Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaenu intressi alandamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Kodulaenu intressi alandamine

Postitas:
Kägu

Küsimus neile, kes viimastel aastatel kodulaenu võtnud ja nüüd hiljuti intressi alla kaubelnud (vastata võivad loomulikult ka need, kes lihtsalt asjaga kursis :))

Minu sellealase päringu peale tuli pangalt mitu küsimust, mis tekitasid minus huvi, miks sellised ksimused ja kuidas need intressi võimaliku alandamisega seonduksid:

1) Üks küsimus oli pereseisu kohta. Laenu võtsin ju üksi. Miks nüüd edaspidi pereseis oluline on? Kas kaaslase puudumine on selles olukorras pigem negatiivne nähtus? Laenu võtsin ja teenindan ju üksi, enda meelest vahet ju pole, on see kaaslane või ei?

2) Töökoht, amet, töötatud aeg. Mis see info annab?

3) Ja lõpuks. Millise intressi olete viimastel kuudel suutnud välja kaubelda, kui saladus pole? 🙂

 

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti veider. Kevadel uurisin ise ja midagi ei küsitud lisaks. Ise viitasin sellele, et vahepeal on kinnisvara väärtus oluliselt tõusnud. Olen ka üksi laenu taotleja.  Mulle pakuti tol hetkel 2% pealt 1.78% peale. Paar tuttavat said suvel samuti intressi madalamaks ilma lisaküsimustele vastamata.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan veel, et kui palju alla saab, sõltub paljus ka laenujäägist. Olen kuulnud, et suurema laenuga (üle 100 000eur) on parem võimalus suuremat intressilangetust saada. Minul on jääk ca.70 000eur

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele: kas pank tegi omapoolse pakkumise või paluti esitada oma nägemus soovitud intressist? Kas sellega kaasnes ka lepingu muutmise tasu?

Mina pean oma nägemuse esitama, millist intressi soovin. No mis ma soovin. Nullintressi soovin 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pank tegi ise pakkumise. Lepingutasu kaasnenuks ka muutuse korral, 150eurot (SEB). Kuna mu väikese laenuga poleks ma kahe aastaga seda lepingutasu ” tagasi teeninud”, siis ma ise jätsin laenuintressi muutmata. Suurema laenusummaga oleks juba rohkem mõtet. Sõbrannal oli esialgne laenuintress kõrgem ja tal langetati 0.5%. Temal oli võit juba suurem ja tema vormistas muutuse ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pank tegi ise pakkumise. Lepingutasu kaasnenuks ka muutuse korral, 150eurot (SEB). Kuna mu väikese laenuga poleks ma kahe aastaga seda lepingutasu ” tagasi teeninud”, siis ma ise jätsin laenuintressi muutmata. Suurema laenusummaga oleks juba rohkem mõtet. Sõbrannal oli esialgne laenuintress kõrgem ja tal langetati 0.5%. Temal oli võit juba suurem ja tema vormistas muutuse ära.

Mu töökaaslane rääkis sama, et tegi panka päringu, aga kuna lepingumuutmistasu oli 200 eurot, siis loobus pakkumisest. Ma ei tea, mis intress ja pank tal on, aga jah, iga liigutus pangas maksab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga jah, iga liigutus pangas maksab.

Et siis keegi arvab, et pangas tehakse tasuta tööd? Muidugi iga liigutus maksab! Kui sina käid iga päev tööl, siis on ju sinu iga tööalane liigutus ka rahaks arvestatud.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks küsimus oli pereseisu kohta. Laenu võtsin ju üksi. Miks nüüd edaspidi pereseis oluline on? Kas kaaslase puudumine on selles olukorras pigem negatiivne nähtus? Laenu võtsin ja teenindan ju üksi, enda meelest vahet ju pole, on see kaaslane või ei? 2) Töökoht, amet, töötatud aeg. Mis see info annab?

.

Sinu pereseis ja töötamise andmed on aluseks, mille järgi pank hindab laenu tagastamisega seotud riske.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui intress on madalam, siis tagastatav summa ju väiksem. Muidu maksaks ju niiehknaa laenu tagasi.

Pigem mulle tundub, et see protsess on küsijale veidi ebamugavaks tehtud, mõni ehk ei viitsi asjaga jamada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma nüüd küsisin ka. Öeldi, et neil pole kombeks intresse muuta ja mu soovile vastu tulla ei saa. Kuidas teil see on õnnestunud?

Pakuti võimalust intress kuni viieks aastaks fikseerida. Lisaks pakuti 6 või 3 kuu euribori, need olevat madalamad tasemed. Praegu on mul 12 kuu Euribor ja kuumakse tõus on juba päris suur. Imelik, et ma ei teinud laenu võttes selgeks või ei mäleta, mis vahet nendel on. Sellega kaasneks lepingu muutmise tasu.

Mitme kuu Euribor teil on ja milline oleks mõistlik?

Pank on mul SEB.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on küll imelik vastus neilt. Vaatasin enda kirjavahetuse üle, suhtlus oli selle aasta suvel. Vastaku siis, et enam nad ei muuda intresse. Nende poolne kiri nägi sisult välja selline:

Tulenevalt heast kliendisuhtest SEB-ga ja võttes arvesse Eesti turul täna antavate laenude suurusi ja hinda ning

lisaks keerulist olukorda maailmas ja maailmamajanduses hetkel tervikuna, saame Teile pakkuda laenujäägile ***** eurot tähtajaga ****

uueks intressimääraks 1,** % + Euribor. Lepingu muutmise tasu Teile 150 eurot (hinnakirjajärgne 250).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kopeerin siia osa oma vastusest:

Krediidiriski alanedes ning ressursi hinna alanedes ei ole meil tavaks intressimäärasid alandada, kuid samuti ei ole riski suurenedes ning ressursi hinna tõustes tavaks meil kehtiva laenulepingu jooksul intressimäärasid tõsta (nt kui laenusaaja töötasu on vähenenud, puudub, tagatise väärtus väheneb jms). Rahahind on kliendiga kokku lepitud kogu laenuperioodiks.

Viimasel ajal järsult tõusnud raharessursi hinna tõttu, ei ole meil kahjuks võimalik Teie intressimarginaali alandamise soovile vastu tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks pakuti 6 või 3 kuu euribori, need olevat madalamad tasemed. Praegu on mul 12 kuu Euribor ja kuumakse tõus on juba päris suur. Imelik, et ma ei teinud laenu võttes selgeks või ei mäleta, mis vahet nendel on. Sellega kaasneks lepingu muutmise tasu. Mitme kuu Euribor teil on ja milline oleks mõistlik?

Need on hetkel jah madalama protsendiga, aga see ei tähenda, et see igaveseks nii jääb ju. Minul ka 12 kuu Euribor ja intressimäära muutus toimus veel enne kui nii kõrgele tõusis nagu praegu. Ma olen pigem hetkel rahul, sest minul on aega järgmise suveni, aga 6-kuusega oleks juba varsti uus muutus praeguste määradega ja igakuised laenumaksed oluliselt suuremad. Hetkel vist tõesti ei prognoosita, et ka järgmise aasta keskpaigaks langeks, aga eks siis näis kui aeg sealmaal.

Kui oma pank ei paku intressimäära alandamist, siis on võimalik ka alati pöörduda mõnda teise panka avaldusega nö laenuga üle minna. Sa küll ei ole välja toonud, mis su baasintress ja laenujääk on, aga pigem kalkuleeri ka see läbi, kas sul oleks sellest praegusel hetkel mingit reaalset abi ka, sest isegi kui intressi alandatakse, siis see on üldjuhul nii väike summa, mis sa sellega võidad (sõltub muidugi laenusummast ka). Minul tuttav sai intressi alla, kui õigesti mäletan, siis 2,1% pealt 1,9% peale, seega tema kuumaksed vähenesid reaalselt mingi 7 või 8 euro võrra. Pikas perspektiivis on muidugi sääst ka see, aga ilmselt tasub ka läbi mõelda, kas mingi aeg on plaan kodu vahetada ja laenujääk tagastada või on tõenäolisem, et jääd ikkagi laenuperioodi lõpuni maksma. Kui endine hindamisakt enam ei kehti, siis tuleb ka kinnisvara uuesti hinnata lasta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tütar sai 2,3 pealt 1,86

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Targemad inimesed on öelnud, et muutust on mõtet vormistada siis, kui intressimuutusega  “teenib” lepingutasu tagasi enamvähem aastaga. Iga kuu 7euri võitu on üsna tühine, kui lepingutasu on 250eurot.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Targemad inimesed on öelnud, et muutust on mõtet vormistada siis, kui intressimuutusega  “teenib” lepingutasu tagasi enamvähem aastaga. Iga kuu 7euri võitu on üsna tühine, kui lepingutasu on 250eurot.

Miks aastaga peab tasa teenima, kas see alandus kehtib ainult aasta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks aastaga peab tasa teenima, kas see alandus kehtib ainult aasta?

Inflatsioon sööb su võidu ju ära, kui seda aastaid pead nö tagasi maksma. Lepingutasu käid välja praegu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks aastaga peab tasa teenima, kas see alandus kehtib ainult aasta?

Inflatsioon sööb su võidu ju ära, kui seda aastaid pead nö tagasi maksma. Lepingutasu käid välja praegu.

Ma pole veel näinud, et keegi tegelikult ka arvutaks välja selle “inflatsioonivõidu”. Küik ibavad midagi, aga mitte keegi ei tea.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole veel näinud, et keegi tegelikult ka arvutaks välja selle “inflatsioonivõidu”. Küik ibavad midagi, aga mitte keegi ei tea

Mis seal teada on? Vaata igaevaste toidukaupade hinnatõusu ja arvuta ise protsent välja. Kasvõi kõige lihtsamad makaronid, mis aasta algul maksid 59 senti, maksavad praegu 1.29. Eila piimapakk maksis kevadel 2.09, nüüd 2.69. Valio Cheddar 200 g maksis sooduka ajal 1.19, nüüd 1.69. Tavahind üle 2 euro. Mu lemmik mitmevilja röstleib oli kevadel 79 senti, suvel 99 senti, praegu 1.79 eurot. Autokütusest ja gaasist  rääkimata. See ongi see reaalne inflatsioon, mis su raha ära sööb.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Targemad inimesed on öelnud, et muutust on mõtet vormistada siis, kui intressimuutusega  “teenib” lepingutasu tagasi enamvähem aastaga. Iga kuu 7euri võitu on üsna tühine, kui lepingutasu on 250eurot.

100 00 pealt 0,5 % on 15 aasta võit juba 5000 eurot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just avastasin, et ainsad kalafileepulgad, mis tõesti sisaldavad puhast valget kala, mitte mingit hakkmassi ja maksid veel 10 päeva tagasi 1.69, maksavad praegu 2.29 pakk. Aastaid olid 1.19, suve algul 1.29. See on ju tugevalt üle 25 protsendi. Ju see nn inflatsioon on ka suht erinev iga pere jaoks, et kui kõrget hinda ta maksab oma tavapäraste kaupade eest. V-o ongi keskmine inflatsioon  25%, aga kui arvestada kütuse hinda või kinnisvara hinnatõusu, siis on see ikka tunduvalt suurem. Tavalises toidupoes tavahinnaga ostes ei kuluta kindlasti mitte vaid 25% rohkem eelmuse aasta novembrist, ikka palju suurema protsendi rohkem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just avastasin, et ainsad kalafileepulgad, mis tõesti sisaldavad puhast valget kala, mitte mingit hakkmassi ja maksid veel 10 päeva tagasi 1.69, maksavad praegu 2.29 pakk. Aastaid olid 1.19, suve algul 1.29. See on ju tugevalt üle 25 protsendi. Ju see nn inflatsioon on ka suht erinev iga pere jaoks, et kui kõrget hinda ta maksab oma tavapäraste kaupade eest. V-o ongi keskmine inflatsioon  25%, aga kui arvestada kütuse hinda või kinnisvara hinnatõusu, siis on see ikka tunduvalt suurem. Tavalises toidupoes tavahinnaga ostes ei kuluta kindlasti mitte vaid 25% rohkem eelmuse aasta novembrist, ikka palju suurema protsendi rohkem.

Hinnad tõusevad uuesti vähemalt novembri lõpus veel, siis vast enam nii suurt tõusu tulemas pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hinnad tõusevad uuesti vähemalt novembri lõpus veel, siis vast enam nii suurt tõusu tulemas pole.

Jah, aga vaevalt et ka siis rohkemast kui 25-protsendilisest inflatsioonist rääkima hakatakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just avastasin, et ainsad kalafileepulgad, mis tõesti sisaldavad puhast valget kala, mitte mingit hakkmassi ja maksid veel 10 päeva tagasi 1.69, maksavad praegu 2.29 pakk. Aastaid olid 1.19, suve algul 1.29. See on ju tugevalt üle 25 protsendi. Ju see nn inflatsioon on ka suht erinev iga pere jaoks, et kui kõrget hinda ta maksab oma tavapäraste kaupade eest. V-o ongi keskmine inflatsioon 25%, aga kui arvestada kütuse hinda või kinnisvara hinnatõusu, siis on see ikka tunduvalt suurem. Tavalises toidupoes tavahinnaga ostes ei kuluta kindlasti mitte vaid 25% rohkem eelmuse aasta novembrist, ikka palju suurema protsendi rohkem.

jah, olen 100% nõus. Meie perel pole otseselt rahamuret ja seega ei osta poodidest ilmselt kõige odavamat toidukorvi. Aga nii umbes on suurusjärk see, et kui vanasti (veel kevadel) sain poeskäigu 50.- euroga tehtud, siis nüüd on 90-100.- . Sama harjumuspärane ostukorv.

Sama asi on auto tankimisega. Mäletan selgelt, täispaak oli ca 65 eurot. Nüüd 120+ eurot.

Ja see on masendav.

Mõtlen lihtsalt inimeste peale, kellel pole võimalik jooksvaid kulutusi lampi poole võrra suurendada. Kuidas nad ometi hakkama saavad?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtlen lihtsalt inimeste peale, kellel pole võimalik jooksvaid kulutusi lampi poole võrra suurendada. Kuidas nad ometi hakkama saavad?

Palka inflatsiooni võrra juurde küsides, Nii palju ei anta, aga vast 10-15% küll.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palka inflatsiooni võrra juurde küsides, Nii palju ei anta, aga vast 10-15% küll.

Ja mis sellest kümnest protsendist kasu on sinu arust? Meil räägitakse augusti kuust saadik, et järgmisel aastal tõuseb palk 10 protsenti, nagu jube suur tõus oleks soolas. Tegelikkuses on ju kõik oma sissetulekus juba kolmandiku kaotanud ja see 10 protsenti ei kompenseeri midagi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis sellest kümnest protsendist kasu on sinu arust? Meil räägitakse augusti kuust saadik, et järgmisel aastal tõuseb palk 10 protsenti, nagu jube suur tõus oleks soolas. Tegelikkuses on ju kõik oma sissetulekus juba kolmandiku kaotanud ja see 10 protsenti ei kompenseeri midagi.

No sa saad ju ära öelda, et sul pole vaja seda 10%. Ma küsisin 200 eurot juurde, sellega katan lisandunud 100 eurot toidukulu ning 100 jääb muule.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole veel näinud, et keegi tegelikult ka arvutaks välja selle “inflatsioonivõidu”. Küik ibavad midagi, aga mitte keegi ei tea

Mis seal teada on? Vaata igaevaste toidukaupade hinnatõusu ja arvuta ise protsent välja. Kasvõi kõige lihtsamad makaronid, mis aasta algul maksid 59 senti, maksavad praegu 1.29. Eila piimapakk maksis kevadel 2.09, nüüd 2.69. Valio Cheddar 200 g maksis sooduka ajal 1.19, nüüd 1.69. Tavahind üle 2 euro. Mu lemmik mitmevilja röstleib oli kevadel 79 senti, suvel 99 senti, praegu 1.79 eurot. Autokütusest ja gaasist rääkimata. See ongi see reaalne inflatsioon, mis su raha ära sööb.

Ja kuidas see laenuga seotud on? Mitte kuidagi.

Abtud juhul peaks rääkima palgatõusust, et inimene saab nii palju palka juurde, et intressitõusu ei pane tähele.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Abtud juhul peaks rääkima palgatõusust, et inimene saab nii palju palka juurde, et intressitõusu ei pane tähele.

Kõik laenuvõtjad ei saa iialgi nii palju palka juurde, et intressitõusu ei pane tähelegi. Ega see päris nii ei käi, et mine ja küsi, kohe saad. Nii läheks pooled ettevõtted ju pankrotti. Näiteks toiduainetööstuses on sisendhinnad kasvanud nii palju, et kui palku ka inflatsiooni võrra tõsta, ei jõuaks sa üldse enam midagi poest osta.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik laenuvõtjad ei saa iialgi nii palju palka juurde, et intressitõusu ei pane tähelegi. Ega see päris nii ei käi, et mine ja küsi, kohe saad. Nii läheks pooled ettevõtted ju pankrotti. Näiteks toiduainetööstuses on sisendhinnad kasvanud nii palju, et kui palku ka inflatsiooni võrra tõsta, ei jõuaks sa üldse enam midagi poest osta.

Sellist seost käo aju ei võta. Tema on alati veendunud, et tööandja rahakott on põhjatu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaenu intressi alandamine