Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaen. Arutleme

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Kodulaen. Arutleme

Postitas:

Arutleks!

Kes on viimase aasta jooksul kodulaenu võtnud? Kust pangast? Mis tingimustel?
Kui suur omafinantseering? Kas vanemahüvitist arvestatakse palgana?

Aitäh vastajatele/arutlejatele

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris huvitav nägemus arutelust.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.01 14:25; 09.01 22:14; 09.01 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust segamise eest, aga eks ole küsimus seegi. Sai neid taotlusi vaadatud ja seal on küsimus, et – teie praegune elukoht ja siis valikud. Ei tea kas panga silmis on plussiks on see, kui laenusoovija elab üürikas või vanematekodus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah (arutlen)

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võin vaid öelda, et emapalka ei arvestatud palgana. Laenu pole tahtnud veel võtta, sest ei taha seda koormat hiljem kahetseda.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.01 19:36; 09.01 21:55; 09.01 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võin vaid öelda, et emapalka ei arvestatud palgana. Laenu pole tahtnud veel võtta, sest ei taha seda koormat hiljem kahetseda.

Loomulikult arvestatakse emapalka regulaarse sissetulekuna. Mis asi see siis on?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leping sõlmitud, tehingut veel toimunud ei ole. Omafinantseering 10% kredexiga. Vanemahüvitis arvestati sissetulekuna kui esimene VH oli laekunud. Tingimused sain väga head ja sellised nagu mul vaja oli, ei olnud vaja teistesse pankadesse pöördudagi. Elukoht ei puutunud muus asjasse kui ainult nii palju, et olemasoleva kodu müügist pidi tulema sissemakse. Kui esimest kodu ostsime ja üürikas elasime, siis ei huvitanud see üldse kedagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 21:25; 12.01 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võin vaid öelda, et emapalka ei arvestatud palgana. Laenu pole tahtnud veel võtta, sest ei taha seda koormat hiljem kahetseda.

Loomulikult arvestatakse emapalka regulaarse sissetulekuna. Mis asi see siis on?

On kogemus, et ei arvestatud. Öeldi pangas laenunõustaja poolt, et see on ajutine tulu, mida ta ka ju on. Emapalk kestab ju vaid max poolteist aastat, aga kodulaenu tagasimakse aastaid või aastakümneid. Ka võikelaenu ei pruugita emapalgaga anda. Et ennem vaja uuesti tööle minna ja mõni kuu töötada.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.01 19:36; 09.01 21:55; 09.01 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arutleks!

Kes on viimase aasta jooksul kodulaenu võtnud? Kust pangast? Mis tingimustel?

Kui suur omafinantseering? Kas vanemahüvitist arvestatakse palgana?

Aitäh vastajatele/arutlejatele

Coop pangast, omafin 20%, abikaasa tootab, mina VH-l, seda arvestati, üksi poleks abikaasa nii palju saanud. Intress üle 3%, samas lai laenukindlustus tasuta, arvutasin välja, et SEB pakutud madalama intressiga aga isemakstava kindlustusega oleks tulnud enamvähem sama. Suhtumine oli Coopis aga super, väga väga sõbralik ja viisakas. Kiidan!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 22:06; 09.01 22:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võin vaid öelda, et emapalka ei arvestatud palgana. Laenu pole tahtnud veel võtta, sest ei taha seda koormat hiljem kahetseda.

Loomulikult arvestatakse emapalka regulaarse sissetulekuna. Mis asi see siis on?

On kogemus, et ei arvestatud. Öeldi pangas laenunõustaja poolt, et see on ajutine tulu, mida ta ka ju on. Emapalk kestab ju vaid max poolteist aastat, aga kodulaenu tagasimakse aastaid või aastakümneid. Ka võikelaenu ei pruugita emapalgaga anda. Et ennem vaja uuesti tööle minna ja mõni kuu töötada.

Aga emapalk on ju sama suur, kui palk? Lisaks on LHP-l oleval vanemal võimalus toole naasta vaid 14p etteteatamisega. Mul on ettevõttes, kust olen LHP-l muidugi 5+ aastat staazi, vb ka selles asi, aga minu VHd arvestasid nii SEB kui ka Coop. Mujalt ei küsinud. Alles eelmise aasta teises pooles.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 22:06; 09.01 22:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võin vaid öelda, et emapalka ei arvestatud palgana. Laenu pole tahtnud veel võtta, sest ei taha seda koormat hiljem kahetseda.

Loomulikult arvestatakse emapalka regulaarse sissetulekuna. Mis asi see siis on?

On kogemus, et ei arvestatud. Öeldi pangas laenunõustaja poolt, et see on ajutine tulu, mida ta ka ju on. Emapalk kestab ju vaid max poolteist aastat, aga kodulaenu tagasimakse aastaid või aastakümneid. Ka võikelaenu ei pruugita emapalgaga anda. Et ennem vaja uuesti tööle minna ja mõni kuu töötada.

Su tööstaaž oli ehk üsna lühikene enne lapse saamist? Asjaolusid hinnatakse individuaalselt ja üldiselt ikka arvestatakse VH-d, see ei ole “ajutine” – pärast ju asendub jälle töötasuga.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.01 14:25; 09.01 22:14; 09.01 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võin vaid öelda, et emapalka ei arvestatud palgana. Laenu pole tahtnud veel võtta, sest ei taha seda koormat hiljem kahetseda.

Loomulikult arvestatakse emapalka regulaarse sissetulekuna. Mis asi see siis on?

On kogemus, et ei arvestatud. Öeldi pangas laenunõustaja poolt, et see on ajutine tulu, mida ta ka ju on. Emapalk kestab ju vaid max poolteist aastat, aga kodulaenu tagasimakse aastaid või aastakümneid. Ka võikelaenu ei pruugita emapalgaga anda. Et ennem vaja uuesti tööle minna ja mõni kuu töötada.

Su tööstaaž oli ehk üsna lühikene enne lapse saamist? Asjaolusid hinnatakse individuaalselt ja üldiselt ikka arvestatakse VH-d, see ei ole “ajutine” – pärast ju asendub jälle töötasuga.

Ei olnud. 7 aastat kohas, kust lapsehoolduspuhkusele jäin.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.01 19:36; 09.01 21:55; 09.01 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu VHd arvestasid nii SEB kui ka Coop

Minul arvestati Swedis samuti.

Ei olnud. 7 aastat kohas, kust lapsehoolduspuhkusele jäin.

Kummaline

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.01 14:25; 09.01 22:14; 09.01 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Swed, omafinantseering suur, tööstaaž samas firmas pikk mehel, palk korralik, kuid tema VH ei arvestatud, sest saab paari kuu pärast läbi. Kästi kevadel tagasi minna, kui juba jälle täispalk laekub.
Olen kuulnud kõlakat, et 4 viimasel VH kuul enam seda ei arvestata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka mulle öeldi, et kui VH lõpuni vähem kui 6k, siis laenu ei saa, saab siis kui esimene palk uuesti laekunud.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 21:25; 12.01 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul just laenu taotlemine käsil. Maja ostmiseks peab sissemakse olema 20%.
Väga oluline koht on nüüd siiski intress. Praegu on euribor miinuses ehk siis kuumakse madalamaks ei lähe, euribori kasvades hakkab suurenema. Minu jaoks tundub küll kõige loogilisem, et marginaal oleks võimalikult madal. LHV on pakkunud 2,6 ja 2,3. Swed pakkus 2,1, kuid tean, et on võimalik saada ka alla 2.

Milline see viimase aja parim intress on olnud?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaen. Arutleme