Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaenu makse

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 155 )

Teema: Kodulaenu makse

Postitas:
Kägu

Vabandust, aga üldiselt on normaalne, kui täiskasvanud tööl käiv laps oma vanemate kodus elades maksab oma osa ise kinni. See, kui palju suureneb, ei olegi oluline. Tal on võimalik tasuta elada, see on juba suur boonus. On ikka väga loogiline, et selle eest kannab ta osad kulud. Eks kokkuleppe küsimus, kuidas seda täpselt teha. Aga no nt, kui elavad kolmekesi ema, isa ja tööl käiv laps, siis üks variant on, et laps kannab kolmandiku kommunaalidele kuluvast + kolmandiku toidule kuluvast. Eeldusel muidugi, et süüa tehakse ja ostetakse ühiselt. Või võtab laps enda maksta konkreetselt mingi arve, nt elektriarve. Vmt.

Loomulikult võib kokkuleppel vanematega otsustada ka, et laps ei maksa midagi, vanemad kannavad kõik kulud ning kaps kogub oma kodu jaoks raha – aga see on midagi, mida vanemad ise peaks välja pakkuma. Mitte see, mida laps vaikimisi eeldab põhjendusega et ah, ega need kulud ei tõuse oluliselt niikuinii. Selline mõtteviis on nii parasiitlik, et mul oleks küll täiskasvanud lapsena häbi niimoodi eeldada. Ja oleks häbi kui mu täiskasvanud laps nii eeldaks – see tähendab ju seda, et ma olen kasvatanud parasiidi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, aga üldiselt on normaalne, kui täiskasvanud tööl käiv laps oma vanemate kodus elades maksab oma osa ise kinni. See, kui palju suureneb, ei olegi oluline. Tal on võimalik tasuta elada, see on juba suur boonus. On ikka väga loogiline, et selle eest kannab ta osad kulud. Eks kokkuleppe küsimus, kuidas seda täpselt teha. Aga no nt, kui elavad kolmekesi ema, isa ja tööl käiv laps, siis üks variant on, et laps kannab kolmandiku kommunaalidele kuluvast + kolmandiku toidule kuluvast. Eeldusel muidugi, et süüa tehakse ja ostetakse ühiselt. Või võtab laps enda maksta konkreetselt mingi arve, nt elektriarve. Vmt.

Loomulikult võib kokkuleppel vanematega otsustada ka, et laps ei maksa midagi, vanemad kannavad kõik kulud ning kaps kogub oma kodu jaoks raha – aga see on midagi, mida vanemad ise peaks välja pakkuma. Mitte see, mida laps vaikimisi eeldab põhjendusega et ah, ega need kulud ei tõuse oluliselt niikuinii. Selline mõtteviis on nii parasiitlik, et mul oleks küll täiskasvanud lapsena häbi niimoodi eeldada. Ja oleks häbi kui mu täiskasvanud laps nii eeldaks – see tähendab ju seda, et ma olen kasvatanud parasiidi.

Aga paljud vanemad tahavadki kõike oma lastesse investeerida. Neile käib au pihta lapse käest raha võtta. On suhtumine, et küll laps annab kõik edasi jälle oma lapsesse jne.  Mina olen selliste vanematega just kokku puutunud ja emad kes  ärrituvad, et laps söögi eest raha ei anna, tekitavad võõristust. Laps kogugu tulevikuks või nautigu noorust, minul küll kahju ei ole.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, aga üldiselt on normaalne, kui täiskasvanud tööl käiv laps oma vanemate kodus elades maksab oma osa ise kinni. See, kui palju suureneb, ei olegi oluline. Tal on võimalik tasuta elada, see on juba suur boonus. On ikka väga loogiline, et selle eest kannab ta osad kulud. Eks kokkuleppe küsimus, kuidas seda täpselt teha. Aga no nt, kui elavad kolmekesi ema, isa ja tööl käiv laps, siis üks variant on, et laps kannab kolmandiku kommunaalidele kuluvast + kolmandiku toidule kuluvast. Eeldusel muidugi, et süüa tehakse ja ostetakse ühiselt. Või võtab laps enda maksta konkreetselt mingi arve, nt elektriarve. Vmt.

Minu jaoks oleks kohutavalt imelik lapse käest raha võtta. Kui tõesti tema koduselamiseks oleks vaja täiendavaid väljaminekuid, näiteks hakata kütma mingit majaosa, mida muidu ei köeta või ma ei teagi, siis võiks talvekuudel mingi osa tasumist kaaluda. Aga muidu-kindlasti mitte. Aga et hakata tema arvelt kokku hoidma-mis see muu on, kui panen ta tasuma kulusid, mis mul muidu ju nagunii oleks-on sendisaagijalik. Mind ei tee see vaesemaks, last kindlasti teeks.

 

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks oleks kohutavalt imelik lapse käest raha võtta. Kui tõesti tema koduselamiseks oleks vaja täiendavaid väljaminekuid, näiteks hakata kütma mingit majaosa, mida muidu ei köeta või ma ei teagi, siis võiks talvekuudel mingi osa tasumist kaaluda. Aga muidu-kindlasti mitte. Aga et hakata tema arvelt kokku hoidma-mis see muu on, kui panen ta tasuma kulusid, mis mul muidu ju nagunii oleks-on sendisaagijalik. Mind ei tee see vaesemaks, last kindlasti teeks.

Vaata, palgad võivad vanematel ja lastel erineda kordades.
Meil maksabki kodus elav 25a noor IT-mees 1/3 kodukuludest, lisaks oma telefonide ja  oma auto kulud, + ostab korra kuus sügavkülma kraami täis. Siis, kui me selle kokkuleppe tegime, oli ta just peale ülikooli tööle asunud, tema palk oli rohkem kui 2x suurem kui minu palk ja isa oli hetkel töötu. Nüüd on küll isa juba uuesti tööl, aga senised kokkulepped kehtivad ikka edasi: iga meie kodus elav täisealine pereliige maksab 1/3 kodukuludest.

Kas sa tõesti oleksid ise minu olukorras nõustunud sellega, et sina peaksid oma väikesest palgast üleval pidada tervet peret (ennast, töötut meest ja täisealist head töökohta omavat poega) ja  poeg, kelle palk on ca 3000€ kanti kuus, ei peaks panustama sentigi)?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest oleks piinlik ise teenida 2000+ ja elada kehvasti teenivate vanemate kulul.

No kui maksab elektri ja vee lisakulu 20 eurot, siis ei ela mitte kellegi kulul.

kui kodu talvised küttearved on ca 600-700€/kuu nagu möödunud talvel ja üks vanematest peab pool oma palgast kütte eest ära maksma ning täisealine lapsuke vaid naudib vanemate kinnimakstud sooja tuba, siis on see ikka väga imelik

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui laps teenib juba head palka ja on oma töö peal siis ikkagi võiks vanemate vastutus-kohustus kulud ikkagi mingi hetk väheneda ka, mitte, et ongi normaalne täiskasvanud tööealisi toita, sest nii ollakse harjunud juba. Kulud ei suurene jah, aga mingi aeg võiks väheneda ja täiskasvanud töölkäiv inimene enda eest vastutuse võtta.
Muidugi ongi vahe, kas räägime vanematest, kes ehk teenivad 600 nägu kätte või vanematest, kes teenivad 3000-5000 kätte. Tuntavuse vahe on väga suur kui üks suu juures. Jah, vanemad jäävadki lapse pärast muretsema, ikka aitavad jne, aga samas on narr ka kui laps nt teenib 2000 ja oma raha kulutab vaid enda peale ja vanemad siis nt närutavad edasi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsed nii erinevalt toimivad. Mõni noor ei osta oma toitugi oma raha eest.  Teine maksab veel vanamuti isiklikud kuludki kinni.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga paljud vanemad tahavadki kõike oma lastesse investeerida. Neile käib au pihta lapse käest raha võtta. On suhtumine, et küll laps annab kõik edasi jälle oma lapsesse jne.  Mina olen selliste vanematega just kokku puutunud ja emad kes  ärrituvad, et laps söögi eest raha ei anna, tekitavad võõristust. Laps kogugu tulevikuks või nautigu noorust, minul küll kahju ei ole

Jah, tahavadki ja se eon normaalne. Aga ebanormaalne on eeldada, et vanemad peavadki kõik kinni maksma ja tööl käiv laps ei panusta midagi. See kägu, kellega vaidlesin, just sellise suhtumisega oli – mi see mõni kant vett ja natuke elektrit ikka maksta on, las vanemad maksavad. Selline vaikimis enda ülalpidamise ootamine ei ole normaalne.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, tahavadki ja se eon normaalne. Aga ebanormaalne on eeldada, et vanemad peavadki kõik kinni maksma ja tööl käiv laps ei panusta midagi. See kägu, kellega vaidlesin, just sellise suhtumisega oli – mi see mõni kant vett ja natuke elektrit ikka maksta on, las vanemad maksavad. Selline vaikimis enda ülalpidamise ootamine ei ole normaalne.

Minuga vaidlesid. Ja ma ei taha seda 20 eurot tõesti. Kui sa oled väga vaene, siis saan aru.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ebanormaalne on eeldada, et vanemad peavadki kõik kinni maksma ja tööl käiv laps ei panusta midagi.

See on vanemate valik. Paljud vanemad annavad stardikapitalile lisaks uue kodu sissemakse või lausa ostavad uue kodu. Ja see on täiesti okei!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minuga vaidlesid. Ja ma ei taha seda 20 eurot tõesti. Kui sa oled väga vaene, siis saan aru.

Jah, kui sina ei taha, on see sinu otsus ja hästi. Aga vale on sul siin kõiki õpetada, et nad peaksid oma vanemate kulul elama.

Ja ei, mina ei ole väga vaene. Asi ei ole mitte selles, mis mina olen või ei ole. Aga on vale eeldada, et kõik vanemad peavad oma lapsi ka täisealisena ja tööl käivatena ülal pidama. ja väga vale on lapsena seda vanematelt nõuda.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kui sina ei taha, on see sinu otsus ja hästi. Aga vale on sul siin kõiki õpetada, et nad peaksid oma vanemate kulul elama.

Midakrdt, kus ma seda ütlesin?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kui sina ei taha, on see sinu otsus ja hästi. Aga vale on sul siin kõiki õpetada, et nad peaksid oma vanemate kulul elama.

Midakrdt, kus ma seda ütlesin?

Nt selles postituses: “Raha kogumise ajal saab kodus elada. Loomulikult aitavad ka vanemad rahaga.”
Jne. Täiesti kindlas vormis seletad, kuidas kõik peavad saama vanemate kulul elada, et see 50 000 koguda. Jah, osad vanemad tahavad ja saavad oma lapsi toetada, osad mitte. Sa ei saa sellises kindlas vormis seda kõigilt vanematelt nõuda.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nt selles postituses: “Raha kogumise ajal saab kodus elada. Loomulikult aitavad ka vanemad rahaga.” Jne. Täiesti kindlas vormis seletad, kuidas kõik peavad saama vanemate kulul elada, et see 50 000 koguda. Jah, osad vanemad tahavad ja saavad oma lapsi toetada, osad mitte. Sa ei saa sellises kindlas vormis seda kõigilt vanematelt nõuda.

Jap, ma tõesti eeldasin., et 20 eurot kuus leiavad enamik. Sa ju mõistad, et sinu elu on erandlik?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nt selles postituses: “Raha kogumise ajal saab kodus elada. Loomulikult aitavad ka vanemad rahaga.” Jne. Täiesti kindlas vormis seletad, kuidas kõik peavad saama vanemate kulul elada, et see 50 000 koguda. Jah, osad vanemad tahavad ja saavad oma lapsi toetada, osad mitte. Sa ei saa sellises kindlas vormis seda kõigilt vanematelt nõuda.

Jap, ma tõesti eeldasin., et 20 eurot kuus leiavad enamik. Sa ju mõistad, et sinu elu on erandlik?

See 20 on ju kõige hüpoteetilisem summa. Et 20 vee ja elektri eest, aga sööb paarisaja eest?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nt selles postituses: “Raha kogumise ajal saab kodus elada. Loomulikult aitavad ka vanemad rahaga.” Jne. Täiesti kindlas vormis seletad, kuidas kõik peavad saama vanemate kulul elada, et see 50 000 koguda. Jah, osad vanemad tahavad ja saavad oma lapsi toetada, osad mitte. Sa ei saa sellises kindlas vormis seda kõigilt vanematelt nõuda.

Jap, ma tõesti eeldasin., et 20 eurot kuus leiavad enamik. Sa ju mõistad, et sinu elu on erandlik?

Jah, minu elu on tõesti erandlik. Ni mina kui mu täiskasvanud lapsed toimetama IT-alal ning meie palk on kõigil väga korralik, laste esimestel töökohtade oli palk juba mitmekordsed Eesti keskmised ning nad kolisid kohe ka oma elu peale. Minu juures elades maksin muidugi mina kõik arved. Ja tegelikult oma esimesed korterid said nad ka minult. Aga ma mõistan, et see on erandlik ning on ka teistsuguseid elusid. Nt mu ühe lapse sõbra ema – kahe lapsega (laste vanusevahe üle 10 aasta) üksikema töötab ketipoes kassapidajana ning on tõepoolest täiesti elementaarne, et hetkel, kus vanem laps ise tööl käima hakkab ja ema juures edasi elab, ta siis veidi ka nende ühisesse elamisse panustab. Et veidigi kergendada pidevalt rakkes oleva ema koormat. Et oleks väga alatu sellelt lapselt hakata nõudma, et mis see mõni kant vett, natuke elektrit ja minu toidule kuluv siis ikka ära olen, siiani ju maksid, maksa aga edasi kõik see ise..

Kas sina mõistad, et sina oled väga kitsarinnaline ning oma nõudmisi ja soovitusi kõikidele peredele esitades näitad ennast väga rumala ja isekana?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellelt lingil avaneb yyrikuulutus, kus pisikese 1-toalise tikutopsi yyr Lasnamäel on juba 450.-:) Mina myysin oma 2-toalise renoveerimata korteri Mustamäel äsja 130 tuhande eest, ma ei tea, mis ajas sina elad, et 50 tuhande eest saab Tallinnas korteri:)

https://www.kv.ee/korterkorteril-on-olemas-kehtiv-hindamisakt-summal-3512167.html

Nõmmel

Armas väike kingakarp kus pole isegi ümberpööramiseks ruumi. Maja fassaad on ka kutsuv ja hubane. Mul on majas nii väihe ruutmeetried vaid ühes ruumis ehk majapidamisruumis ja sealgi tundub kitsaks jäävat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest rahaliselt on sunnitud. Keegi ei tahaks väga oma poiss- või tüdruksõbraga 3-toalises korteris vanemate magamistoa teises seinas suguelu elada vmt.

Ilmselgelt oma kaaslasi vanemate juurde ei veeta. Mina vanemana poleks seda ka kunagi lubanud. Käia-jah, elada-ei.

Oi, paljud elavad vanematega, sest on mugav. Ise teenivad 2000+neto.

No ja kui nagunii on kindel kaaslane olemas, siis läheb ju poole kiiremini see kahasse ostmine.

No oleks natuke totter oma 23 aastane kõrgkooli lõpetanud ja nüüdseks aasta väga head palka saav noormees vanematekodust välja tõsta. Meil on suur maja ja ma ei näe mingit põhjust miks ta peaks omale mingi kingakarbi ostma ? Oma kulutused kannab ise (auto, telefon, riided, lõbustused jne.) aga nii vaene ma nüüd just ei ole, et kolmele inimesele kokatud toidu eest talle 1/3 arve peaksin esitama või elektri/kütte eest, ei viitsiks sellist arvemajandust pidadagi. Kodu eest hoolitsemisel lööb ta ka kenasti kaasa (a la niitmine, lume kühveldamine, igaaastane terrassi õlitamine ja muu nipenäpe).

Ainuke tingimus meie poolt on, et meie majas mingit peret looma ei hakka ehk naise võtmiseks ja laste saamiseks ajaks peab juba suutma ise omale korraliku eluaseme soetada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui kodu talvised küttearved on ca 600-700€/kuu nagu möödunud talvel ja üks vanematest peab pool oma palgast kütte eest ära maksma ning täisealine lapsuke vaid naudib vanemate kinnimakstud sooja tuba, siis on see ikka väga imelik

Need küttearved on sul sama suured ka siis, kui see lapsuke seal ei ela. Mul oli ka 700 eurot küte, ma ei hakkaks sellest osa küsima, ise ju elan selles soojas samuti.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

21,5%, nii et suht ok. Hetkel on euriboriga 430.- kuus, maksan üksi.

Mis see üksi maksmine siia puutub? Keda huvitab.

Sa oleksid pidanud “vauuuu!!!” ütlema.

0% maksan.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me ei räägi siin teemas palgast, vaid kodulaenu maksest.

Just. Ainult hindadest poes räägitakse netos, muud summad ikka kõik brutos ju.
Ajuvaba, et mõni küsib oma palga kohta: “Kas see on kätte?”.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui suure % moodustab teie IQ teie jalanumbrist? Hoiatan ette, et % arvutus võib osutuda keeruliseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaliselt räägib brutopalgast see, kel netopalk nii väike, et seltskonnas häbi öelda.

Tavaliselt räägib netopalgast see, kes arvutada ei oska (küll aga topib oma nina teiste rahakotti).

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on täiesti arusaadav, et kui vanem on madalapalgaline (meie riigis ju nt haridus-ja kultuuritootajad ei väärtustata) aga laps kõrgepalgaline, siis laps panustab ja maksab enda eest. Aga kui lapsevanemad on ise enam-vähem heal järjel, siis tundub küll väiklane ja ihne lapsele arveid  esitada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me ei räägi siin teemas palgast, vaid kodulaenu maksest.

Just. Ainult hindadest poes räägitakse netos, muud summad ikka kõik brutos ju.

Ajuvaba, et mõni küsib oma palga kohta: “Kas see on kätte?”.

Mind ka see kellegi brutopalk tõesti ei huvita. Brutot mainivad need kes tahavad oma palka suuremana näidata. Huvitab ikka reaalne tasu mida inimene saab, bruto osa on ju riigi jagu.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just. Ainult hindadest poes räägitakse netos, muud summad ikka kõik brutos ju. Ajuvaba, et mõni küsib oma palga kohta: “Kas see on kätte?”.

Brotosissetulek on sul kasutamiseks või ikka netosissetulek? Kedagi ei huvita, mis sul töölepingus kirjas on, vaid see, mis sulle reaalselt laekub. Saad igakuiselt erineva summa, äpp piiksub ja sina kohe, oh seekord sain brutos 2274.- eelmisel korral aga 2198.-

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellelt lingil avaneb yyrikuulutus, kus pisikese 1-toalise tikutopsi yyr Lasnamäel on juba 450.-:) Mina myysin oma 2-toalise renoveerimata korteri Mustamäel äsja 130 tuhande eest, ma ei tea, mis ajas sina elad, et 50 tuhande eest saab Tallinnas korteri:)

https://www.kv.ee/korterkorteril-on-olemas-kehtiv-hindamisakt-summal-3512167.html

Nõmmel

Kui see korter asub Nõmmel, siis olen mina Inglise kuninganna:) sa ilmselt pole Tallinna inimene ja ei tea, millise getoga tegu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui see korter asub Nõmmel, siis olen mina Inglise kuninganna:) sa ilmselt pole Tallinna inimene ja ei tea, millise getoga tegu.

Olen täiesti Tallinna inimene ja asi pole getos, vaid väites, et 50 tuhande eest ei saa mitte midagi. Saab küll, kui ei soovi kodulaenu võtta.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen täiesti Tallinna inimene ja asi pole getos, vaid väites, et 50 tuhande eest ei saa mitte midagi. Saab küll, kui ei soovi kodulaenu võtta.

Siis ikka ei saa, kui ei soovi elada nagu asotsiaal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis ikka ei saa, kui ei soovi elada nagu asotsiaal.

Kui sul pole raha, siis võtadki laenu, lihtne. Kui on, ostad ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 155 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaenu makse