Esileht Kodunurk Kodukoristused

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: Kodukoristused

Postitas:

Tere!

 

kas siit kellegil käib kodukoristaja mõned korrad kuus? Kust olete leidnud koristaja ning kas olete rahul olnud? Vahendid enda poolt või teenusepakkuja poolt?

mis summat pakute töötajale?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.10 12:23; 12.10 20:45; 12.10 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kellegil

KellelGI. Varase põhikooli teema.

+14
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tutvuse kaudu leidsin. 2-toaline korter, maksan 25 €. Tuleb siis, kui kutsun, regulaarset kokkulepet pole. Vahendid on tal endal olemas.

Olen rahul. Mõnikord on kraanil lapijälg vms, aga seda, et oleks kuskilt kunagi päris puhastamata jätnud, pole olnud. Ei ole talle kunagi midagi ette heitnud, isegi väiksed puudujäägid on kannatatavad, kui ise koristama ei pea 😀

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

20€/h, asjad kõik kaasas.

Vaja paar korda kuus. Teeb kiiresti ja korralikult. Väga rahul.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli, enam praegu ei ole kuna koroona algusest on piisavalt aega ise koristada.

Käis kaks korda kuus. Maja alla 150 ruudu. Kõik peale söögitegemise pesupesemise tegelikult.

Voodipesu ja käterättide triikimine
Põrandad, tualetid, dušikabiin
Nõud masinast välja
Kassiliivad. Kassinõud.
Uksed, valgustid, lingid, nupud, lülitid, käepidemed, mikro ja praeehi puhtaks
Kaks korda aastas aknad
Terrassi pühkimine
Koerte asemete kloppimine ja vajadusel vahetamine ja pesemine pesumasinas
Vajadusel nimekirja järgi ettevalmistuste tegemine mõneks peoks (näiteks jääkuubikukottide täitmine, nugade-kahvlite-pokaalide-klaaside poleerimine)
Kardinate vahetamine, ruloode puhastamine
Kohvimasina puhastuspesu
Lillede kastmine
Jalamatid
ühesõnaga kõik-kõik

Üks kord võttis umbes 2.5-3 tundi + lõunapaus. Aknapesu päevadel kuni 5 tundi.

Kord oli 90 eurot ja aknapesukordadel 130. Lisaks tšeki alusel taksosõit – tal oli kaasas raske puudega laps. Vahendid tööks meie poolt tema esitatud soovinimekirja järgi. Meie poolt neile tööpausiks vabad einelaud. Ta vannitas ka meil last ning pesi masinatäie-kaks oma musta pesu. Ja oli traditsioon, et lahkudes oli talle pakk kaasavõtmiseks – tavaliselt veidi puuvilju ja juustu, sest kunagi ta mainis, et kui rohkem teeniks, ostaks virsikuid ja hallitusjuuste.

+38
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.10 17:22; 13.10 14:28; 13.10 17:03; 13.10 19:53; 21.10 18:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli, enam praegu ei ole kuna koroona algusest on piisavalt aega ise koristada.
Käis kaks korda kuus. Maja alla 150 ruudu. Kõik peale söögitegemise pesupesemise tegelikult.
Voodipesu ja käterättide triikimine
Põrandad, tualetid, dušikabiin
Nõud masinast välja
Kassiliivad. Kassinõud.
Uksed, valgustid, lingid, nupud, lülitid, käepidemed, mikro ja praeehi puhtaks
Kaks korda aastas aknad
Terrassi pühkimine
Koerte asemete kloppimine ja vajadusel vahetamine ja pesemine pesumasinas
Vajadusel nimekirja järgi ettevalmistuste tegemine mõneks peoks (näiteks jääkuubikukottide täitmine, nugade-kahvlite-pokaalide-klaaside poleerimine)
Kardinate vahetamine, ruloode puhastamine
Kohvimasina puhastuspesu
Lillede kastmine
Jalamatid
ühesõnaga kõik-kõik
….

Iseseisvalt peeretada suudate?

+7
-48
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Oli, enam praegu ei ole kuna koroona algusest on piisavalt aega ise koristada.

Käis kaks korda kuus. Maja alla 150 ruudu. Kõik peale söögitegemise pesupesemise tegelikult.

Voodipesu ja käterättide triikimine

Põrandad, tualetid, dušikabiin

Nõud masinast välja

Kassiliivad. Kassinõud.

Uksed, valgustid, lingid, nupud, lülitid, käepidemed, mikro ja praeehi puhtaks

Kaks korda aastas aknad

Terrassi pühkimine

Koerte asemete kloppimine ja vajadusel vahetamine ja pesemine pesumasinas

Vajadusel nimekirja järgi ettevalmistuste tegemine mõneks peoks (näiteks jääkuubikukottide täitmine, nugade-kahvlite-pokaalide-klaaside poleerimine)

Kardinate vahetamine, ruloode puhastamine

Kohvimasina puhastuspesu

Lillede kastmine

Jalamatid

ühesõnaga kõik-kõik

….

Iseseisvalt peeretada suudate?

Inimene pakkus teisele inimesele tööd ja nagu näha, maksis korralikult pluss veel sinna sõit, söök.. ma ei teinud seda teemat selleks, et sinusugused irisema tuleksid. Aitäh!

+46
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.10 12:23; 12.10 20:45; 12.10 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kellegil

KellelGI. Varase põhikooli teema.

Palun vabandust. Tuli kogemata lisa L juurde. ????

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.10 12:23; 12.10 20:45; 12.10 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga nädal yks kord koduabiline käib. Leidsin sõprade soovituse kaudu.

Transab end ise oma autoga Mustamäelt Nõmmele, puudega last kaasas pole.

Maja 200m2, koristab ja puhastab vaid maja ennast st. pesu ei pane masinasse ega triigi, nõusid masinasse ei pane ega võta välja. Kasse pole, koera pesa eest hoolitsen ma ise. Verandasid ei puhasta iga nädal tavakorra ajal.

Praeahi ja mikro meil isepuhastuvad pürolüüsiga, nuppu vajutan ise nii kaks korda aastas. Kohvimasina puhastuseks on tablett, mitte koduabiline.

Kardinaid me ei vaheta.

Akende pesu on eraldi korra aastas eraldi tasu eest.

Ülirahul tema töö kvaliteediga, lihtsalt super.

Iganädalaselt maja tavapuhastus 60.- (lisaks tasun arve alusel puhastusvahendid ja -tarvikud).

Akende ring umbes 200.–250.-, meil maast laeni akendega/klaasustega verandada muidugi ka.

Peeretame iseseisvalt.

+16
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga nädal yks kord koduabiline käib. Leidsin sõprade soovituse kaudu.

Transab end ise oma autoga Mustamäelt Nõmmele, puudega last kaasas pole.

Maja 200m2, koristab ja puhastab vaid maja ennast st. pesu ei pane masinasse ega triigi, nõusid masinasse ei pane ega võta välja. Kasse pole, koera pesa eest hoolitsen ma ise. Verandasid ei puhasta iga nädal tavakorra ajal.

Praeahi ja mikro meil isepuhastuvad pürolüüsiga, nuppu vajutan ise nii kaks korda aastas. Kohvimasina puhastuseks on tablett, mitte koduabiline.

Kardinaid me ei vaheta.

Akende pesu on eraldi korra aastas eraldi tasu eest.

Ülirahul tema töö kvaliteediga, lihtsalt super.

Iganädalaselt maja tavapuhastus 60.- (lisaks tasun arve alusel puhastusvahendid ja -tarvikud).

Akende ring umbes 200.–250.-, meil maast laeni akendega/klaasustega verandada muidugi ka.

Peeretame iseseisvalt.

Kas ta kliente juurde ka võtab? Tahaks ka head koduabilist (mitte kohe, sest remont on vaja enne ära lõpetada), aga pole kelleltki isiklikke soovitusi küsida ja ei oska kuidagi abilist valida. Facebookis paljud pakuvad end, aga kust ma tean kas inimene on usaldusväärne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli, enam praegu ei ole kuna koroona algusest on piisavalt aega ise koristada.

Käis kaks korda kuus. Maja alla 150 ruudu. Kõik peale söögitegemise pesupesemise tegelikult.

Voodipesu ja käterättide triikimine

Põrandad, tualetid, dušikabiin

Nõud masinast välja

Kassiliivad. Kassinõud.

Uksed, valgustid, lingid, nupud, lülitid, käepidemed, mikro ja praeehi puhtaks

Kaks korda aastas aknad

Terrassi pühkimine

Koerte asemete kloppimine ja vajadusel vahetamine ja pesemine pesumasinas

Vajadusel nimekirja järgi ettevalmistuste tegemine mõneks peoks (näiteks jääkuubikukottide täitmine, nugade-kahvlite-pokaalide-klaaside poleerimine)

Kardinate vahetamine, ruloode puhastamine

Kohvimasina puhastuspesu

Lillede kastmine

Jalamatid

ühesõnaga kõik-kõik

Üks kord võttis umbes 2.5-3 tundi + lõunapaus. Aknapesu päevadel kuni 5 tundi.

Kord oli 90 eurot ja aknapesukordadel 130. Lisaks tšeki alusel taksosõit – tal oli kaasas raske puudega laps. Vahendid tööks meie poolt tema esitatud soovinimekirja järgi. Meie poolt neile tööpausiks vabad einelaud. Ta vannitas ka meil last ning pesi masinatäie-kaks oma musta pesu. Ja oli traditsioon, et lahkudes oli talle pakk kaasavõtmiseks – tavaliselt veidi puuvilju ja juustu, sest kunagi ta mainis, et kui rohkem teeniks, ostaks virsikuid ja hallitusjuuste.

kolme tunniga tegi kogu selle töö ära 150 m2 majas?? Vabandust, aga see siis pidi olema kas üle otsa tehtud või pole teil üldse mööblit/asju. Võrdluseks – meie kahe vannitoa ja köögi peale läheb kaks tundi. Aknaid ka vähe ilmselt, kui koristus+aknad 5h vaid.

meil käib koristaja kaks korda kuus, maksan tunnitasu 8 eur/tunnist. Tavapärane koristus, aknaid ei pese, triikima ei pea. Maja 150 m2, läheb kindlasti rohkem kui kolm tundi. Vahendid meie poolt.

leidsin FBi grupist.

 

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.10 12:00; 14.10 11:44; 14.10 13:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aknaid ka vähe ilmselt, kui koristus+aknad 5h vaid.

Mul on 14 kolmepoolset akent (iga neist veel 6 ruuduga ehk ühel kolmepoolsel aknal 18 eraldi ruutu) 310 m2 majas ning puhastusteenindaja pesi need 4 tunniga.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 13:11; 13.10 22:41;
To report this post you need to login first.

Oli, enam praegu ei ole kuna koroona algusest on piisavalt aega ise koristada.

Käis kaks korda kuus. Maja alla 150 ruudu. Kõik peale söögitegemise pesupesemise tegelikult.

Voodipesu ja käterättide triikimine

Põrandad, tualetid, dušikabiin

Nõud masinast välja

Kassiliivad. Kassinõud.

Uksed, valgustid, lingid, nupud, lülitid, käepidemed, mikro ja praeehi puhtaks

Kaks korda aastas aknad

Terrassi pühkimine

Koerte asemete kloppimine ja vajadusel vahetamine ja pesemine pesumasinas

Vajadusel nimekirja järgi ettevalmistuste tegemine mõneks peoks (näiteks jääkuubikukottide täitmine, nugade-kahvlite-pokaalide-klaaside poleerimine)

Kardinate vahetamine, ruloode puhastamine

Kohvimasina puhastuspesu

Lillede kastmine

Jalamatid

ühesõnaga kõik-kõik

Üks kord võttis umbes 2.5-3 tundi + lõunapaus. Aknapesu päevadel kuni 5 tundi.

Kord oli 90 eurot ja aknapesukordadel 130. Lisaks tšeki alusel taksosõit – tal oli kaasas raske puudega laps. Vahendid tööks meie poolt tema esitatud soovinimekirja järgi. Meie poolt neile tööpausiks vabad einelaud. Ta vannitas ka meil last ning pesi masinatäie-kaks oma musta pesu. Ja oli traditsioon, et lahkudes oli talle pakk kaasavõtmiseks – tavaliselt veidi puuvilju ja juustu, sest kunagi ta mainis, et kui rohkem teeniks, ostaks virsikuid ja hallitusjuuste.

Inimesed on ikka nii erinevad. Mina võõrast inimest, kelle hügieeniharjumusi ma ei tea, enda puhaste asjade eest hoolitsema ei usaldaks. Teate ikka, et ta ei lähe pärast WC puhastamist pesemata kätega näiteks nõudepesumasinat tühjendama?

+3
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.10 13:16; 13.10 16:14; 13.10 19:45; 13.10 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli, enam praegu ei ole kuna koroona algusest on piisavalt aega ise koristada.

Käis kaks korda kuus. Maja alla 150 ruudu. Kõik peale söögitegemise pesupesemise tegelikult.

Voodipesu ja käterättide triikimine

Põrandad, tualetid, dušikabiin

Nõud masinast välja

Kassiliivad. Kassinõud.

Uksed, valgustid, lingid, nupud, lülitid, käepidemed, mikro ja praeehi puhtaks

Kaks korda aastas aknad

Terrassi pühkimine

Koerte asemete kloppimine ja vajadusel vahetamine ja pesemine pesumasinas

Vajadusel nimekirja järgi ettevalmistuste tegemine mõneks peoks (näiteks jääkuubikukottide täitmine, nugade-kahvlite-pokaalide-klaaside poleerimine)

Kardinate vahetamine, ruloode puhastamine

Kohvimasina puhastuspesu

Lillede kastmine

Jalamatid

ühesõnaga kõik-kõik

Üks kord võttis umbes 2.5-3 tundi + lõunapaus. Aknapesu päevadel kuni 5 tundi.

Kord oli 90 eurot ja aknapesukordadel 130. Lisaks tšeki alusel taksosõit – tal oli kaasas raske puudega laps. Vahendid tööks meie poolt tema esitatud soovinimekirja järgi. Meie poolt neile tööpausiks vabad einelaud. Ta vannitas ka meil last ning pesi masinatäie-kaks oma musta pesu. Ja oli traditsioon, et lahkudes oli talle pakk kaasavõtmiseks – tavaliselt veidi puuvilju ja juustu, sest kunagi ta mainis, et kui rohkem teeniks, ostaks virsikuid ja hallitusjuuste.

Inimesed on ikka nii erinevad. Mina võõrast inimest, kelle hügieeniharjumusi ma ei tea, enda puhaste asjade eest hoolitsema ei usaldaks. Teate ikka, et ta ei lähe pärast WC puhastamist pesemata kätega näiteks nõudepesumasinat tühjendama?

nõudepesumasina võid ju ise tühjendada või väga raske endal seda teha?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kolme tunniga tegi kogu selle töö ära 150 m2 majas?? Vabandust, aga see siis pidi olema kas üle otsa tehtud või pole teil üldse mööblit/asju. Võrdluseks – meie kahe vannitoa ja köögi peale läheb kaks tundi. Aknaid ka vähe ilmselt, kui koristus+aknad 5h vaid.

Jah, nii palju see aega tal võttis. Asi ilmselt selles, et meil pole majas mitte ühtegi vaipa. Mööblit puhastama ta ei pidanud. Kappe koristama ka mitte ja vannitubades on meil asjad kappides, va tõesti hambahari, hambapasta, šampoon. Igasuguste kreemitotsikute ja žilettidega tema tegelema ei pidanud ja meil pole kombeks neid lahtiselt hoida. Dusikabiini seinad tõmbab kummiharjaga niikuinii igaüks 15 sekundiga kuivaks pärast dušši ja kempsupotte ju puhastab ka igaüks iga päev.
Ka köögipinnad hoiame võimalikult tühjad. Röster ja kohvimasin seal on. Noahoidja ka. Nipsasjakesi ei viljele ja kappide koristamisega saame ikka ise hakkama. Nüudekappidega oli tal ainsana asja.
Nõudepesumasina tegi tema tühjaks muidugi seepärast, et mina enne lahkumis tolin mustad nõud pesema pannud, aga tema soovis enne lahkumist ju masina tühjaks teha, et sinna panna pesema enda ja lapse sööginõud, kuidas juhtus olema- panni, poti, spaatli, kulbi, kahvlid, kausid, lusikad, tassid, taldrikud jne. Milleks tal neid käsitsi küürida, kui aja kokkuhpiu mõttes oli efentiivsem kiiresti masin tühjaks tõsta ja oma asjad uue tsükliga masinasse panna. Mina võtsin need välja kui koju tulin. Miks tema peaks neid käsitsi pesema, kui masin on saadval.

Toalilli oli siis 2 maja peale, nüüd on lisaks kaks maitseainepotti.
Kardinaid vahetasime 2-3 korda aastas. Koerapesasid ehk kord kahe kuu jooksul.
Kiire on ta ka ja noh, proff. Skandinaavias kuus kuud kodumajapidajannaks õppinud. Sellest siis rakendusharidus.

Tema hügieeniharjumisi teadsime väga hästi. Detailidesse ei lasku, ei saa. Umbmääraselt võib öelda, et mina käisin enne kui ta hakkas meil koristamas käima, 8 aastat tema kodus. Mitu kora nädalas tavaliselt ette teatamata ja uksekella lastes. Olin kümneid ja kümneid kordi näinud, kas ja kui palju ja millal ta peseb käsi ja kuidas puhtust hoiab. Lisaks on hügieen…kuidas seda öelda…tema kõrgkoolis saadud eriala ehk kõrghariduse lahutamatu osa.

Ja ma oskasin seda jälgida, sest hügieen – küll külgnevas temaatikas – toiduhügieen – on ka minu kõrghariduse lahutamatu osa.

+15
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.10 17:22; 13.10 14:28; 13.10 17:03; 13.10 19:53; 21.10 18:52;
To report this post you need to login first.

Meil 3-toaline korter 85m2, koristaja käib iga kahe nädala tagant. Koristab umbes 2h, selle sees on põrandad kuiv-ja märgpesu, tolmu võtmine kõigilt pindadelt, köök, vannituba-saun-wc, pehme mööbli puhastus. Maksame 45€ kord. Pikalt käis läbi firma (kallimalt), aga firma lõpetas tegevuse ja nüüd käib juba mõnda aega nii, et maksan otse. Hästi meeldiv inimene tundub ja tööd teeb ka väga korralikult, on igati professionaal. Ma niisama inimest FB grupist või nö tänavalt ei julgeks võtta, sest 99% ajast meid ei ole kodus, kui ta käib, tal on oma võtmed.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Oli, enam praegu ei ole kuna koroona algusest on piisavalt aega ise koristada.

Käis kaks korda kuus. Maja alla 150 ruudu. Kõik peale söögitegemise pesupesemise tegelikult.

Voodipesu ja käterättide triikimine

Põrandad, tualetid, dušikabiin

Nõud masinast välja

Kassiliivad. Kassinõud.

Uksed, valgustid, lingid, nupud, lülitid, käepidemed, mikro ja praeehi puhtaks

Kaks korda aastas aknad

Terrassi pühkimine

Koerte asemete kloppimine ja vajadusel vahetamine ja pesemine pesumasinas

Vajadusel nimekirja järgi ettevalmistuste tegemine mõneks peoks (näiteks jääkuubikukottide täitmine, nugade-kahvlite-pokaalide-klaaside poleerimine)

Kardinate vahetamine, ruloode puhastamine

Kohvimasina puhastuspesu

Lillede kastmine

Jalamatid

ühesõnaga kõik-kõik

Üks kord võttis umbes 2.5-3 tundi + lõunapaus. Aknapesu päevadel kuni 5 tundi.

Kord oli 90 eurot ja aknapesukordadel 130. Lisaks tšeki alusel taksosõit – tal oli kaasas raske puudega laps. Vahendid tööks meie poolt tema esitatud soovinimekirja järgi. Meie poolt neile tööpausiks vabad einelaud. Ta vannitas ka meil last ning pesi masinatäie-kaks oma musta pesu. Ja oli traditsioon, et lahkudes oli talle pakk kaasavõtmiseks – tavaliselt veidi puuvilju ja juustu, sest kunagi ta mainis, et kui rohkem teeniks, ostaks virsikuid ja hallitusjuuste.

Inimesed on ikka nii erinevad. Mina võõrast inimest, kelle hügieeniharjumusi ma ei tea, enda puhaste asjade eest hoolitsema ei usaldaks. Teate ikka, et ta ei lähe pärast WC puhastamist pesemata kätega näiteks nõudepesumasinat tühjendama?

nõudepesumasina võid ju ise tühjendada või väga raske endal seda teha?

Nõudepesumasin oli ainult näide ometigi! Küsimus on selles, et kust te teate, et teie koristaja on puhas inimene. Võib-olla kasutab sama lappi nii mustade kui puhaste pindade pesemiseks? Võib-olla voldib teie käterätte mustade kätega? Jne. jne. Ja ma räägingi, et kuna mulle on puhtus väga tähtis, siis ma ei usaldaks koristajat võtta ja teengi neid asju ise. See, mis teised teevad, on nende asi.

+2
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.10 13:16; 13.10 16:14; 13.10 19:45; 13.10 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaat kui huvitav – kohe, kui jutt käib koristaja võtmisest, algab vingumine “iseseisvalt ei suuda või”. Sellise loogika kohaselt ei tohiks inimene, kel kaks kätt küljes ja kodus pliit, iialgi mujal ühtki pala suhu pista, kuid ometigi söövad ka tippkokad teiste tehtud toite. Lihtsalt eesti naine on harjunud rühmama, otse sünnitusvoodist kartulivagude vahele. Suuremal osal siinsetel naistel puudub põlvkondade kaupa kogemus, mida tähendab, kui sul on majas teenijad. Pigem ollakse ajast aega ise “rikkamat rahvast” orjatud ja vihatud.   Maast madalast õpetatakse tütardele, et kui keegi nende eest midagi ära teeb, on see laiskus, samal ajal poegadele lusikaga putru suhu toppides ja nende järelt koristades. Nii tunnevadki naised, et see on justkui nende “kohus” kodu koristada, sest muidu pole nad justkui täisväärtuslikud, ja rabavad ühelt poolt karjääri teha ja teiselt poolt poole ööni titelappe pesta. Sest nii tegid emad ja vanaemad.

+19
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõudepesumasin oli ainult näide ometigi! Küsimus on selles, et kust te teate, et teie koristaja on puhas inimene. Võib-olla kasutab sama lappi nii mustade kui puhaste pindade pesemiseks? Võib-olla voldib teie käterätte mustade kätega? Jne. jne. Ja ma räägingi, et kuna mulle on puhtus väga tähtis, siis ma ei usaldaks koristajat võtta ja teengi neid asju ise. See, mis teised teevad, on nende asi.

Ma vastasin selle küsimusele ju ülalpool 🙂 🙂 kohe, kui see puhtuse teema tõstatus.

Võin siis ju iseennast tsiteerida. Palun, uuesti:

Tema hügieeniharjumisi teadsime väga hästi. Detailidesse ei lasku, ei saa. Umbmääraselt võib öelda, et mina käisin enne kui ta hakkas meil koristamas käima, 8 aastat tema kodus. Mitu kora nädalas tavaliselt ette teatamata ja uksekella lastes. Olin kümneid ja kümneid kordi näinud, kas ja kui palju ja millal ta peseb käsi ja kuidas puhtust hoiab. Lisaks on hügieen…kuidas seda öelda…tema kõrgkoolis saadud eriala ehk kõrghariduse lahutamatu osa.

Ja ma oskasin seda jälgida, sest hügieen – küll külgnevas temaatikas – toiduhügieen – on ka minu kõrghariduse lahutamatu osa.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.10 17:22; 13.10 14:28; 13.10 17:03; 13.10 19:53; 21.10 18:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus on selles, et kust te teate, et teie koristaja on puhas inimene. Võib-olla kasutab sama lappi nii mustade kui puhaste pindade pesemiseks? Võib-olla voldib teie käterätte mustade kätega?

Kas Sa sõprade juurde külla minnes ka selliste asjade pärast muret tunned? Mulle ei tulle sellised küsimused pähegi. Mitte kunagi. Üle poole elust elatud ja pole siiani midagi juhtunud, kuigi ma tõesti ei tea, milliste kätega mu sõbranna oma nõud masinast välja tõstis või millise lapiga köögilaua enne minu tulekut üle tõmbas.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3561852:

#3561771:

#3561747:

#3561224:

Nõudepesumasin oli ainult näide ometigi! Küsimus on selles, et kust te teate, et teie koristaja on puhas inimene. Võib-olla kasutab sama lappi nii mustade kui puhaste pindade pesemiseks? Võib-olla voldib teie käterätte mustade kätega? Jne. jne. Ja ma räägingi, et kuna mulle on puhtus väga tähtis, siis ma ei usaldaks koristajat võtta ja teengi neid asju ise. See, mis teised teevad, on nende asi./

Koristaja võib-olla teeb ja võib-olla mitte, aga sina oled kindlasti ja tundub, et raskema vormi obsessiivik https://peaasi.ee/obsessiiv-kompulsiivne-haire

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koristaja peseb wc poti puhtaks ja läheb võtab sama käega nõudepsumasinast puhtad nõud välja.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Küsimus on selles, et kust te teate, et teie koristaja on puhas inimene. Võib-olla kasutab sama lappi nii mustade kui puhaste pindade pesemiseks? Võib-olla voldib teie käterätte mustade kätega?

Kas Sa sõprade juurde külla minnes ka selliste asjade pärast muret tunned? Mulle ei tulle sellised küsimused pähegi. Mitte kunagi. Üle poole elust elatud ja pole siiani midagi juhtunud, kuigi ma tõesti ei tea, milliste kätega mu sõbranna oma nõud masinast välja tõstis või millise lapiga köögilaua enne minu tulekut üle tõmbas.

Sõprade hügieeniharjumusi ma tean.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.10 13:16; 13.10 16:14; 13.10 19:45; 13.10 19:46;
To report this post you need to login first.

Nõudepesumasin oli ainult näide ometigi! Küsimus on selles, et kust te teate, et teie koristaja on puhas inimene. Võib-olla kasutab sama lappi nii mustade kui puhaste pindade pesemiseks? Võib-olla voldib teie käterätte mustade kätega? Jne. jne. Ja ma räägingi, et kuna mulle on puhtus väga tähtis, siis ma ei usaldaks koristajat võtta ja teengi neid asju ise. See, mis teised teevad, on nende asi.

Ma vastasin selle küsimusele ju ülalpool ???? ???? kohe, kui see puhtuse teema tõstatus.

Võin siis ju iseennast tsiteerida. Palun, uuesti:

Tema hügieeniharjumisi teadsime väga hästi. Detailidesse ei lasku, ei saa. Umbmääraselt võib öelda, et mina käisin enne kui ta hakkas meil koristamas käima, 8 aastat tema kodus. Mitu kora nädalas tavaliselt ette teatamata ja uksekella lastes. Olin kümneid ja kümneid kordi näinud, kas ja kui palju ja millal ta peseb käsi ja kuidas puhtust hoiab. Lisaks on hügieen…kuidas seda öelda…tema kõrgkoolis saadud eriala ehk kõrghariduse lahutamatu osa.

Ja ma oskasin seda jälgida, sest hügieen – küll külgnevas temaatikas – toiduhügieen – on ka minu kõrghariduse lahutamatu osa.

See küsimus ei olnudki ainult sulle mõeldud. Enamusel ei ole oma koristajaga sellist eelnevat ühist ajalugu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.10 13:16; 13.10 16:14; 13.10 19:45; 13.10 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koristaja peseb wc poti puhtaks ja läheb võtab sama käega nõudepsumasinast puhtad nõud välja.

Ei raiugi vahepeal maha ega kasvata uut? Milline ropp mustuseallikas.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.10 17:22; 13.10 14:28; 13.10 17:03; 13.10 19:53; 21.10 18:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõudepesumasin oli ainult näide ometigi! Küsimus on selles, et kust te teate, et teie koristaja on puhas inimene. Võib-olla kasutab sama lappi nii mustade kui puhaste pindade pesemiseks? Võib-olla voldib teie käterätte mustade kätega? Jne. jne. Ja ma räägingi, et kuna mulle on puhtus väga tähtis, siis ma ei usaldaks koristajat võtta ja teengi neid asju ise. See, mis teised teevad, on nende asi.

Sa poe lahtisest letist ka ei osta eks, sest äkki on kätega seal sobratud või sülitatud ja koroonat köhitud, eks.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 13:11; 13.10 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli, enam praegu ei ole kuna koroona algusest on piisavalt aega ise koristada.

Käis kaks korda kuus. Maja alla 150 ruudu. Kõik peale söögitegemise pesupesemise tegelikult.

Voodipesu ja käterättide triikimine

Põrandad, tualetid, dušikabiin

Nõud masinast välja

Kassiliivad. Kassinõud.

Uksed, valgustid, lingid, nupud, lülitid, käepidemed, mikro ja praeehi puhtaks

Kaks korda aastas aknad

Terrassi pühkimine

Koerte asemete kloppimine ja vajadusel vahetamine ja pesemine pesumasinas

Vajadusel nimekirja järgi ettevalmistuste tegemine mõneks peoks (näiteks jääkuubikukottide täitmine, nugade-kahvlite-pokaalide-klaaside poleerimine)

Kardinate vahetamine, ruloode puhastamine

Kohvimasina puhastuspesu

Lillede kastmine

Jalamatid

ühesõnaga kõik-kõik

Üks kord võttis umbes 2.5-3 tundi + lõunapaus. Aknapesu päevadel kuni 5 tundi.

Kord oli 90 eurot ja aknapesukordadel 130. Lisaks tšeki alusel taksosõit – tal oli kaasas raske puudega laps. Vahendid tööks meie poolt tema esitatud soovinimekirja järgi. Meie poolt neile tööpausiks vabad einelaud. Ta vannitas ka meil last ning pesi masinatäie-kaks oma musta pesu. Ja oli traditsioon, et lahkudes oli talle pakk kaasavõtmiseks – tavaliselt veidi puuvilju ja juustu, sest kunagi ta mainis, et kui rohkem teeniks, ostaks virsikuid ja hallitusjuuste.

Jutt ikka liiga ilus, et olla tõsi. Käinud meilgi neid “õppinud” koristajaid, kes 3 tunniga maja läbi jooksevad, tulemus on ikka nõrk kogu koolitusest hoolimata. Meil kusjuures ei tehta enamust neist töödest, mida siin kõik üles loetletakse, kunagi ei tegele koristaja voodipesudega ega pesudega, ei triigi, ei pane nõusid masinasse ega võta välja, ammugi ei pese oma pesusid ega vannita oma lapsi.  See võiks tõsi olla, kui oleks kellegi sugulane või tuttav ja kirjutaja tegeleks tema aitamisega, aga maja selle 2,5 tunniga nüüd kohe kindlasti puhtaks ei saa (puudega laps istub üksi vannis või sööb samal ajal kui koristaja koristab???). Nii naljakat liba pole ammu lugenud. Sul pole vist koristamisest endal aimugi, et seda heategevusprojekti koristamiseks nimetad.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jutt ikka liiga ilus, et olla tõsi. Käinud meilgi neid “õppinud” koristajaid, kes 3 tunniga maja läbi jooksevad, tulemus on ikka nõrk kogu koolitusest hoolimata. Meil kusjuures ei tehta enamust neist töödest, mida siin kõik üles loetletakse, kunagi ei tegele koristaja voodipesudega ega pesudega, ei triigi, ei pane nõusid masinasse ega võta välja, ammugi ei pese oma pesusid ega vannita oma lapsi.  See võiks tõsi olla, kui oleks kellegi sugulane või tuttav ja kirjutaja tegeleks tema aitamisega, aga maja selle 2,5 tunniga nüüd kohe kindlasti puhtaks ei saa (puudega laps istub üksi vannis või sööb samal ajal kui koristaja koristab???). Nii naljakat liba pole ammu lugenud. Sul pole vist koristamisest endal aimugi, et seda heategevusprojekti koristamiseks nimetad.

Täpselt minu mõte. See koduabiline peab küll mingi Elektroonik olema, kui kolme tunniga kõik need liigutused ära teeb.

triikimine – arvestades, et on vähemalt  kahe voodi pesud ja kolme inimese rätid, siis arvestaks min 15 minutit, koos ettevalmistusega

põrandad – tolmuimeja+pesu – korralikult tehes (mööbli alt ka) ei saa kindlasti vähemaga kui 40 min. Kui selles majapidamises ikka mööblit on.

vannitoad, wc, eraldi dušikabiin – isegi kõige puhtamas majas ei julge vähem panna kui 40 min

nõud masinast välja – 5 min

kassiliiv ja nõud – mul on kass olnud ja kassiliivakasti korralik koristus võtab aega – 15 min

Valgustid, uksed, lingid, liistud, ahi jms nipet-näpet on päris aeganõudev nühkimine – min 40 min

kardinate vahetamine (!!) ja ruloode nühkimine – vabandust aga see on päris suur töö. Muidugi kui sul on üks pisike kardin, siis vb mitte. Normaalses elamises mitte alla 30 min (tahaks kangesti rohkem panna aega)

Kohvimasina puhastus – 15 min

lisaks veel tolmupühkimise – min 20 minutit, köögi puhastuse – 30 min.

siin oli veel asju – terrass ja nõudepoleerimine. Poleerinud olen isegi ja tean, et see on päris aeganõudev.
kui tal endal kodu nii korras on, siis arvan, et koristaja jätabki mõned asjad tegemata, keegi ei saa aru. Kui on korratasu, siis on ahvatlev kõigega kolme tunniga hakkama saada.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.10 12:00; 14.10 11:44; 14.10 13:12;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Perekool.ee Foorumis on keelatud:
4.8 omavoliline kooskõlastamata reklaam.

Perekooli Moderaator

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.10 11:52; 15.10 03:51; 19.10 04:03;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Jutt ikka liiga ilus, et olla tõsi. Käinud meilgi neid “õppinud” koristajaid, kes 3 tunniga maja läbi jooksevad, tulemus on ikka nõrk kogu koolitusest hoolimata. Meil kusjuures ei tehta enamust neist töödest, mida siin kõik üles loetletakse, kunagi ei tegele koristaja voodipesudega ega pesudega, ei triigi, ei pane nõusid masinasse ega võta välja, ammugi ei pese oma pesusid ega vannita oma lapsi. See võiks tõsi olla, kui oleks kellegi sugulane või tuttav ja kirjutaja tegeleks tema aitamisega, aga maja selle 2,5 tunniga nüüd kohe kindlasti puhtaks ei saa (puudega laps istub üksi vannis või sööb samal ajal kui koristaja koristab???). Nii naljakat liba pole ammu lugenud. Sul pole vist koristamisest endal aimugi, et seda heategevusprojekti koristamiseks nimetad.

Täpselt minu mõte. See koduabiline peab küll mingi Elektroonik olema, kui kolme tunniga kõik need liigutused ära teeb.

triikimine – arvestades, et on vähemalt kahe voodi pesud ja kolme inimese rätid, siis arvestaks min 15 minutit, koos ettevalmistusega

põrandad – tolmuimeja+pesu – korralikult tehes (mööbli alt ka) ei saa kindlasti vähemaga kui 40 min. Kui selles majapidamises ikka mööblit on.

vannitoad, wc, eraldi dušikabiin – isegi kõige puhtamas majas ei julge vähem panna kui 40 min

nõud masinast välja – 5 min

kassiliiv ja nõud – mul on kass olnud ja kassiliivakasti korralik koristus võtab aega – 15 min

Valgustid, uksed, lingid, liistud, ahi jms nipet-näpet on päris aeganõudev nühkimine – min 40 min

kardinate vahetamine (!!) ja ruloode nühkimine – vabandust aga see on päris suur töö. Muidugi kui sul on üks pisike kardin, siis vb mitte. Normaalses elamises mitte alla 30 min (tahaks kangesti rohkem panna aega)

Kohvimasina puhastus – 15 min

lisaks veel tolmupühkimise – min 20 minutit, köögi puhastuse – 30 min.

siin oli veel asju – terrass ja nõudepoleerimine. Poleerinud olen isegi ja tean, et see on päris aeganõudev.

kui tal endal kodu nii korras on, siis arvan, et koristaja jätabki mõned asjad tegemata, keegi ei saa aru. Kui on korratasu, siis on ahvatlev kõigega kolme tunniga hakkama saada.

+1

MAJA paari tunniga puhtaks ei saa, eriti kui seal vaid 2x kuus koristaja käib.

mul on 70m korter, asju pigem vähe, ja iganädalane koristus on üksi tehes ikka 2-3h. Kusjuures me ei puhasta iga nädal vannitoadušinurga detaile või valgusteid, vaid iga nädal on põhikoristus ja lisaks siis mõni koht detailsemalt, samuti ei triigi midagi.

Võibolla see pere enne koristaja tulekut tegi osa koristusest ise ära – näiteks oli köök juba puhas ja polnud vaja seal kraamida – sest kööki polnud eraldi välja toodud. Või siis näiteks koristajat ei lasta magamistubadesse ja ta koristab ainult ühiskasutatavates tubades.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 12:33; 14.10 12:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )


Esileht Kodunurk Kodukoristused