Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaen õpetaja palgaga

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Kodulaen õpetaja palgaga

Postitas:

Uurin enne panka minekut ka siit, kas pangad annavad kodulaenu, kui neto palk on ca 1000 eur? Tahaks osta 50-60 000 EUR maksva eluaseme. Endal oleks sissemaksuks olemas ca 15%. Muid kohustusi pole. Üks alaealine laps on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 15:52; 23.08 11:26; 24.08 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekooli Foorumis on keelatud omavoliline kooskõlastamata reklaam!

Perekooli Moderaator

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei usu, et pangad laenutaotleja ametist lähtuvad :).

Saad ju hõlpsasti ise arvutada, igakuine laenumakse ei tohiks olla üle 40% netosissetulekust. Laenumakse suurus oleneb laenutähtajast, see omakorda sinu vanusest.
15 % omafinantseeringut eeldab ilmselt kas lisatagatise olemasolu, Kredexi käenuse võimalust või seda, et ostaksid korteri uusarendusse (sinna 50-60 000 eest vist ei saa).

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei usu, et pangad laenutaotleja ametist lähtuvad :).

Natuke ikka. Kui ise eluasemelaenu 15a tagasi võtsime, siis laenuhaldur küll kommenteeris, et jah, sellise ameti korral (matemaatikaõpetaja) on tõesti väga ebatõenäoline töötuks jääda.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule pakuti 64 000 euri. Palk sama, aga last mul pole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Swedi kalkulaator andis max summaks ca 49000.-. Kredexi käenduse korral on oluline ka lapse vanus ( max 15 aastane )

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetaja töö on ju väga kindel, miks ei peaks antama? Firmad tulevad, lähevad, koolid jäävad.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil veidi alla 1000 (980), kolleeg hiljuti võttis laenu, max summa oli 40 000 ja natuke peale. Samuti ühe lapse vanem ja võttis 30 aastaks. Seda, mis tingimustel (käendus vms) ta täpsemalt võttis ja palju sisse maksis, ei oska öelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan sinu postitusest aru, et elad kahekesi koos lapsega. Kui lapsele on määratud elatis või suudad selle igakuist laekumist kokkuleppena kinnitada siis see tasub ka esitada. Oleneb mida ja kuhu tahad osta. Mõne asukoha puhul ollakse leebemad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nibin-nabin ehk saad 45-50 000 laenu. Sõltub ka sellest, on sul praegu muid kohustusi veel: liisingud, järelmaksud, krediitkaart jne. Ja sõltub sellest, kui vana sa praegu oled.
See, et laps on, aga mehe palka juurde panna pole, on muidugi miinus.
Pangad arvestavad nii, et maksimaalselt võib laenumaksele kuluda 40% palgast ehk kuumakse ei tohiks olla suurem kui 400€ kuus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan sinu postitusest aru, et elad kahekesi koos lapsega. Kui lapsele on määratud elatis või suudad selle igakuist laekumist kokkuleppena kinnitada siis see tasub ka esitada. Oleneb mida ja kuhu tahad osta. Mõne asukoha puhul ollakse leebemad.

Mina küll sellist asja välja ei loe. Kas siis kooselus või abielus olles ei tohiks OMALE korterit osta? Kui teemaalgataja postitust lugesin, siis mõtlesin, et oh, täpselt minu küsimus, mida olen juba ammu mõelnud investeerimise mõttega teha. Õnnelikus abielus, kahe lapsega 🙂

PS. Huvi pärast tahaks miinuse panijalt küsida, miks? Ausalt, puhtast uudishimust! Ma ise panen vastusele miinuse, kui jutt on vale või nõme, kui ma pole vastajaga nõus, aga kas tänapäeval tõesti keegi arvab, et NAINE ei tohiks omale isiklikku korterit osta? Kui teema oleks püstitanud mees, kas siis oleks samasugune eeldus tekkinud?

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.08 11:45; 20.08 22:44; 22.08 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti küsige pakkumine kõigist pankadest, vahed võivad väga väga suured olla. Swed ilmselt ei võta jutule kuna Kredexit neil ei ole ja 15% liiga väike sissemakse nende jaoks. Aga teised küll.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Swed ilmselt ei võta jutule kuna Kredexit neil ei ole

Kelle see Kredex siis on?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan sinu postitusest aru, et elad kahekesi koos lapsega. Kui lapsele on määratud elatis või suudad selle igakuist laekumist kokkuleppena kinnitada siis see tasub ka esitada. Oleneb mida ja kuhu tahad osta. Mõne asukoha puhul ollakse leebemad.

Mina küll sellist asja välja ei loe. Kas siis kooselus või abielus olles ei tohiks OMALE korterit osta? Kui teemaalgataja postitust lugesin, siis mõtlesin, et oh, täpselt minu küsimus, mida olen juba ammu mõelnud investeerimise mõttega teha. Õnnelikus abielus, kahe lapsega ????

PS. Huvi pärast tahaks miinuse panijalt küsida, miks? Ausalt, puhtast uudishimust! Ma ise panen vastusele miinuse, kui jutt on vale või nõme, kui ma pole vastajaga nõus, aga kas tänapäeval tõesti keegi arvab, et NAINE ei tohiks omale isiklikku korterit osta? Kui teema oleks püstitanud mees, kas siis oleks samasugune eeldus tekkinud?

Mina miinust ei pannud, lihtsalt abielu puhul tulevad mängu varasuhted. Ei tasu igast asjast kah kohe soolist diskrimineerimist otsida.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan sinu postitusest aru, et elad kahekesi koos lapsega. Kui lapsele on määratud elatis või suudad selle igakuist laekumist kokkuleppena kinnitada siis see tasub ka esitada. Oleneb mida ja kuhu tahad osta. Mõne asukoha puhul ollakse leebemad.

Mina küll sellist asja välja ei loe. Kas siis kooselus või abielus olles ei tohiks OMALE korterit osta? Kui teemaalgataja postitust lugesin, siis mõtlesin, et oh, täpselt minu küsimus, mida olen juba ammu mõelnud investeerimise mõttega teha. Õnnelikus abielus, kahe lapsega ????

PS. Huvi pärast tahaks miinuse panijalt küsida, miks? Ausalt, puhtast uudishimust! Ma ise panen vastusele miinuse, kui jutt on vale või nõme, kui ma pole vastajaga nõus, aga kas tänapäeval tõesti keegi arvab, et NAINE ei tohiks omale isiklikku korterit osta? Kui teema oleks püstitanud mees, kas siis oleks samasugune eeldus tekkinud?

Mina miinust ei pannud, lihtsalt abielu puhul tulevad mängu varasuhted. Ei tasu igast asjast kah kohe soolist diskrimineerimist otsida.

Ikkagi ei saa kuidagi eeldada, et ta on ükskema. Samahästi võib olla lihtsalt iseseisev või nt varalahusus.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.08 11:45; 20.08 22:44; 22.08 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siis kooselus või abielus olles ei tohiks OMALE korterit osta? Kui teemaalgataja postitust lugesin, siis mõtlesin, et oh, täpselt minu küsimus, mida olen juba ammu mõelnud investeerimise mõttega teha. Õnnelikus abielus, kahe lapsega ????

Mulle jäi siiski teemaalgatust lugedes mulje, et tegu lapsega kahekesi elava emaga. Seal ei olnud ju mainitud investeerimist, vaid ühe inimese KODUlaenu ELUASEME ostmiseks.
…Mis ei tähenda muidugi tingimata, et ta last üksinda üleval peab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No issand, paljud inimesed saavad vaid 600 euri palka. On ikka nõme küll tulla siia hädaldama oma õpetaja vähemalt 2 korda suurema palgaga ja esitleda seda niru palgana.

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No issand, paljud inimesed saavad vaid 600 euri palka. On ikka nõme küll tulla siia hädaldama oma õpetaja vähemalt 2 korda suurema palgaga ja esitleda seda niru palgana.

Kes sul keelab oma palga üle hädaldada või siis ka parema palgaga töö otsida? Ikka selgroogu peab ka olema. Ma julgen küll välja öelda, et kui õpetajate palk ei tõuse, siis mina täiskohaga õpetajaks tulevikus ei jää, hobi korras võib-olla mõne tunni annaks.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.08 11:45; 20.08 22:44; 22.08 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, et sina teenid 600 EUR kuus palka, on sinu enda valik. Mina ei ole tulnud siia, erinevalt sinust, mitte virisema, vaid küsima nõu teemal, kas on võimalik saada laenu õpetaja palgaga. Annan sulle siis samas natuke tasuta nõu ka, et vähem teiste rahakotis soriksid – paremaks äraelamiseks võib teha lisatööd, mis näiteks on seotud hobiga. Igakuine mõnisada lisaeurot on abiks küll. Proovi!

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 15:52; 23.08 11:26; 24.08 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen õpetaja ja saanud probleemideta 2 korda kodulaenu.
Esimesel juhul oli Kredexil mingi noore spetsialisti laen vmt ja korteri sissemaksuks oli endal 10%. Aga see oli tükk aega tagasi.
(Tegelikult pole mõistlik 1000 eur netopalgaga võtta nii suurt laenu, et makse oleks 40% sissetulekust. Eelarve saab üsna pingeline olema.)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele käole. Mis on olnud maksimum summa, mille olete laenuks saanud? Ma lähen ka Kredexi tingimuste alla, seega kasutan seda võimalust kindlasti. Mul on ametlik palk pisut üle 1000, kuid teenin juurde lisatööga, mis küll ei ole ametlik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 15:52; 23.08 11:26; 24.08 10:40;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaen õpetaja palgaga