Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 89 )

Teema: Kodulaen

Postitas:
Kägu

Selle jaoks on olemas ju maksepuhkus. Ja kui seda on vaja, siis inimene seda ka saab. Mõnel juhul aitab ka laenuperioodi pikendamine.

Kas tead, mis tingimustel pangad seda nn maksepuhkust pakuvad? Küsisin ise naiivselt Swedist, kui kartsin, et võin jooksval kuul võlgu jääda. Tingimused olid täiesti röövellikud. Kasulikum oli võlgu jääda ja järgmisel kuul maksta.

See pole mingi maksepuhkus, vaid panga võimalus su laenuintress lakke tõsta, seitsmeks aastaks laenukeeld peale panna ja veel üht-teist huvitavat.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah jaa, lisan veel, et küsisin maksepuhkust koroona ajal, kui pangad oma sõnul eriti vastutulelikud olid.

Ise olen Swedbanki klient (korralik klient) olnud üheksakümnendatest.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle unistusega tuleb veidi aega veel elada, teemaalgataja. Ela ja tööta, hakka kõigepealt täiskohaga ja seejärel normaalselt teenima, siis võib hakata mõtlema eluaseme ostmise peale.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kullakesed, palk ei jää ju 600€ kuus ???? öeldud on et hetkel olen õpilane ja kuna nagunii korterit üürin juba pikka aega ja laenu tagasimakse oleks isegi väiksem, siis oli see idee/unistus. Ning soov ka tulevikus siis ise vb välja üürida, kui ise enam sees ei ela. Aga jah, laenuhalduriga sai ühendust võetud, et täpsemalt end kurssi viia antud maastikul. Edu kõigile kel tulevikus plaan oma kodu soetada

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kullakesed, palk ei jää ju 600€ kuus

Kullakene, see on ainult oletamine, mis ta jääb või ei jää. Võib-olla hakkad teenima mitu tuhat kuus, aga võib-olla saad mõne terviserikke ega suuda üldse täiskohaga tööd teha. Pank vaatab ikka seda, mis sa täna reaalselt teenid, mitte ei hakka kohvipaksu pealt ennustama, et äkki kunagi…

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kullakesed, palk ei jää ju 600€ kuus

Laenuvõimekust hinnatakse siiski laenu taotlemise momendil. See, et palk ju ei jää 600 eurot kuus, vaid tulevikus tõuseb, ei puutu kuidagi asjasse.

Aga jah, laenuhalduriga sai ühendust võetud, et täpsemalt end kurssi viia antud maastikul.

Mida haldur vastas sulle? Kas andis lootust?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kullakesed, palk ei jää ju 600€ kuus ???? öeldud on et hetkel olen õpilane ja kuna nagunii korterit üürin juba pikka aega ja laenu tagasimakse oleks isegi väiksem, siis oli see idee/unistus.

Sel juhul elad boyfrriendiga, et 600-ga elatud saab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere! Palun rääkige oma kodulaenudest ???? kust olete saanud laenu, kas tagatisega v ilma vms. Ise olen hetkel 20ndates, aktiivset töökogemust 3a, oman mitu aastat üürikorterit, maksmisega probleeme tekkinud pole kunagi. Olen endaga väga hästi hakkama saanud. Ülalpeetavaid ega laene, maksehäireid pole. Unistan endale pisikese korteri ostust (tallinnas) ja vaatasin, et ka 40 000ga võib miskit sobivat saada. Suurt ei soovikski hetkel. Küll aga tundub endale utoopia pisut, kooli kõrvalt 0,75 koormusega töötades ja ca 600€ puhtalt teenides laenu saada :/ Kuigi maksta ma seda suudaksin, selles olen täitsa kindel. Ja usun, et ka 5-6 tuhat suudaks sissemaksuks säästa. Huvi pärast uurikski teiste kogemusi, kust olete kodulaenu saanud, millised pangad on paindlikumad teie arvates jne ???? puhtalt uudishimu tuleviku suhtes. ???? endale hetkelise uurimustöö põhjal tundub Coop asjalik

kust olete saanud laenu, kas tagatisega v ilma vms.

Ahh? Pead veel pisut küpsema, kui midagi sellist suudad tosimeeli postitada.

Tule nyyd reaalsesse pärismaailma ja hakka end kurssi viima, kuidas elu on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, nii on, et kõigepealt saab inimene võimaluse ise oma vara müüa. Lisaks on veel teised lahendusi pakkuvad variandid laual. Seda kuniks laenuvõtja on ise koostööaldis. Mina tsiteerisin konkreetselt kedagi, kes kirjutas: Pankade nõudmised on tõesti erinevad, aga tegelikkuses realiseerivad pangad maksejõuetuse korral esmalt ikka põhitagatise ja kui selle väärtusest laenujäägi tasaarveldamiseks ei piisa, siis minnakse lisatagatise kallale. Ja see on täiesti valeinfo. Kui juba pank läheb juba ise “kallale” ja hakkab vara realiseerima, siis lähevad mõlemad varad korraga müüki. Muide, neid laenuvõtjaid, kelle vara sundmüüakse on rohkem kui arvata võiks. On inimesi, kes ei tee üldse mingit koostööd ja keda ei huvita.

Jah, ma sain aru, et ta tsiteerisid seda. See oli rohkem TA suunatud, et olles ise normaalne inimene ei pea sundmüüki ja tagatise sundmüüki kartma, vaid enne seda saab asju ka ilusasti lahendada. Palju jäetakse mulje, et nt et jäädakse pangale võlgu ja kohe hakatakse vara müüma – tegelikult nii ei ole. Tuleb lihtsalt pangaga suhelda ja kui tõesti selgub, et muud varianti pole siis võtta maksepuhkus ja ise müüa. Olenevalt kinnisvarast on ka variant siis enda kinnisvara laenumakse summaga nt välja üürida ja ise endale odavam elukoht otsida, kasvõi vanemate juurde kolida (sest ka sundmüügi korral tuleb kuskile kolida lõpuks).

Aga tõe huvides informeeri siis sellest ka, et maksepuhkus tähendab vaid vabastamist põhiosamaksetest, mitte intessist:) ehk et inimese volg on päeva lõpuks suuremgi veel.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga tõe huvides informeeri siis sellest ka, et maksepuhkus tähendab vaid vabastamist põhiosamaksetest, mitte intessist:) ehk et inimese volg on päeva lõpuks suuremgi veel.

Mõistagi pole maksepuhkuse võtmine ideaalne variant ja pole ka päris “tasuta”. Aga raskes olukorras võib sellest siiski abi olla aidates hullema ära hoida. Eks makseraskuse tekkides tulebki halbade valikute vahelt parim leida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, nii on, et kõigepealt saab inimene võimaluse ise oma vara müüa. Lisaks on veel teised lahendusi pakkuvad variandid laual. Seda kuniks laenuvõtja on ise koostööaldis. Mina tsiteerisin konkreetselt kedagi, kes kirjutas: Pankade nõudmised on tõesti erinevad, aga tegelikkuses realiseerivad pangad maksejõuetuse korral esmalt ikka põhitagatise ja kui selle väärtusest laenujäägi tasaarveldamiseks ei piisa, siis minnakse lisatagatise kallale. Ja see on täiesti valeinfo. Kui juba pank läheb juba ise “kallale” ja hakkab vara realiseerima, siis lähevad mõlemad varad korraga müüki. Muide, neid laenuvõtjaid, kelle vara sundmüüakse on rohkem kui arvata võiks. On inimesi, kes ei tee üldse mingit koostööd ja keda ei huvita.

Jah, ma sain aru, et ta tsiteerisid seda. See oli rohkem TA suunatud, et olles ise normaalne inimene ei pea sundmüüki ja tagatise sundmüüki kartma, vaid enne seda saab asju ka ilusasti lahendada. Palju jäetakse mulje, et nt et jäädakse pangale võlgu ja kohe hakatakse vara müüma – tegelikult nii ei ole. Tuleb lihtsalt pangaga suhelda ja kui tõesti selgub, et muud varianti pole siis võtta maksepuhkus ja ise müüa. Olenevalt kinnisvarast on ka variant siis enda kinnisvara laenumakse summaga nt välja üürida ja ise endale odavam elukoht otsida, kasvõi vanemate juurde kolida (sest ka sundmüügi korral tuleb kuskile kolida lõpuks).

Aga tõe huvides informeeri siis sellest ka, et maksepuhkus tähendab vaid vabastamist põhiosamaksetest, mitte intessist:) ehk et inimese volg on päeva lõpuks suuremgi veel.

Enamasti jah, aga see pole ainus võimalus. Täielik maksepuhkus on ka kindlatel tingimustel võimalik https://www.swedbank.ee/private/credit/obligations/difficulties?language=EST

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

olen teemaalgataja ja ma ei olegi midagi oletanud. Ja tean väga hästi et vaadatakse hetkelist sissetulekut aga siinsete kägude arvates olen justkui mõni vaene kes nyyd elulopuni 600 teenib, nii nõme alatoon ja vastikud kommentaarid osadel. Loodan, et siinset kontot saab ka kustutada, eelnevad teemad olen saanud väga paljude inimestega tõesti kasulikel teemadel arutleda ja kogemusi vahetada aga peale seda postitust tõesti tundub teisiti. Uurisin teoreetilisest huvist, sest see unistus ja soov tõesti on aga ise olen ka skeptiline olnud, et laenu antakse. Lihtsalt uurida ja küsida võib alati, olen seda meelt. Ennast rohkem harida, kurssi viia jne, teiste kogemusi kuulata. Saab ka kahepeale laenu võtta, mida varem ma ei teadnud. Ise olen saanud palju uusi kasulikke teadmisi teistega aruteludest.Aga jah, ühesõnaga see oli mu poolt viga et siia postitasin, nii palju negatiivset, õelat ja ründavat alatooni, lahmimist jne.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

olen teemaalgataja ja ma ei olegi midagi oletanud. Ja tean väga hästi et vaadatakse hetkelist sissetulekut aga siinsete kägude arvates olen justkui mõni vaene kes nyyd elulopuni 600 teenib, nii nõme alatoon ja vastikud kommentaarid osadel. Loodan, et siinset kontot saab ka kustutada, eelnevad teemad olen saanud väga paljude inimestega tõesti kasulikel teemadel arutleda ja kogemusi vahetada aga peale seda postitust tõesti tundub teisiti. Uurisin teoreetilisest huvist, sest see unistus ja soov tõesti on aga ise olen ka skeptiline olnud, et laenu antakse. Lihtsalt uurida ja küsida võib alati, olen seda meelt. Ennast rohkem harida, kurssi viia jne, teiste kogemusi kuulata. Saab ka kahepeale laenu võtta, mida varem ma ei teadnud. Ise olen saanud palju uusi kasulikke teadmisi teistega aruteludest.Aga jah, ühesõnaga see oli mu poolt viga et siia postitasin, nii palju negatiivset, õelat ja ründavat alatooni, lahmimist jne.

Jah. Konto kustutamiseks saada meil samalt aadressilt, millega kasutaja tehtud.

Ise saatsin kl 6 paiku ja 8ks hommikul oli kustutatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

6 paiku hommikul siis. Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kes see foorumi postitustes mingit alayooni otsib?
Aga see on tõesti uskumatu, et täiskasvanud inimene ei tea, et paarid saavad koos laenu võtta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kes see foorumi postitustes mingit alayooni otsib?

Aga see on tõesti uskumatu, et täiskasvanud inimene ei tea, et paarid saavad koos laenu võtta.

Foorum äkki piirab enesearengut ja raha teenimisvõimalusi?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kes see foorumi postitustes mingit alayooni otsib?

Aga see on tõesti uskumatu, et täiskasvanud inimene ei tea, et paarid saavad koos laenu võtta.

Foorum äkki piirab enesearengut ja raha teenimisvõimalusi?

Ja ei, see pole halva alatooniga öeldud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tead, mis tingimustel pangad seda nn maksepuhkust pakuvad? Küsisin ise naiivselt Swedist, kui kartsin, et võin jooksval kuul võlgu jääda. Tingimused olid täiesti röövellikud. Kasulikum oli võlgu jääda ja järgmisel kuul maksta. See pole mingi maksepuhkus, vaid panga võimalus su laenuintress lakke tõsta, seitsmeks aastaks laenukeeld peale panna ja veel üht-teist huvitavat.

Ja, mida sina siis lootsid? Et see osa, mis sul maksepuhkuse ajal tasumata jääb, kirjutatakse lihtsalt korstnasse ja sa ei peagi seda maksma või et selle osa pealt ei arvestatagi koguaeg intressi edasi?

Seda, et maksepuhkust võttes seitsmeks aastaks laenukeeld peale pannakse, on sulaselge vale! Sinusugused ajavadki perekoolis linnalegende laenu saamise ja tingimuste kohta ja tekitavad inimestes valearusaamu.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah. Konto kustutamiseks saada meil samalt aadressilt, millega kasutaja tehtud. Ise saatsin kl 6 paiku ja 8ks hommikul oli kustutatud.

Paistab, et su konto siiski ei kustunud ära, kui oled siin ikka edasi.

Ei mõista, miks peaks mittesobivate vastuste peale solvuma ja sellepärast lausa konto kustutama? Mis konto kustutamise point on? Kui ei meeldi siinne keskkond, siis ei pea ju siia rohkem tulema. Milleks jamada mingite kirjade saatmise ja kontode kustutamisega?

Tegelikult, keegi ei ole ju TA-d solvanud. On lihtsalt üsna otse öeldud, et selliste tingimustega on üsna väike võimalus laenu saada. Miks seda kuidagi isiklikult võtta? TA küll ütleb, et juba rääkis laenuhalduriga, aga millegipärast ei vasta küsimusele, mida laenuhaldur ütles. Järelikult ütles sama, mida siin juba arvatud on.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paistab, et su konto siiski ei kustunud ära, kui oled siin ikka edasi.

Ei mõista, miks peaks mittesobivate vastuste peale solvuma ja sellepärast lausa konto kustutama? Mis konto kustutamise point on? Kui ei meeldi siinne keskkond, siis ei pea ju siia rohkem tulema. Milleks jamada mingite kirjade saatmise ja kontode kustutamisega?

Tegelikult, keegi ei ole ju TA-d solvanud. On lihtsalt üsna otse öeldud, et selliste tingimustega on üsna väike võimalus laenu saada. Miks seda kuidagi isiklikult võtta? TA küll ütleb, et juba rääkis laenuhalduriga, aga millegipärast ei vasta küsimusele, mida laenuhaldur ütles. Järelikult ütles sama, mida siin juba arvatud on.

Kustus, aga loomulikult oli veel üks konto.

vanasti oleks saanud vast kustutada ka kõik vastused, aga kuna kõik on erineva käo alt nüüd, siis tundub, et ei saa. Seda ju ei teadnud.

Kui kuskilt lahkutakse, siis ei jäeta oma asju vedelema, konto sealhulgas.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks jamada mingite kirjade saatmise ja kontode kustutamisega?

See võtab viis minutit. info@perekool.ee Ära tee kärbsest elevanti.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks jamada mingite kirjade saatmise ja kontode kustutamisega?

See võtab viis minutit. info@perekool.ee Ära tee kärbsest elevanti.

Ei teegi. Lihtsalt küsimus, mis mõte sellel asjal on? Mida see muudab? Piisab ju, kui enam ei tule perekooli. Ja konto kustub mõne aja pärast isegi.

Saan aru, kui sa tegutsed siin oma päris ees- ja perenimega ja teiste isikuandmetega. Aga tõmmelda sellepärast, et kustutada oma “Surra-Murra”nimeline konto? No miks?

Eriti veider veel see, et mitu korda selgitad teemaalgatajale, mis kell sa täpselt kirja saatsid ja mis kell konto kustutati. Jääb mulje, nagu oleksid teinud siin midagi seadusevastast, et oli vaja ruttu jäljed kustutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks jamada mingite kirjade saatmise ja kontode kustutamisega?

See võtab viis minutit. info@perekool.ee Ära tee kärbsest elevanti.

Ei teegi. Lihtsalt küsimus, mis mõte sellel asjal on? Mida see muudab? Piisab ju, kui enam ei tule perekooli. Ja konto kustub mõne aja pärast isegi.

Saan aru, kui sa tegutsed siin oma päris ees- ja perenimega ja teiste isikuandmetega. Aga tõmmelda sellepärast, et kustutada oma “Surra-Murra”nimeline konto? No miks?

Eriti veider veel see, et mitu korda selgitad teemaalgatajale, mis kell sa täpselt kirja saatsid ja mis kell konto kustutati. Jääb mulje, nagu oleksid teinud siin midagi seadusevastast, et oli vaja ruttu jäljed kustutada.

Jah, ja siis veel teemaalgatajale konto kustutamisel edu soovida…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja konto kustub mõne aja pärast isegi.

Mitte, et see tähtis oleks aga minu meelest küll ei kustu siin niisama midagi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja konto kustub mõne aja pärast isegi.

Mitte, et see tähtis oleks aga minu meelest küll ei kustu siin niisama midagi.

Niisama ei kustu midagi, tuleb ikka kirjutada.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja konto kustub mõne aja pärast isegi.

Mitte, et see tähtis oleks aga minu meelest küll ei kustu siin niisama midagi.

Kustub. Mul oli siin kunagi teine kasutajanimi. Tegin uue. Ja, kui mõni aeg hiljem (tõsi, sellest oli päris palju aega möödas) katsetasin, siis ei olnud konto enam toimiv.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei teegi. Lihtsalt küsimus, mis mõte sellel asjal on? Mida see muudab? Piisab ju, kui enam ei tule perekooli. Ja konto kustub mõne aja pärast isegi.

Küsi seda kümne aasta pärast iseendalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei teegi. Lihtsalt küsimus, mis mõte sellel asjal on? Mida see muudab? Piisab ju, kui enam ei tule perekooli. Ja konto kustub mõne aja pärast isegi.

Küsi seda kümne aasta pärast iseendalt.

Miks ma pean seda kümne aasta pärast küsima? Ma ilmselt ei postita siia mingit jama ja laimu, et ma peaksin kümne aasta pärast oma sõnade pärast kartma või neid häbenema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei teegi. Lihtsalt küsimus, mis mõte sellel asjal on? Mida see muudab? Piisab ju, kui enam ei tule perekooli. Ja konto kustub mõne aja pärast isegi.

Küsi seda kümne aasta pärast iseendalt.

Miks ma pean seda kümne aasta pärast küsima? Ma ilmselt ei postita siia mingit jama ja laimu, et ma peaksin kümne aasta pärast oma sõnade pärast kartma või neid häbenema.

Noh, eks sa teenid kordades rohkem kui TA ja omad maja, korterit, sääste, siis jah, pole vaja küsida.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh, eks sa teenid kordades rohkem kui TA ja omad maja, korterit, sääste, siis jah, pole vaja küsida.

Misasja? Täitsa segast juttu ajab siin mõni.

Jutt käib konto kustutamise mõttekusest ja sa hakkad ajama midagi majadest ja korteritest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 89 )