Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaen, lahkuminek, kellele korter ja palju küsimusi.

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Kodulaen, lahkuminek, kellele korter ja palju küsimusi.

Postitas:

Tere. Palun vastust kellel kogemusi. Nimelt abikaasa võtab enda nimele kodulaenu(7000eur) endal sissemakse 40000eur(minu korteri müügist) Peres kasvab ka 2a laps. Ok see selleks. Aga kui nt peaks lahku minema(kunagi ei tea eks ju) siis kas saab sellise lepingu vms teha, et siis oleksin mina laenu edasine maksja? Mees on igatepidi nõus(tema mõte samuti) et lahkumineku korral jääb korter mulle ja lapsele. Võtaksin heameelega ka ise laenu, kahjuks palk ei võimelda(tagasimaksmisel aitaks minu pere) Väga segane küsimus, kuna korter ju hakkab algselt pangale kuuluma. Võtame ka pikema tagasimakse, et kuumaks väiksem oleks. Kuigi oleme abielus juba 7ndat aastat siis oleme mõlemad hästi kalkuleerivad ja teadlikud, et kunagi ei tea ju ette. Kas on võimalik mingit sellist lepigut teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

korter ei hakka pangale kuuluma, vad on laenu tagatiseks, st kui võlgu jääte, paneb pank vara müüki. kui olete abielus ja muud soovi ei avalda, siis saab see teie ühisvaraks, nii sinu kui mehe omaks.
kui soovite, võite teha lahusvaralepingu, et korter oleks algusest peale vaid sinu nimel või et see saaks peale lahkuminekut sinu omaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaen, lahkuminek, kellele korter ja palju küsimusi.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.