Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaenu suurendamine

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kodulaenu suurendamine

Postitas:

Head pangandus- ja kinnisvaraspetsialistid, andke nõu, kas ma mõtlen õiges suunas ja kas sellest ideest võiks reaalsuses ka asja saada.

Mul on maja, mis on ostetud kodulaenuga. Laenul väga head tingimused ja olgugi, et ma olen laenu korra juba ümber teinud (lahutus, varajagamine, ühise laenu ainult minu nimele ümber tegemine), jäid sel korral laenulepingu tingimused samaks.

Kinnistu väärtus 2016. aastal tehtud hindamisakti järgi on 187 000. Praeguseks on kinnisvara hinnad mõnevõrra kasvanud, seega eeldan, et praegune väärtus on pigem rohkem kui vähem sellest summast. Lenujääki on 92000, ehk siis vähem kui poole ulatuses maja väärtusest.

Nüüd soovin osta juurde väikest korterit. Selleks, et kunagi oleks likviidne kinnisvara, mida vajadusel realiseerida. Võime nimetada siis investeeringuks. Korteri kavatsen välja üürida. Mõnevõrra on mul vaba raha, et seda kinnisvarasse investeerida, aga kahjuks selle raha eest Tallinna korterit ei osta ja oleks vaja veel ka panga abi selle finantseerimiseks.

Kui ma lähen panka jutuga, et soovin laenata raha väljaüüritava korteri ostuks, siis saan ma sooja soovituse tarbida selleks hüpoteeklaenu ehk laenu kinnisvara tagatisel. Võrreldes kodulaenu tootega, on tegemist väga palju kallima finantstootega, intresside vahe on meeletu.

Aga kas mul oleks võimalus suurendada oma kodulaenu, jättes tagatiseks ainult ja ainult selle maja, millel mul kodulaen juba on, et seda raha siis kasutada teise kinnisvara ostuks? Tagatis kataks ära selle juurde võetava summa, seega panga jaoks oleks nagu kõik viisakas ja aus. Nemad ei kaota midagi. Ja mina saaks korteri ostuks osaliselt kasutada kodulaenu, mis on soodsamate tingimustega kui hüpoteeklaen. Kodulaenu antakse ju ka olemasoleva kodu renoveerimiseks. Kas sel juhul tuleks ka kindlasti esitada projekt ja renoveerimist tõestavad dokumendid?

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.09 18:59; 12.09 19:24; 12.09 20:12; 12.09 20:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sa seda kodulaenu saama peaks? Kodu on ju sama ja ega see ju paisuda ei saa. Või kui soovid laenu juurde, et kodu eest makstavat laenusummat iga kuu vähem maksta ja selle võrra laenuperioodi pikendada? Kardan, et siis lähevad küll tingimuste kallale.
Mõeldav oleks ehk koduremondilaen?

Ja mis mõttes pank ei kaota midagi? Kaotab ju küll, sest teenib vähem, kui oleks teeninud, kui sa asju ausalt ajaksid (st õige laenutoote valiksid).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sa seda kodulaenu saama peaks? Kodu on ju sama ja ega see ju paisuda ei saa.

Kodulaenu antakse ju ka krundi ostmiseks ja maja ehitamiseks. Alguses on ainult krunt, siis paisub sinna maja peale. Näed, saab küll paisuda 🙂

Samuti on kodulaen mõeldud maja renoveerimiseks. Ütleme, et ma vahetan välja majas küttesüsteemi, mis on päris tore väljaminek. Ja taotlen selle jaoks kodulaenu suurendamist. Siis ju antakse kodulaenu? Aga kui ma olen ilma laenuta selle küttesüsteemi juba välja vahetanud ja taotlen kodulaenu suurendamist selle uue küttesüsteemi võrra, siis enam nagu ei pädeks? Olgugi, et pangale tagatiseks jääva vara väärtus on sellevõrra suurem.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.09 18:59; 12.09 19:24; 12.09 20:12; 12.09 20:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen analoogset asja uurinud – siis vaadatakse uuesti üle ka prageune laen ja selle tingimused. Ei saa lihtsalt laenu juurde vormistada. Samuti vajalik siis renoveermise-ehitamise projektid. Kuna mu kodulaenu tingimused on ülihead, siis asjaga edasi ei läinud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen analoogset asja uurinud – siis vaadatakse uuesti üle ka prageune laen ja selle tingimused. Ei saa lihtsalt laenu juurde vormistada. Samuti vajalik siis renoveermise-ehitamise projektid. Kuna mu kodulaenu tingimused on ülihead, siis asjaga edasi ei läinud.

Aitäh! Just sellist isiklikku kogemust siit otsima tulingi. Sain kinnitust, et see idee ei ole jätkusuutlik.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.09 18:59; 12.09 19:24; 12.09 20:12; 12.09 20:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui keegi raatsiks jagada, millise intressimarginaaliga on nad hüpoteeklaenu saanud, siis oleks selle eest jube tänulik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.09 18:59; 12.09 19:24; 12.09 20:12; 12.09 20:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea kas olemas olevat laenu suurendatakse, aga mulle anti teine kodulaen. Ja see oma intressiga.
Jah, ka teine kodulaen on võimalik, aga siis sa pead minema panka sellise jutuga, et sa ostad selle korteri oma lastele või vanematele koduks (kuigi seda fakti kuhugi lepingusse kirja ei lähe), siis antakse ka teine kodulaen.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sa seda kodulaenu saama peaks? Kodu on ju sama ja ega see ju paisuda ei saa.

Samuti on kodulaen mõeldud maja renoveerimiseks. Ütleme, et ma vahetan välja majas küttesüsteemi, mis on päris tore väljaminek. Ja taotlen selle jaoks kodulaenu suurendamist. Siis ju antakse kodulaenu? Aga kui ma olen ilma laenuta selle küttesüsteemi juba välja vahetanud ja taotlen kodulaenu suurendamist selle uue küttesüsteemi võrra, siis enam nagu ei pädeks? Olgugi, et pangale tagatiseks jääva vara väärtus on sellevõrra suurem.

Olemasoleva kinnisvara renoveerimiseks ega remontimiseks kodulaenu ei anta, selleks teised (kõrgema intressiga) laenutooted.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nemad ei kaota midagi. Ja mina saaks korteri ostuks osaliselt kasutada kodulaenu, mis on soodsamate tingimustega kui hüpoteeklaen.

Kus nad ei kaota siis? 😀 Saad ikka aru, et intressitulu ongi tulu, mida pank paenu andmisest saab ja sinu “soodsamate tingimuste” puhul on see ju väiksem.
Mina soovitan siiski mitte minna panka kindla plaaniga valeinfo alusel laen välja rääkida. Summad on suured ja (sinu) risk samuti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul lapsi pole? Pangas ütled, et soovid korterit osta lapsele elu alustamiseks.
Või vanale emale-isale. Aga mitte väljaüürimiseks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas mul oleks võimalus suurendada oma kodulaenu, jättes tagatiseks ainult ja ainult selle maja, millel mul kodulaen juba on, et seda raha siis kasutada teise kinnisvara ostuks?

Nii ei saa!

Laenuhaldur.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaenu suurendamine