Esileht Kodunurk Kodulaenu intress

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Kodulaenu intress

Postitas:

Kes viimasel ajal on kodulaenuga kokku puutunud, mis on teie intress? Saan aru, et siin mängib sada erinevat asja suurt rolli, aga lihtsalt pange enda number kirja palun 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2,3+ 6 kuu euribor

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis need asjad on kõik, mis rolli mängivad? Siiamaani pole ükski haldur mulle kusjuures öelnud, millest see sõltub. Vastus on lihtsalt – erinevad asjad.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Intressimarginaali määramisel mängivadki rolli erinevad asjad. Haldur seda käsitsi ei arvuta ja seetõttu ei suuda sulle lihtsat valemit öelda. Sina ja sinu hea sõber võite saada täiesti erinevad pakkumised. Intressimarginaal sõltub kliendi reitingust, mis sõltub kliendi riskitasemest, mis sõltub senisest maksekäitumisest pangas või mujal (Creditinfo), kliendi elukohast (Tallinn vs külakoht Kagu-Eestis vs välisriik), sissetuleku suurusest ja iseloomust, tööandjast, senisest tööstaazist, laenude olemasolust, nende liigist (pikaajaline kodulaen vs krediitkaart), kuumaksete suhe sissetulekusse, olemasolevate laenude andjast, kliendi vanusest, laste olemasolust ja arvust. Marginaali mõjutab ka see, kas võtad laenu üksi või kahekeai, kas on käendajaid. Täiendava isiku korral lepingus tehakse tema kohta samad kontrollid. Lisaks sõltub intressimarginaal laenu tagatisest, selle liigist (korter, maja, krunt), tagatise turuväärtusest (suhe laensummasse), tagatise asukohast ja likviidsusest (mida likviidsem, seda väiksem risk panga jaoks), lisatagatise olemasolust vm tagatisega seotud asjaolust. Lisaks sõltub marginaal võetava laenu liigist ja eesmärgist, kodulaenu marginaal on madalam kui tarbimislaenu marginaal. Loeb ka see, kas oled olnud seni selle panga klient, kust laenu taotled või mitte.
Kindlasti on veel asjaolusid, mida arvesse võetakse, aga mida ma ei suutnud meenutada või ei tea.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

SEB 1,9

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

0,5 + euribor

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2,8

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küsiks ka, mis on teiste % olnud?
Preagu pakuti mulle 3.5%+euribor (sissemakse 10%). Suuremad pangad (Swed ja SEB) aga üldse nõuavad 15-20% sissemaksu. Samas, 2.5% või 3.5% on kuumakses päris suur vahe…ei teagi mida teha, kas riskida ja võtta see laen või ikkagi oodata, koguda raha, otsida midagi uut, et siis saada SEB’st või SWEDist väiksema protsendiga?! Vanus kahjuks on kohe 40 ja ei tahaks enam oodata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

0,5 + euribor

see ei ole HILJUTI võetud laen, eksole!

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 23:50; 07.07 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2,4 + 6 kuu euribor

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see ei ole HILJUTI võetud laen, eksole!

teemaalgataja algses postituses oli palve mitte neile, kes on hiljuti eluasemelaenu VÕTNUD, vaid oli palve neile, kes “hiljuti eluasemelanuga kokku puutunud”.
kui inimesel on parasjagu kehtiv eluasemelaen, siis ta ju “puutub sellega kokku” igakuiselt selle laenu makseid makstes.
või tahad sa öelda, et inimene, kel laen kaelas, sellega kokku EI puutu?

0
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see ei ole HILJUTI võetud laen, eksole!

teemaalgataja algses postituses oli palve mitte neile, kes on hiljuti eluasemelaenu VÕTNUD, vaid oli palve neile, kes “hiljuti eluasemelanuga kokku puutunud”.

kui inimesel on parasjagu kehtiv eluasemelaen, siis ta ju “puutub sellega kokku” igakuiselt selle laenu makseid makstes.

või tahad sa öelda, et inimene, kel laen kaelas, sellega kokku EI puutu?

No norida ju ikka võid, aga mõelda oskav inimene saab ju aru, mida teemaalgataja tegelikult silmas peab. Ilmselt jäi tal lihtsalt üks sõna lausest välja: “Kes viimasel ajal on kodulaenuga VÕTMISEGA kokku puutunud, mis on teie intress?” Sellise intressiga kodulaene nagu 0.4% väljastati 12 aastat tagasi. Tänapäeval ei saa isegi üliheade näitajatega laenutaotlejad sellise intressiga laenu.

Aga see on naljakas, et kodulaenu intressi teemades kukuvad alati osad oma ülimadala intressiga vehkima. Üritades seeläbi endast jätta muljet, et nad on kuidagi ülieriliselt heade näitajatega panga silmis. Inimene, kes on sellest teemast kaugel ei saa aga aru, kuidas siis nii, et nendele pakutakse marginaaliks 3%.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 23:50; 07.07 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

3%

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiirlaenud internetist – https://credit24.ee Soovitan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1.8

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1,7

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle pakkus eelmisel nädalal SEB (mu kodupank) 2,2% (+ 6 k Euribor), võtsin nende pakkumise. Swedbankiga oli juttu 2,4%-st; Luminor ja LHV ütlesid, et nende kodulaenu intress algab 2,6%-st ja Coopil läks järelemõtlemisega kole kaua aega — seega, kui lõpuks neile teada andsin, et ärgu enam rohkem tegelegu, võtan SEB pakkumise, siis nad lihtsalt kinnitasid, et ega nad paremat pakkumist teha ei saaks jah.

Iseenesest ma peaksin üsna soodne klient olema: omafinantseering 45%, ostetav kinnisvara korralik ja väga heas piirkonnas, igakuine laenumakse hakkab moodustama 13% regulaarsest sissetulekust, mille teenin meditsiinisfääris (arstina), varasem laenukoormus olematu, maksehäireid, kiirlaene vmt pole kunagi olnud. Ainuke miinus on kaks ülalpeetavat.

Huvitav on see, et kui n-ö taustainfoks väitis SEB, et neil olevat praegu väljastatavate kodulaenude keskmine intress 2,5–2,7%, ja Swedbank ütles endal olevat 2,5–2,6%, siis meedias on Swedbank viimastel nädalatel mitu korda väitnud, et see number olla hoopis 2,2%.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 23:36; 21.09 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Swedbank 1,99% + 6k euribor. Laenu võtsime mehega koos selle aasta mai kuus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2,0 (Swed).
Poolteist kuud tagasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.09 07:13; 21.09 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmise aasta sügis
LHV 2,6% + euribor

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtsime kodulaenu pakkumisi maja ostuks selle aasta esimeses kvartalis. SEB pakkus 2.05%+6k euribor, Swed 2.2%+6k euribor ning LHV 4%+6k euribor. Tahaks kohe teada, mis meid LHV silmis nii riskantseks muutis… Võta pakkumine kindlasti mitmest kohast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nädal tagasi SEB 2,2%.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nädal tagasi SEB 2,2%.

Natuke teemast välja, aga kui kaua läks taotluse esitamisest tehingu sõlmimiseni?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nädal tagasi SEB 2,2%.

Natuke teemast välja, aga kui kaua läks taotluse esitamisest tehingu sõlmimiseni?

Meil läks ca 2 ndl (kuskil 10 päeva), Swediga.
(Juulis toimus tehing)

Sinna vahemikku jäi ka hindaja kohaletulek.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.09 07:13; 21.09 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nädal tagasi SEB 2,2%.

Natuke teemast välja, aga kui kaua läks taotluse esitamisest tehingu sõlmimiseni?

Mina olen taotluse teinud 19.08, laenukomitee otsus tuli 26.08 (arutama hakkasid nad reaalselt alates 21.08, kui hindamisakti lõpuks kätte sain — sellega läks alates hindaja visiidist 6 päeva, st hindamine oli mul tellitud juba enne laenutaotluse sisseandmist).

Tehing toimus 10.09, aga oleks muidu võinud ka varem olla — lihtsalt ma soovisin kasutada eelmise korteri müügist saadud raha omafinantseeringuna, seega läks veidi aega, kuni minu ostja pangas asjad korda sai, temaga notaris käidud ja raha minu arvele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 23:36; 21.09 15:18;
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Kodunurk Kodulaenu intress

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.