Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaen swedbankist ja kindlustused

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kodulaen swedbankist ja kindlustused

Postitas:

Tere!

Swedbank pakub lisaks kodulaenule kindlustusi – kodukindlustus, elukindlustus ja elukindlustus laenu katteks; ja laenumaksekindlustus.

Kohustuslik nendest on vist vaid kodukindlustus, kuid millised kindlustused vōiks sōlmida? Pangast saan ka nõu küsida, aga nemad kindlasti soovitavad kõiki.

Kas piisab ainult kodukindlustusest või võiks ka elukindlustuse koos laenukindlustusega teha? Kahe taotleja puhul peaksid siis mõlemad selle viimase tegema ilmselt?

Kas keegi selle laenumaksekindlustuse on teinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teoorias võiks kõik kindlustused teha, praktikas vaata, mis see sul kokku maksma läheb. Mina võtsin kodulaenu 47-aastaselt ja kindlustusfirmade jaoks olin juba vanuse poolest riskigrupp, kindlustusmaksed tulid minu jaoks liiga suured. Tegin ainult kodukindlustuse ja teen suuremaid sissemakseid laenule, et varem kaelast ära saada. Kõiksugu kindlustused annaksid muidugi üksjagu puhtama ja kuivema tunde ????

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 08:28; 07.04 21:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide, neid kindlustusi ei pea tegema täissumma peale, nt saab teha elukindlustuse, mis korvaks 50% laenujäägist. Sellega oled riskisid kõvasti allapoole toonud, samas saad kindlustuse kuumakse poole väiksemaks.

Kui palju on säästusid, millega probleemide korral toime tulla? Nt kui Sul on II sammas, siis saab vajadusel (kas Sina ise või Su pärijad) selle raha teha ja loodetavasti mitme aasta maksed kaetud.

Samuti on variant kindlustuse maksmise asemel hakata igakuiselt raha kõrvale panema, nt III sambasse, kuhu tekitad nö oma isikliku kindlustusfondi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks kodule tegin laenukindlustuse, sest tahtsin olla kindel, et lapsed kodust ilma ei jääks, kui peaksin ära surema.
Laenumaksekindlustust ei teinud, sest pere peale saame laenumaksega ikka hakkama kui peakski ajutiselt töötuks jääma (säästame ka)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina elukindlustust ei teinud. sõltub ikka sinu ametist, hobidest, kas on alaealisi ülalpeetavaid jne.

Laenumaksete kindlustuse soovitan teha, töötuse korral on abiks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 10:44; 07.04 21:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vajalikud kindlustused sõltuvad sellest, millised on sinu riskid. Mina näiteks lastetuna elukindlustusel mõtet ei näinud, sest keegi minust ei sõltunud. Praegu on laenukindlustus ja kodukindlustus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin kodukindlustuse ja tahtsin ka elukindlustuse teha, kuid pank ütles, et ma olen nii haige inimene, et minuga elukindlustust ei sõlmita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuid pank ütles, et ma olen nii haige

kas uurisid mujalt ka kui pangast? äkki uurid ka seltsidest kasvõi ÕJ kindlustuskaitset.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 10:44; 07.04 21:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin kodukindlustuse ja tahtsin ka elukindlustuse teha, kuid pank ütles, et ma olen nii haige inimene, et minuga elukindlustust ei sõlmita.

Huvitav, et nad sulle siis laenu üldse andsid.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 08:28; 07.04 21:22;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaen swedbankist ja kindlustused