Näitan 2 postitust - vahemik 61 kuni 62 (kokku 62 )

Teema: Kodulaen

Postitas:

No miks me räägime väikelaenudest jne, kui jutt oli kodulaenust ja siis just kannabki pank ise raha sinna, kuhu vaja. Ei tundugi imelik, et pank tahab teada, kuhu raha läheb, aga pank saabki niimoodi seda teada, et ise kannab ju, kuhu vaja. Mis puutub siia see, mis raha eest ja kui kaua ma maja renoveerin.

Nii ta on! Algul tuleb sinusugusele selgitada, miks pangal on õigus küsida omafinantseeringu päritolu kohta või milleks laenusummat kasutatakse. Siis, kui sellelt pahalt ja ülbelt pangalt on raha kätte saadud, siis tuleb sinusugusele selgitada, miks laenu peaks tagasi maksma, miks laenu kasutamise eest peab intressi maksma, miks laenu peab kokkulepitud maksepäeval tagasi maksmajne. jne. Minu kogemus näitab seda, et kes on kahtlustav, rahulolematu ja kiuslik juba enne laenu võtmist, on seda laenu kättesaamisel veel enam.

Laenu ei peaks võtma, kui puudub usaldus panga vastu. Laenu ei peaks võtma, kui ei saada päris täpselt aru, mida laenuvõtmine tähendab, miks on vaja täita teatud tingimusi ja miks on vaja vastata “formaalsetele” küsimustele. Nagu keegi eespool juba ilusti ütles. Laen ei ole seadusega ettenähtud inimõigus, vaid on võimalus. Ja see on sinu otsustada, kas sa kasutad seda võimalust või mitte. Mõttetu plähmerdamine, mis õigusega on nii, mis õigusega on naa, ei puutu asjasse. Kui sulle ei sobi, et sinult neid küsimusi esitatakse, siis sa ei pea laenu võtma.

Miks sa hakkad mulle sõnu suhu panema? Mul pole kunagi ühegi laenu ega liisingu tagasi maksmisega probleeme olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 23.03 10:41; 23.03 12:02; 23.03 15:25; 23.03 15:44; 23.03 19:54; 24.03 01:19; 24.03 08:53; 24.03 09:00; 24.03 11:58; 24.03 12:51; 24.03 14:04; 24.03 14:07; 24.03 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks oluline asi, mida komisjon vaatab on omafinanseering. Kui sama sissetulekuga kaks taotlejat: üks tahab osta 150 000 (millest omafin 20 000) ja teine tahab osta 130 000 ilma omafinnita, siis suurema tõenäosusega esimene saab, kuigu numbriliselt on kõik võrdne. Nende jaoks on oluline kas inimene on võimeline oma korraliku sissetuleku kõrvalt säästma või mitte. Esimene on nende jaoks väiksema riskiga. Üüri summat nad ei vaata üldse, sest see ei ole pikaajaline kohustus. Ehk kui ühel päeval sa ei jõua seda üüri maksta, siis lihtsalt kolidki ära. Kui aga näiteks 1000€ sissetuleku puhul on korteri üür 600€, siis see on nende jaoks hoopis ohumärk, et inimene ei oska rahaga ümber käia… Nende silmis inimene kes tahab kodu ostma peaks hoopis elama kuni 30% sisetulekust maksvas kodus ja säästma. Esimene kord kui laenu taotlesime (hiljuti) meile kohe nii öeldidi, hakake säästma, ilma selleta praegu ei saaa…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 61 kuni 62 (kokku 62 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.