Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaen kiirlaenuga

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Kodulaen kiirlaenuga

Postitas:

Mida pangad kontrollivad kodulaenu taotlemisel? Mul on üks kiirlaen, mida ma maksan veel mõned aastad ja tean, et sedasi kodulaenu ei anta. Kui ma avan konto teises pangas ja palk hakkab ka sinna minema, siis kas pangad sellest hoolimata saavad infot minu kiirlaenu kohta või nende info pärineb ainult konto väljavõttelt ja maksehäireregistrist? Aitäh asjalikele vastajatele!

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 23:10; 16.02 01:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, pangad saavad teada.

Olen laenuhaldur.

+5
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 23:17; 16.02 09:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, pangad saavad teada.

Olen laenuhaldur.

Ja minu puhul pigistasid silma kinni? 😛

+11
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teed uues pangas konto ja palk siis min 6 kuud vaja sinna kanda. Vanasse panka minged ülekandeid ei tee, siis ju jääb jälg maha et sinna kannad. lased sõbrannal kanda sinu vanale kontole nt. ise annad talle sulas.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 00:55; 16.02 02:58; 16.02 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ilmselt saavad teada. Aga kui su sissetulek on piisav ja sissemaksuks vajalik summa olemas, siis pole see muidugi probleem.
Kohe lendab muidugi peale Perekooli valvehaldur, kes väidab, et kiirlaenu võtnud inimene on panga jaoks igaveseks paaria, aga see loomulikult ei vasta tõele. Oleks ma ise kodulaenu võtma hakates sellise “laenuhalduri” juttu uskunud, poleks mul vist senimaani oma kodu. Kusjuures laenu sain oma kodupangast, kuhu laekusid algselt nii kiirlaenufirmadest tulevad summad kui hiljem maksin samalt arvelt oma võlgu.

+11
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh juba vastanutele. Ma olen üritanud kiirlaenuga saada ja sain negatiivse vastuse, öeldigi et kui makstud on ja sellest ajast pool aastat möödas, siis on lootust saada. Kas neil tõesti on ligipääs sellisele infole, mingi register või uurivad kõik kohad läbi? Oleks arvanud, et info tuleb pigem konto väljavõttelt või kui olen makseraskustes ja maksehäireregistris kirjas.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 23:10; 16.02 01:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult kontoväljavõtet näevad.. Ja mõistlik muidugi ära tasuda see kiirlaen kasvõi kiiremini. Pooletese aastaga maksad päris kõva intressi.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 00:55; 16.02 02:58; 16.02 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ilmselt saavad teada. Aga kui su sissetulek on piisav ja sissemaksuks vajalik summa olemas, siis pole see muidugi probleem.

Kohe lendab muidugi peale Perekooli valvehaldur, kes väidab, et kiirlaenu võtnud inimene on panga jaoks igaveseks paaria, aga see loomulikult ei vasta tõele. Oleks ma ise kodulaenu võtma hakates sellise “laenuhalduri” juttu uskunud, poleks mul vist senimaani oma kodu. Kusjuures laenu sain oma kodupangast, kuhu laekusid algselt nii kiirlaenufirmadest tulevad summad kui hiljem maksin samalt arvelt oma võlgu.

Mina olen see perekooli loll valvehaldur, kes varem kiirlaenude teemal sõna võtnud. Aga ma ei ole mitte iialgi väitnud, et kiirlaenuvõtjal on kodulaenu saamisega igaveseks kriips peal. See on sinu kiuslik ja meelevaldne tõlgendus sellest, mida olen sel teemal siin tegelikult rääkinud.

Täpselt nii ongi, nagu keegi siin pärast sind kirjutas. Kui kiirlaenu lõpetamisest on pool aastat möödas, siis kunagine kiirlaen enam ei mõjuta kodulaenu otsust. Küll aga mõjutab see, kui on olnud võlgnevusi (mitte ainult kiirlaenu, vaid ka muude teenustega). Üldjuhul peab võlgnevuse lõpetamisest olema pool aastat möödas (mõnikord tehakse siiski erandeid). Küll aga mõjutab veel aasta-paar tagasi olnud võlgnevus võetava kodulaenu intressi. Varasemalt kehva maksekäitumisega laenuvõtja saab kehvema intressi, kui ta muidu oleks saanud.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 23:17; 16.02 09:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ilmselt saavad teada. Aga kui su sissetulek on piisav ja sissemaksuks vajalik summa olemas, siis pole see muidugi probleem.

Kohe lendab muidugi peale Perekooli valvehaldur, kes väidab, et kiirlaenu võtnud inimene on panga jaoks igaveseks paaria, aga see loomulikult ei vasta tõele. Oleks ma ise kodulaenu võtma hakates sellise “laenuhalduri” juttu uskunud, poleks mul vist senimaani oma kodu. Kusjuures laenu sain oma kodupangast, kuhu laekusid algselt nii kiirlaenufirmadest tulevad summad kui hiljem maksin samalt arvelt oma võlgu.

Mina olen see perekooli loll valvehaldur, kes varem kiirlaenude teemal sõna võtnud. Aga ma ei ole mitte iialgi väitnud, et kiirlaenuvõtjal on kodulaenu saamisega igaveseks kriips peal. See on sinu kiuslik ja meelevaldne tõlgendus sellest, mida olen sel teemal siin tegelikult rääkinud.

Täpselt nii ongi, nagu keegi siin pärast sind kirjutas. Kui kiirlaenu lõpetamisest on pool aastat möödas, siis kunagine kiirlaen enam ei mõjuta kodulaenu otsust. Küll aga mõjutab see, kui on olnud võlgnevusi (mitte ainult kiirlaenu, vaid ka muude teenustega). Üldjuhul peab võlgnevuse lõpetamisest olema pool aastat möödas (mõnikord tehakse siiski erandeid). Küll aga mõjutab veel aasta-paar tagasi olnud võlgnevus võetava kodulaenu intressi. Varasemalt kehva maksekäitumisega laenuvõtja saab kehvema intressi, kui ta muidu oleks saanud.

kõik sõltub pangast ja kliendist. mina sain swedist autoliisingu (~10000) olukorras, kus viimase rohkem kui poole aasta jooksul tänu palga hilinemisele olin kogu aeg kuni 7-10 p hilinenud kodulaenu maksetega. põhjendasin liisingutaotluses ära, miks selline olukord on tekkinud (firmal laekumistega raskused), kuid kuna tegemist on valdkonnaga, kus suvalisel hetkel võib teise kohta tööle minna, st valitseb krooniline tööjõupuudus ning palganumber ise oli väga ok, sain ka liisingu ilma ühegi probleemita ja täiesti tavalise intressiga. kuuldavasti on swed selles vallas kõige rohkem tähenärija, teised pangad olevat leebemad.
kindlasti ei saa saatuslikuks üksik kiirlaen, mida inimene ilusti tagasi maksab, sest teatud olukordades võib lühikeseks ajaks esimese kiirlaenu võtmine olla odavam kui pangalaen

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ilmselt saavad teada. Aga kui su sissetulek on piisav ja sissemaksuks vajalik summa olemas, siis pole see muidugi probleem.

Kohe lendab muidugi peale Perekooli valvehaldur, kes väidab, et kiirlaenu võtnud inimene on panga jaoks igaveseks paaria, aga see loomulikult ei vasta tõele. Oleks ma ise kodulaenu võtma hakates sellise “laenuhalduri” juttu uskunud, poleks mul vist senimaani oma kodu. Kusjuures laenu sain oma kodupangast, kuhu laekusid algselt nii kiirlaenufirmadest tulevad summad kui hiljem maksin samalt arvelt oma võlgu.

Mina olen see perekooli loll valvehaldur, kes varem kiirlaenude teemal sõna võtnud. Aga ma ei ole mitte iialgi väitnud, et kiirlaenuvõtjal on kodulaenu saamisega igaveseks kriips peal. See on sinu kiuslik ja meelevaldne tõlgendus sellest, mida olen sel teemal siin tegelikult rääkinud.

Täpselt nii ongi, nagu keegi siin pärast sind kirjutas. Kui kiirlaenu lõpetamisest on pool aastat möödas, siis kunagine kiirlaen enam ei mõjuta kodulaenu otsust. Küll aga mõjutab see, kui on olnud võlgnevusi (mitte ainult kiirlaenu, vaid ka muude teenustega). Üldjuhul peab võlgnevuse lõpetamisest olema pool aastat möödas (mõnikord tehakse siiski erandeid). Küll aga mõjutab veel aasta-paar tagasi olnud võlgnevus võetava kodulaenu intressi. Varasemalt kehva maksekäitumisega laenuvõtja saab kehvema intressi, kui ta muidu oleks saanud.

kõik sõltub pangast ja kliendist. mina sain swedist autoliisingu (~10000) olukorras, kus viimase rohkem kui poole aasta jooksul tänu palga hilinemisele olin kogu aeg kuni 7-10 p hilinenud kodulaenu maksetega. põhjendasin liisingutaotluses ära, miks selline olukord on tekkinud (firmal laekumistega raskused), kuid kuna tegemist on valdkonnaga, kus suvalisel hetkel võib teise kohta tööle minna, st valitseb krooniline tööjõupuudus ning palganumber ise oli väga ok, sain ka liisingu ilma ühegi probleemita ja täiesti tavalise intressiga. kuuldavasti on swed selles vallas kõige rohkem tähenärija, teised pangad olevat leebemad.

kindlasti ei saa saatuslikuks üksik kiirlaen, mida inimene ilusti tagasi maksab, sest teatud olukordades võib lühikeseks ajaks esimese kiirlaenu võtmine olla odavam kui pangalaen

Lihtsalt huvi pärast küsin. Mis aastal võtsid liisingu? Kui vana oli auto ostu hetkel? Ja mis intress sul on?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiirlenu võtmine näitab inimese oskust rahaga ümber käia ja pangad kindlasti ei anna laenu inimesele, kes on kiirlaenu võtnud. See, et 6 kuud peab asi makstud olema, on ka jama. Buumi ajal ehk sai, nüüd enam mitte.

+2
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 13:52; 27.02 12:50;
To report this post you need to login first.

kindlasti ei saa saatuslikuks üksik kiirlaen, mida inimene ilusti tagasi maksab, sest teatud olukordades võib lühikeseks ajaks esimese kiirlaenu võtmine olla odavam kui pangalaen

teemaalgataja maksab ju oma kiirlaenu veel aastaid, see pole mingi viieks minutiks võetud kohustus!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pank arvestab su igakuiseid väljaminekuid ja näeb, et maksad kiirlaenu tagasi.
Kui teed uue konto, siis osad pangad soovivad 1aasta kontoväljavõtet, seega peaksid 6k-1a hoidma konto enne laenu taotlemist “puhtana”. Samas pead kinnitama laenu andvale pangale, et sul ei ole teistes pankades kontosid või kui on, siis ka nende väljavõtted esitama.

Ise olen endine kasiinosõltlane, umbes 2a tagasi olid veel kiirlaenud(5-6 erinevat laenuandjat) seoses mängimisega aga mitte ühegi nendega probleeme ei olnud tagasi maksmisel. Lõpetasin mängimise, 2a kogusin kontole palga kõrvalt sissemakse raha kokku ja nüüd detsembris sain kodulaenu. Kuigi võtsin laenu kodupangast, siis nad vist nii kaugele kontos tagasi ei vaadanud, et näha mu kasiino aastaid. Sain võrreldes tuttavatega, kellel polnud mängusõltuvust, väga hea intressiga laenu.
Ilmselt mängib suuremat rolli see, et su sissetulekud ja väljaminekud võimaldaksid laenumakseid maksta ja poleks kehtivaid maksehäireid.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pank võib küsida ka kõikide teiste pankade kontode 1 aasta väljavõtet. Mul on 3-s pangas konto, esitasingi kõigi 3 väljavõtted.
Ja laenulepingus on punkt, mille allkirjastamisel kinnitad, et sul ei ole teiste krediidiasutuste ees meelega varjatud kohustusi.
Kui siiski on mingid kohustused (järelmaks, krediitkaart, laen jne), siis uuritakse põhjalikult, miks see on, kas see on vajalik, kas selle tasumine häirib kodulaenu tagasimakset jne.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teed oma kolme panga kontode vahel ülekandeid, siis jah need kajastuvad kontoväljavõttel. Siis muidugi küsitakse ka teiste pankade väljavõtteid. Osad pangad küsivad ka kuni aasta väljavõtet.
Kui kinnitad, et sul mujal kontosid pole ja mingeid kandeid väljavõttel ei kajastu, siis pole kuskilt midagi näha. Pikemat väljavõtet küsitakse ehk siis kui on igakuiselt erinevad palgad/puhkuserahad või sesoonse iseloomuga töö või kvartalipreemiad jne.
Kui suur see laenumakse praegu on? Soovitan siiski oodata ja mitte võtta kodulaenu kohe. Uue laenuga lisandub igasuguseid kulusid ja rahulikum kui see vana laen makstud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 00:55; 16.02 02:58; 16.02 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiirlenu võtmine näitab inimese oskust rahaga ümber käia ja pangad kindlasti ei anna laenu inimesele, kes on kiirlaenu võtnud. See, et 6 kuud peab asi makstud olema, on ka jama. Buumi ajal ehk sai, nüüd enam mitte.

Järgmine laenuhaldur kargas välja? Või mis eesmärgil valeinfot levitad?

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiirlenu võtmine näitab inimese oskust rahaga ümber käia ja pangad kindlasti ei anna laenu inimesele, kes on kiirlaenu võtnud. See, et 6 kuud peab asi makstud olema, on ka jama. Buumi ajal ehk sai, nüüd enam mitte.

Kui vaadata statistikat, siis see põhjal on kiirlaene vms võtnud kolmveerand tööealisest elanikkonnast. Kodulaenu saaksid siis vaid veerand elanikest?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taotlesime ja saime laenu 4 kuud tagasi. Ühes pangas(mitte kodupank) tekkis olukord, et nad helistasid ja ûtlesid mulle, et vabandage, teil on kodupangas kaks kontot, üks tōenäoliselt krediitkaardiga seotud konto. Ma vaidlesin vastu. Palusid kodupangast tōendit, et ainult üks konto sest nende andmetel kaks. Siis tuli meelde, et 11 kuud enne kodulaenu taotlemist SULGESIN krediitkaardi ja sellega seotud konto.
Veidi põnevam skeem on see, et abielupaar, üks osapool taotleb laenu ja teine vōtab väikelaenu, mille eest siis sissemaks makstakse, pangale öeldakse, et oli sulas ja vanemad andsid juurde. Abikaasa kontot ilmselgelt ei kontrollita, sest tema pole otsene taotleja.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veidi põnevam skeem on see, et abielupaar, üks osapool taotleb laenu ja teine vōtab väikelaenu, mille eest siis sissemaks makstakse, pangale öeldakse, et oli sulas ja vanemad andsid juurde. Abikaasa kontot ilmselgelt ei kontrollita, sest tema pole otsene taotleja.

Mis pangas see nii võimalik on?
Mulle ütlesid pangad (seb, swed) et varaühisuse korral ei saa üksi laenu taotleda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veidi põnevam skeem on see, et abielupaar, üks osapool taotleb laenu ja teine vōtab väikelaenu, mille eest siis sissemaks makstakse, pangale öeldakse, et oli sulas ja vanemad andsid juurde. Abikaasa kontot ilmselgelt ei kontrollita, sest tema pole otsene taotleja.

Mis pangas see nii võimalik on?

Mulle ütlesid pangad (seb, swed) et varaühisuse korral ei saa üksi laenu taotleda.

Abielu ei tähenda automaatselt varaühisust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiirlenu võtmine näitab inimese oskust rahaga ümber käia ja pangad kindlasti ei anna laenu inimesele, kes on kiirlaenu võtnud. See, et 6 kuud peab asi makstud olema, on ka jama. Buumi ajal ehk sai, nüüd enam mitte.

Ära aja jama kui asjast ei tea. Just nüüd on pankadega suheldud ja öeldud, et peale kiirlaenu maksete lõppu 6 kuu pärast on ilusti võimalik kodulaenu saada.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 12:41; 27.02 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiirlenu võtmine näitab inimese oskust rahaga ümber käia ja pangad kindlasti ei anna laenu inimesele, kes on kiirlaenu võtnud. See, et 6 kuud peab asi makstud olema, on ka jama. Buumi ajal ehk sai, nüüd enam mitte.

Ära aja jama kui asjast ei tea. Just nüüd on pankadega suheldud ja öeldud, et peale kiirlaenu maksete lõppu 6 kuu pärast on ilusti võimalik kodulaenu saada.

Tean küll. Paljugi, mis nad pangast ütlevad, reaalsus on teine.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 13:52; 27.02 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiirlenu võtmine näitab inimese oskust rahaga ümber käia ja pangad kindlasti ei anna laenu inimesele, kes on kiirlaenu võtnud. See, et 6 kuud peab asi makstud olema, on ka jama. Buumi ajal ehk sai, nüüd enam mitte.

Ära aja jama kui asjast ei tea. Just nüüd on pankadega suheldud ja öeldud, et peale kiirlaenu maksete lõppu 6 kuu pärast on ilusti võimalik kodulaenu saada.

Tean küll. Paljugi, mis nad pangast ütlevad, reaalsus on teine.

Probleem on siis kui kiirlaenu tagasimaksega hilineda. Siis võib tõesti nii olla, et kodulaenu üldse ei saagi

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 12:41; 27.02 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab küll nii, et abielus ja ühisvara ning ainult üks võtab laenu. Me aasta tagasi ostsime korteri nii. Kodulaenu võtsime Swedbankist. Alguses öeldi ka, et nii ikka ei saa, aga abikaasa põhjendas ära, et meil pole vaja kahekesi võtta laenu, ta sissetulek on piisav ja sissemakse ka olemas. Siis ei osatud Swedist enam midagi vastata ja lastigi nii.
Nüüd ongi korter ühisvarana mõlema nimel ja laen ainult abikaasa nimel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaen kiirlaenuga