Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaenu võtmine

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kodulaenu võtmine

Postitas:

Siin mitu kuud tagasi oli üks teema (ei leidnud üles), kus arutati selle üle, et kunagi kiirlaenu võtnud inimene ei saa kodulaenu. Minu küsimus – kui taotleda kodulaenu mõnest muust pangast, ega neil ju pole juurdepääsu inimese terve elu konto väljavõttele, seega on ju siiski võimalik saada laenu ka neil, kelle kunagises ajaloos kiirlaen on. Miks niimoodi hirmutada inimesi, et oled korra võtnud ja igaveseks kodulaenu kriips peal? Seda enam kui inimene pole kuskil võlgnike ega kohtutäiturite nimekirjas olnud.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 23:16; 19.08 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin mitu kuud tagasi oli üks teema (ei leidnud üles), kus arutati selle üle, et kunagi kiirlaenu võtnud inimene ei saa kodulaenu.

Ei mäleta päris sellist teemat (olen üsna tähelepanelik lugeja)

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.08 00:56; 19.08 09:15; 19.08 11:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli küll jah: https://foorum.perekool.ee/teema/kunagised-kiirlaenud-kas-igaveseks-kriips-peal-kodulaenule/

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja seal teemas oli just info, et kunagine kiirlaen, mis korrektselt tagasi makstud, ei takista kodulaenu saamist. Ei olnud mingit “hirmutamist”.
Teine asi tõepoolest taotlemise ajal aktiivsete (kiir)laenudega.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.08 00:56; 19.08 09:15; 19.08 11:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

selleks et saada laenu esitad pangale oma kõikide pangakontode väljavõtted. vahet pole kus sul konto on ja kust laenu küsid, kogu info peab olema laenu andjale ikkagi olemas
nad küsivad isegi väiksemate asjade kohta kui kiirlaenud – kui eraisikule oled teinud ülekande kirjeldusega ‘laen’, kui oled liiga sageli haiguslehel olnud, kui puhkuserahad on kummalise mustriga üle kantud. ära karda et neil midagi märkamata jääb

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja seal teemas oli just info, et kunagine kiirlaen, mis korrektselt tagasi makstud, ei takista kodulaenu saamist. Ei olnud mingit “hirmutamist”.

Teine asi tõepoolest taotlemise ajal aktiivsete (kiir)laenudega.

Keegi kirjutas: Ma olen laenuhaldur, ja võin kinnitada, et see on fakt. Ja üldiselt kehtib see reegel kõikides pankades ühtemoodi. Paraku olen sunnitud pea iga päev mõnele laenu või liisingutaotlejale “head aega” ütlema just sel põhjusel, et inimesel on kiirlaen(ud).
Minu sõnu kinnitab ka siin eespool kellegi pandud link:https://majandus24.postimees.ee/46263/kergemeelne-kiirlaen-voib-koduostja-panga-ukse-taha-jatta Ehkki tegemist on vana artikliga, siis täna kehtivad üsna samad tingimused.

Eks ma käin pangas ära ja kuulan, mis öeldakse. Mul on 3 aasta tagused kaks kiirlaenu, mis on ka siis tagasi makstud. Muud kahtlast pole.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 23:16; 19.08 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See laenuhaldur esitab oma arvamusi Perekoolis sageli liialdades universaalse tõena. Selles igivanas artiklis oli ka juttu ähmasest väljendusest “eraviisiline vestlus pangatöötajaga”, viidates, et tegelikult ei ole asi ametlikult nii must-valge ja oli ju ka öeldud siiski, et “võib tulla probleeme”, mitte et kunagine kiirlaen tähendab automaatset ei-vastust. Kõik oleneb siiski konkreetsest laenutaotlejast ja asjaoludest.
See perekooli püsilaenuhaldur väljendus ka tegelikult nii: pean ära ütlema, sest inimesel ON kiirlaenud viidates olemasolevatele.
Loomulikult ära loobu kodulaenu taotlemisest sellepärast.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.08 00:56; 19.08 09:15; 19.08 11:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin mitu kuud tagasi oli üks teema (ei leidnud üles), kus arutati selle üle, et kunagi kiirlaenu võtnud inimene ei saa kodulaenu. Minu küsimus – kui taotleda kodulaenu mõnest muust pangast, ega neil ju pole juurdepääsu inimese terve elu konto väljavõttele, seega on ju siiski võimalik saada laenu ka neil, kelle kunagises ajaloos kiirlaen on. Miks niimoodi hirmutada inimesi, et oled korra võtnud ja igaveseks kodulaenu kriips peal? Seda enam kui inimene pole kuskil võlgnike ega kohtutäiturite nimekirjas olnud.

Kas sa oskad siia välja tuua teema, kus keegi on väitnud, et kui oled KUNAGI kiirlaenu võtnud, siis on terveks eluks kodulaenu saamisel kriips peal? Vean kihla, et sa sellist teemat siit ei leia.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.08 14:53; 19.08 14:55; 19.08 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli küll jah: https://foorum.perekool.ee/teema/kunagised-kiirlaenud-kas-igaveseks-kriips-peal-kodulaenule/

Lugesin selle teema läbi ja ei näe mitte ühtegi kommentaari, kus öeldakse, et siis on “igaveseks kriips peal”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.08 14:53; 19.08 14:55; 19.08 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja seal teemas oli just info, et kunagine kiirlaen, mis korrektselt tagasi makstud, ei takista kodulaenu saamist. Ei olnud mingit “hirmutamist”.

Teine asi tõepoolest taotlemise ajal aktiivsete (kiir)laenudega.

Keegi kirjutas: Ma olen laenuhaldur, ja võin kinnitada, et see on fakt. Ja üldiselt kehtib see reegel kõikides pankades ühtemoodi. Paraku olen sunnitud pea iga päev mõnele laenu või liisingutaotlejale “head aega” ütlema just sel põhjusel, et inimesel on kiirlaen(ud).

Minu sõnu kinnitab ka siin eespool kellegi pandud link:https://majandus24.postimees.ee/46263/kergemeelne-kiirlaen-voib-koduostja-panga-ukse-taha-jatta Ehkki tegemist on vana artikliga, siis täna kehtivad üsna samad tingimused.

Eks ma käin pangas ära ja kuulan, mis öeldakse. Mul on 3 aasta tagused kaks kiirlaenu, mis on ka siis tagasi makstud. Muud kahtlast pole.

Mina olen see laenuhaldur, kes on selle kommentaari sinna teemasse kirjutanud. Mina ei ole mitte kunagi perekoolis väitnud, et kiirlaenu kasutaja ei saa mitte kunagi enam laenu. Konkreetses kommentaaris vastan KEHTIVATE kiirlaenude kohta. Ja tõesti, kehtiva kiirlaenuga ei ole võimalik pangast laenu saada. Ja ka hiljutiste kiirlaenude puhul. Kui oled kolm aastat tagasi kiirlaenu võtnud ja selle aasta pärast lõpetanud, siis täna see enam ei loe, sest haldur vaatab 6-12 kuu konto väljavõtet. Kui sellel perioodil kiirlaenu kandeid ei ole, siis on võimalik laenu saada.

Seega, praegusel juhul on minu jutt kontekstist välja rebitud ja täiesti valesti esitatud.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.08 14:53; 19.08 14:55; 19.08 15:00;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaenu võtmine