Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaenu võttes vanemahüvitis

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Kodulaenu võttes vanemahüvitis

Postitas:

Plaanime kodu vahetamist suurema vastu. Mina olen alles rase aga sünnitan varsti ja hakkan saama vh. Laual on kaks varianti, kumba te soovitate kasutada.

1) Mees hakkab saama vh kuna tema sissetulek suurem. Käib tööl ka edasi, st ei jää lhp. AGA mina võtan siis töötuks ja muutun kohe lisa ülalpeetavaks?

2) VH jään saama mina aga kuna mul on see nii väike (miinimumi st veidi rohkem) siis minust n-ö suurt tolku poleks laastaotlejana.

Kui vh oleks mehe nimel siis oleks sissetulek meil 1000€ suurem kui minu vh-ga.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.06 08:24; 18.06 10:25; 18.06 15:39; 21.06 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vh on mehe nimel, siis pank seda niikuinii arvesse ei võta, sest see kestab ju ainult 1.5 aastat, mis panga jaoks on tühine aeg kogu laenuperioodi arvestades.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui võtad ennast töötuks, siis pead aktiivselt tööd otsima ja olema valmis sobiva tööpakkumis eolemasolul tööle minema. Sellest, et sinu vh oleks madal, eeldan, et sa ei töötanud ametikohal, mida tööturul raske leida oleks. Töötukassa saab su kuu-paariga tööle. Kuhu laps siis jääb?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 08:58; 18.06 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui võtad ennast töötuks, siis pead aktiivselt tööd otsima ja olema valmis sobiva tööpakkumis eolemasolul tööle minema. Sellest, et sinu vh oleks madal, eeldan, et sa ei töötanud ametikohal, mida tööturul raske leida oleks. Töötukassa saab su kuu-paariga tööle. Kuhu laps siis jääb?

Ma enne rasedust ei käinud tööl vaid õppisin. Enne seda olen tööl käinud küll kuid vahepeal pühendusin hariduse omandamisele ja tegin vabakutselisena ettevõttena tööd (endale palka ei maksnud). Mul üsna spetsiifiline eriala, päris Selveri kassapidajaks ei suunata ilmselt.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.06 08:24; 18.06 10:25; 18.06 15:39; 21.06 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parem aus miinimum, kui skeemitamine ja naise kõikidest tagatistest loobumine. Pangale jätate skeemitajate mulje, kui selle esimese versiooniga lähete. VH kestab tõesti nii lühidalt, et pole mõtet valetada.  Panka huvitab pikk perspektiiv.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui võtad ennast töötuks, siis pead aktiivselt tööd otsima ja olema valmis sobiva tööpakkumis eolemasolul tööle minema. Sellest, et sinu vh oleks madal, eeldan, et sa ei töötanud ametikohal, mida tööturul raske leida oleks. Töötukassa saab su kuu-paariga tööle. Kuhu laps siis jääb?

Ma enne rasedust ei käinud tööl vaid õppisin. Enne seda olen tööl käinud küll kuid vahepeal pühendusin hariduse omandamisele ja tegin vabakutselisena ettevõttena tööd (endale palka ei maksnud). Mul üsna spetsiifiline eriala, päris Selveri kassapidajaks ei suunata ilmselt.

Hästi, siis mitte kassapidajaks.  Töötul on kohustus sobiva töökoha olemasolul tööle asuma. Kordan küsimust- kas olete enda jaoks läbi mõelnud kelle hoolde laps sellisel juhul jääb?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 08:58; 18.06 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa oma ettevõttest ei saa endale vähemalt miinimumi maksta?
Pank pangaks, aga 1000 € võrra suurem sissetulek on ikka päris suur asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea automaatselt tööd otsima. Töötukassas võib ennast kirja panna (tasuta) e-kursustele, mida võid teha täpselt siis kui ise aega saad. Beebi magab või on issiga näiteks. Töötutoetust saad sellel juhul ikkagi. Kuni kolmest sobivast tööpakkumisest võid ära öelda, kui oskad ära põhjendada, miks see töö ei sobi, siis ka rohkematest.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma viimati kodulaenu võtsin, siis pank arvestas minu vanemahüvitist sissetulekuna ainult 50% ulatuses. See oli küll 10 aastat tagasi, seega võib olla on pankade laenutingimused praeguseks muutunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul ei ole mingit kohustust öelda pangale, et oled rase. Praegu on kogu asjaajamine võimalik kaugteel arvuti taga, notar kaasa arvatud. Õde mul ostis just korteri Tallinnas, sättis aga kaamera nii, et kõhtu näha polnud. Ta jõudis küll kogu pangalaenu ja ostu protsessi läbi teha enne sünnitust. Pank ei tohiks rasedaid diskrimineerida, aga ometi teeb seda mõnuga, nii et pole vaja tunda mingeid süümekaid.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul ei ole mingit kohustust öelda pangale, et oled rase. Praegu on kogu asjaajamine võimalik kaugteel arvuti taga, notar kaasa arvatud. Õde mul ostis just korteri Tallinnas, sättis aga kaamera nii, et kõhtu näha polnud. Ta jõudis küll kogu pangalaenu ja ostu protsessi läbi teha enne sünnitust. Pank ei tohiks rasedaid diskrimineerida, aga ometi teeb seda mõnuga, nii et pole vaja tunda mingeid süümekaid.

Mu rasedus ei puutu üldse ju asjasse vaid küsimus on vanemahüvitises ja selle arvestamises.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.06 08:24; 18.06 10:25; 18.06 15:39; 21.06 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult esimene variant.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa tahad laenu võtta vh ajal alles, siis pank arvestab mehe sissetulekuks ainult palka, mitte palk + vh. Seega panga jaoks on parem mehe palk + sinu vh.

Kui laenu enne võtate, siis muidugi kasulikum sul töötuna arvele võtta ja mees saab palka ja vh.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult VH mehele, kammoon, loobuksid niisama iga kuu 1000 eurist?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks töötuna pead võtma arvele üldse?

Alla kolmeaastaste vanematel on ju niigi haigekassakindlustus olemas.

Ja tööle minna sa nagunii ei saa, kui lapsega pead olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alla kolmeaastaste vanematel on ju niigi haigekassakindlustus olemas.

Antud juhul, kui isa hakkab saama vh, on ravikindlustus temal ja lapse emale see ei laiene. Seda ka siis, kui isa käib vh saamise ajal tööl  edasi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks töötuna pead võtma arvele üldse?

Alla kolmeaastaste vanematel on ju niigi haigekassakindlustus olemas.

Ja tööle minna sa nagunii ei saa, kui lapsega pead olema.

Kui isa saab vh siis pole emal haigekassat.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.06 08:24; 18.06 10:25; 18.06 15:39; 21.06 16:01;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaenu võttes vanemahüvitis