Esileht Ilu Kodukootud deodorant

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kodukootud deodorant

Postitas:
Kägu

Kas keegi kasutab või on proovinud ise tehtud deodoranti? Retsepte netis mitmeid, koostisosad köögikapis ju tegelikult olemas, võiks proovida või ei tasu vaeva?

Või on keegi ehk kasutanud kodumaiste tootjate deodorante – (nurme, kokos vms), mis on ilmselt taoliste retseptide järgi tehtud, siis kas neid tasub osta?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kasutan. Kookosrasv,sooda ja tärklis. Väga meeldib. Seda on nii lihtne teha, et tasub ikka proovida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina väga soovitan Naude Pit Paste deodoranti, see on just selline topsis kreemjas, mida näpuga paned ülivähe kaenla alla. Ma vahepeal siin stressiolukordade tõttu ikka higistasin korralikult, natuke ehk läksid kaenlaalused märjaks, aga ei tekkinud sellist jälki higihaisu. Neil nüüd mingi leebem variant roosas topsis eelteismelistele ja rasedatele ka müügis, aga tundub, et erinevus on just väljajäetud sooda, ma arvan, et minu jaoks too oleks liig leebe. Aga see mündivärvi topsis… ausõna, pole paremat deodoranti olnud mul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kasutan. Kookosrasv,sooda ja tärklis. Väga meeldib. Seda on nii lihtne teha, et tasub ikka proovida.

Kui rikutud pesu ja riideid tahad, siis võib tõesti proovida seda retsepti.
Laseris oli kunagi see teema- kui enam-vähem kõike muud saab kodus ise teha, siis deodorant ei kõlba küll kuskile.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen üle 10 aasta kookosrasv-sooda varianti kasutanud. Kuidas see riideid peaks rikkuma? Toimib väga hästi ja riietele ei mõju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen üle 10 aasta kookosrasv-sooda varianti kasutanud. Kuidas see riideid peaks rikkuma? Toimib väga hästi ja riietele ei mõju.

Rasv rikub heledad riided, eriti halli värvi asjad. Sooda musta värvi riided. Rääkimata sellest, et higistamise ja sellest tekkiva lõhna vastu ei aita rasv küll kuidagi, pigem vastupidi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rääkimata sellest, et higistamise ja sellest tekkiva lõhna vastu ei aita rasv küll kuidagi, pigem vastupidi.

See nüüd küll tõsi pole, kookosõlil on nimelt antibakteriaalsed omadused.(Sisaldab lauriinhapet) Ja kaenlaalust haisu tekitavad just bakterid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rasv rikub heledad riided, eriti halli värvi asjad. Sooda musta värvi riided. Rääkimata sellest, et higistamise ja sellest tekkiva lõhna vastu ei aita rasv küll kuidagi, pigem vastupidi.

Need väited ei vasta tõele. Proovi enne järgi, siis muljeta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks hea pärast peaks seda tegema? Ma olen küll igasuguste makside jms isetegemisega harjunud, aja MIKS peaks sellist rasvaplöga kokku segama, kui poodides-apteegis on veel deodorante küllalt saada… Ma olen teinud ja kasutanud palju nii kookosrasva kui soodat, aga selle deodoreerivat mõju saab kiita vist ainult mõni, kellel nagunii higistamisega mingit probleemi pole.

Please wait...
Postitas:
Relumee

Deodorant

Deodorandi retsept

Kookosrasv võib riided rasvaseks teha küll, seetõttu tuleb enne riidessepanemist lasta kaenlaalusel “ära kuivada” ehk rasval imenduda.
Tärklise lisamine suurendab niiskuseimavust ja annab “kuivema tunde”

Sportimiseks jah pole see kaitse piisav, aga neile, kes hullult ei higista sobib näiteks vahepal kaenlaalustele puhkuse andmiseks.

Kui ostad poest valmis deodoranti siis vaata, mis on koostises kirjas. Lugesin Nurme Ylang-ylangi ja Kokose Bergampoti laimi deodorantide koostisosi ja neis ei ole mingeid täiendavaid aktiivaineid, mis rohkem higistamist pärsiks kui kodus tehtud deodorant.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina hakkasin seda deodokat tegema, sest see on lihtne ja kõik alumiiniumivabad deod, mida proovisin, olid, kas täiesti ebatõhusad või jubeda lõhnaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks hea pärast peaks seda tegema? Ma olen küll igasuguste makside jms isetegemisega harjunud, aja MIKS peaks sellist rasvaplöga kokku segama, kui poodides-apteegis on veel deodorante küllalt saada… Ma olen teinud ja kasutanud palju nii kookosrasva kui soodat, aga selle deodoreerivat mõju saab kiita vist ainult mõni, kellel nagunii higistamisega mingit probleemi pole.

Minul just on liighigistamise probleem ja seepärast kasutan ise tehtud või äärmiselt öko deodoranti. Ma nimelt ei taha kasutada Maximi või mingit erilist karmi toode, mis su higinäärmed lihtsalt kinni liimib (no see ei saa olla tervise seisukohalt tagajärgedeta) ja mingist poekraamist mulle abi ei ole, ikka higi voolab. Seega kasutan mh. ka isetehtud sooda-tärklis-kookos-eeterlik õli segu, mis neutraliseerib väga hästi higi lõhna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja.
Proovisin järgi ja täitsa toimib. Alumiiniumi sisaldavaid ei kasuta juba ammu, ilma on tunduvalt kallimad ja paljud on valmistanud pettumuse. Nii et see on supersoodne ja töötav alternatiiv. Kasutan enne riietumist ja riideid pole rikkunud. Panin võrdses osas kookosõli, soodat, tärklist ja mõned tilgad eeterlikku õli. Mina igatahes soovitan proovida.

Please wait...
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Esileht Ilu Kodukootud deodorant