Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaenu võtmine aasta pärast ja vahepeal töötuna arvel kuu aega.

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kodulaenu võtmine aasta pärast ja vahepeal töötuna arvel kuu aega.

Postitas:

Tähtajaline tööleping lõppeb 22. juuni. Uude kohta saan tööle 14. august. Seega vahepeal(umbes poolteist kuud) olen kodus töötuna. Mõtlesin siis selleks ajaks töötukassas end kirja panna, et tuleb selle aja eest väike raha. Samas on plaanis järgmise aasta kevadel kodulaenu võtta. Siiani pole kunagi kordagi töötu olnud. Tööd jätkan samal alal, kuid teises asutuses. Kas pangas küsitakse 6 või 12 kuu väljavõtet? Kui töötuna arvele võtan, kas see võib laenu võtmisel takistuseks saada? Kas mul üldse tasub selleks väikseks ajaks end töötuna kirja panna? Nüüd sai küll palju küsimusi.

Tänud ette!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

laenu võtmise ajal on oluline, et uues kohas oleks katseaeg lõppenud. see kuu töötuna ei tähenda midagi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 22:45; 07.06 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus sullegi – milleks pannakse end töötuna Töötukassasse kirja? Ikka selleks, et soovitakse abi uue töökoha leidmisel ja kuni seda otsid saad riigilt toetust. Sina aga ju ei otsi, sul on uus töökoht olemas ja kavatsed riiki ja kaudselt kõiki teisi maksumaksjaid lihtsalt petta, et saada raha nende arvel. Ma olen nõus, et saadav raha on väike, aga meri koosneb tilkadest. Kas see väike summa on kõike seda väärt? Sind ju ei koondata vaid sul lõpeb tähtajaline tööleping.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus sullegi – milleks pannakse end töötuna Töötukassasse kirja? Ikka selleks, et soovitakse abi uue töökoha leidmisel ja kuni seda otsid saad riigilt toetust. Sina aga ju ei otsi, sul on uus töökoht olemas ja kavatsed riiki ja kaudselt kõiki teisi maksumaksjaid lihtsalt petta, et saada raha nende arvel. Ma olen nõus, et saadav raha on väike, aga meri koosneb tilkadest. Kas see väike summa on kõike seda väärt? Sind ju ei koondata vaid sul lõpeb tähtajaline tööleping.

aga miks ta ei peaks? seadusega on ka tähtajalise lepingu lõppemise korral ette nähtud TKH, mida ta seni on oma palgalt maksnud. ka sel ajal, mis jääb 2 töökoha vahele, pea inimene millestki elama ja selleks ongi ette nähtud TKH või töötu abiraha

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 22:45; 07.06 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus sullegi – milleks pannakse end töötuna Töötukassasse kirja? Ikka selleks, et soovitakse abi uue töökoha leidmisel ja kuni seda otsid saad riigilt toetust. Sina aga ju ei otsi, sul on uus töökoht olemas ja kavatsed riiki ja kaudselt kõiki teisi maksumaksjaid lihtsalt petta, et saada raha nende arvel. Ma olen nõus, et saadav raha on väike, aga meri koosneb tilkadest. Kas see väike summa on kõike seda väärt? Sind ju ei koondata vaid sul lõpeb tähtajaline tööleping.

Sa oled peast soe ikka. Mis mõttes ta petab? Ta reaalselt ongi töötu see 1 kuu ja on täie õigusega välja teeninud (ise enda kindlustust maksnud) selle hüvitise (millele iganes tal ka õigus on). Suht haiglane on kohe tunda võõra inimese töötust enda varasalve kallale minekuna. Sina maksad enda eest, teised inimesed maksavad enda eest. Sul pole mingit õigust näpuga näidata. Puukideks ja teiste kulul petjateks nimetaks neid pikaajalisi töötuid, kes eales tööle ei lähe ja tervisemuresid ka ei ole. Neil poleks asja sinna TK varasalve kallale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus sullegi – milleks pannakse end töötuna Töötukassasse kirja? Ikka selleks, et soovitakse abi uue töökoha leidmisel ja kuni seda otsid saad riigilt toetust. Sina aga ju ei otsi, sul on uus töökoht olemas ja kavatsed riiki ja kaudselt kõiki teisi maksumaksjaid lihtsalt petta, et saada raha nende arvel. Ma olen nõus, et saadav raha on väike, aga meri koosneb tilkadest. Kas see väike summa on kõike seda väärt? Sind ju ei koondata vaid sul lõpeb tähtajaline tööleping.

Töötuskindlustus ei ole ainult pikaajalistele töötutele, see on selleks, et üle elada kahe töökoha vaheline periood, on see siis kaks või kaksteist kuud. Töötuskindlustust saab täiesti seaduslikult ka tähtajalise lepingu lõppedes. Ja see on kindlustus, mitte sotsiaalabi, st inimene on ise maksnud. Mingit pettusest pole siin lõhnagi.
Küll aga minu mäletamist mööda ei hakata töötuskindlustust maksma kohe. Teemaalgataja, uuri see järele Töötukassa veebilehelt, kas sul on mõtet sellega jamada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus sullegi – milleks pannakse end töötuna Töötukassasse kirja? Ikka selleks, et soovitakse abi uue töökoha leidmisel ja kuni seda otsid saad riigilt toetust. Sina aga ju ei otsi, sul on uus töökoht olemas ja kavatsed riiki ja kaudselt kõiki teisi maksumaksjaid lihtsalt petta, et saada raha nende arvel. Ma olen nõus, et saadav raha on väike, aga meri koosneb tilkadest. Kas see väike summa on kõike seda väärt? Sind ju ei koondata vaid sul lõpeb tähtajaline tööleping.

Mis riigilt toetust?! Mis see riik siia puutub?! Tegemist on KINDLUSTUSEGA.

Aga ma näiteks ei ole küll kindel, kas mina sellisel juhul, nagu teemaalgatajal on, võtaksin töötuskindlustust. Kui oled kindel, et ei jää nagunii kunagi pikemalt töötuks, siis on see töötuskindlustushüvitise väljavõtmine mõistlik. Kui arvad, et võid sattuda pikemaks ajaks töötute ridadesse, siis ei ole. Nimelt nullib töötuskindlustushüvitise määramine su senise kindlustusstaaži ära ja tööle asudes alustad nullist peale staaži kogumist, aga staažist jälle sõltub, kui kaua makstakse hüvitist. Tõsi küll, kui hüvitis on määratud ja lähed enne selle lõppu tööle ja jääd aasta jooksul uuesti töötuks ja töötuksjäämise põhjus on selline, mille puhul saab hüvitist, siis saad oma esialgselt määratud hüvitist edasi, nii et kokku saad hüvitist sama kaua päevi kui algselt määrati.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaenu võtmine aasta pärast ja vahepeal töötuna arvel kuu aega.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.