Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaenude statistikat?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kodulaenude statistikat?

Postitas:
Kägu

Kas keegi teab, on kuskil sellist statistikat, kui palju pikaajalistest kodulaenudest probleemivabalt tagasi makstakse ning kui paljud jäävad hätta – st. ma ei pea silmas mingeid lühaiajalisi viivitusi, vaid seda, et tagatis realiseeritakse ja inimene on kodust ilma? Praeguseks peaks esimesed mitmekümneks aastaks võetud kodulaenud küll juba olema läbi saanud, st. statistikat võiks juba olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kas tõesti kohe PÄHEGI ei tule enne teema tegemist guugeldada?Palun, googlesse “Kodulaenude statistika”, esimesi vasteid riiklik andmebaas:
https://www.eestipank.ee/press/statistikateade-keskmine-eluasemelaenu-periood-jarjest-pikem-ja-laenusumma-suurem-28022022

Üle 60 päeva maksetähtaega ületanud laenude osakaal
0,24% (kogu laenude jääk 11,3 mld eurot)

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kas tõesti kohe PÄHEGI ei tule enne teema tegemist guugeldada?Palun, googlesse “Kodulaenude statistika”, esimesi vasteid riiklik andmebaas:

https://www.eestipank.ee/press/statistikateade-keskmine-eluasemelaenu-periood-jarjest-pikem-ja-laenusumma-suurem-28022022

Üle 60 päeva maksetähtaega ületanud laenude osakaal

0,24% (kogu laenude jääk 11,3 mld eurot)

Soovitan sul edaspidi enne vastuse plärtsamist küsimus läbi lugeda. Su viide ei vasta minu küsimusele.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

st. ma ei pea silmas mingeid lühaiajalisi viivitusi, vaid seda, et tagatis realiseeritakse ja inimene on kodust ilma?

Ma pakun, et aastas läheb sundmüüki 10 kodu. Kas see on vastus sinu küsimusele?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vähegi tahtmist on pangaga asju ajada ja probleemi lahendada siis naljalt ei lähe asjad sundmüüki. Eriti praegusel ajal mil pole krahhi olnud, et kinnisvara hinnad oleks langenud madalamale hinnale kui ostuhinnad, siiani ikka tõusnud või püsinud sama.

Kinnisvara turg on aktiivne, eriti kui ollakse jõudnud laenu juba mõned aastad maksta, kuigi peamiselt intressi, siis arvestades hindade tõusuga ei tohiks olla olukorda, kus laenukõlbik olnud maja poleks enam müügikõlbulik ja ei läheks müügiks või müües saaks vähem raha kui võetud laen.

Pigem on hulk inimesi, kes peidavadki pea liiva alla ja eiravad probleemi. Iga kord enne sundmüüki on olnud erinevaid võimalusi – kinnisvara ise müüa, refinantseerida, laenupuhkused jne. Pangaga tuleb lihtsalt kohe probleemide tekkides (nt selline töövõimetus, et sissetulek kannatab ja ei jõua laenu maksta, siis tuleks pangale teada anda ja kohe kinnisvara müüki panna ja taskukohasem elukoht leida).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ning sundmüüki pigem lähevad heausklike tagatised, a la vanemad panevad lapsele oma kinnisvara tagatiseks, laps ei maksa, kohustus langeb vanematele, nemad ei jõua maksta, võlad juba tekkinud jne. Siis vist oleneb likviidsemast kinnisvarast kui pank ise otsustab sundmüüki panna kui inimene pole ise teinud samme olukorra parandamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

st. ma ei pea silmas mingeid lühaiajalisi viivitusi, vaid seda, et tagatis realiseeritakse ja inimene on kodust ilma?

Ma pakun, et aastas läheb sundmüüki 10 kodu. Kas see on vastus sinu küsimusele?

Kui sa ka lingi allikale lisad, siis küll.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida see info sulle annab või milleks seda vaja teada on?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa ka lingi allikale lisad, siis küll.

Ei hakka ma siin mingit linki lisama, inimene võiks ikka nii virk olla ja ise otsida internetist.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa ka lingi allikale lisad, siis küll.

Ei hakka ma siin mingit linki lisama, inimene võiks ikka nii virk olla ja ise otsida internetist.

Muidugi sa ei hakka. Sul ei ole seda linki.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaenude statistikat?