siis mitte. Seda, et kodukontori töö päriselt on töö, nagu ei taheta mõista. Kahju, et muidusööjaid ja keskendumist mittenõudvat tühitööd nii palju on.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heh, põhineb ikka kogemusel, aastaid töötasin avalikus sektoris ja kõik need mõttetud töökohad, sahkerdamine, vastutuse veeretamine, maksumaksjate raha raiskamine jne jne jne tekitas tohutu vastikuse.

Millal see oli? 20 aastat tagasi? Sinu kirjeldatu kehtib selle aja kohta. Või siis oled tõesti mingi erilise lehmakoogi otsa sattunud.

Ka nüüd saan aeg-ajalt kutseid avaliku sektori töökohtadele kandideerida, aga ei tule mõttessegi.

Tõeline kangelane 🙂 Kutsuvad ministeeriumi garderoobitädiks, aga sina ei mõtlegi, koristad heameelega Krausbergis välikemmerguid edasi 😀

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.06 16:15; 11.06 17:32; 11.06 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

???? Mis siin uskuda on, aastaid erinevates riigiasutustes tippspetsialisti ja juhina töötanud. Tean liigagi hästi, mis on reaalsus, sina aga oled hea näide tüüpilisest täispuhutud riigitöötajast.

Kus see hea koht siis asub, kus mutikeseed ainult istuvad ja midagi tegema ei pea? Seal, kus mina töötan, peab paraku kogu aeg hullemini rabama kui erasektoris. Tahan ka seda istumise kohta saada, kus muudkui hea palk jookseb ja mitte tuhkagi tegema ei pea. Ja miks sa sealt suurepäraselt juhikohalt ise siis ära tulid, kui nii tore koht oli, et midagi tegema ei pidanud? Või lasti lahti äkki?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.06 15:14; 12.06 00:00; 12.06 14:11; 12.06 16:09; 12.06 17:46; 13.06 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riigisektori puugid on jah tööl nagu jumal juhatab, eriti hull lugu kohalikes omavalitsustes, kus niikuinii samad näod juba 20 aastat tiksunud on.

Eks ta ole, sõitsin täna oma kovi hoonest mööda ja ilusa ilma puhul oli lausa 2 autot kohal. Naljanumber on see riigisektor.

Miks on nii keeruline aru saada, et töö tegemiseks ei pea tänapäeval kohal käima? Ka mitte kovides. Mina töötan aastaid juba kodust, mulle sobib ja meie ettevõte kolib üha enam kodukontoritesse.

Riigisektoris on nii palju muidusööjaid! Erasektoris on päris töö, avalikus istuvad mutid niisama ja teevad aega parajaks. Nüüd tahavad meie maksuraha eest hoopis kodus passida.

Lausa hämmastav, kui palju loogikavigu ja vasturääkivusi üks inimene paari postitusega teha võib ???? Kas said KOVist või muust avaliku sektori asutusest oma saamatuse tõttu kinga, et nii suurt vahkviha täis oled?

Kui riigisektoris pidavat olema enamjaolt 20 aastast tiksunud mutid nagu sa lahmid siin, siis need eriti autot ei tohiks kasutada, nii et autode arv maja ees ei ütle mitte midagi selle kohta, kui palju inimesi hoones kohal on. Mina tean isiklikult nii palju kolleege, kes ühistranspordiga või jala tööle tulevad.

Ja mis puutub töö maht või tõsiseltvõetavus sellesse, kas töötaja saab töötada ka kodus? Iduettevõtetes või start-upides küll mingit kontoris kellast-kellani passimist ei ole, ehk sinu lahmimise järgi need ei ole puugid kodus töötades, aga avaliku sektori töötajad automaatselt on, kui kodus tööd tahavad teha.

Läks puugile pihta jah.

Pigem mina lõin sind valusasse kohta. Parim kaitse on rünnak. Elus ei usu, et nii rumal ja sellise labase väljendusviisiga inimene saab mingeid kutseid kuhugi kandideerida. Unistada ju võib ????

???? Mis siin uskuda on, aastaid erinevates riigiasutustes tippspetsialisti ja juhina töötanud. Tean liigagi hästi, mis on reaalsus, sina aga oled hea näide tüüpilisest täispuhutud riigitöötajast.

Nüüd sa oma fantaseerimisega läksid küll üle võlli 🙂 🙂 🙂 Pakkunud juba, et olid Eesti Panga president. 🙂

Paraku osa juhte need parasiidid avaliku sektori asutuses kipuvadki olema. Ise midagi kasulikku praktiliselt ei tee, maksavad aina maksumaksja rahast omale utoopilisi preemiaid, võtavad altkäemaksu ja kogu töö teevad ära nende eest 5-6 tublit madalapalgalist ametnikku tasustamata lisatundide arvelt.  Käpardliku juhtimise tõttu asutus pankrotti ju minna ei saa nagu erasektori ettevõte. Sina oledki sellise juhi õpikunäide, muidugi juhul kui eksisteerib imepisike võimalus, et sa seda kunagi olid.

Nii hästi kirjeldasid oma tööstiili ühes postituses: “Heh, põhineb ikka kogemusel, aastaid töötasin avalikus sektoris ja kõik need mõttetud töökohad, sahkerdamine, vastutuse veeretamine, maksumaksjate raha raiskamine jne jne jne tekitas tohutu vastikuse. ”

Jumal tänatud, et sa enam avalikus sektoris midagi ei “juhi”. Jääb rohkem maksumaksja raha õhku laskmata.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.06 15:11; 11.06 19:26; 11.06 19:41; 12.06 00:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riigisektori puugid on jah tööl nagu jumal juhatab, eriti hull lugu kohalikes omavalitsustes, kus niikuinii samad näod juba 20 aastat tiksunud on.

Eks ta ole, sõitsin täna oma kovi hoonest mööda ja ilusa ilma puhul oli lausa 2 autot kohal. Naljanumber on see riigisektor.

Miks on nii keeruline aru saada, et töö tegemiseks ei pea tänapäeval kohal käima? Ka mitte kovides. Mina töötan aastaid juba kodust, mulle sobib ja meie ettevõte kolib üha enam kodukontoritesse.

Riigisektoris on nii palju muidusööjaid! Erasektoris on päris töö, avalikus istuvad mutid niisama ja teevad aega parajaks. Nüüd tahavad meie maksuraha eest hoopis kodus passida.

Riigisektori töötaja, töö iseloom kodukontorit ei võimalda, töö hulk suureneb meeletus tempos, võtsime uue iniese erasektorist tööle, see oma 3.tööpäeval juba hakkas hädaldama, et teil on siin nii raske ja nii palju peab töötama. Sai talle siis naerdud, et ju sa oled ka perekoolist lugenud, kuidas riigiametnikud ainult palka saavad ja tööl kohvi käivad joomas.  Ütles jah, et arvas meie töö hoopis lihtsama olevat.

Ma ei julgeks küll üldstada, et nüüd kõik riigiametnikud niisama tagumikutunde teevad, võibolla tõesti pealinna uhketes ministeeriumihoonetes selliseid asju juhtub aga madalama asuvatest ametnikest ikka väga palju teevad oma tööd kohusetundlikult ja osaliselt ka missioonitundest. Keskealisena olen erasektoris töötanud üksjagu aastaid, laenuvaba kodu on olemas, lapsed koolitatud, jõudu ja teadmisi on ja selletõttu saigi nn.riigitöö valitud, mitte et lootus oli lihtsamale elule. Riigiasutuste palgad on tükk maad väiksemad erasektori omadest, vähemalt mina kaotasin ligi veerandi oma valikuga.

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.06 04:07; 12.06 07:23; 12.06 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riigiasutuste palgad on tükk maad väiksemad erasektori omadest, vähemalt mina kaotasin ligi veerandi oma valikuga.

Riigisektori keskmine palk on juba aastaid omajagu kõrgem riigi ûldisest keskmisest. Et sina kehva valiku tegid, ei tõesta midagi.

https://raha.geenius.ee/rubriik/uudis/ametnike-keskmine-palk-kasvas-mullu-rohkem-kui-eesti-keskmine-palk/

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.06 05:59; 12.06 12:38; 12.06 17:39; 13.06 11:22; 13.06 11:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodukontor tuli, et jääda?