Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaen 45-aastaselt

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Kodulaen 45-aastaselt

Postitas:

Kas võtaksite kodulaenu 45-aastaselt?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kui seni kodu pole, siis 45selt on kodu soetamiseks viimane aeg
kui omal piisavalt raha pole, siis tuleks ka laenu võtta. võtaks summa, mille suudaks 15-20 aastaga ära maksta, siis pensionipõlveks oma kodu olemas

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma võtsin 43aastaselt.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

20 aastaks võtta on täiesti okei ju selles vanuses veel. jõuad enne pensionit tagasi maksta.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtsime ja veel 30 aastaks. See ei tähenda, et tingimata elame selles majas 30 aastat. Vajadusel ja soovi korral saab maja maha müüa ja laenu tagastada. Kui ei müü, eks siis maksame pensionist edasi (meil on mõlemal erapension).

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanemad võtsid 50+ vanuses

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka tunne, et minu kodulaenuvõtmine jääb kusagile 50 kanti. Elame praegu lastega suuremas korteris; ja kui nad on pesast välja lennanud, on kodu vahetus plaanis. Kui midagi korralikumat tahta, siis praeguse korteri müük + säästud jääb ilmselt veidi väheks. Laenusumma ja -periood siis väga suured ei tohiks tulla, aga ikkagi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

võtsin viimati 46-selt. Eelnevad laenud olid uue kodu ostu ajaks tasutud, vana müügist ja säästudest saime 80% uue hinnast. Ülejäänud 20% laenasin. Kuna uus elamine uusarenduses ning tagatisena igati kobe, siis pank ei soovinud isegi hindamisakti ega mingeid muid vara nimekirju vms. Palga laekumisi nägid nad ise oma süsteemist.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtta võib kui pank nõus on, aga kui vanus sind ennast segama hakkab, siis uuri ka teisi variante. Mine pankadesse nõustamisele. Meie võtsime eluasemelaenu 15 aastaks kui olime 37 aastased. Kuna summa polnud kohutavalt suur ja meil oli ta mõeldud rohkem renoveerimiseks, siis tulime toime. Kliendihaldur aitas ka tublisti vormistamisel ja pangabürokraatias. Baasintress on 0,8% pluss 6k. euribor. Paar aastat veel ja kõik.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hetkel 50. Paar aastat tagasi hakkasime mõtlema, et lapsed kasvavad ja varsti minemas oma elu peale. Ostsime uue korteri, mis praegu kenasti üüriraha toodab ja tulevikus saab mõni laps (lapsei kokku kolm) seda kasutada. Ostmiseks võtsime umbes 50% ulatuses korteri maksumusest eluasemelaenu. Nüüd vaatasime, et ostaks veel ühe korteri samal eesmärgil. Võtsime abikaasaga veel ühe laenu. Hetkel on nii minu kui abikaasa sissetulekud suured, arvata et elukaare kõrgeimad ja säästud piisavad. Teoreetiliselt lõppeb üks laen kui olen 68 ja teine kui olen 70, aga see eriti ei hirmuta, sest vajadusel saaksime laenu ka kohe tagasi maksta.
Vanemas eas eluasemelaenu võtmist ei tasu peljata, kui on analüüsitud adekvaatselt oma sissetulekuid, sääste ja ka kinnisvara realiseerimise võimalusi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kunagi mõtlesin enda jaoks välja, et 45 on selline viimane piir kodulaenu võtmiseks.
ise võtsingi 45 aastaselt teise kodulaenu. Loodan, et see jääb viimaseks. Laenu pikkus oli ca 12 aastat, igakuine tagasimakse 600.-. Kolm aastat veel maksta ja olen kindel, et saan sellega hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 49, mees 55 ja plaanime võtta kodulaenu. Minu üllatuseks ei ole enam võimalik minna panka laenukonsultatsioonile. Saatsin vastavasisulise palve nii Swedi kui LHV-sse ja mõlemalt tuli äraütlev vastus soovitusega kasutada alenukalkulaatoreid, teha oma otsus ja täita laenutaotlus. Naljakas on see, et samal ajal saame mõlemad kutseid panka investeerimisnõustamisele :).

Laenu me saame, aga kuni eeldatava pensionieani, ehk siis 65. eluaastaks peab laen makstud olema.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 49, mees 55 ja plaanime võtta kodulaenu. Minu üllatuseks ei ole enam võimalik minna panka laenukonsultatsioonile. Saatsin vastavasisulise palve nii Swedi kui LHV-sse ja mõlemalt tuli äraütlev vastus soovitusega kasutada alenukalkulaatoreid, teha oma otsus ja täita laenutaotlus. Naljakas on see, et samal ajal saame mõlemad kutseid panka investeerimisnõustamisele :).

Laenu me saame, aga kuni eeldatava pensionieani, ehk siis 65. eluaastaks peab laen makstud olema.

No ja mis segab teid laenutaotlust täitmast ja ära saatmast? Imelikud probleemid ikka inimestel.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas võtaksite kodulaenu 45-aastaselt?

Mina olin 45. Nüüd olen maksnud juba 7 aastat. 3 a veel maksta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu meelest ei ole siin niivõrd oluline vanus, kuivõrd laenatav summa ja periood. Mina võtsin 47-selt majaostuks. Kaks kolmandikku rahast oli endal, kolmandiku laenasin 13-ks aastaks, tagasimaksega 200 eurot kuus. Oleks laenatav summa suurem, ei oleks julgenud enam võtta, sest seda, et mutte enam esimese valikuna tööle ei võeta, olen juba omal nahal kogenud. (Ei tea muidugi, kas pank oleks andnudki.) Seega oleneb, kui suur saab olema kuumakse ja kas seda jõuaksid maksta ka sisetuleku vähenedes, mis vanuse kasvades üsna tõenäoline on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kùll õde, aga Minu palk oli 2aastat tagasi 1100 neto. Vôtsin ûksi Seb-st, alaealine laps olemas. Liisingut oli veel aasta maksta. Sain laenu 68 000. Endale oli sissemakse 10%, kasutasin kredexit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaen 45-aastaselt