Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaenu üleviimine teise panka

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Kodulaenu üleviimine teise panka

Postitas:
Kägu

Oskab keegi kirjeldada antud protsessi. Saan aru, et uus pank ostab nö hüpoteegi üle ja siis on vaja uuesti mõlema panga esindajaga notarisse minna? Kas raha kantakse otse teise panka üle või pean ise selle liigutuse/palve raha kontolt maha võtta tegema?

Mõtlen kuna tahaks küsida soodsamat intressi. Oma pangas on selleks vaja teha uus hindamine (loogiline) aga ka maksta teenustasu lihtsalt pangale 1% laenujäägilt. Kui saada uuest pangast soodsam laenuintress siis piisaks vaid hindamisest (+notar).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa tõsiselt arvad, et viid teise panka laenu üle ja uus pank ei küsi hindamist?

Notarisse lähevad mõlemad panga esindajad. Ja sina ise (ja teised vara omanikud, kui neid on) muidugi ka. Raha liigutavad notar ja pangad omavahel. Sina ei pea ülekannet tegema.

Muidugi, notaritehing on ka tasuline. Ja uues pangas küsitakse sult lepingu sõlmimise tasu.

Nii et päris nii ikka ei ole, et tõstad laenu ühest pangast teise ja sulle sealt ühtegi kulu ei kaasne. Ja saad vaid hüve – madalama intressi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa tõsiselt arvad, et viid teise panka laenu üle ja uus pank ei küsi hindamist?

Viimases lauses ma ju kirjutasingi, et teise panka üle viies on HINDAMINE + ilmselt notar. Et ehk hindamise kulu on mõlemal juhul.

Ehk kui saangi õigesti aru siis teise panka laenu üle viies säästan 1% lepingu muutmise tasu laenu jäägilt, mida oma pank küsiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk kui saangi õigesti aru siis teise panka laenu üle viies säästan 1% lepingu muutmise tasu laenu jäägilt, mida oma pank küsiks.

Ei tea, mismoodi? Jah, säästad praeguses pangas lepingu muutmise tasu. Küll aga maksad teises pangas uue lepingu sõlmimise tasu. Mis on ilmselt umbes samas suurusjärgus, kui praeguses pangas lepingu muutmise tasu.

Ega siis ükski pank võta lepingut üle ilma uut lepingut sõlmimata ja lepingu sõlmimise tasu küsimata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii et päris nii ikka ei ole, et tõstad laenu ühest pangast teise ja sulle sealt ühtegi kulu ei kaasne. Ja saad vaid hüve – madalama intressi.

Ma ei viitsi kontrollida, kas LHV oli intressi ülevaatamise tasu 1% või rohkem, minu laenujäägilt oleks see ca 1650 eurot. Intress on LHV-s kõrge 2.9, laen paar aastat tagasi täpselt koroona alguses võetud kui töökohad uksi sulgesid. Kuna antud maja tahtsime kohe ja kiiresti ja tingimused sobisid siis saigi kõrge intressiga võetud, sel hetkel SEB kartis koroonat ja palus oodata ja SWED uimerdas.

Kuna laenu veel 27 aastat tasuda siis intressi alla saades on võit suur. LHV ise väga palju intressis alla nagunii ei tule, sp tahakski nüüd mujalt pangast uurida laenu üleviimist. Kinnisvara väärtus on nüüd ka aastatega tõusnud.

Ehk ma tean, et igal juhul tuleb kulutusi – sp uuringi täpsemalt maad, et mis summadega arvestada, mis nö korraga välja käia.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk kui saangi õigesti aru siis teise panka laenu üle viies säästan 1% lepingu muutmise tasu laenu jäägilt, mida oma pank küsiks.

Ei tea, mismoodi? Jah, säästad praeguses pangas lepingu muutmise tasu. Küll aga maksad teises pangas uue lepingu sõlmimise tasu. Mis on ilmselt umbes samas suurusjärgus, kui praeguses pangas lepingu muutmise tasu.

Ega siis ükski pank võta lepingut üle ilma uut lepingut sõlmimata ja lepingu sõlmimise tasu küsimata.

Su ilmselt ei pea paika 🙂

1% 165 000 laenujäägilt on 1650€

Swedbank kodulaenu lepingu sõlmimistasu hetkel 99€ (muidu u 190€).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei viitsi kontrollida, kas LHV oli intressi ülevaatamise tasu 1% või rohkem, minu laenujäägilt oleks see ca 1650 eurot. Intress on LHV-s kõrge 2.9, laen paar aastat tagasi täpselt koroona alguses võetud kui töökohad uksi sulgesid. Kuna antud maja tahtsime kohe ja kiiresti ja tingimused sobisid siis saigi kõrge intressiga võetud, sel hetkel SEB kartis koroonat ja palus oodata ja SWED uimerdas. Kuna laenu veel 27 aastat tasuda siis intressi alla saades on võit suur. LHV ise väga palju intressis alla nagunii ei tule, sp tahakski nüüd mujalt pangast uurida laenu üleviimist. Kinnisvara väärtus on nüüd ka aastatega tõusnud. Ehk ma tean, et igal juhul tuleb kulutusi – sp uuringi täpsemalt maad, et mis summadega arvestada, mis nö korraga välja käia.

Jah, loomulikult on mõnikord mõistlik selline laenu üleviimine. Ma ei ütlegi, et pole! Lihtsalt pead arvestama, et sellisel “liigutusel” kaasnevad kulud. Ei tasu arvata, et tõstad laenu ühest pangast teise üle ja sellega ühtki kulu ei kaasne. Seal tuleb lihtsalt üle vaadata, kas kaasnevad kulud tasuvad selle muudatuse ära.

Kui su kodulaen on 2.9% aastas, siis on see tänapäeva mõistes tõesti väga kõrge intress. Ja kuna sul on laenu veel väga palju maksta, siis tõenäoline, et sinu jaoks tasub üleviimine ära. Ka juhul, kui arvestada juurde kaasnevad lisakulud. Aga need, saad ju lihtsa vaevaga ise ka kokku arvestada ja võrrelda praeguse laenu intressikuluga.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Swedbank kodulaenu lepingu sõlmimistasu hetkel 99€ (muidu u 190€).

Natukene valesti tõlgendad hinnakirja.
Esiteks, see 99 eurot kehtib ju uusarendustele. Ja teemaalgataja puhul ei kehti.

Teiseks, on Swedi tavaline lepingutasu 1% laenusummast, minimaalselt 190 eurot, mitte lihtsalt 190 eurot.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Swedbank kodulaenu lepingu sõlmimistasu hetkel 99€ (muidu u 190€).

Natukene valesti tõlgendad hinnakirja.

Esiteks, see 99 eurot kehtib ju uusarendustele. Ja teemaalgataja puhul ei kehti.

Teiseks, on Swedi tavaline lepingutasu 1% laenusummast, minimaalselt 190 eurot, mitte lihtsalt 190 eurot.

Kas sa lahmid mitmes teemas korraga?

Uusarnendustele on 0, muudel juhtudel hetkel 99. (PS! kirjutasingu u 190eurot, tegelikult on swedil tihti erinevaid pakkumisi, kus lepingusõlmimistasu väiksem).

Eripakkumine! Lepingutasu uusarendustele 0 €, muul juhul 99 € (tavahind min 190 €)*

 

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei viitsi kontrollida, kas LHV oli intressi ülevaatamise tasu 1% või rohkem, minu laenujäägilt oleks see ca 1650 eurot. Intress on LHV-s kõrge 2.9, laen paar aastat tagasi täpselt koroona alguses võetud kui töökohad uksi sulgesid. Kuna antud maja tahtsime kohe ja kiiresti ja tingimused sobisid siis saigi kõrge intressiga võetud, sel hetkel SEB kartis koroonat ja palus oodata ja SWED uimerdas. Kuna laenu veel 27 aastat tasuda siis intressi alla saades on võit suur. LHV ise väga palju intressis alla nagunii ei tule, sp tahakski nüüd mujalt pangast uurida laenu üleviimist.

Mulle tundub, et hindad veidi üle oma olukorda. Kui pangad pidasid koroona alguses sinu töövaldkonda riskantseks, peavad nad seda ka nüüd (koroona pole maailmast kadunud muide)
LHV on tavapäraselt väga soodne laenupartner, see intress on ikka väga kõrge. Me võtsime koroona keskel (2021 alguses) marginall alla 2.
Küsiks kõigepealt LHV-st üle (lepingutasus on ka erandeid võimalik teha). Kui te nii apetiitsed kliendid olete, kui sa arvad, küll nad siis vastu tulevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa lahmid mitmes teemas korraga? Uusarnendustele on 0, muudel juhtudel hetkel 99. (PS! kirjutasingu u 190eurot, tegelikult on swedil tihti erinevaid pakkumisi, kus lepingusõlmimistasu väiksem). Eripakkumine! Lepingutasu uusarendustele 0 €, muul juhul 99 € (tavahind min 190 €)*

Jah, panin hinnakirjaga puusse.

See aga ei tähenda, et lepingu üleviimisel ei kaasneks muid kulusid. Hindamistasu ja notarikulud. Ja need on ka küllaltki arvestatavad summad.

Teemaalgatajal soovitan teha taotlus teise panka (sest tema intress on tõesti kõrge), siis saab koos pakkumisega täpselt teada, palju on vaja uue lepingu sõlmimisega maksta.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See aga ei tähenda, et lepingu üleviimisel ei kaasneks muid kulusid. Hindamistasu ja notarikulud. Ja need on ka küllaltki arvestatavad summad. Teemaalgatajal soovitan teha taotlus teise panka (sest tema intress on tõesti kõrge), siis saab koos pakkumisega täpselt teada, palju on vaja uue lepingu sõlmimisega maksta.

Ehk sa jõudsid nüüd ringiga sinna, mis TA esimeses postituses on kirjas, et teise panka üle viies tuleb tasuda hindamistasud + notar.

Tubli oled!

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See aga ei tähenda, et lepingu üleviimisel ei kaasneks muid kulusid. Hindamistasu ja notarikulud. Ja need on ka küllaltki arvestatavad summad. Teemaalgatajal soovitan teha taotlus teise panka (sest tema intress on tõesti kõrge), siis saab koos pakkumisega täpselt teada, palju on vaja uue lepingu sõlmimisega maksta.

Ehk sa jõudsid nüüd ringiga sinna, mis TA esimeses postituses on kirjas, et teise panka üle viies tuleb tasuda hindamistasud + notar.

Tubli oled!

Miks? Ma saan aru, et TA soovib LHV-st SEBi oma laenu üle viia. Ja sai aru, et ainsad kulud on notar+hindamine. Ja uue lepingu sõlmimise tasu ei kaasne. Aga kaasneb ju?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PS! kirjutasingu u 190eurot

1% näiteks 150 000-st on ikka päris kaugel “umbes” 190 eurost.
Panid veits mööda, aga las ta olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See aga ei tähenda, et lepingu üleviimisel ei kaasneks muid kulusid. Hindamistasu ja notarikulud. Ja need on ka küllaltki arvestatavad summad. Teemaalgatajal soovitan teha taotlus teise panka (sest tema intress on tõesti kõrge), siis saab koos pakkumisega täpselt teada, palju on vaja uue lepingu sõlmimisega maksta.

Ehk sa jõudsid nüüd ringiga sinna, mis TA esimeses postituses on kirjas, et teise panka üle viies tuleb tasuda hindamistasud + notar.

Tubli oled!

Miks? Ma saan aru, et TA soovib LHV-st SEBi oma laenu üle viia. Ja sai aru, et ainsad kulud on notar+hindamine. Ja uue lepingu sõlmimise tasu ei kaasne. Aga kaasneb ju?

Ma TA. Tegelikult tahtsin lõppu ? panna ja just uurida, et mis kulud veel kaasnevad mis pähe ei tulnud. Laps hakkas nutma ja mõte läks rändama ja saatsin ära.

Mõte oli just selles, et kas soodsam tuleb teise panka minna, mitte oma pangas intressi muutust teha. Samas kui hindamine tehtud pole vahet, algatamine ei maksa kummaski midagi ja ehk kellelgi just kogemust, et kui soov üle viia tuleb ehk oma pank intressis sama või rohkem alla.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PS! kirjutasingu u 190eurot

1% näiteks 150 000-st on ikka päris kaugel “umbes” 190 eurost.

Panid veits mööda, aga las ta olla.

On keegi päriselt seda 1% lepingutasu maksnud? Pankadel pidevalt pakkumised, koodid, maaklerikoodid jne. Laenu võttes läks küll kõik notari ja laenukulud tunduvalt alla 1500.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ohh kullake. Oled lapsega kodune lisaks kõigele?
Mille baasil sa seda madalamat intressi küsida plaanid?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ohh kullake. Oled lapsega kodune lisaks kõigele?

Mille baasil sa seda madalamat intressi küsida plaanid?

Kust sa nüüd selle välja imesid? Paned kogu aeg kõigele pool juurde ja mõtled ise kõike lisaks?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma TA. Tegelikult tahtsin lõppu ? panna ja just uurida, et mis kulud veel kaasnevad mis pähe ei tulnud. Laps hakkas nutma ja mõte läks rändama ja saatsin ära. Mõte oli just selles, et kas soodsam tuleb teise panka minna, mitte oma pangas intressi muutust teha. Samas kui hindamine tehtud pole vahet, algatamine ei maksa kummaski midagi ja ehk kellelgi just kogemust, et kui soov üle viia tuleb ehk oma pank intressis sama või rohkem alla.

No ilmselt sul tuleb kasulikum viia laen teise panka, sest saan aru, et laenusumma on veel suur, laenuperiood on ka väga pikk ja intress praeguse aja intressidega võrreldes kõrge.

Mina soovitan teha sul laenutaotlused erinevatesse pankadesse (selgitusse märgid, et tahad laenu teisest pangast üle tuua). Taotluse esitamine on tasuta ja ei kohusta sind selle pangaga lepingut sõlmima, kuhu taotluse tegid. See on lihtsalt pakkumise küsimine. Ja, kui pakkumine ei sobi, siis saad sellest loobuda.

Kui oled erinevatelt pankadelt pakkumised saanud, siis lööd kulud kokku ja võrdled oma praeguse graafikuga (graafiku lõpus peaksid nägema kogu intressikulu kokku) ja siis saad teada, kas üleviimine teise panka tasub ära. Aga tõenäoliselt tasub.

Lisaks tuleb arvestada, et euribor hakkab nüüd tõusma. Ilmselt juba juunis on üle nulli. Ja järgmise aasta lõpus juba üle 1%. See aga tähendab seda, et sinu praegune 2.9% on varsti 3.9% ja mõne aja pärast veel kõrgem. Ehk siis, kuna 6 kuu euribor hakkab nagunii tõusma, siis tasuks marginaali alandamisele mõelda küll.

Laenuhaldurina töötan.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fun fact: ma just sain LHV pakkumise. 70000 eurose laenu puhul kirjutati lepingu sõlmimise tasuks 400 eurot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just tegelesin sellega. Tegin eluasemele uue hindamise, siis pöördusin sooviga saada pakkumist eluasemelaenu refinantseerimiseks erinevate pankade poole. Sõelale jäi paar parimat pakkumist ja nendega sai tingida lepingutingimuste üle. Lõpuks valisin SEB panga, nemad pakkusid parima intressi ning lepingutasu 190 eur. Saan  aru, et refinantseerimise puhul see 1% ei kehti, pankadel on mingi oma hinnakiri.  SEBis oli ka lepingutasu soodsaim, mujal oli see ca 300 eurot. Praegu ootan veel notari aega, sealt tulevad siis mõned tasud veel juurde. Minu jaoks on üleminek tasuv, sain inttessi 2,5% -> 1,72%

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fun fact: ma just sain LHV pakkumise. 70000 eurose laenu puhul kirjutati lepingu sõlmimise tasuks 400 eurot.

Intressimäär?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fun fact: ma just sain LHV pakkumise. 70000 eurose laenu puhul kirjutati lepingu sõlmimise tasuks 400 eurot.

Intressimäär?

Intress 2.2 ja kui küsisin, miks nii kõrge, siis vastati, et inimene ei saa kahes kohas elada ja teine laen ongi kallim. Teised pangad millegipärast lubavad elada seal, kus parajasti soov on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaenu üleviimine teise panka